Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

zuzanamolnarova
29. apr 2012

@irsina83 krásna je 🙂 , pridávam sa k piskootke 🙂 ako keby ten hňusák na nošteku nikdy ani nemala :-ň

kanhwa
29. apr 2012

@sisi0211 s takym typom hemangiomu ako tu opisujes si myslim, ze naozaj sa opalti cakat, lebo tam vyzera byt dost velka sanca ze sa to vstrebe.

kanhwa
29. apr 2012

@irsina83
@piskootka
baby, nie som lekarka 😉 len som to studovala "trosku" ako som napisala, ale zo zavaznych osobnych dovodov som studium nedokoncila ☹ co uz teraz ani velmi nelutujem, lebo som si potom spravila inu skolu, ktora nema s medicinou nic spolocne, ale pre prakticky zivot je pre mna uzitocnejsia 😵

@piskootka ver mi, ze uz dva tyzdne sa snazim urobit taku fotku, kde je vidno poriadne licko bez hnusaka, ale K. je fakt neodfotitelna! ale skusim cosi vynurat, ci to tam nie je vidno 🙂

kanhwa
29. apr 2012

tak snad tuto to bude vidno 🙂

irsina83
29. apr 2012

@kanhwa jeek mala je aka krasnaaa a to licko ma nadhernee 😵 😵 😵

kanhwa
30. apr 2012

@irsina83 dakujem 🙂

piskootka
30. apr 2012

@kanhwa waau, kočka, parádne jej to spravil 😉 Má to už omnoho lepšie a každým dňom sa to ešte bude zlepšovať 🙂
@irsina83 inak baby, neviete mi prosím poradiť. Mojej príbuznej kamarátka má dcérku, ktorá má hemangióm blízko očka.Chceli by sa ho zbaviť, lekári ich posielajú len všade ku dverám a všade im každý vraví, že nech čakajú, to zmizne. Avšak im to len stále rastie. Neviem, ale myslím, že kedže je to blízko očka, odstrániť chirurgicky to je nemožné.. na koho sa tu na Slovensku s tým môžu obrátiť? Ja okrem doktora Babalu nemám žiadny kontakt.. tak ak viete, poraďte, lebo ma o to poprosili. Irsina83 preto to adresujem tebe, lebo myslím, že ty najskôr by si vedela poradiť 😉

kanhwa
30. apr 2012

@piskootka dik za pochvalu - naozaj sa snazil velmi 🙂 🙂 🙂 ta jazvicka je len ako taka nitka a casom verim ze bude este krajsia. akurat ked sa mala usmeje (na tych fotkach to nevidno), tak sa jej to cele tak prepadne dovnutra, ako ked ma niekto jamky v licach. nuz ale s tym sa uz nic neda robit, prosto tam to tkanivo chyba, snad sa to casom nejako same vyplni.
co sa tyka tvojej kamosky, ja by som predsa isla k babalovi na konzultaciu - bola tam s nami jedna kocka s malou, sice oni boli na tom starsom odd., ale mala mala ten hemangiom medzi ockom a korenom nosa, podkozny, velky par cm a podarilo sa to pekne vybrat 🙂
mas peknu novu fotku pri nicku - aka si stihla 🙂 🙂 🙂

irsina83
30. apr 2012

@piskootka co poznam pripady, asi 4 co to maju pri ocku tak ani jeden neoperovali ale nasadili im lieky vasocardin a ten krasne tie hemangiomy stiahol 😉 moja normalne ich nasmeruj na detsku onkologiu na kramare a tem jej nasadia liecbu a mozno behom pol roka to bude mat vstebane 😉 ale zalezi kde pri ocku je a ci je vysoky alebo plosny... najlepsie ist na onko za primarkou Sejnovou a ta ked uzna za vhodne tak ich nasmeruje za Babalom 😉

zuzanamolnarova
1. máj 2012

@kanhwa aká je krááásna, uvidíš za pár rokov tam bude mať len tenulinkú čiaročku 🙂
@piskootka - ja len kukám že aká nová maminka tu je 🙂 vyzeráte super - ako navrhuje @kanhwa aj ja by som na jej mieste iste išla k babalovi, stojí to za to - je Nr. 1 v tejto oblasti

kanhwa
1. máj 2012

@irsina83 ano, myslim ze aj ta mala brala najprv kortikoidy a betablokatory a az ked sa to ciastocne zmensilo, tak az potom sa to vyberalo.

@zuzanamolnarova zuzi, no verim ze ano, ze si to onedlho ani nevsimneme 🙂

piskootka
2. máj 2012

Tak vám ďakujem za rady. Dala som im kontakt aj na Babalu a aj na tú primárku Sejnovú 🙂 Verím, že im pomôžu, sama neviem aký hemangiom majú, kedže ich osobne nepoznám.

@kanhwa Joj, teda ďakujem 🙂 A štíhla ani moc nie, to len na fotke tak vyzerá, lebo ma Timejka zakrýva 🙂 Od pôrodu sa akosi neviem dostať na pôvodnú váhu, cvičiť som lenivá a diéty to nie je pre mňa tiež.
A ako K., už aj sama prejde viac krôčikov? Už jej to ide lepšie, že? 🙂 Mne sa T. zas začala chytať nábytku a len po štyroch by chodila, len čakám a čakám kedy sa opäť pustí 🙂
Kedy vás čaká kontrola u Babalu? Nás už za mesiac, to by sme sa mali už asi aj pomaly objednať 😉

@zuzanamolnarova No už sme museli dať aktuálnejšiu fotku, ďakujemee 🙂 Ale aj vy ste akú peknú fotku nahodili, pristane vám to veľmi 🙂

kanhwa
2. máj 2012

@zuzanamolnarova jeeeej, ako vam to sekne 🙂

@piskootka a vy po akom case idete k babalovi na kontrolu? nam povedal ze o pol roka sa mame ohlasit, ak by sa nic nevyskytlo.
mala uz lieta ako diabol, aj po byte aj po vonku 😝 😝 😝 vsade zasadne opacnym smerom ako ja, za ruku ani za svet. zas len mozem zavidiet mamickam, co idu pekne za ruku s detickami na prechazku. asi mi nie je take dieta sudene 😉 ale nestazujem sa 🙂

moen
3. máj 2012

@sisi0211 Ahoj, moja 4,5 mesačná dcérka má niečo podobné na boku, pod rebrami ale vpredu. Keď sa narodila, tak to boli len také tenučké nitky a teraz je z toho to viac vedľa seba naliatych červených fľakov. Je to trošku vystúpené, ako rástla a napínala sa pokožka tak sa jej to samozrejme zväčšovalo. Máme to teraz asi tak 2x2 cm a tiež nám lekárka povedala, že treba čakať, že sa to zvykne vstrebať do 4 - 5 rokov, možno aj skôr. Tak pokiaľ to už nebude rásť tak budeme čakať a ja verím, že jej to úplne zmizne.

danka89
3. máj 2012

@irsina83 Ahoj, tak sme včera boli v BB a dozvedeli sme sa to isté čo tu. Len cakat, už je vraj na ustupe, lebo v strede su šede miesta. Máme na to jemne tlacit. Vraj nieje dovod na paniku. Liečba alebo operácia je vraj len v nutnych prípadoch, keby krváca alebo kaka Krv. Takéto malé deti vraj nechcu uspavat, ani liecit tými silnými liekmi. No chcela by som ju vidieť, keby to mala jej dcerka, ze ci by nebol dovod na paniku. Jasné ze chcem
aby sa jej vstrebal sám, bez liekov, ale aspoň nás mohla poslať na vyšetrenia nejaké. Vraj to nás ma poslať pediater. Vraj nám určite robili sono mozgu v pôrodnici. Takže tak sme pochodili.

irsina83
3. máj 2012

@danka89 ja neviem, ja uz zasnem nad hlupostou niektorych lekarov. v Ba by ti povedali uplne nieco ine. ked je hemangiom na tvary tak vzdy sa davaju aspon lieciky na stiahnutie...moja mala ani nekrvacala a ani nekakala krv a pred tym mi jeden chirurg povedal, ze to mame zatlacat a kramaroch sa chytali za hlavu, ze vacsiu hlupost este nepoculi.... no jedine ked chces aby sa s tym daco robilo tak by ste mali st na konzultaciu do BA...lepsie ako cakat kym si to mala rozskrabne a zasne masivne krvacat a moze dostat otravu krvi....

sisi0211
3. máj 2012

@moen Ja nemam problem cakat, ale sa bojim trosku toho, ze tu baby spominali sono vnutornych organov, ze to moze byt aj tam. ☹ Nepytala si sa lekarky?

moen
3. máj 2012

@sisi0211 tak na to som sa nepýtala a ani neviem, že to môže byť na vnútorných orgánoch, nám lekárka len povedala, že si to máme sledovať a malo by to samé zmiznúť.

sisi0211
3. máj 2012

@moen nam povedala to iste. Ja som sa to len tu dozvedela.

piskootka
3. máj 2012

@kanhwa My tiež máme po pol roku, to nám ešte ostáva vyše mesiaca.. ale asi objednať sa treba skôr, či nie? Hehe... tak to si teeda viem predstaviť, všade musíš za ňou 😉 Ale teš sa, aspoň vám je veselšie 😉 Timejka sa mi vždy drží minimálne jedného prsta, akosi sa jej nechce kráčať samej, ale dnes mi konečne spravila pár bojazlivých krôčikov úplne sama 😝

kanhwa
3. máj 2012

@piskootka to uz fakt bude pol roka o mesiac 😕 neskutocne rychlo to ubehlo.
no neboj - ked sa Timejka rozbehne, budes este stihlejsia 😉
trosku od veci - ale kedze mame skoro rovnako "stare" dievcata: ako ste na tom so serblikom? mne mala so serbla vzdy utecie, ani za svet neobsedi. a pritom babiky tam strka donho, niekedy aj dve naraz 😀 uz som z toho nestastna...

piskootka
3. máj 2012

@kanhwa áno, veľmi rýchlo to ide 🙂
No veru, už aby sa rozbehla, nech mám aj ja viac pohybu 🙂 Inak aj ty si pekne štíhla na to, že máš už 2 deti 😕 To som zvedavá ako ja budem po dvoch deťoch vyzerať 😖
Ha ha 😀 Zlatá je teeeda 🙂 No mne obsedí, ale predtým ako ju posadím na šerblík, musím jej pustiť gumimacka a ešte k tomu dáku hračku do ručičky a dokáže sedieť aj pol hodinu, vykaká a vyciká sa.. ale zas si to tak neber, lebo každé dieťatko je úplne iné 😉 Tvoja slečna mi vyzerá byť väčšia huncútka, aspon na fotkách to tak vyzerá, ale veď ona príde na čo je tá vec, že to nie je hračka :D Timka sa do 11 mesiacov hrávala so šerblíkom, dedovi ho dávala na hlavu 😀
Ja som tiež nešťasná, lebo malá mi skoro nič nevie povedať a čo počujem od ostatných mamičiek, tak ich deti už vedia veľa slov a moja malá len baba, de je, báá, hav a to je asi všetko 😖
Ale však na všetko príde čas 😝

kanhwa
3. máj 2012

@piskootka no sak jej davam do ruciciek vsetko mozne, ale aj tak mi zo serbla zdrhne 😀 a to som dokonca aj taky kupila, co jej zahra lambadu ked sa vycika, ale zatial to bolo len 2 x za posledne 3 mesiace. a tiez si ho dava na hlavu a vsetko mozne s nim robi, len nie co treba. a naozaj je ona nielen huncutka, ale vyslovena darebacka, pokusa sa s nami cvicit a pri tom vzdy ten svoj nadherny usmev, ale na ociach jej pokazde vidno, ze ma nejake neciste umysly 😉 v poslednom case psovi stale berie pelech a potom si do neho liha, on chudak len bezmocne pozera na to 😲 a dnes rano sa ho pokusala krmit mliekom zo svojej flase 😀 😀 😀 😀 😀
inak este co sa tyka serblika, tak moj syn cikal do plienok az do troch rokov a pritom uz v jednom roku vedel povedat ze ako sa vola a kde byva, tak naozaj je to celkom individualne a nema ziaden zmysel deti porovnavat, lebo kazde je sikovne v niecom inom. ale prosto sa tomu porovnavaniu neubranis, ked mas ine deticky na okoli.
A ja si myslim, ze Timejka si hovori akurat co jej treba a pride to rozpravanie presne v spravnom case, ked ona uzna za vhodne.Moja tiez jedine normalne slova hovori mama, mnam, babo a hav (to maju spolocne), ale pritom melie neustale, len nikto nevie co 😀

sisi0211
4. máj 2012

Ahojte, neviem ci to tu uz niekto nepisal ale v Mama a ja je v majovom cisle clanok o hemangiomoch 🙂 tak len ako info .....

meryenes
4. máj 2012

Naša Lucka má hemangiom na pravom ramienku a Simonke sa vyhodil na bradičke. U obidvoch sa objavil asi v 2 mesiacoch. Lucka má teraz 2 roky a hemangiom sa jej akokeby roztiahol do priestoru a vybledol. Dúfame, že obidvom celkom zmizne.
Naša doktorka nás poslala preventívne na sono bruška aj na vyšetrenie očného pozadia. Že to môže byť aj tam.
S Luckou sme doteraz tieto vyšetrenia neabsolvovali a ľutujem, že som nešla skôr, kým bola malá, teraz už pri vyšetrení neobsedí a máme počkať, kým bude väčšia.
Simonke ich spravili v nemocnici, keď sa jej vyhodili petéchie (podkožné krvácanie) a tieto vyšetrenia povinne absolvovala. Vyšetrenia boli rýchle a úplne v pohode. Všetko v poriadku. A mne veľmi odľahlo.
Preto odporúčam mamičkám, ktorých doktorka poslala na tieto vyšetrenia, aby to neodkladali, a absolvovali čím skôr.
Čo sa týka poranenia hemangiómu, tak vraj silno krváca, a netreba sa toho zľaknúť, len zastaviť krvácanie.

meryenes
7. máj 2012

@sisi0211 ďakujem za tip

memulka
9. máj 2012

ahojte....tolko tu citam a hladam vsetci pisete ze vase deturence ten hemangiom maju na hlavicke,rucke,krku atd...ale mojej 8roc.stanke sa to objavilo asi pred dvoma mesiacmi na vonkajsich rodidlach....ma to na pindulke a dnes mi lekarka povedala ze to nechajte tak ze ked bude dospela tak to bude treba vyoperovat....ze teraz dospieva ze to mame nechat tak.....kto mi poradi ako postupovat v takom pripade????ma to dost velke asi 2cm a raz to ma vacsie raz mensie,cervenejsie az niekedy cierne....co mam robit???

nina2008
9. máj 2012

@memulka ísť za odborníkom, to snáď nerieši pediatrička???Keď som bola na operacii s malou, pred nami to operovali dievčatku z von.rodidiel

memulka
10. máj 2012

@nina2008 .....bola som s nou u detskej gynekologicky.....a je to znama a skusena lekarka v kosiciach....ale len tak mi to povedala aa ze nechajte to tak....a to dievcatko kolko malo asi rokov ked jej to operovali???

nina2008
10. máj 2012

@memulka asi ani rok nemalo, bolo to blbe, ze mala este plienky. .Isla by som za chirurgom, nech to pozrie...