Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

megy2
24. nov 2011

@piskootka jeeeej vy uz idete v pondelok,to je super,straaaaaaaaaaaaaasne vam drzim palce nech vsetko dopadne uplne super,nech ste cim skor doma a vianoce uz mate bez hemangiomov 😉 😉 😉 .....nam to teraz stoji,dufam ze uz ani rast nebude,poctivo natierame a lepime tak uvidime co dalej,v januari ideme na kontrolu....

stankadca
24. nov 2011

Ahojte maminky, chcela by som sa k vam pridat. Nas syncek ma tiez hemangiom. Je dost velky, vystupeny, naplneny a ma ho na spodku brady. Je s tym problem, najma teraz v zime, kedze sa mu neda uviazat capicka a aj overaly mu do toho zasahuju a bojim sa, aby sa neposkriabal.
Chceli by sme s nim zajst do Ruzinova, tak idem to tu preskumat, lebo zatial toho vela neviem-..teda hlavne o tom, ako to tam chodi a pod. za kazdu radu vam budem vdacna🙂

piskootka
27. nov 2011

@kanhwa
@megy2
Som taká smutná. Timejka mi ochorela, má soplíky, takže zajtra nejdeme a Vianoce budú asi ešte s hemangiómami :( Ach, tak som sa už tešila :( My sa ich tuším nikdy nezbavíme :( Teraz som zvedavá, kedy dostaneme nový termín :(

megy2
27. nov 2011

@piskootka a vies ako som na vas dnes myslela....aj som ti sla prave napisat ako vam silno drzim palce na zajtra...ale to nic,ber to tak ze to tak malo byt a pride lepsi cas na operaciu,neboj uz ked je to takto rozbehnute tak to bude skor ci neskor.....nech je mala cim skor zdrava....

megy2
27. nov 2011

@stankadca a uz ste niekde aj boli???davas mu na to nieco????...my mastime mastickou belogent a lepime tak nam to poradili v presove,niektore baby tu chodia k dr.babalovy do ba a on to aj operuje takze co doktor to iny nazor....

stankadca
27. nov 2011

@megy2 my sme nikde neboli, lebo na predcasnom, kam chodime na poradnu, vzdy povedali, ze to netreba, ze sa vstrebe sam a staci len sledovat. ale mne to akosi nedalo, zacala som si studovat tu na nte a zistila som, ze to nie je az take ruzove, ako mi bolo povedane ☹
malicky ho ma dost velky, najma teraz v zime je problem, lebo mu do toho ide oblecenie, overaly, capicky a podobne, bojim sa, aby mu nepraskol...
zajtra idem volat tomu cievnemu chirurgovi do BA, ale netusim, kedy sa k nemu dostaneme a ci vobec bude ordinovat, ked teraz je to s tymi lekarmi tak ako to je ☹

kanhwa
28. nov 2011

@piskootka no to je ale smola 😒 aj ja som sa velmi tesila, ze aspon vy sa uz tych hnusakov zbavite. a ten povodny termin 1. decembra by ste nemohli ist? ci to uz ako vsetci lekari z kramarov budu v keli??? daj potom vediet, ze co a ako.

@stankadca ak myslis dr. babalu na kramaroch, tak to sa neboj, ordinovat urcite bude, lebo on ma ambulanciu ako s.r.o.cku. horsie to asi bude s pripadnymi operaciami - lebo tie su naviazane na cinnosti oddelenia a inych lekarov. snad si to rozmyslia a umudria sa, je to svinstvo brat si za rukojemnikov chorych ludi 😠

piskootka
28. nov 2011

@megy2 Máš pravdu, príde ešte čas, asi to tak malo byť 🙂 Len to bolo také divné, že akurát deň predtým prvý krát ochorela a veci som do nemocky už mala nachystané. A máš pravdu, bude to tak či tak, si zlatá.. Jáááj čo by som robila tu bez vás, aspon s niekým mám popísať 😉

@kanhwa No ten pôvodný termín 1.12 nám oni zrušili, bo rušili vtedy všetky operácie, vtedy teda nemôžu. Ale dnes som tam volala, že sa nemám čoho báť, že je to v poriadku. Keď sa malá vylieči, mám zavolať a dohodnúť sa o nový termín. Tak teraz už len liečiky na soplíky malej dávam, nech sa dá dokopy 😉

kanhwa
28. nov 2011

@piskootka tak nech sa Timejka skoro vyzdravie 🙂
my sme dnes boli na chir. pohotovosti na kramaroch - ale nie s hnusakom hemangiomom - mala mi dnes rano spadla z nasej postele, este ze mame koberec 😝 ja si ju davam nad ranom k sebe spat a oblozim ju vankusmi a paplonom a potom si este pospim..ljebo v postielke by mi buntosila.dnes som sa zobudila na rachot a malej nikde, netusim, ako sa dostala cez tie zabrany. tak sme rychlo na rtg hlavicky utekali nastastie je ok, davaj si velky pozor, ony su skoro v rovnakom veku. a uz nikdy nevies, co mozes od nej cakat kam sa presunie...

stankadca
28. nov 2011

@kanhwa ano presne jeho myslim...uvidime, uz to vybavujeme, snad nas coskoro prijme a zhodnoti drobcov stav.
ja viem, ze lekari maju velku zodpovednost, tazku pracu a zasluzili by si viac, ale ako si sama napisala, jedinym vysledkom ich strajku resp. vypovedi, je to, ze nas drzia v sachu a co je najhorsie aj nase deticky ☹

kanhwa
29. nov 2011

Baby,
no ked to takto pojde dalej s tymi lekarmi, nakoniec sa mozno vsetky stretneme na operacii az niekedy o pol roka 😉

piskootka
29. nov 2011

@kanhwa Tak toto si dobre napísala.. presne na toto som myslela dnes 😉 Možno sa konečne uvidíme tam osobne ak to takto pôjde 😉 Ale inak ja verím, že to bude skôr, nie až o pol roka, verím, že doktori sa umúdria 😉
To s malinkou mi je ľúto, ale našťastie je v poriadku 🙂 Mne malá raz skoro tiež padla, našťastie som ju stihla včas zachytiť..to som sa vtedy otočila fakt len na pár sekúnd. Treba na ne dávať veľký pozor. Moja malá by zas nikdy pri mne nespinkala, vo svojej postielke sa má najlepšie 🙂 Sú skoro v jednakom veku veru, ozaaj malá sa ti aj plazí, alebo štvornožkuje? Lebo moja vôbec.. čo vidím detičky v jej veku, tak všetky sa už plazia, len tá moja nie.

kanhwa
30. nov 2011

@piskootka no ano, presuva sa gulanim a ciastocne aj plazenim a skusa sa uz davat na styri, ale to jej este moc nejde. ale to je fakt vysoko individualne - neboj, to je asi nahoda vo vasom okoli, ale v siedmich mesiacoch sa este vobec nemusia deticky plazit - staci, ked sa pretacaju na brusko. ved ono to pride, ani sa nenazdas, zo dna na den.
vidim podla fotky, ze Timejka krasne sedi - a vie sa uz aj sama posadit? lebo Karolina este nie a ked ju dame do sedu, tak vydrzi len kratucko - a to je o dva tyzdne starsia. a ani zub este nemame, ani naznakovo.

kanhwa
30. nov 2011

a este posielam foto nasho krasneho hemangiomu 😉 na fotkach to vyzera celkom pekne, lebo on je skoro cely schovany vo vnutri v licku 😒 ale som rada, ze nemame nieco horsie 😉

piskootka
1. dec 2011

@kanhwa Tak to si ma upokojila, som myslela, že niečo nie je v poriadku s mojou malou. Ale inak je živá riadne. Moja sa aj pokúša dať na štyri, ale nejde jej to a hneď padne 🙂 Ale kdeže, sama si ešte nesadne, jedine s mojou pomocou. Ale ťahá sa, len jej to nejde, na to si ešte počkáme 🙂 Sedkať mi nevydrží dlho, sem tam ju prekotí do strany. A nechcem ju ani nechávať dlho sedkať, nechcem jej zaťažovať moc chrbátik, len tak na chvíločku ju dávam, keď vidím, že sa ťahá do sedu 😉 Inak sedkanie ju ani moc nebaví, skôr by už chcela vstať na nožičky. Zúbok vykukne, ani sa nenazdáš. Moja nemala ani žiadne horúčky, ani uplakaná nebola. Nevšimla som si ani že by jej vychádzal. A jedného pekného dňa sa mi so zúbkom zahryzla do lyžičky 😉
No a hemangióm máte krásny 😉 Veď vám ho skoro ani vidieť neni 😉 Nie ako tie naše hnusáky 😒 Veru veru, buď rada, že to nemá ešte horšie.. toto je len maličkosť 😉 Timejka ho má aj na povrchu a aj vo vnútri. 😖 Okolo jedného má veľký pupák, ktorý akoby jej vyčnieval z čelíčka ☹
A inak ako to vyzerá s tými lekármi v BA? Neni som v obraze, nemám ešte satelit na TV a aj na nete mi to nejde otvoriť :(

piskootka
14. dec 2011

Takže dnes sme už po druhých krát absolvovali predoperačné vyšetrenia. Dúfajme, že nie opäť zbytočne 😒 Ak neochorieme, tak presne za týždeň si pôjdeme poležať do nemocnici a konečne by mohli byť vianoce bez hemangiomov. Držte palce 😉

dendy1
14. dec 2011

@piskootka tak držíme palce 🙂 PS: kúp si v DM drogerke práškový vitamín C a aj 3x denne si zarob do vody, ak kojíš ide to cez mliečko aj malej, ak nie daj do vodičky aj jej, prípadne kúp v lekárni cebion. Udrží to lepšie imunitu, aby ste niečo nedostali, teraz je tak chrípkovo 😠

stankadca
14. dec 2011

AHoj maminky, takze my ideme konecne v piatok prvykrat do BA k Babalovi. som zvedava, co nam povie, kedze doteraz sa Lukaskovi nikto na ten hemangiom nepozrel "odbornym" okom. aj sa bojim, aj sa tesim, ze sa konecne dozvieme, co s nami bude dalej. tak drzte palce.
@piskootka budeme na vas mysliet, nech uz to mate co najskor za sebou. vela stastia 🙂

megy2
15. dec 2011

@piskootka drzim palce nech to uz mate za sebou....teraz to uz urcite vyjde 😉 😉 😉 .....potom napis!!!!!!!!

dendy1
17. dec 2011

@stankadca ahoj, no ako ste pochodili u Babalu?

kanhwa
18. dec 2011

@piskootka nie je to take ruzove s tym nasim hemangiomom, ako to vyzera ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ zvonku to nevyzera zle, hlavne ked niektore dni to nema ani spuchnute, ale vo vnutri mal hemangiom na poslednom uzv 3 centimetre a mam pocit, ze stale sa zvacsuje. tym, ze to je v licku, tak to utlaca okolite makke tkanivo a aj s tou operaciou to moze byt komplikovane, ze to licko zostane potom take splasnute, ale ved su aj moznosti plastickej chirurgie , keby to malo byt nejake hrozne na pohlad, co snad nebude. ale vraj aj s tym vyberanim moze byt problem, lebo to makke tkanivov je tym cele prerastene. Tie vase nadhery sice na pohlad vyzeraju o dost blbsie, ale tym, ze to ma mala na celicku, pod tym je len kost a vlastne to nema kam rast tak to ide smerom von. No ale hlavne je, ze uz sa ich idete zbavit 🙂 to sa aj celkom cudujem, ze takto pred vianocami tesne vam dali termin. Hlavne, nech vsetko rychlo a bezproblemovo prebehne a nech ste s Timejkou co najskor doma. Drzim moc palce a myslim na vas.
Dufam, ze sa potom ozves a das vediet, na co sa mame v suvislosti s operaciou na kramaroch pripravit.
Tak vela stastia a ziadnu bolest 🙂

stankadca
18. dec 2011

@dendy1 ahoj, no tak dopadli sme tak vselijako. clovek vola dvakrat so sestrickou, ze chce ist len a len k Babalovi, ona ta ubezpeci, ze to je samozrejme, nech prideme co najskor najlepsie v piatok medzi 8 a 14hod. tak tam teda ideme a na nase prekvapenie, tam Babala vobec nie je. napriek tomu, ze som tam volala den predtym :-/
ale ze sa na maleho kukne ina doktorka /nepamatam si meno, ale taka "starka" - velmi mila a usmievava/
a verdikt? kde sme boli doteraz, ze uz mal byt davno operovany. najblizsi termin, ktory ponuka nasa poistovna bol 14,2. takze na Valentina ideme ☹

dendy1
18. dec 2011

@stankadca No tak fajn, že sa toho zbavíte, čím skôr, tým lepšie. My keď sme išli k nemu, tak nám dali presný čas, kedy máme prísť - o 17.20 až sme mali prísť a bol tam v tej súkr. ambulancii Euromed . Potom prišiel za mnou pred operáciou a pýtal sa ma, či chcem, aby ju operoval on, keď sme išli cez jeho ambulanciu, lebo ju má na rozpise kolega. Tak som len povedala, že by som bola rada, keby ju operoval on - ak sa dá. No a potom prišiel poobede po operáciách za nami na izbu a hovoril, že to dobre dopadlo, podarilo sa mu vybrať všetko, a že to aj samozrejme posiela na histológiu a vyberať stehy budú o 2 týždne. Tak som bola spokojná s ním 🙂

stankadca
18. dec 2011

@dendy1 ja som aj rada, aj sa strasne bojim, kedze sa to robi v celkovej narkoze...a to ze by ho operoval niekto iny snad ani nie je mozne. to by ma naozaj porazilo a asi by som robila veeeelke halo v nemocnici.
ty mi asi vies povedat, kolko cca taka operacia trva, ze?

dendy1
18. dec 2011

@stankadca napísala som Ti do IP.

nanku
20. dec 2011

@deniska11 pisala to moja sestra .... ja viem k tomu len tolko, ze boli niekde v banskej bystrici a tiez mu jedno miesto odstranovali asi 2x a potom sa to stratilo ale nie uplne, viac mu to uz odstranovat nedali, trosku to este ma ale to uz neriesia je to vidno iba slabo. asi tak

bubina76
20. dec 2011

Ahojte dievcata, idem sa k vam pridat,mozem? 🙂
Ja mam skusenost s hemangiomom spred 5. rokov - dcerka mala na krku, myslim,ze taky typ ako ma kanhwa. Dr. Babala jej ho vyoperoval,ked mala 1 rok a nebanujeme. Nebyt jazvicky,ktoru neni skoro vidiet,uz ani nevieme,ze tam nieco mala 🙂
No ale co cert nechcel, moja tretia dcerka - teraz 5. tyzdnova, ma tiez hemangiom ☹ Jeden pri usku,zacal fliacikmi,ale uz jej to zacina akoby opuchat. No a dalsie ma v pusinke, na pere a vraj aj na podnebi ma fliacik. Tak som zvedava,ako sa to bude vyvijat dalej..
Kazdopadne sa chystame zasa k Dr. Babalovi,aky termin vam dali, ked ste sa objednavali k nemu na vysetrenie? Dufam,ze to nebude za mesiac alebo viac.

piskootka
20. dec 2011

@dendy1 Dakujem za radu, kupila som v lekarni cebion a mala je zatial zdrava 😉 Uz zajtra ideme ☹

@kanhwa Ach jaj.. tak uz zajtra ideme do BA.. akurat som balila malej veci, nieco aj sebe a mam toho tolko, ze neviem ako sa odnesiem a dufam, ze som na nic nezabudla. Strastne sa bojim ako dopadneme, uz nech je to za nami.. ked dojdem, tak napisem co a ako. No preto nam dali takto pred vianocami termin, lebo uz sme mali 2 terminy a nevyslo nam to. A vy teraz ako s hemangiomom, kedy idete do BA, odstrania vam ho ci este budu cakat? Verim, ze to bude mat tvoja malicka dobre a ze nebude potrebovat ziadnu plastiku. Presne ako si napisala, nam hemangiomy idu von, jeden jej z cela vytrca uz asi 1 cm nad urovnu koze . Inak moja mala si dva dni dozadu buchla hemangiom, cely jej ocervenel a opuchol strasne. Velmi som sa zlakla, ale nastastie opuch a scervenanie zmyzlo.
@stankadca Dakujem ti. A tvoj syncek ma aky velky hemangiom? Ach tak taky datum vam dali, ale hlavne, ze to odstrania. Bude to tak lepsie, pokial to ma takom mieste, kde to oskiera bundicka alebo podobne.

@bubina76 Zavolaj Babalovi, objednaj sa k nemu na presny cas, aby tam bol. To tak do tyzdna bude. No a keby to trebalo malej vyoperovat, tak to sa na termin operacie cakava aj 2 mesiace, lebo tam maju naval ludi.. ach a to ma mrzi, ze tvoje dve dcerky si tym museli prejst ☹

piskootka
23. dec 2011

@kanhwa
@megy2
@stankadca
@dendy1
Ahojte 🙂 Timejka je už bez hemangiómov. Zvládla to super, ani si nevšimla, že jej niečo robili. Neviem ešte ako jej to vyzerá, lebo to má prelepené. Zbadám až o týždeň keď budú vyberať stehy.
Inak personál veľmi skvelý v nemocke, až som bola prekvapená. 🙂 S jedením pre malú to tam bolo dosť o ničom, nechutilo jej tam nič, mala som šťastie, že som jej doniesla svoje z domu. Detí tam až tak nebolo, keďže bolo pred vianocami, tak sme sa tam dooobre aj vyspinkali.
Robil jej to Babala, po operácii došiel za mnou, že všetko dobre dopadlo, bez komplikácii. Veľmi šikovný a milý 😉 Ďakujem, že ste držali palce a mysleli na nás 🙂
A pridávam aj fotky mojej prelepenej Timulky 😉

kanhwa
23. dec 2011

@piskootka gratulujem a strasne sa s vami tesim 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂