Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

traktor
21. júl 2010

@helen ano to bol zaver tej doktorky a este skonstatovala, ze aj jej vnucka to ma a ze co..ze je to len chybicka krasy...takze toto ma neuspokojilo, pockam , co povie zajtra doktor a podla toho by sme isli este na jeden ultrazvuk , ale uz niekde inde...a u nas to islo najprv tak pomalicky, to bolo len take malicke, zacalo sa to akoby rozsirovat a az postupne to islo viac..teraz to ma take, ze to ma krvavo cervene a vystupene...ked sa podari, odfotim to..aj som bola trosku prekvapena, ze s takej malilinkej botky to dost vyslo, ale uz mam pocit , ze to stoji..tak uvidime..

helen
21. júl 2010

@traktor Jasné, tak to nie je bohvieaký prístup lekárky. Snáď sa mu to ale už bude vstrebávať. Budem rada, ak sa ti to podarí odfotiť. Odfotím potom aj ja Katkinu rúčku.

traktor
21. júl 2010

@helen tak sa mi podarilo odfotit, ked zaspinkal...je to tazko, kedze je to na takom mieste..

helen
21. júl 2010

@traktor Aha tak to je maličké, naozaj. Katka to má také zatiaľ žilkované, ale javí sa to byť dosť veľké ☹

traktor
21. júl 2010

aj matko to ma zilkovite a take ..no napohlad hnusne...a v skutocnosti je to väcsie ako vidno na fotke...na fotke to vyzera este celkom fajn..nevidno ani ako mu to trci..len sa to fakt nedalo fotit...a to tvojemi pride ako len od porodu..mas to uz potvrdene , ze je to hemangion?..lebo take podbne som mala ja p porode prvej simonky, kedze bol tazky porod a zle som tlacila..tak som mala take podobne zilky po celej tvari..a ono sa to postupne tratilo..

maggie2
21. júl 2010

@helen samozrejme že lepšia jazva. (Ono mi to vtedy rástlo astronomickou rýchlosťou. A nielen plošne ale to bolo aj vypuklé) To na Tvojom obrázku veľmi ako hemangiom nevyzerá, ale samozrejme, odborník nie som.

helen
21. júl 2010

@traktor NIe je to potvrdené, ale ani sa to veľmi od pôrodu nemení, sledujem to každý deň. Doktorka to videla, len keď bola u nás. Vraj do mesiaca života by sa to malo ukázať. Uvidíme,

@maggie2 Hlavné, že to máš za sebou. Ani ja nie som odborník, ale doktorka povedala, že asi áno. Bola by som rada, keby to bolo iba od pôrodu.

helen
22. júl 2010

@traktor Tak ako, čo povedal doktor?

traktor
22. júl 2010

@helen ahoj, tak to skontroloval a, ze s tym netreba nic robit, ze teraz by to pomalicky malo zacat blednut a vstrebavat sa..ze to sice trosku bude trvat ale ze fakt toto sa neriesi inak, kontrolu nam dal o rok..

helen
22. júl 2010

@traktor Tak je fajn, držím palce aby sa to čím skôr vstrebalo!

ibi
1. aug 2010

@akrimka_2009 ahoj! Prepac už sem malo chodím. Homeopatika nám vôbec nezabrali. Už ani neviem ako sa volali... Nám zahral na spustenie regresu injekcne po hemangiom na ocku Diphropos mini dávka. Keby to nebolo pod ockom dáme laser. To je najmenej invazivne anaj výsledky. Neskusite laser?

helen
2. aug 2010

@ibi Naozaj je laser naj?

ibi
6. aug 2010

Jednoznačne! Boli to, ale je to rýchle a bez následkov! My sme skusili na zadoček a tam, kde to mala aplik.uz dnes nema vôbec nic. Bežní koziari nevedia nic o dobrých laseroch, skús napísať mail do olomouca, pohladaj v Googli, nemáte čo stratiť. Naše hmg uz miznu krásne, trosku sme nakopli regresu, ale konečne to nerieši, to ma malicka len 1,5 roka 🙂 drzte sa a daj vedieť ako!

ibi
6. aug 2010

Prepac...píšem z mobilu, normálne sifry 🙂)

traktor
7. aug 2010

ahojte..tak len pisem, ze nam to zastalo a akoby sa to trosinku stiahlo a aj zbledlo 😉 ..takze asi fakt trebalo len pockat , sa velmi tesim...tak nech to takto len pokracuje 🙂

helen
7. aug 2010

@ibi Super, ďakujem. Budúci týždeň ideme do Zvolena, kde tiež na to majú laser, snáď tiež dosť dobrý, tak verím, že sa niečo dozvieme. Hádam sa to bude dať riešiť, lebo to zatiaľ dosť prudko rastie :(

@traktor Paráda, blahoželám, akurát som videla u kámošky a jej tri a pol ročnej dcéry, ako krásne to vie zmiznúť, mala to ozaj rozsiahle a teraz tam už skoro nič nie je a vraj sa to absolútne stratí. Takže hlavne nestrácať nádej, 🙂

kaja73
8. aug 2010

ahojte.Napišem aj moju skusenosť s hemangiomom.Malemu sa začal tvorit,ked mal 5 mesiacov.Vznikol v mieste vyražky velkosti snad pol milimetra.Vyražka zmizla, ale na jej mieste začala vychadzat mala cievka.Asi tyžden sa to nemenilo stale to bolo velke asi pol milimtra,ale potom to začalo rasť.Doslova zo dna na den.Prave vtedy sme odchadzali do chorvatska.Mal to velke zhruba 2 milimetre a nik tomu nevenoval vačšiu pozornost-ved casom sa to vstrebe, no nie?Pri mori to však nabralo na rýchlosti -za dalšich 5 dni to už bolo5 mm.vyzeralo to ako zrnko z maliny mal to dosť vypukle nad kožou.No a vtedy si to naše slniečko strhlo- to krvacanie bolo hrozne, krvacal 9 hodin v kuse ,celu cestu domov z Chorvatska sme mu robili prevezy. Fakt horor. Zabudla som napisať ,že to mal na velmi zlom mieste-tesne vedla vnutorneho kutika oka.Hned na druhy den sme skončili na operačke v Blave na Kramaroch.Medzitym si to ešte strhol 2 krat,ale to sme už mali aspon gelaspon na ošetrenie krvacajuceho hemangiomu.Laser pre neho nebol vhodny kvoli umiestneniu vedla toho oka.Ale vraj to aj tak nie je až tak spolahliva metoda-podla chirurga z Blavy. Vraj po lasery sa to časom može znovu vratit.Takže niekedy to može dopadnut aj takto.

ibi
8. aug 2010

Aj my sme boli vo Zvolene, je to ten istý laser, len v olomouci je lepšia verzia, ale princíp detto 🙂

helen
9. aug 2010

@ibi Super, ďakujem za infošky, dúfam, že tá "nižšia" verzia pomôže rovnako dobre. Zatiaľ pôjdeme len na konzultáciu, lebo ešte musíme absolvovať "koliečko" po štátnych doktoroch, tak nech to vidia ešte v pôvodnom stave.
@kaja73 Ďakujem za tvoj príbeh, znie to hrozivo :( Dúfam, že už je malý v poriadku.

kaja73
9. aug 2010

@helen Ano, maly je už v poriadku.Po týždni mu vybrali stehy.Teraz tam mame malu jazvičku,ale fakt len malu.Dufam, že sa mu už nič take na tele nevytvorí.

helen
9. aug 2010

@kaja73 Tak to je super, a keď to bolo asi dosť stresujúce na tej ceste z Chorvátska. :( A nerobili vám ultrazvuk vnútorných orgánov a mozgu preventívne?

kaja73
9. aug 2010

@helen Citala som aj ja o tom, že by sa to malo ,ale v tom zhone na to asi nik nepomyslel.Ale neviem, možno sa to pri jednom malom hemangiome nemusí robiť.On mal tu smolu, že to vyrastlo velmi navonok,inak ba sa to asi ani neriešilo.Ale krvacalo to riadne-a urob tlakovy obvaz vedla oka.No my sme ho spravili aj s okom,dobre sme mu ho postlačali,až sa mu aj zapalilo.Naštastie len na par dni.Určite mi par šedin po tom strese pribudlo.

ikulkaaa
11. aug 2010

kaja73, malemu to teda chirurgicky odstranili? Bo si pisala, ze to mal tesne vedla vnutorneho kutika oka...u nas to chirurg prave kvoli tomu nechcel odstranovat, aby nahodou neposkodil slzny kanalik...moja mala ho ma tiez od kutika oka, ale jej pokracuje aj trosku pod spodne viecko... 😒

kaja73
11. aug 2010

@ikulkaaa Ano, inak sa to ani nedalo. Operoval ho MUDr Babala z Kramarov.Je fakt šikovny,tiež sme mali problem kvoli slznemu kanaliku,ale on to zvladol perfektne.Možem ho len odporučať.Cely zakrok trval asi 5 minut, len anesteza odznievala asi 4 hodiny.V nemocnici sme boli 3 dni.Stehy mu vybral nas pediater o 7 dni.Teraz to už takmer nevidno.Skus sa na neho nakontaktovat.Nech vam to dobre dopadne.

irsina83
11. aug 2010

ahojte aj moja mala ma hemangiom na nosteku a na peceni, caka nas kozne konzilium a na detskej onkologii CT akrvne testy na AFP...chcem sa opytat ci sa tu nenajde niekto kto ma skusenosti aj s hemangiomom na peceni alebo ne inom organe...

ibi
11. aug 2010

@irsina83 skontaktuj mariu11 je niekde v tejto diskusii, jej dcérka mala hmg na hrudnicku a na peceni, viem, že to riešili tuším v Brne ... Úspešne. Drzte sa

helen
12. aug 2010

@ikulkaaa Čítala som dobré referencie aj na prof. Brozmana, má privátnu ambulanciu v Karlovke, operuje na Kramároch:
http://www.plastikabrozman.szm.com/

helen
18. aug 2010

Mám za sebou sériu nekonečných vyšetrení. Chýba nám ešte sono vnútorných orgánov, na ktoré nesmie dieťa 3 hodiny pred vyšetrením jesť. Prosím vás poraďte, ako to mám s dvojmesačným bábom urobiť? 😲 😖

bianus
18. aug 2010

Ahojte, nečítala som všetky príspevky...ale moja dcérka má tiež hemangióm a už jej mizne...má 16 mesiacov. Plastický chirurg nám povedal, že to do 5 rokov má samo zmiznuť a ak nie, tak sa to dá pekne laserom odstrániť.

martinags
19. aug 2010

pre helen

ahoj, ja som zvyčajne urobila tak, že som dieťatko nakrmila doma pred vyšetrením, teda Ty budeš musieť nakrmiť bábo tri hodiny pred plánovaným vyšetrením a potom to "jednoducho" vydržať. Nebude to vôbec bezproblémové, ale určite to zvládnete, veď Ti ide o jeho dobro a zdravie...moja bambulka si toho už užila neúrekom, ale snažím sa jej to vždy aspoň uľahčiť, kedže sa tomu nedá úplne vyhnúť...