Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

janmar
22. máj 2010

@kala12 ahoj Kala, prosim Ta aky je stav hemangionu u Vas teraz? Moj dvojmesacny syn ma hemangion na krku a uvazujem o Olomouci. dakujem.Jana

kala12
23. máj 2010

@janmar u nas je stav velmi dobry, na to, ako vyzeral pred liecbou, by som povedala ze uzasny...uz tam mame len malinky svetluckoruzovy fliacik, ktory ani nieje vidiet, len my, co vieme, ze ho mal , to registrujeme....ja som velmi rada, ze som objavila doktorku v Olomouci a ze sme sa dali na tu liecbu laserom....Ak si rozhodnuta, urcite vyskusaj, cim je babatko mensie, tym je vacsia pravdepodobnost, ze liecba zaberie a nebudete potrebovat tolko osetreni. Drzim palce 🙂

danteska
24. máj 2010

@moncicka77 moj Sebastian ma tiez hemangiom na lavej strane hlavicky..troska si ma naplasila ze treba take vysetrenia lebo mi to len sledujeme zatial.. 😒 je to ako malina velke a cervene...ma vlasky sice,ale je blondacik tak to dost vidno..

danteska
24. máj 2010

@blanblan ahoj,myslis ze by sa to mohlo zmensovat? mne a zda ze to ma maly trosinku bledsie od stredu,ale neviem ci si to nejak nevsugerovavam ze to mizne 😀 ... budem cakat..zatial mu to nerastie,ale chcela by som aby to postupne mizlo..citam tu o operacii Laserom-tak neviem ak to nezmizne..

danteska
24. máj 2010

baby,v Olomouci je nejaka specializovana klinika? alebo plasticka chirurgia?

jarka127
24. máj 2010

Ahojte, moje dvom deťom sa tesne po narodení objavil hemangion, Ninke nad bruškom a Miškovi na pleci a na brušku. Ninke pekne zmizol do piatich rokov, od dvoch rokov sa to začalo vstrebávať a blednúť a dnes tam má len mierne zhrubnutú pokožku, ale ten, kto o tom nevie, si to nevšimne. Miško má 14 mesiacov, hemangion na pliecku začína blednúť a vstrebávať sa, ten na brušku je zatiaľ bez zmien, ale som pokojná, verím, že sa to časom tak ako u Ninky vstrebe a postupne vymizne. Držím všetkým palce, aby to malo podobný priebeh ako u nás.

blanblan
24. máj 2010

Danteska, neviem ci v styroch mesiacoch moze uz zacat miznut,myslim ze vacsinou to byva az tak po roku, ale mozno mas pravdu aj nam to zacalo blednut od stredu. podla mna je zbytocnost podstupovat operaciu ak ide iba o esteticku chybu (uz neviem ked to ma tvoj maly) a pokial sa to nezvacsuje este ma plno casu aby sa to vstrebalo, daj mu par rockov 😀 Ine je ak to naozaj zavadzia....

danteska
24. máj 2010

@blanblan no ma to na lavej strane hlavicky asi cca 5-8cm nad uskom..neviem presne..v strede je to trosilinku bledsie,ale vravim,mozno si to ja moc vsimam.....stale to sledujem,je to ako malina,nerovne okraje,velkost asi ako 1 euro...mas pravdu,nerada by som nejaku operaciu ked by to zacalo samo miznut..ono je to neprijemne vysvetlovat kazdej navsteve ze co to tam ma,aj moje krstne deti sa stale pytaju..nevedia to pochopit.v podstate je to len esteticka vada,aj ked tu boli spominane vysetrenia rozne u ocneho atd..to ma vyplasilo.

kala12
24. máj 2010

@danteska v Olomouci je laserove centrum,, vola sa avelaser,nmaju specialny laser , ktorym sa liecia aj hemangiomy, velmi vela sloveniek tam chodi, az sa doktorka minule cudovala, ze nechape preco sa u nas niektori lekari tak ignorantsky stavaju k hemangiomov. Ta liecba je ambulantna, ziadna operacia, len osetrenie, ktore trva max. 3 min. zalezi, kolkokrat sa ten hemangion ostreli....ale ako vravim, najlepsie je to, ked je este babatko malicke, cim vacsie, tak tym tazsie sa to hoji a aj spolupraca je lepsia, pokial je este malicke., pretoze dietatko treba drzat a musi mat prikryte ocka.......Ja osobne zastavam nazor, ze naco cakat, ked sa to da riesit, nedokazala som sa pozerat, ako mojmu babatku nieco skarede rastie na hlavicke a okrem toho som sa bala, aby si to nezaskriabol, kedze to mal na nekrytom mieste... ☹ ..teda aspon ja som to tak vnimala........a my ziadne ine vysetrenia neabsolvovali, ani ocne,ani sono ☹

danteska
24. máj 2010

@kala12 a treba sa nejak objednat asi,ze?

adka48792
24. máj 2010

Ahojte moja malá má hemangion pod lavým ockom ako malú bobulku je vo velkosti 8mm chodíme ho pravidelne merat na ocne i na kožné malámá teraz 13mesiacovobjyvilo sa jej to ked mala 3mes zhruba doktorky kuktorým chodíme tvrdia a zhodujú sa na tom že sa jej to zmenšuje a že jej to zmizne,neviem pripadámi trošku chore že tu na slovensku nič nieje také ako na čechách žiadne pracovisko ktoré sa týmto zaoberá a zároven to odstranuje tiež som poculao tom laserovom odstranovaní no neviem či už u takého malého babatka je to dobre hlavne ked je pravdepodobnost že sa to vstrebe samé lebo,nám sa to nezvacšuje..
tak neviem ja niesom stotožnená s tým názorom že lepšie čím mladšie babatko a za každu cenu ...

martinex
24. máj 2010

ahojte,
aj my mame hemangion na lavym uskom,velky asi 2x1cm..ale mam pocit,ze mu to mizne..napriek tomu sme absolvovali kvantum vysetreni,bohuzial vacsinu na kramaroch,kde ked musim ist tak ma slak triafa... este nam ostava ocne vysetrenie a potom kontrola u ocnej.. o Olomouci som citala,ale urcite by som to neriesila u maleho dietata. Samozrejme pokial ho ma dieta na mieste,kde je vysoke riziko ze si do toho zaskrabne ci sa inak narusi,tak ano...ale inak nie..pokial by sam nazmizol tak mozno po roku, roku a pol...ale myslim tiez ze je to prudko individualne....
no v kazdom pripade,radsej hemangion ako nejaku inu "chorobu" 🙂

blanblan
25. máj 2010

danteska, poznam to vysvetlovanie ale je to stale lepsie ako keby to malo byt niekde na tvaricke, o chvilku bude mat vlasky a uz si to nikto ani nevsimne. 😉

danteska
25. máj 2010

@blanblan jasne,mas pravdu 😉

maria11
5. jún 2010

Ahojte, maminy. Ked Vas tak citam, znovu sa musim vytacat nad slovenskym zdravotnictvom. Ak sa Vam chce, precitajte si nasu story na predchadzajucich stranach.
My sme mali hemangiomy na hrudi a peceni. Rastlo mi to kazdy den pred ocami a vsetci to chceli len sledovat. Tak sme skoncili v Brne. Potom, ako sme boli objednani na hospitalizaciu, nasa pediatricka mi oznamila, ze to iste sa da riesit aj v BA na onkologii. Jednak uz bolo neskoro (pride mi chore, ze sa o Vas zaujimaju len ked im hrozi pruser zo zanedbania starostlivosti) a jednak myslim, ze existuje lepsie miesto, kam mozte chodit travit cas so svojim dietatom, ako je onkologia. Mimochodom, podla toho je vidiet, aki odbornici su tam, ked sa neobtazuju na to vyclenit ani separatne oddelenie v nejakch normalnych podmienkach.
Ale vravim, uz som zase vytocena.
Urcite su typy hemangiomov, pri ktorych je proste cakanie dobrou alternativou. Ale podla toho, co citam, je to skor vynimka ako pravidlo...
Pre mna bolo dolezite, ze tu vsetci doktori len tapali a davali mi alternativy a podobne vyhovorky... V Brne proste vedeli, co robia. Odporucili riesenie a bolo. Ziadne "Vy sa rozhodnite, Vase dieta." Teraz uz hemangiomy na peceni nemame vobec a na hrudniku mame blednuci fliacik, ktory davno nerastie, ale zmensuje sa a postupne bledne.
Prajem Vam vsetkym spravne rozhodnutia.

adka48792
6. jún 2010

ahoj maria, a ako si sa rozhodla ist do toho brna odporucil ta niekto ci len si si to sama vyhladala,a objednala sa?

maria11
6. jún 2010

Ahoj, Adka, vramci hesla "vsetko je na webe..." som nasla na tu doktorku dobre referencie na nejakom ceskom fore, zavolala jej, dohodli postup a bolo.

bulga
8. jún 2010

ahojte
my máme tiež hemangióm, našej malej sa to vytvorilo pod ľavým očkom, keď mala 3 týždne, dnes máme 11 týždňov a má to veťké 2x2mm, takže nám to zatiaľ veľmi neprekáža, len sa bojím, aby sa jej to veľmi nezväčšilo. Naša pediatrička nám povedala, že zatiaľ to máme sledovať a po roku by sa to mohlo začať vstrebávať, tak dúfam, že bude mať pravdu. Vraj len u 5 % detí sa to nezvykne vstrebať alebo aspoň zmenšiť.

traktor
8. jún 2010

ahojte, uz som tu pisala....matko ma fliacik pod bradou..od narodenia to ma väcsie aj farba viac stmavla...ale ze do roka to moze rast a po roku sa to zacne stracat...vcera sme chceli ist na ultrazvuk vnutornych organov...ale poviem vam , je priam nad ludske sily sa niekde objednat....ja som z dediny a podla obvodu, mame svojho doktora, tak nam nasa pediatricka dala papier, a ze nech sa najpev objedname telefonicky...tak som tam volala a .....vraj maju plno..este dlho budu mat, potom ide pani doktorka na mesiac prec, tak bohuzial...a mame si zajst to nemocnice ..to sukromneho centra a osetrenie si zaplatit 😕 😠 ..ako super pristup, super rada....co k tomu dodat...tak som si este obtelefonovala dalsie zariadenia ...nikde nas nezobrali, ze beru len dospelych....tak sme to riskli isli sme na kvp ...a tam cuduj sa svete...bez vsetkeho nas zobrali, vysetrili, a ze organy ma matko ciste 😉 ...tak sme z vysledkami, hned isli za plastickym chirurgom/ kazal nam prist na kontrolu o pol roka..a kedze pol rok bol tak sme isli/...no kedze to je v nemocnici..a je problem zaparkovat, tak sme do ambulancie dosli za 1 minutu 12...pracovna doba je do 12tej....pan doktor tam bol, a ze dobre , vysetri nas...ale kedze je uz po pracovnej dobe, tak za poplatok 200 korun 😕 😠 ...tak sme odisli a ze radsej pridem inokedy...200 korun nie je vela...ale v ten den uz toho na mna bolo fakt dost...vysetrenia na ktore mam narok ...a neviem sa k nim dostat...jednak otras pristup, a este si mam za to aj platit...to kde zijeme?....

adka48792
8. jún 2010

bože ja sa nestíham čudovat co to tu píses to je hrozné to naše zdravotníctvo,fakt strašné,ja som z Prešova malá ma teraz 13mes. máhemangiom pod lavým ockom a do roka sme chodili každé 3mes.na vysetrenie sono bruska,neurologia,ocné,kožné ale nestretla som sa s takýmto prístupom.. 🙂 asi som natrafila na dobre ambulancie pretože ich je neúrekom..nás hemangionik sa malej urobil zhruba v 3mes. a bol vacsí teraz má 8mm ,akurátsom čítala nejaké príspevky a rozmýslam nad plastikou urcite nie lebo ju nechcem dat do narkozy bojím sa...
ale čítala som samé chvály nad odstranovaním laserovou metódou,uplne bez jaziev a za pár sek. a bezbolestne.. robia to v čechách jakonkrétne uvažujem nad olomouckou klinikou tak uvidíme že ako..ale každopádne už to nechceme mat ... 🙂 🙂 🙂
a cakat neviem či jeto dobré..

akrimka_2009
10. jún 2010

@sothis111
Ahoj, prosím o pomoc. Mám 3 měsíční holčičku s hemangiomem na vnitřní straně pusinky, ten prosvítá navenek, takže máme napuchlou modrou bradičku. Poradíš mi, jaká homeopatika jste braly ? Hrozně mě tento stav ničí a řezat malou nechci nechat. Prosím, byla bych Ti moc vděčná.

kacenqa
10. jún 2010

caute - tak natalke ten pupkovy hemangiom stale rastie a na poslednej poradni sa to pediatricke uz nepacilo, lebo ze ma pruh v pupku a ten hemangiom jej moze branit v zatiahnutiu sa toho pruhu, tak nam dala papier na kramare, k nestatnej chirurgicke.

tak sme tam v utorok skocili a ona nas poslala na ocne, neurologiu a sono bruska, vsetko sice v ramci budovy, ale hrooooozne daco, nastastie sa mi podarilo objednat to vsetko na jeden den, no ale to asi zblbnem, kedze sono bruska ma az 8.45 a 3 hod predtym nesmie papat (a predtym o 7.30 absolvujeme ocne, kde jej rozkvapkaju oci)

NO som zvedava, ako dopadneme, ci to nemame aj na vnutornych orgaboch...a tiez som zvedava, co na to chirurgicka.

ja b y som si uplne v klude aj prplaila, nech to mam co najskor z krku, ale sa ani neda....skoda

akrimka_2009
11. jún 2010

@ibi Ahoj, prosím o pomoc. Mám 3 měsíční holčičku s hemangiomem na vnitřní straně pusinky, ten prosvítá navenek, takže máme napuchlou modrou bradičku. Poradíš mi, jaká homeopatika jste braly ? Hrozně mě tento stav ničí a řezat malou nechci nechat. Prosím, byla bych Ti moc vděčná.

moncicka77
14. jún 2010

@danteska ,no neboj sa tieto vyš.musi podstúpiť ,my už ich mame za sebou a chvála bohu máma v poriadku,už mu to nerastie,a tiež to ma červene až o pol roka kontrola,držím palceee Monika

danteska
14. jún 2010

@moncicka77 dakujem..som prekvapena kolko deti ma hemangiom..je to dost rozsirene,na pricinu sa zatial neprislo... ☹

moncicka77
16. jún 2010

áno máš pravdu,niekedy sme ani netušili ,že niečo také existuje,mne to hovoril lekar,že preto lebo som krvácala počas tehotenstva a malý mal malo kyslíka,niekto zase tabletky ascorutin,ktore som brala na zastavenie krvácania,tak že sami nevedia,aby netrpeli naše detičky však?dopadne to dobre treba veriť,pekný deň prajem monika.

danteska
16. jún 2010

no ja som ani nekrvacala,ani nebrala ascorutin 😒 .takze takym teoriam moc neverim..na nete som citala ze pricina vzniku hemangiomu sa nepodarila zistit..tak neviem..mozno Ti to lekari povedali aby si sa uspokojila s takym vysvetlenim..ale mas pravdu,asi treba verit ze to bude dobre..

ikulkaaa
21. jún 2010

adka48792 - chcem sa spytat, myslis, ze sa bude dat pouzit laser, ked je hemangiom pod ockom? Moja mala ma tiez hemangiom pod lavym ockom..niekto pisal, ze babatko musi mat ocka zakryte...tak neviem...a tiez som v tehu nebrala ani ascorutin ani som nekrvacala...

adka48792
21. jún 2010

ahoj,no ja som písala email na tu kliniku do olomouca zatial sa mi neozvali pockam este dopiatku a ak nezareaguju tak to budem riešit telefonicky a sli by sme na konzultáciu,pridala som foto malej ako ten nás hemangiom vyzera ona ked zatvori ocká tak ten hemangion jej v tomnebráni takže ja si nemyslím že by to mal byt problém oni tam dietatu urcite nezakriju ocka plachtou,ale maju nejakéspeci okuliare ako napr su do solaria.. a pod. 😉
po konzultácii budem mudrejsia..s pozdravom andrea

ikulkaaa
24. jún 2010

adka48792 - mala je aka zlataaa... u nas hemangiom praveze zacina z vnutorneho kutika ocka a ma ho vacsi ako tvoja...takze ja by som asi na tvojom mieste ani laser neriesila, ale kazdy mame na to iny pohlad..mne sa zda, ze u nas to nejako stagnuje, odkedy sa jej stiahol, sice bledne, ale straaasne pomaly ☹ najdem nejaku fotku a pridam...