Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

vintinka
12. feb 2012

OK...je to tu 🙂 🙂 skvelá poradňa 🙂 🙂 nebyt Vás polovica vecí je doma a prišla by tam len kôpka stresu 😠 😠 dufam,že aj Vám mal kto poradit

zuzanamolnarova
12. feb 2012

@dendy1 preto som sa pýtala lebo mne Babala hovoril, že jej budú jej trčať z ručičky nejaké hadičky, tak preto. a vy ste boli koľko v nemocke? Nám vravel cca 10 dní 😝

vintinka
12. feb 2012

@zuzanamolnarova Zuzka, prečo tak dlho ..?? má to velké ?? my by sme mali byt 2noci predpokladám aj podla toho čo baby písali,že v stredu na tretí den ideme domov 🙂

zuzanamolnarova
12. feb 2012

@vintinka máme to veľké 10*9*5 cm. a asi nám budú robiť magnetickú rezonancium len v utorok a len dúfať môžem že nám operáciu spravia v stredu. My sme mali ísť pôvodne 3.4. ale náš stav sa stal akutným - na hem. sa nám začali vytvárať rany a musí sa to čím skôr operovať. 😝

rebekaa
12. feb 2012

@ywula ahoj, aj moja dcera ma h. na tvaricke a chcem sa opytat ci si jej to natierala po porade s lekarom, alebo nie. my sme boli raz na laser a zatial sa mi to zda len trosku bledsie, a tiez to ma moja mala raz viac cervensie inokedy menej. nemas nahodou skusenost, ci sa to moze natierat aj ked uz bol robeny laser? a tvojej malinkej to uz mizne po tom kreme? po akom dlhom case to zacalo blednut? dakujem velmi pekne za odpoved.

vintinka
12. feb 2012

@zuzanamolnarova ,Zuzka,je to velké a poriadne ,nečudujem sa ,že vás akutne zobrali..No napriek tomu hore hlavu ...mali aj horšie aj vačšie a ,,naštastie ,,má to na dobrom mieste ..myslím,že pekne sa to bude dat vybrat...

kanhwa
12. feb 2012

@piskootka jooj, tak dufam, ze to nebude uz ani doktor teraz natahovat a onedlho bude aj moja mala taka krasavica ako Timejka 🙂
no a co to je za sprostost, ze je zakazane davat vlastne mlieko??? ja si budem davat malej co chcem - ved kazde dieta bude papat na co je zvyknute a co jeho matka povazuje za najlepsie. urcite jej nebudem davat, co mi niekto urci v nemocnici.ja si pekne pre nu vezmem aj mlieko aj vyzivy. nic sa jej nestane, ked bude dva dni len na hippoch kupovanych prikrmoch. len sa trosku bojim ako bude moct papat, ci jej to nebudu operovat zvnutra pusinky to lico, to bude asi potom nejaky cas s jedenim problem.

kanhwa
12. feb 2012

@zuzanamolnarova uf, to sa vam riadne zvacisilo - super, ze vas hned beru. velmi velmi drzim palce a cakam na radostne spravy, ked sa vratite domov uz bez hemangiomu 🙂

dendy1
12. feb 2012

@zuzanamolnarova ako píšu ostatné kočky, naozaj sa vám to poriadne zväčšilo, a ak Babala vravel, že tam budú nejaké drenáže, tak to neviem , ale prípadne si vezmi z domu nejaké staršie body alebo košieľku na zapínanie na ktorej by si prípadne mohla odstrihnúť rukáv, aby sa to čo najjednoduchšie obliekalo. Rozhodne hlavu hore, ešte nedávno ste mali vyhliadku od lekára z maďarska, že to bude najbližší rok len pozorovať a teraz ste už len krok od odstránenia. Bude to náročné, ale ako už niekto písal, odstránili väčšie veci. Ja som čítala o Babalovi, že odstraňoval bábätku veľký nádor na zadočku, spolupracoval tuším aj na tých siamských dvojčatách. Proste určite to zvládne on, malá Dorka aj Ty 🙂 Držím palce, a je nás tu viac, čo na vás budeme myslieť a posielať pozitívnu energiu 🙂

dendy1
12. feb 2012

@zuzanamolnarova na strane 27 sú fotky, ako to naše vyzeralo.

vintinka
15. feb 2012

ahojte,my sme už doma ...máme to za sebou..malá je ok ,velmi dobre to zvládla a som rada ,že to má preč...Chcem sa všetky poďakovat za rady -a podporu ..hlavne piskotke 🙂 a dendy1 🙂 🙂 prajem všetko dobré a všetkym držím palce aby operácie dobre dopadli 🙂 🙂

kanhwa
15. feb 2012

@vintinka tak gratulujeme 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a tesime sa s vami 🙂

dendy1
15. feb 2012

@vintinka tak prajem skoré doliečenie a hojenie 🙂

zuzanamolnarova
20. feb 2012

ahojte dievčence, sme chvála bohu už doma 🙂 dnes nás prepustili ale musíme sa ešte 1 marca vrátiť na plastiku ručičky, nakoľko Dorka nemala dostatok zdravej kozičky a musia ranu v rozmeroch 2x2 pokriť kožou zo ritule. ☹ veeeeeľmi sa mi nechce vracať, lebo nám tam bolo hrozné, ale najhlavnejšie je to že nám ho dr vedel celé vyoperovať. Aj ja vám ďakujem za rady aj za podporu - veľmi ste nám pomohli aby sme mohli naše dni žiť bez hemangiomu 🙂 a tú ďalšiu operáciu dúfam zvládneme tak krásne ako túto ktorá nám trvala 3,5 hodín 🙂

elienka
20. feb 2012

@zuzanamolnarova držím palečky aj na tú plastiku, hlavne že ste sa tej "ozdoby" zbavili.

dendy1
20. feb 2012

@zuzanamolnarova tak už ste po 🙂 držím palce, aby aj plastika dopadla ok, a už budete mať hádam aj pokoj. Neboj, už to nebude také náročné a už ste ostrieľané bojovníčky 😀

kanhwa
21. feb 2012

@zuzanamolnarova som tiez stastna, ze uz to mate za sebou. vyzeralo to naozaj dost hrozivo a dlzka operacie aj svedci o tom, ze to fakt nebola ziadna sranda. nikdy nepochopim, ako vas ti lekari mohli nechat dojst do takeho stadia. ale uz je to teraz jedno, hlavne ze je hemangiom konecne prec 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
napis nam prosim aj par slov o tom, ako dlho ste tam boli (tusim cely tyzdne?) a ako malicka znasala hospitalizaciu.
a drzim palce na tu plastiku

zuzanamolnarova
21. feb 2012

@kanhwa @dendy1 @elienka ďakujem baby ste zlaté 🙂

Takže: hospitalizovali nás v minulý týždeň v pondelok, pri nástupe sme sa museli okúpať a prezliecť. Dali nám izbu. Po prijatí som hneď musela ísť malou do ošetrovne kde jej zobrali krvičku. ani nemusím povedať ako plakala, trápili ju 20 minút lebo jej nevedeli ihlu správne pichnúť. V utorok nás čakal CT, museli sme byť nalačno - od 02,00 nepapať, potom jej zaviedli kanilu, kde jej zase netrafili do žiličky, praskali jej - trápili ju 3/4 hodiny a pichli správne až na 15x. Chúďa moje bola veľmi vyčerpaná, a bolo len 9.00 ráno ☹ potom sme ešte museli absolovať sono vnútorných orgánov, kde dr nebol najmilší ☹ trval na tom aby dcérka neplakala, nemrvila - ale ako? Keď ju 3/4 hodiny trápili, už sa zo všetkého bála. Nuž ako tak vedel spraviť sono, ktoré ukazovalo že na vnútorných orgánoch našťastie nemáme hemangiom 🙂 Potom sme išli na CT, vtedy už bola taká unavená že aj zaspala. uspali ju - vyšetrenie trvalo cca 15 potom si ešte pospinkala do 11.00 ale keď sa zobudila začala krutá realita. ☹ bola hrozne hladná, tak len revala a revala dve hodiny aj ja s ňou nakoľko som jej nemohla pomôcť. Papať sme mohli len o 13.00. Nakoľko bola vyčerpaná zo všetkého čo jej robili zaspala a si aj pospinkala s malími prestávkami celé dopoludnie. V noci bolo OK. v stredu sme ešte absolovali sono oblíčiek a boli sme v anesteziologickej poradni (dúfam že sa to takto nazýva 🙂 ) kde nám povedali o koľkej môžme ešte papať a milá doktorka nám prezradila aj číslo v operačnom poradí. Boli sme 5. Operačné sále chir. oddelenia prerábajú a preto sa operuje v operačnej sále očného oddelenia a očné operácie boli prednostné potom mohli operovať chirurgické prípady ☹ Napriek tomu že sme papali naposledy o 4.00 hodín Dorka to zvládla na 1*. neplakala len sa ma držala a čakala čo s ňou bude. Do prdoperačnej sále sme sa dostali o 10.45 a Dorku mi doniesli o 11.30.
Bola som v šoku aj som zablúdila v tej veľkej budove, sadla som si na jednu lavičku a zavolala manželovi nech ma nájde, vedľa mňa totiž bola zelená hojdačka motorka, ale nič iné som nevedela ani na ktorom poschodí som ani to kde sa konkrténe nachádzam, nohy ma nezvládli, len som revala a revala. 😝 Dorku mi potom doniesli na izbu okolo 15.30 - zle sa prebudila - hrozne plakala, 3 hodiny ju manžel nosil na rukách aby aspoň bola trošku kludná a aby si vedela trošku aj pospať ☹ Dostala aj transfúziu nakoľko stratila krvičku, takže do jednej ruky tiekla infúzka, do druhej krvička ☹ Papať sme mohli začať o 19,00 ale len s čajíkom - kázali nám jej dať 50ml čaju počkať 20 minút zase dať 50ml čaju a o 8 mohla dostať už mliečko. (my sme jej dali 80ml čajíku lebo bola hrozne hladná) Noc prespinkala, len raz sa zobudila. V piatok však bola mrzutá, bez jedného úsmevu či bez jedného slovíčka - ani neplačkala ☹ V piatok nám zrušili jednu kanilu ale ostala nám tá druhá. Jednu ruku totálne previazanú do druhej tiekla infúzka - toto bolo najhoršie - nevedeli sme sa ani hrať, nervózňovalo ju že s ručičkami nevie nič robiť ☹ a takto sme museli vydržať do včera 11.00 keď nám dr. babala prišiel previazať ručičku a zrušili nám aj kanilu 🙂 a mohli sme prísť domov s tým že sa ešte 1.3. musím vrátiť na plastiku - a musíme sa vraciať aj na previazanie ručičky tento týždeň vo štvrtok a budúci týždeň v pondelok 😠 ale aspoň tam nemusíme byť.
O personále neviem povedať nič dobrého - upratovačky a sanitárky bez citu k deťom - trieskali rozprávali sa o 6.00 ráno tak hlasno že zobudili každé bábätko ☹ sestričky sa veľmi o nás nestarali - prišli len keď začalo pípať prístroj pre výmenu infúzky. Mliečko som si musela pýtať vždy 30 minút vopred ale aj tak sa stalo že nám ho nedoniesli ☹ zabudli ☹ takže v každom prípade si zoberte so sebou svoje lebo keby sme ho nemali ani by sme sa nenajedli 😝
Teda nič pozitívne som tam neprežila, každý deň som čakala čas keď manžel príde a trošku budeme spolu - čas sa vliekol veeeeeľmi pomali 😝
Veľmi sa mi nechce vracať ale musíme vydržať pre Dorku a pre peknú ručičku, ale aspoň viem do čoho idem 🙂

zuzanamolnarova
21. feb 2012

Chcela som napísať Dorku mi odniesli o 11,30 a nie doniesli Prepáčte za preklepy 🙂

kanhwa
21. feb 2012

@zuzanamolnarova joooooj, chudatka moje, co ste si museli vytrpiet ☹ tak o to viac som stastna, ze ste uz doma...
ten pristup a prostredie, no proste otras 😠 kde by uz mal byt personal ludskejsi ako prave pri malych detickach 😖
a pises, ze manzel bol s vami - su tam vymedzene nejake navstevne hodiny ? ci moze tam byt hocikedy?
my ideme k babalovi na bud. stvrtok aj s vysledkom z rezonancie, tak dufam ze uz konecne dostaneme aj termin na operaciu. len si neviem predstavit, ako mne bude mala na infuzke visiet, lebo ona neobsedi ani chvilku, v kuse lozi a kym sa dostaneme na operaciu, tak uz asi aj behat bude.

zuzanamolnarova
21. feb 2012

@kanhwa áno sú vymedzené návštevné hodiny od 15.00 hod do 17.00 ale sestričky boli v tejto veci prípustné. Mohla prísť návšteva po vizite okolo 14.15 a zostať aj do 19.00. 🙂 takže toto jedno sa mi tam zdalo pozitívne 🙂 Po operácii iste vydrží, bude z toho unavená, ale potom to už nie je zaručené ☹

stankadca
21. feb 2012

@zuzanamolnarova Zuzi, som tak rada, ze ste uz doma. my sme na vas stale mysleli. som ti vravela, ze Dorka je sikulka a vsetko zvladne.
My ideme v piatok s Lukaskom na stehy. Ma ich okolo 15 a kedze to ma na tak blbom mieste, tak sa asi riadne potrapime, kym mu ich vyberu. ale ked sme zvladli operaciu, tak toto uz prezijeme 🙂
to s tymi upratovackami mas uplnu pravdu. pridu o siestej rano, samozrejem dve a kecaju tak nahlas, ze by zobudili aj mrtveho a to ani nevravim o tom, ze so vsetkym trieskaju, umyvaju to styrikrat denne a najskor podlahy, potom o desat minut zasa umavadla a podobne.
mne ked sa Lukasko po narkoze zobudil a dve a pol hodiny nonstop plakal az sa zacal dusit, tak som ho potom konecne utisila a uspala a hadaj, kto prisiel. upratovacky a okamzite reval na celu nemocnicu. a mna cakali dalsie dve hodiny utesovania ☹
drzte sa, u bude len dobre. Mas krasnu princeznicku, tak sa z nej uz len tes 🙂

zuzanamolnarova
21. feb 2012

@stankadca ahoj moja, diky za potešujúce slová 🙂 iste to Lukáško zvládne na 1, napriek tomu že bude plakať, veď deti sú tam vystrašené aj prostredím nielen činmi ☹
Piatok tam nebude Babala vieš? Máte ísť ku dr. Košnárovej že? Možno že sa stretneme, dúfam že nás budú opervať čo najskorej, lebo ma to čakanie vie veľmi vytočiť 😝 Uvidíme 😖
Držkajte sa aaaaa veľmi som rada že som Vás spoznala 🙂 Milá maminka s krásnym chlapčekom 🙂 Posielame Vám s Dorkou pusinku 🙂

mandragora22
21. feb 2012

ahojte, ja som tu prispela kedysi straaaaaaaaaaasne davno. nasa ma od cca 4.mesiaca nad celom (nastastie vo vlaskoch) ten hemag.... dnes ma dva roky a stale ho ma tam. nastastie narastol do cca 5x5 milimetrov, viac nie, ale lekarka vravela, vraj sa do cca 2 rokov "strati"......nestratil sa. mate podobnu skusenost? je mozne, ze sa jej to este strati? inak ja som mala nieco podobne a na podobnom mieste ako ona, a v tehotenstve som si to nechtiac rozskriabala, krvacalo mi to s prestavkami asi 3 dni, tak neviem, ci to ma zdedene, ci kieho frasa, stretli ste sa s tym, zeby sa to stratilo po druhom roku zivota? dik za odpovede! 😉

vintinka
22. feb 2012

@mandragora22 ahoj,počula som ,že niekedy to mizne dlhšie -moja známa mala dost velky resp.jej syn a zmizlo to až ked mal 7rokov...my sme mali 3*4 moja má 15mesiacov -zmenšil sa na 3*2,5 ale dali sme ho odstránit ale aj moja dr povedala že ked sa to zmenšilo može zmiznut ale trvá to dlho aj niekolko rokov...skus to dat pozriet ešte niekomu napr.na kramároch na chir.a uvidíš čo ti povedia...

mandragora22
22. feb 2012

@vintinka neviem, ake je to velke podla lekarskych merani, od oka to moze mat tak 3x4 milimetre. a dakujem za info, mozno jej to este zmizne a ked nie, tak to ma nastastie vo vlasoch, nie je to proste vidiet. bolo, ked bola mensia a nemala vlasky, teraz je to v pohode 😉

vintinka
22. feb 2012

@mandragora22 to je malíčké ja som myslela to naše v cm 🙂 🙂 🙂 ja by som to neriešila ...určite počkaj ,myslím,že sa to rokmi stratí 🙂 🙂

mandragora22
22. feb 2012

@vintinka jaj aha, tak to mate ozaj velke 😕

svetlankat
22. feb 2012

baby neviete ,i niektora povedat ako prebieha laserova operacia?

elienka
23. feb 2012

@svetlankat predpokladám že je to obdobné ako v téme o ohni u detí písala @fliacik0103 tu je link na diskusiu
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/ma-niekto-dieta-s-naevus-flammeus-ohen-na-tvari/