Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

llejdy
11. nov 2010

moja má veľkú modrinu na stehne (10,5 na 7,5cm). Zatiaľ to len pozorujú .. No mne sa zdá, že to rastie ☹ Dokonca aj do priestoru ☹ ☹ Poznáte niekoho kto by nám pomohol na východe Slovenska? Že vraj je nejaká pani dr v Prešove..Má niekto skúsenosti?Ďakujem

llejdy
11. nov 2010

má 2 roky

janmar
12. nov 2010

@sothis111 ahoj Sothis, chcela by som sa spytat na kontakt na homeopaticku. Mam taky problem, ze moj 8 mesacny syn ma hemangiom vzadu na krku asi 1,3 cm, rastie, je vystupeny. Radia nam operaciu, no rada by som sa poradila s hoemeopatickou, kedze sa bojime plnej narkozy, zaroven ma aj hydrokelu, tak cakame kym aj ta zmizne, no kedze hemangiom rastie mozno budeme musiet dat hemangiom odstranit skor..proste nam hrozia dve operacie. Dala by si vediet ako sa ma mala teraz a kto by nam mohol v tomto ohlade pomoct? Nerada by som bola aby mu hemangiom prilis zhrubol a rastol aj do hlbky, lebo je vystupeny.
Dakujem velmi pekne a prajem vsetko dobre🙂

jil126
14. nov 2010

@llejdy zdravim,ja mam dceru (9) a ma to na krku asi cca2,5x5cm,mame to od narodenia a stale sa nam to zväčšuje,a už nam to začina mať take červene žilky a začina to byť vypukle,tak to riešime,ideme v utorok na laser do KE,nejak nam nebolo povedane že je nejaka ambulancia v PO boli sme poslaní rovno do KE. Boli sme na vyšetrenie cievnym ultrazvukom a teraz nas čaka ten laser.Ta Dr.čo nam to bude robiť nam povedala že ona by to tiež takto riešila. Robili nam už testy tym laserom a bolo to hrozne,som zvedava ako zvladneme zakrok.Musia nam to umrtviť inak to nezvladne. Takže ak to pomôže tak sa ozveme po zakroku.

jil126
15. nov 2010

Asi sa zajtra nikam nejde,dcera dostala ovčie kiahne,tak sa tešíííííííme. 🙄 😒 🙄

irsina83
15. nov 2010

my ideme skusit nejaku dr. v ruzinovskej nemocnici co sa zaobera homeopatiou a lieci hemangiomy. zname velmi pomohla. za to nic nedame. lebo sa strasne bojim prednisonu. mate niekto skusenosti s prednisonom??? ako ho znasali vese deti???

llejdy
16. nov 2010

@jil126 držím palce, nech to všetko dobre dopadne.. tá dr. v PO je pani Martinasková

jil126
16. nov 2010

@llejdy Ďakujeme,no ako sa zdá zase nam to nevyšlo,keďže sme dostali kiahne tak sme sa museli preobjednať. Takže 7.12. mame dalši termin, dufam že nam to už konečne vyjde!!!! Už by som to chcela mať konečne "z krku". Bojim sa ako to dopadne. Potom sa ozvem.

irsina83
24. nov 2010

@laura101 videli sme sa na kramaroch 😵 aj my ho mame velky a ideme na konzultaciu k plastickemu chirurgovi....dr. babalovi tak som zvedava co povie...

resko
24. nov 2010

nas Tobiasko to ma asi tiez na zaciatku sme si mysleli ze si to len poskriabal ale lekarka nam povedala co je to chcem sa spytat ze ak to rastie tak akou rychlostou to rastie

taffy
25. nov 2010

Ahojte! Tak po strasne dlhej dobe sem zasa pisem. Nas hemangiom je stale (z mojho pohladu) nezmeneny. Boli sme u homeopaticky - homeopatika sme brali asi 3 mesiace a nic. Skor ju zaujimali ine veci a podla toho na zvysovala alebo uberala davku. Hoci, ked sme boli u nej, povedala, ze vyskusame jedny homeopatika mesiac, ked nebudu zmeny, vyskusame druhe... My sme jedny brali 3 mesiace - zmeny (ine) sice boli, ale s hemangiomom to nic nerobilo, a ked sme uz nenachadzali ani tie ine zmeny, upravovala davky homeopatik a neskusala druhe. Takze moja skusenost s homeoptikami dobra nebola alebo sme mali nie velmi kvalitnu homeopatku.

Teraz sme boli po roku na onkodermatologii v Martine. Som trosku sklamana, ze sme sa zasa dalej nepohli. Tak to idem skusit na vlastnu past. V Martine nam dali kontrolu zasa az o rok. Dovtedy mame kontaktovat plast. chirurgiu, ze keby to Matkovi vybrali, ci mu tam zostane velka jazva. No my skor uvazujeme nad liecbou kortikosteroidmi a betablokatormi - ktore nam tiez odporucala (minuly rok nam ich nechcela dat, lebo maly je po operacii srdiecka, ale pytali sme na to kardiologa a on povedal, ze nevidi problem, ze maly je zdravy chalan). LENZE: ma nam ich predpisat pediater, ten hovori, ze je za liecbu, ale prvy recept nam ma napisat kozna. Nasa kozna s tym skusenost nema (najma s takymito malymi detmi a touto liecbou), tak nam ich predpisat nechce. Vraj mame ist zasa za prim. Minarikovou do Martina. Pride mi to ako bludny kruh. Primarka mi este na kontrole povedala, ze v Blave s tym maju vacsie skusenosti ako v Martine. Ale nedoporucila nas tam. Nas pediater chcel dat spravit sono hemangiomu, ale nikde v Ziline nam ho nespravia, lebo nemaju (vraj) take kvalitne stroje. Najblizsie by nam spravili CT v Martine. Teraz neviem, kam sa pohnut. Malemu to, vraj podla primarky, mizne. Za rok sa mu to zmensilo asi o 3 mm (hoci mne sa to nezda, ale meter nepusti), je splasknutejsie a zacina mu to trosku blednut. No trva to straaasne dlho. Navyse v jeseni ho chceme dat do skolky a deti mu do toho dost idu, tak neviem, ci nam ho zoberu. Momentalne to ma rozmer asi 2,7x 2,2 cm a je to stale vypukle. Zboku mu to vyzera ako kvapka (hore tensie, dole zliate). Neviem, ktorou cestou sa vybrat a ako sa dostat k receptu na tie betablokatory a kortikosteroidy. Chcem ich najma preto, aby mu to cim skor sa este zmensilo a zbledlo. Prip. potom pouvazujeme nad palstickou chirurgiou. Takze poradi mi niekto?

ibi
5. dec 2010

Ahoj! Ja by som išla do blavy. Aj keď sa o betablokatoroch pomaly hovorí ako o paralene, sú to kardiacke lieky a inde ako v ba s tým skúsenosti zatiaľ nemajú... Koľko rockov má drobec?

taffy
5. dec 2010

Maly ma 2 roky a 4 mesiace a doteraz nas len sledovali. Tak som z toho "trosku na mraky". O tejto liecbe som pocula, aj nam ju doktorka chcela dat este minuly rok, ale maly je po operacii srdiecka, tak som nevedela, ci moze brat betablokatory. Na to som sa pytala nasho kardiologa a on povedal, ze z hladiska kardiovaskularneho systemu je Matko uplne zdravucky chlapcek a ze nevidi dovod, preco by ich nemohol brat. Tak som to tento rok tak povedala aj tej dr. v Martine. Dufala som, ze nam tie lieky da, ale posunula nas na pediatra. Jednoducho dala od nas ruky prec. Keby som vedela, ze nam tie lieky nepredpise, uz davno sme v Blave. Zajtra chcem este skocit za nasim pediatrom a uvidim, co povie. Resp. ci nam da to odporucanie do Blavy. Ale do Blavy pojdem. Teraz uz viem, ze urcite...

irsina83
8. dec 2010

ahojte, my ideme na plasticku operaciu nosteka, idu malej dat von ten hemangiom. bude to robit dr. Babala, prosim vas mate s nim skusenosti??? ako to prebieha??? co si treba priniest na oddelenie???

irsina83
8. dec 2010

@taffy urcite skuste kramare, primarka Sejnova na onkologii sa s hemangiomamy zaobera, je velmi zlata. nam sa hemangiom na boku takmer uplne stratil na nosteku nam ho vyberu a na pecen chcem skusit prednison. ale viem za maju dobre vysledky aj nam to pomaha 😉

kaja73
8. dec 2010

@irsina83 Aj nas on operoval.je super,velmi šikovny.Veci-klasika,čo mala potrebuje.Prvy den prijem,druhy operacia,potom dva dni pozorovanie a domov.Nam sa to urychlilo,lebo si krpec strhol hemangiom a krvacal,tak ho operovali hned v ten den večer.Jest ani pit nesmel 4h pred zakrokom,to mu tiekli infuzie.Po zakroku-trval cca 20 min-spal asi 4 h a potom sa postupne preberal.Bol dost podraždeny a plačlivy.Teraz mame malu jazvičku po očkom.Ale nič moc,ma to pekne 🙂

irsina83
8. dec 2010

@kaja73 a bola si s malym na oddeleni??? co je pravda na tom ze matka ked nekoji tam nemoze byt??? mna by este zaujimalo ako je to tam s kychynkou, co si treba priniest, ci aj pribor a pod...lebo ked sme lezali na onkologii tak bolo vsetko...teda okrem stravy co sme si priniesli a tak....

kaja73
8. dec 2010

@irsina83 Bola som s nim.Bolo tam vela maminiek,neviem či všetky kojili.Sa mi zda,že len 1 dieta tam bolo same.S kuchynkou ti neporadim,maly vtedy pil hlavne mlieko a aj som kojila.Prikrm som si priniesla svoj-sterilizovany a krmila som ho na izbe.Ale to len raz za den a aj to maličko.Mal prave 6m.Ja som mal stravu z bufetu.

veronica1
8. dec 2010

Ahojte. som tu nova, moj 2mesacny syn ma tiez hemangiom, dokonca 2(jedne na chrbate a jeden na spodnom viecku), zbezne som si precitala celu temu a zaujala ta pani dr. z Brna-ma na nu niekto prosim kontakt?-skusala som to davat aj na googli do vyhladavaca no k telefonu alebo mailovej adresy som sa nedostala. vopred dakujem 😉

irsina83
8. dec 2010

@kaja73 ja mam svoje mliecko este stale len som bola zaskocena tym ze mi povedali ze keby som nekojila tak tam nemozem byt. budem musiet aj ja malej spravit dva prikrmy a teraz neviem ci mrazit alebo... davala si to do poharov a normalne klasiky pozavarala ???

kaja73
8. dec 2010

@irsina83 Ano,vysterilizovala som to.Ale ked ti mala može obchodne,tak si to nekomplikuj.Moj je alergik,tak to mam trochu horšie.Tie obchodne v tej dobe ešte vobec nemohol. 😒

majkovci
15. dec 2010

@taffy ahoj,nerozumiem pristupu lekarov k Vam,som v soku ,ako sa z toho vyzuvaju,chod pekne za pediatrom a ziadaj si listok bud to do BA na Kramare k dr,Sejnovej, alebo do BB,tam chodime my, k dr,Stancokovej na detsku onkologiu.lieky nemozu len tak predpisat,hocikto,mali by drobceka poslat na kardiologiu,ci tie lieky moze brat,na ocne pozadie,ci nema hemangiom aj niekde inde,tak isto na sono vnutornych organov.a tiez na ct,aby ste si boli isti ze to nema aj niekde inde v telicku.my tiez mame za sebou tieto vysetrenia,sme na liecbe a kazdy mesiac chodime na kardiologiu a tiez sono hemangiomu,tam vidno ako sa jej to zmensuje.okrem tejto spravy som ti poslala este jednu,dufam ze ti prisla,lebo moj net niekedy neposlucha.ozvi sa ak budes mat cas.rada pomozem.a nenechaj sa odbit,otravuj lekarov,ony su tu pre teba a nie opacne,VED IDE O NASE DETI. 😉

taffy
15. dec 2010

majkovci - dakujem za spravicky... IP som dostala, ale dlhsie som tu nebola. Takze nove je u nas asi to, ze som volala s prim. Sejnovou - strasne mila osoba (myslim to uprimne), hovorila, ez mozem prist uz teraz v pondelok, ale ze hospitalizacia nam uz asi nevyjde do Vianoc 😅 . Ale nam to vobec nevadi. Dokonca som sa s nou dohodla takto: v januari ideme aj s Luckou (dvojicka Matka) na kardio do Blavy a ze ci by sme nemohli vyriesit jednou cestou aj tu detsku onkologiu s Matkovym hemangiomom. Dr. Sejnova povedala, ze sa mozme dohodnut, dokonca mi dala cislo na svoj mobil - z coho som fakt prekvapena, a ze sa jej mam potom tak 2 dni pred tym ako pojdeme do Ba ozvat. Tak som rada, ze sa veci pohnu. Spoliehala som sa na nasho pediatra - ale jeho pristup a vyhovaranie ma sklamalo (slubil, ze jej zavola on a nakoniec cca tyzden si vobec na ten jediny telefonat nenasiel cas, tak som to chytila do svojich ruk).
Do BB by sme to mali teoreticky blizsie ale v zime tam je horsia cesta (Sturec) a do Ba frcime po dialnici. A co sa tyka lekarov - ja som niekedy az protivna - pred MD som robila na chirurgii a s doktormi som si zazila uz vselico, takze aky su ku mne oni, taka som aj ja.

Este by ma zaujimala ta hospitalizacia na onko v Ba. Maly bude mat v januari 2,5 roka - budem tam moct byt s nim? Neviem si predstavit, ze by som ho niekde nechala sameho. Co vsetko ste zazili, kto ste tam lezali, pocas hospitalizacie - od prijmu az po prepustenie, coho sa mam vyvarovat, na koho si mam dat pozor... ??? A este jedna vec: aka je Dr. Vrsanska (kardiologicka)? Maly je po operacii srdiecka ako 2-tyzdnovy. Ked som sa nasho kardiologa pytala na kortikosteroidy a betablokatory povedal, ze Matko je uplne zdravy chalanisko a nevidi ziadny problem, preco by to nemohol brat. Tak uvidime, co nam povedia v Blave.

.... ale zaujima ma ta hospitalizacia... ☹

irsina83
17. dec 2010

@kaja73 ja malej davam len vsetko co jej cerstvo pripravim na pare. dakujem za rady, urcite si doma pre malu pripravim doma sama prikrmy 😉
@majkovci ahoj ako sa mate??? ako malickej zabrala liecba???

irsina83
17. dec 2010

@taffy na hospitalizacii mozes byt s malym., budete tam tak cca 8 dni, kuchynka je plne vybavena aj s varicom, mozete si priniest vlastnu stravu ale su tam aj bufety.. maly ti pojde na CT asi dvakrat a potom vam nasadia liecbu a budu maleho sledovat ako mu zabrala 😉 neni sa coho vyvarovat, vsetci su tam az prilis mily na moj vkus a velmi sa snazia az na jednu tucnejsiu brckavu sestricku, ta je taka divna... 😝 lekari su tam strasne zlatiii. a Vrsanska je jedna super lekarka, mame ju velmi radi, je dobra odbornicka 😉 a Vrsanska ti povie presne ci to moze uzivat alebo nie. 😉 Sejnova dava rodicom svoj mobil a mozes jej kedykolvek volat, ona je velmi zlata a snazi sa 😉

taffy
17. dec 2010

Jeeej, si ma ukludnila. Teda, neviem si predstavit byt niekde s malym sama 8 dni - a este k tomu bez malej. Ale vydrzime. A beriem to tak, ze aspon vypadnem z tohto stereotypu. Ale konecne sa veci pohnu smerom vpred. Dakujem!

irsina83
19. dec 2010

@taffy niet za co 😉 drzim palce aby vam to rychlo ubehlo 😉 mozno nebudete 8 dni, mozno kratsie 😉 to zalezi od toho co chcu u maleho vysetrovat... na psychiku je najviac to ze je to samotna onkologia a ked clovek vidi onkologicke deticky tak mu je do placu 😔 ale patri to k zivotu a nic s tym nespravime 😔

majkovci
25. dec 2010

@irsina83 ahoj,chvalabohu hemangiom sa nam pod liecbou ovela zmensil,zaklopem si,volnym okom ho uz skoro ani nevidiet,z prednizonu mame trosku problemy s imunitou,chyti vsetko co moze,uz sme lezali aj na infekcnom,chytila nejaku hnusnu bakteriu,zvracala mi a mala hnacky,ale uz je to ok.snazime sa velmi nechodit do kolektivu,kym sme na liecbe,aby sa na nas zas nieco nenalepilo.dr.nam povedala ze kym sa nam to pod liekmi zmensuje tak nebudeme do toho zatahovat chirurga.este nam maju robit v january MR mozgu,ci je vsetko ok.takze asi tak.boli ste uz na tej operacii?ako sa mate?

jil126
7. jan 2011

ahojte,no my sme boli v Ke na cievkovy laser ,prvu davku mame za sebou uvidime ako to bude po druhy raz to prve dcera dosť zle znašala aj nam to hnisalo,trošku sme sa potrapili kym sme to dali do poriadku, ale na druhej strane som rada lebo sa nam to trošku zmenšilo tak som rada že to čo si musela pretpieť aj ma nejaky užitok. vraj to chce ešte aspon 2-3 davky. Tak uvidime po druhom zaťahu.

ibi
7. jan 2011

@jil126 jill kde v KE to majú prosím Ta? Ďakujem!