Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

piskootka
25. júl 2012

@kanhwa Jazvička jej akoby padla trošku nižšie, tak dovnútra a natiahla sa do šírky. Doktor povedal, že jej tam chýba vo vnútri to tkanivo, tak preto.. Ono sa to mení stále aj počasím.. keď je vonku horúco, tak jazvičky takmer nevidieť, ale keď sa schladí, tak sú omnoho výraznejšie.
No teeda 😀 Aj Timejka je strašne vyberavá v jedlách.. neviem čím to je, ale jedla by len samé fajnovosti.. hehe 😉
A aj ty ideš pracovať? 🙂

kanhwa
25. júl 2012

@piskootka ja uz davno pracujem 😎 2 x do tyzdna chodim do roboty, vtedy mi malu varuje sestra a zvysok robim z domu, po veceroch a tak...a od oktobra ju davam do jasli, ale len 3 x do tyzdna.

zuzanamolnarova
26. júl 2012

@kanhwa ahoj moja 🙂 všetko je ok, rýchlo sme si zvikli našťastie a znie to kruto ale aspoň si od seba trošilinku oddychneme 🙂

matullienka
17. aug 2012

@piskootka ahoj chcem sa ťa ešte spýtať koľko mala tvoja malá keď jej hemangiom odstraňovali? Lebo naša má už 10,5 mesiaca a papá už viac menej všetko a chcem sa ťa spýtať ako to tam bolo so stravou pre tákéto troška väčšie detičky? Lebo neviem čo všetko jej tam mam vziať. V pondelok nastupujeme na kramáre na hospitalizáciu. Tak nám držte palčeky

piskootka
17. aug 2012

@matullienka Ahoj 🙂 Moja malá mala cca. 9 mesiacov, keď jej ich odstraňovali. No a stravu tam dávali oni (vraveli, že je zakázané dávať jedlo z domu), pýtali sa na príjme, čo malá papá a podľa toho dali. Avšak ja som s ich "rýchlym dodaním" jedla pre malú bola veľmi sklamaná, takže som dávala malej to, čo som ja priniesla z domu. Malej vôbec nechutili ich polievky, kaše,mlieko. Ja som malej pobrala z domu výživy, takisto aj polievky, mlieko... Bola tam mikrovlnka, tak nebol problém aj niečo prihriať. Odporúčam zobrať pre malú dáke jedlo, aj keď je to "zakázané". Nuž a zober jej to, čo papáva doma, čo má rada. No moja keď sme boli hospitalizovaný veľmi málo vecí ešte papala,tak ti neviem presne poradiť čo konkrétne zobrať.
Dúfam, že som ti aspoň troška pomohla a držím vám palce, nech vám to rýchlo ubehne 🙂

matullienka
17. aug 2012

@piskootka No aj som si myslela to ešte aj mlieko chceli dávať oni? No ja jej určite beriem to čo má rada. A ďakujem ešte sa ťa spýtam ako je to so stravou pre rodiča?

zuzanamolnarova
17. aug 2012

@matullienka za stravu si platíš myslím nejakých 7 eur keď ju potrebuješ (raňajky, obed, večera). Ja som si zobrala stravu na tri dni na zvyšné mi doniesol manžel. Sú dole aj bufety, kde sa môže kúpiť aj menu avšak si myslím že nebudeš mať čas zbehnúť si kúpiť niečo. Tam nás naše malé potrebujú ešte viac ako inokedy. Radšej ti odporúčam zobrať si ju zo sebou či si za ňu tam doplatiť 😝

matullienka
17. aug 2012

@zuzanamolnarova a to ako dlho si tam bola s malou?

matullienka
17. aug 2012

@zuzanamolnarova lebo nám povedali, že tam budeme tri dni

zuzanamolnarova
17. aug 2012

@matullienka my sme tam boli prvý raz 10 dní a počas druhej hospitalizácie 3 dni. Ale my sme mali komlikoavný, veľký hemangiom a následne aj plastiku ručičiky 😝

zuzanamolnarova
17. aug 2012

@matullienka viď strany 32 a 34 tejto diskusie 😝

matullienka
17. aug 2012

@zuzanamolnarova čítala som tam niečo o jednorazovom oblečeni mne nikto nic take nekazal kde to zozeniem?

zuzanamolnarova
18. aug 2012

@matullienka áno, je také. Musíš si vypýtať od sestričiek naň papier - povedz im že chceš ísť malou do predoperačnej sály a oni ti dajú papier s čím musíš zbehnúť do pokladne vyplatiť 4 eurá. Keď potom prídu pre malinku si so sebou zober tenpapier, jej nejoblúbenejšiu hračku - lebo je možné že v predoperačke budete čakať aj hodinu (aby sa ti malá vedela s niečim pohrať). Keď bude nervózna dajú jej taký oblbujúci sirupček aby sa trošku ukludnila (my sme ho nedostali, moja bola ako anjelik).
držím vám palčeky, kedy idete?

matullienka
18. aug 2012

@zuzanamolnarova v pondelok ideme na hospitalizáciu a v utorok by ju mali operovať. Musím si to zapamätať aby so na to nezabudla. A to mi bude stačiť ten istý aj keď budem chcieť byť pri nej keď sa bude preberať z narkózy? to im mám kedy povedať?

zuzanamolnarova
18. aug 2012

@matullienka áno, ten istý by ti mal stačiť. ale o tom ti viacej neviem povedať lebo ja som tam nebola -mne ju doniesli len na izbu, keď ju zobúdzali som tam nebola a poviem ti úprimne ani som o takej možnosti vtedy ani nevedela 😝

matullienka
18. aug 2012

@zuzanamolnarova no ja skusim na tom trvat ze chcem byt pri tom ved je podla mna najlepsie ked prvu zbada mamicku a nie cudziu osobu. Boze tolko veci aby som si vsetko zapamätala aby som na nieco nezabudla. Inak ty si písala, ze malej robili aj CT aj magneticku aj sono obliciek to robia vsetkym detickam?

zuzanamolnarova
18. aug 2012

@matullienka nie, keď sme nastupovali, nemali sme žiadne tieto vyšetrenia absolovované, takže nám ich preto robili. ostatným mamičkám robili tieto vyšetrenia samostatne ešte pred nástupom do nemocnice. Vám to nerobili?

matullienka
18. aug 2012

@zuzanamolnarova nienikde nám to nerobili

vicky17
19. aug 2012

@matullienka ahoj, tak vam drzim palce, nech vam to vsetko dobre dopadne 🙂 mojej malej tiez moc ich mlieko nechutilo, a ta ich rychla dodavka jedla bola fakt ohromna ... ked sa mi mala zobudila z narkozy naobed, tak som cakala asi pol hodinu na sestricku a nakoniec mi povedala aby som si isla zobrat sama! nakoniec som jej ohriala svoje mlieko co som mala so sebou, aj ohrievacku 🙂 a tiez mi ju doniesli z operacky, ale ona nebude este uplne prebrata z narkozy. este ti bude spinkat, aspon moja tak bola. asi hodinu po operacii strasne plakala ale to z tej anestezie, potom spala ale 3 hod a az potom bola uplne prebrata. a na to oblecenie sa ta bude sestricka den pred operaciou pytat, ked ti pride povedat, kedy moze mala naposledy papat a pit. tak este raz drzim palce 🙂

oxiba
22. aug 2012

Ahojte, dnes mojmu malickemu diagnostikovali hemangiom pod ockom, bali sme sa ze je to upchaty slzny kanalik, no je to horsia verzia☹ caka nas CT s 3dnovou hospitalizaciou, som vydesena az az..
Vy tu mate za sebou naozaj tazke chvile, pevne verim, ze vsetky nase dietky budu fit a tento blby zart prirody bude tiez za nami.
Nas caka zatial len urcovanie rozsahu hemangiomu.. Dufam, ze mu nepokracuje na ocnom pozadi... ☹

matullienka
23. aug 2012

Ahojte tak my sme sa dnes po4 dňoch vrátili z Kramárov maličká to zvládla naozaj hrdinsky. Vôbec neplakala keď sa prebrala z narkózy dokonca sa usmievala. Mala som čo robiť aby som ju 4 hodiny udržala na uzde aby si nevytrhla kanilu s infúziou. Plakala jedine chvíľočku ale to preto lebo už bola strašne hladná lebo nejedla 14,5 hodiny čo je dosť aj pre dospelého človeka a nieto ešte pre dieťa. Dokopy plakala asi 20 minút a potom asi 5 keď jej vytiahli kanilu a to bolo všetko. Naozaj ja som revala asi viac ako moje dieťa. Ja mám pocit, že ona ani netuší že jej niečo robili. Dnes v nemocnici jej bolo dokonca už tak dlho že sa stavala na hlavu ja som z nej mala naozaj dosť. A čo sa týka stravy strach hrôza a utrpenie. Za celé 4 dni čo sme tam boli nedoniesli Katka absolútne nič. Ešteže som jej zobrala mlieko a výživy z domu lebo inak by mi tam chúďa asi umrelo hladom. Čo sa týka sestričiek boli celkom milé a to som im nedala nič až dnes keď sme odchádzali. Teraz už viem že mám doma malú hrdinku

oxiba
24. aug 2012

@tiuska77 ahoj, ako pokracujete s hemangiomom, mojmu malemu vystupil hemangiom pod ockom, urcovanie rozsahu nas este len caka? Boli ste s tym tiez na CT-cku?

tiuska77
24. aug 2012

@oxiba Ahoj, tak nám už nasadila liečbu takú kortokoidnú mastičku 😒 Locoid ... na CT sme neboli lebo nám očná povedala, že je to nad kosťou čo ohraničuje očnú oblasť, takže to nezasahuje do očka a že nemá ani nič na pozadí (ale obvodáčka nás chcela poslať, aj na špeci vyšetrenie magnetickú čo robia špeciálne na hemangiómi v BA aj jedno také malinke dievčatko čo to má v očku posielala tak mi vravela, tak sa pýtaj ) ale boli sme na neurológii, kardiológii, usg bruška...chvalabohu je všetko ok... chodíme každé 2 týždne na kožné..po tej mastičke jej to kleslo aj sa mi zdá, že sa to zabieluje tak sa teším...držím palčeky nech je všetko ok 😉

oxiba
24. aug 2012

@tiuska77 drzim vam palce, uvidim ako dopadneme my, zda sa ze budeme na Kramaroch vareny peceny 😖

tiuska77
24. aug 2012

@oxiba a ako ti to vlastne zistili to ma vo vnútri? Či je to aj vidieť?

oxiba
24. aug 2012

@tiuska77 vyzera to ako krcova zila pod ockom, zacalo mu to ako opuchnute ocko, CT-ckom mu idu zistit, ci to nepokracuje i za ockom, ocne pozadie mu ocna pozrela a to ma vraj v poriadku..
Povodna diagnoza bola zapal slznej zlazy, kedze to neustupilo, tak nas poslali na Kramare, desi ma ta narkoza, co ma maly podstupit, neviem aky bude postup..

tiuska77
26. aug 2012

@oxiba ooo tak to je také nepríjemne okolie očka preto som sa aj ja bála.... tak držím palce neboj všetko bude ok, naši drobci sú statočný 😉

oxiba
8. sep 2012

@tiuska77 uz sme po CT, hemangiom potvrdili, nastastie je len jeden, bolo tam i dietatko co ho malo na hornom viecku a tiez bolo na CT. Vcera mu hned pichli do toho kortikoidy a mame sa ukazat o 3 tyz. Juj modlim sa nech mu to zacne ustupovat, inak nas cakaju beta blokatori...
Ako pokracujete vy? Mizne to?

tiuska77
9. sep 2012

@oxiba bože čo si to musí Maximko vytrpieť :/ ..tak držím palce.... čítala som dosť o tých beta blokátoroch majú dobré výsledky ... neboj všetko bude dobré 🙂 ...no nám to ustupuje po tých kortokoidoch ešte náš čaká uzv toho hemangionu...kým sú to "len" tie vzhľadové chybičky tak je dobre 😉

oxiba
10. sep 2012

@tiuska77 dik za povzbudenie, super ze Vam to ustupuje, hlavne nech to neovplyvni ocko..
Maximko ma teraz monokel akoby bojoval v lige do 9kg 😒 zatial nam zostava len cakat..
Drzte sa