Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

friend78
17. apr 2012

@irsina83 Podla teba nemáme sa ísť poradiť k Babalovi? Ja som myslela, že čím viac odborníkov sa vyjadrí, tým sa budem vedieť lepšie rozhodnúť ako dalej.
My chodíme na onko kontrolu do ambulancie, podľa toho ktorá doktorka nás zoberie. Sú tam dve. Sejnová je na oddelení? Alebo ako ordinuje? To vás za nou poslali, alebo ja mám ísť osobne za nou s výsledkami?

irsina83
17. apr 2012

@megy2 nechcela som ta nastasit len mi to pride take lahostajne od tej dr. ale zas kozna nemoze vediet. zisti si kde u vas sa chodi na detsku onkologiu, onkomarkery sa nezistuju z bezneho krvneho obrazu. ale tak keby nebolo nieco ok tak to uz by si videla...tak velky neni ale podla mna treba ho sledovat lebo aj nam najprv len rastol...

irsina83
17. apr 2012

@friend78 Sejnova si povacsine berie na starosti deti s hemangiomamy...ale tak ked tam chodite podla vedia co robia. ty si spominala ze ste prekonali zhubny nador?? no sice Babala sa ti k tomu moze vyjadrit. Skuste aj jeho. Vsak on je cievny chirurg...

megy2
17. apr 2012

@irsina83 v najblizsej poradni si vypytam papier na sono...joj uz som aj zabudla na to ze to mame ☹ ☹ ...a zasa!!!

irsina83
17. apr 2012

@megy2 neboj sa nic len opatrnosti nieje nikdy dost 😉 a na tej hlavicke ho ma velky???

friend78
17. apr 2012

@irsina83 Díky za rady, uvidíme aké budú výsledky CT a potom poriešime, čo dalej. Veľmi si mi pomohla.

Aj ostatným ďakujem za cenné rady.

irsina83
18. apr 2012

@friend78 niet za co a velmi Vam drzim palce nech ta potvora neriastie ale zmensuje sa 😉

megy2
18. apr 2012

@irsina83 cca 1cm...ale uz mu zacina siviet.....

irsina83
18. apr 2012

@megy2 a ma ho do vysky alebo je plosny?? ked zacina siviet tak sa zacina pomaly vstrebavat 😉

megy2
18. apr 2012

@irsina83 do vysky asi 1-2mm.a na plochu 1cm*0,5cm....pozriem ci nemam fotku...

irsina83
18. apr 2012

@megy2 to je plosny, ten by sa mal dobre vstrebat 😉

megy2
18. apr 2012

@irsina83 toto je z marca,vskutocnosti sa mi zda matnejsi...

irsina83
18. apr 2012

@megy2 aky krasny chlapcek 😉 a on ho ma trosku aj pod kozou, ze?? neviem ale asi predsa by som sla na konzultaciu na tu onko, nasadili by mu vasocardin a krasne by sa mu to vstebalo 😉 lebo ma to umiestnene na hlavicke a cez leto ho treba chranit...

megy2
18. apr 2012

@irsina83 nieje pod kozou.na foto to tak mozno vyzera,ale myslim ze nieje,je to ako materinske znamienko...

megy2
18. apr 2012

@irsina83 no koli tomu slnku a zraneniem to lepime....a ten vasocardin to su lieky???

marion
18. apr 2012

@megy2 malinky ho ma dost velky, neodporucali Vam ho odstranit? Nas Lukasko mal na hrudniku malinku bodku po narodeni, a do 18 mesiacov za zvacsil na 1,5cm. Kedze pri poskrabnuti bolo riziko velkeho krvacania, rozhodli sme sa ze mu to v 20mesiacoch odoperuju. Ma tam jazvicku ale uz sa nebojim ze si to odskrabne... 😉

Druhy mal na spodnom viecku, avsak ten do 3 rokov uplne zmizol. A este ma treti velky na hlavke vzadu, ale len povrchovy. Sme sledovani aj na onkologii. Aj to bledne, ale stale ho ma a to mame 5 rokov..

irsina83
18. apr 2012

@megy2 ano to su lieky na vstrebavanie. a velmi dobre pomahaju 😉

irsina83
18. apr 2012

@marion to iste si myslim aj ja. a kam chodite na onko??

marion
18. apr 2012

@irsina83 do Roosveltovej do BB, do tej detsek nemocnice. 🙂 Sme z BB, takze tam.

megy2
18. apr 2012

@marion nie,kazdy nam vravel ze operovat nie ze sa vstrebe....

marion
18. apr 2012

@irsina83 u nas jeden zmizol a ten druhy na hrudniku narastol ☹ ☹ ☹ a mal ho dost vypukly preto sme sa tak rozhodli, bola to jeho prva narkoza. Ale dobre dopadol. 😉

marion
18. apr 2012

@megy2 a on ho mal maly a narastol? Lebo som pisala nas ju mal mainku bodocku a potom rastol. Tie osoatne mal hned velke. ☹

megy2
18. apr 2012

@marion zacal mu rast tak po 6tyzdni a rastol do cca 6mesiacov,teraz stoji v raste ale sa aj zmensuje....a vas na onko poslala kozna????

kanhwa
18. apr 2012

@friend78 k dr. babalovi sa nemusis objednat, mozes aj cakat. ordinuje na kramaroch, detska fakultna nemocnica, prve poschodie, ambulancia sa vola Euromed. ale nebyva tam presne v tom case ako je uvedene na internete, tak si radsej aj tak najprv zavolaj setstricke, ze kedy tam bude a mozete prist cakat. cislo je 0905 722 648. on je detsky chirurg a zameriava sa na vrodene cievne ochorenia. rozhodne si myslim, ze by ste tam mali ist - ved za to nic nedas, vypocut si jeho nazor. len si vsetky vysetrenia co ste mali doteraz vezmi so sebou vysledky.

marion
18. apr 2012

@megy2 tak to je super, ak sa zmensuje tzn. ze sa zmensi. 🙂 Ten nas len rastol a rastol. To uz nepamatam, ci nas poslala kozna. Ale pravdepodobne ano. My sme isli hlavne kvoli tym co mal na hlavicke, lebo tam ma 2. Jeden svetlejsi hladky a druhy je vypukly, obidva maju 1,5cm. Isli sme kvoli tomu ci nie je vrasteny vo vnutri. Ale je povrchovy. Akurat ma napadlo, ze musime ist na kontrolu, uz sme 2 roky neboli. Lebo sa nezvacsuju ale zda sa ze ubudaju, ale ma 5 rokov a stale su. pritom som citala ze do 3 rokov uplne blednu 😒

megy2
18. apr 2012

@marion ale na fotkach nevidno ani nevidno za ma nieco na hlavicke...

marion
18. apr 2012

@megy2 ten na viecku uz nema, na hlavke to ma vzadu, takze zakryvaju vlasky a na hrudniku je uz prec. Vlozim sem starsie foto. 😉

marion
18. apr 2012

@megy2 na prvej foto ma na dolnom viecku, to sa ale vstrebalo a zmizlo, kvoli nemu sme chodili aj na ocne. 🙂 Na druhej foto je vidiet to na hrudniku, to nam dali prec. 😉 Vidiet len kusok, ale bol okruhly.

marion
18. apr 2012

@megy2 prepac az teraz vidim ze ta prva foto je nejaka rozmazana, skus pozriet sem ak sa ti bude dat pozriet https://www.modrykonik.sk/fotoblog/marion/album...

megy2
18. apr 2012

@marion tak to mal len teke malinke,super ze mu to uz zmizlo....ja dufam ze aj nam to bude ustupovat,primark v PO sa vyjadrila ze to predskolskeho veku to zmizne...a som zabudla napisat ze lepime to aj preto,ze ten tlak vraj posobi na heman.aby sa skor vstrebal,tak uvidime....