Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

martinags
10. sep 2010

Ahoj miri3,

blahoželám k úspešnému ukončeniu liečby, je to super! 🙂 určite je to povzbudením aj pre iné mamičky....my sme ešte stále na liečbe, pravdepodobne ešte ďalší rok...u nás to bledne veľmi pomaly. Bude to pravdepodobne tým, že sa jedná o netypický hemangióm -viaczložkový a tiež je veľmi rozsiahly. 😖

miri3
10. sep 2010

Ahoj martinags, ďakujeme 🙂 Držime Vám palčeky a to,že to mizne pomaly, hlavne že to mizne, dúfam ,že to budete mať čím skôr už za sebou a aj všetky detičky čo majú hemangiom 🙂 Želám všetkým vela trpezlivosti a tu su fotky pred liečbou a po liečbe.

helen
10. sep 2010

@miri3 To je naozaj krásny výsledok 🙂 blahoželám!

miri3
10. sep 2010

@helen Ďakujeme 🙂

ikulkaaa
10. sep 2010

@miri3 waw miri3 fakt super...nam sa to tiez radikalne zmensilo vdaka liecbe, moja mala ma na spodnom ocnom viecku, ale zatial to este nemame take vyblednute ako tvoj syncek...dufam, ze sa toho zbavime uz aj my coskoro...

ikulkaaa
10. sep 2010

@helen prosim ta a ako ste zistili, ze hemangiom je len povrchovy, ze nezasahuje do vnutornych, ako pises? cez sono?

helen
10. sep 2010

@ikulkaaa áno, cez sono, dali nám v BA termín na polovicu septembra, tak sa nám nechcelo čakať a išli sme do Medissima ako samoplatcovia.

irsina83
10. sep 2010

@ikulkaaa a nam robili 2x CT, prvy raz brusnych organov a druhy raz mozocku. samozrejme pred tym sme mali sona...

mimi21
26. sep 2010

ahojte maminky
chcela by som sa Vas opytat ake mate skusenosti s odstranovanim hemangiomu laserom, ci je to bolestive, ci tam ostava aj nejaka ranka alebo nieco take...
nas to caka zajtra, dr povedala, ze bude treba na prvykrat nejake 3-4 impulzy a po kontrole po 6 tyzdnoch uvidime ako dalej

catharinaa
26. sep 2010

ahojte,pisem tak na rychle nemam moc casu...chcem sa len poradit...moj malicky ma tiez ze vraj tento hemangiom na brusku, lenze je mu sa o to sucha akurat plienocka ma to velmi skarede..bola som s t ym u jeho doktorky a odporucila ma do ruzinova na plasticku chirurgiu lenze nic ine mi nepovedala...ako to prosim Vas chodi? alebo neviete ma odporucit na nejako lekara? som pozerala aj nejaky kontakt natu plasticku chirurgiu lenze tam je milion cisel...dakujem

helen
26. sep 2010

@mimi21 Ahoj, nie je to bolestivé, len to jemne štipká. Krv sa pod tým akoby zrazí a ostane do modra, do dvoch týždňov sa modré zafarbenie stratí. Nie je to ale rana. 3 - 4 impulzy máte za sebou veľmi rýchlo, neboj, ani si nestihnete všimnúť. Kde vám to budú robiť?

@catharinaa Mal by to vidieť hlavne detský dermatológ. Mali by ste si urobiť ale aj také koliečko vyšetrení okrem dermatológa: neurológia, očné, cievna chirurgia a sono vnútorných orgánov, aby sa zistilo, či to nie je nikde inde. Dá sa to vybaviť za jeden deň na Kramároch, ale treba výmenný lístok k tomu dermatológovi.
My sme ale išli aj po vlastnej osi bez odporúčania do zvolenského Medicentra, kde odporučili laserový zákrok, ktorý sa mohol urobiť aj hneď.

mimi21
26. sep 2010

@helen dakujem za info
sme zo zvolena a bude nam to robit detska dermatologicka
len mam trohu obavy, lebo mala reve ako pavian ked vidi dr
ma to na boku na hrbatiku, presne ako konci plienocky, velkost asi ako hrasok

catharinaa
26. sep 2010

@helen ved ja premyslam ze tiez si pojdem asi po svojom lebo bola som u koznej nedavno a dala mu nato ichtiol masticku a sama videla ze je to cievna vec..a doktorka nas radsej poslala do toho ruzinova ze tam sa mam informovat...ach jaj..

helen
27. sep 2010

@mimi21 Tak to je potom maličké, bude to mať veľmi rýchlo za sebou. To sa len priloží tá hlavica a vyšle sa pulz, ten má trvanie v pikosekundách, takže je to iba akoby si priložila pero a hneď preč. Držím palce, daj vedieť, ako ste dopadli.

@catharinaa 😲 tak to ozaj radšej niekam inam. Vypýtaj si od pediatričky výmenný lístok na detskú dermatológiu a oni už poposielajú, aspoň na Kramároch to tak funguje.

catharinaa
27. sep 2010

@helen ahojky no dneska som sa prave dovolala do ruzinovskej nemocnice pojdem tam s malym uvidim aky tam bude pristup a vsetko...uz po telefone som pocula tu ochotu ☹(

helen
27. sep 2010

@catharinaa No s ochotou môžeš ťažko počítať v štátnych nemocniciach česť výnimkám. Napíš ako ste dopadlo a čo vám povedali!

catharinaa
27. sep 2010

@helen no ved to..som strasne z toho smutna ☹ jasne ozvem sa hned potom...

helen
27. sep 2010

@catharinaa Možno budeš príjemne prekvapená 🙂 držte sa!

majkovci
27. sep 2010

@mimi21 ahoj,my sme boli na lasery 4krat,a poviem ti nikdy viac,boli sme v BB v dermatrende u dr.repkovej,mame 1Omesiacou a dostali sme vzdy okolo 20 impulzou,drobca to dost bolelo,lebo dost plakala a to ona skoro vobec neplace,plakala tak ze som ju vobec nevedela utisit.preto nemyslim,ze to neboli.teraz sme sa vratili z nemocnice z BB,lezali sme na onkologii,zazitok na cely zivot,lekarka mam povedala,ze sma na laser chodili zbytocne,lebo malinka ma hemangiom na hlbších cievach,a ze sa to laserom nelieci,urobili nam mri vysetrenie,ocne pozadie,v piatok ideme na ct vysetrenie mozgu a hemangiomu na bradicke.ma nasadenu liecbu betablokatormi a kortikoidmi.plasticky chirurg by nam to nevedel vybrat naraz,lebo nam hemangiom siaha az ku kosti,a to sme ho mali malý ako hrasok,zbytocne sme stratili cas laserom,iba jej to viac narastlo.maminky moja rada,pýtajte sa na nazor od viacerých lekarou,nemusí byt pravda to co hovori len jeden,aby ste nedopadli ako my. 😢

mimi21
27. sep 2010

@helen tak mame to za sebou, mala dostala 4 impulzy, 8.11 ideme na kontrolu, tak som zvedava ako sa to bude spravat, dr povedala, ze asi bude treba este raz 4 impulzy, ale ze to teda uvidime na kontrole
mala trochu plakala ale to hlavne preto, ze som tam nebola s nou, lebo mam brusko a nemohla by som ju drzat na rukach, bol s nou mm
ale co ma dorazilo je, ze sme tam nechali skoro 30e lebo impulzy boli 11 - o tom ma dopredu dr informovala, ale este tam bolo ze vstupne vysetrenie 16,60 a to bolo asi tak, ze sa na nu kukla, lebo ju pozna, lebo je to nasa kozna, co sme k nej chodili aj s ekzemom 😝
@majkovci a kde mate hemangiom? len na bradicke? aky velky? no som aj ja zvedava ako sa to teraz bude spravat
kedy by som tak mohla ocakavat nejake "miznutie"?

majkovci
27. sep 2010

@catharinaa ahojky,ak som dobre videla si z okolia bratislavy,ja na tvojom mieste by som si od pediatricky vypytala vymenny listok na kramare k dr.Sejnovej,primarka onkologickej kliniky,nelakaj sa hemangiomy su vlastne nezhubne nadory,ktore patria pod onkologiu,je to velmi mila dr.povedz ze potrebujes pocut jej nazor.mali by vam spravit seriu vysetreni,my sme boli na mri vysetreni hemangiomu,aby sme vydeli po kade siaha,urobili nam ocne pozadie,aby sme videli ci hemangiom nema aj tam,v piatok ideme na ct vysetrenie mozgu,lebo to mame na bradicke,aby sme videli ci to nama aj niekde v hlavicke,okrem toho nam robili aj sono vnutornych organou,ci to nema aj tam.na konzultacii sme boli na kramaroch u tejto dr.sejnovej,ale chodime do BB,lebo je to pre nas blizsie na onkologiu k dr.stancokovej,ani su spoluziacky a obe dobre odornicky co sa tyka hemangiomu.teraz mame nasadenu liecbu botablokatormi a kortikoidmi,pod dohladom kardiologa,aby sa nam to zmensilo,lebo nam to siaha az ku kosti.ak by nam to bolo treba vybrat chirurgicky,vzdy je lepsie ked to nieje take velke,lebo sa to tazko operuje.chodili sme aj na laser ale tam sme len stratili cas a zbytocne nam to este viac narastlo,mame to na hlbsích cievach a to sa laserom nelieci.ja by som sa pokusila tam ist aj na vlastnu pest ak vam ten vymenný listok nebude chciet pediatricka dat.najake tel.c.mam,tak napis ak budes chciet. 😉

majkovci
27. sep 2010

@mimi21 mame ho na lavej strane bradicky,velky 5 krat 2,5 cm,siaha az ku kosti.po lasery sme to mali take flakate,akokeby zapalene,ale po dvoch tyzdnoch jej tie flaky zmizli,natierala som jej to avene aha mastickou,ta jej na to pomahala.flaky na kozi zmyzli ale hemangiom sa zvecsoval.my ho mame na hlbsych cievach,tam laser nic neurobi,ale to mala vediet hlavne ta dr.co nam ho davala,.ale vy mate mozno iny.drzim palceky.aj my sme tam nechali vela eur,co ma dost zarazilo,lebo neviem naco mame zdravotnu poistovnu. 😉 no a zaver, platili sme zbytocne,zase niekto zbohatol na nestasti inych.

mimi21
27. sep 2010

@majkovci no som teda zvedava ako to u nas dopadne, lebo ked ho pozerala pediatricka a j kozna, tak sa vyjadrovali, ze to nie je nic nezvycajne
nam sa nezvacsoval, bol takyto skoro odvtedy co sa objavil
drzim palce aj vam, aby vas dlho netrapil, hlavne nech je malinka OK 😉

helen
27. sep 2010

@mimi21 No super, že to máte za sebou. Ak to nie je na hlbších žilkách, tak je laser ideálne riešenie. Ak vám to už nerstie, laser má výborné výsledky. Inak bežne si za jeden impulz zvyknú pýtať okolo 1,50, takže aj za tie štyri impulzy si pýtali dosť 😒 Ale nech to pomôže, to je hlavné!

catharinaa
27. sep 2010

@majkovci ahojky ak Ta mozem poprosit chcela by som to cislo....alee pojdem to ajtak vyskusat v piatok do toho ruzinova som naozaj zvedava ze co mi povedia...lebo uz mi stacil ten pristup v telefone...uvidime...chcem sa este opytat ako sa to prejavovalo u Vas? lebo my ked sme dosli z porodnice moj malicky tam mal len take bodecky myslela som ze mu to zmizne, potom sa mu to zvacsovalo isla som s tym koznej dala nam ichtiol ale bolo to stale skarede lebo sa mu skre o to plienocka...aaa teraz padiatricka nas poslala do toho ruzinova uvidime teda co dalej...aaa ma to take uz sucheeee..ako keby sa mu to hojilo len no neviem...som z toho aj tak velmi nepokojna ☹

mimi21
28. sep 2010

@helen no ved tak mi aj dr povedala, ze za 1 impulz to bude 1,50e, nakoniec to bolo 11
a este jej to robili na dvakrát, lebo prvýkrát bola nastavená slabá intenzita lasera, ale tie prvé tvrdila ze neráta
mna zaskocil len ten poplatok za tu "vstupnu prehliadku"
jasne ze mi v tomto pripade nejde o pachy, ale o princip

majkovci
29. sep 2010

@catharinaa ahojky,my sme tam nemali najskor nic,potom taky mensi hrasok,ja som si najprv myslela ze sa nejak udrela o cumlik,ukazala som to pediatricke,poslala nas na kozne.mesiac som jej to mala masirovat a natierat hyrudoidom,rapidne jej to zacalo rast,potom nas poslala na laser,tam sme chodili zbytocne 4mesiace,ale o tom som uz pisala vyssie.a cisielko,ja som sa dovolala cez detska fakultna nemocnica a pýtaj si dr,sejnovu,primarku detskej onkologie 02 59371 682,alebo zmen posledne trojcislie na 587,alebo 372,je to klinika detskej hematologia a onkologie,Limbova 1,Bratislava.potom sa ozvi ako ste dopadli.drzim palceky. 😉 ak by si chcela ist aj do BB tak mam cislo na dr.stancokovu.onkolog. 048 4726509,je to tiez dobra odbornicka na hemangiomy.

catharinaa
1. okt 2010

@majkovci ajooj dakujem za info..dnneska sme super pochodili...ze sa nam to pekne hoji,cakame kym nam ta chrasticka odpadne aa bude sa to uz len hojit,....a na kontrolu ideme za tri mesiace ..jupiii som rada zatial 🙂

catharinaa
1. okt 2010

@helen ahooooj 🙂 som prijemne prekvapenaaa..dobre sme pochodilia soms tastna..ze vraj to ma pekne,cakame kym chrasticka opadne a bude sa tam robit taky fliacik co bude lednut a do roka zmizne....ze ta kozna u ktorej som bola pochybila a ze dobre ze som mu to prestala natierat... 🙂 dufam ze to uz bude len dobre ...

matava32
4. okt 2010

ahojte...moje krsniatko to ma po celom teličku,ale to by malo zmyznut ako som sa dočitala z vašich prispevkov.....viac ma trapy to,že malinka to ma aj na pečienke,ale aj k tomu som sa tu niečo dočitala....dnes jej robili očne pozadie a DR.povedal že to mame aj na očkach....napisali by ste mi niečo k tomu...?lieči sa to tiež kortikoidmi a betablokatormi...