Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

piskootka
13. okt 2011

@kanhwa Takže, dnes sme boli na sone a iné hemangiómy nemáme. hurááá 🙂 aspoň dáka dobrá správa.
No a inak môže to byť tým, že vám to nechce odstrániť, lebo to máte na líčku. On sa aj vtedy pred nami vyjadril, že odstrániť, lebo to má na takom mieste....

kanhwa
13. okt 2011

@piskootka tesim sa s vami 🙂 🙂 🙂 no a preco myslis, ze by to babala nechcel na licku odstranit? mne to veru nedava logiku....

piskootka
14. okt 2011

@kanhwa Tak to neviem veru :( Nuž alebo Babala verí, že vám to zmizne možno samé 🙂

sisa00
15. okt 2011

Ahojte pridavam fotky malej nijde mi to lepšie odfoiť lebo sa stale mrví al je tam vidno ako jej cez to ide tačiara a postupne sa to doeluje . čo si o tom myslíte ?

sisa00
15. okt 2011

@piskootka Tak už maš o starosť menej dufam že aj naša nebude mať nič v teličku.

mrka2
15. okt 2011

@sisa00 mojej malej sa toto robilo na ramienku a postupne jej to mizlo. uz to ma teraz bledunke. no ale to hovorim o nasej malej, neviem,ci to je presne ten isty pripad 😕

piskootka
15. okt 2011

@sisa00 Vieš čo, neviem stopercentne ale podľa mňa to na 99 % zmizne 🙂 To vyzerá na ten povrchový hemangiom 🙂 Takže podľa mňa sa nemáš čoho báť 🙂
Je tam aj rozdiel vidieť pekný 🙂
My máme inakšie hemangiómy, my máme aj pod kožou dosť, nie takéto 🙂 Na váš treba len čas jednoznačne 🙂 Takýchto som videla už veľmi veľa ako máte vy a všetky zmizli 🙂

zivika
15. okt 2011

@sisa00 nas maly ma skoro taky isty ako vasa a presne takto sa mu to oddeluje a bledne...doktorka mi povedala, ze to zmizne, ale ze to moze trvat par rokov...takze podla mna to aj vy mate na najlepsej ceste 😉

sisa00
15. okt 2011

Dakujem bambule ani neviete ako ste ma potešili . Aj ja si mylslím že to zmyzne lebo ma ešte len dva mesiace a už jak sa jej to pekne mení . A neviete ako sa ma s tým narabať cez leto ? na další rok by sme chceli isť na našu prvu dovolenku lebo muž si bere matersku a ešte sme v živote spolu nikde neboli stale len pracujeme myslíťe že sa s tým može ?

piskootka
15. okt 2011

@sisa00 No možno to bambulka mať budúci rok ani nebude, keď jej to tak krásne bledne 🙂 Ale počula som, že by sa to moc nemalo vystavovať priamemu slnečnému žiareniu. Mne raz kožná vravela, že natierať UV faktorom. Nuž ale keď som bola u ďalšej doktorky, tá však zas tvrdela, že najlepšie na to nič nedávať. Ja keby som na tvojom mieste, radšej by som nič nedala. Ak to má prejsť, tak to prejde 🙂
Mám jednu známu, ktorej dcérka mala taký podobný hemangiom ako vy ale väčší na ručičke. Nič na to nedávali, vôbec si to nezakrývali, neschovávali a do cca 2 rokov, ani nevedeli, že tam niečo bolo 🙂

mrka2
15. okt 2011

@sisa00 nam sestricka hovorila,ze nevystavovat priamemu slniecku, inak nic 🙂

megy2
21. okt 2011

ahojte,tak mz mastime hemangiom mastickou belogen a lepime cez den....zacinaju sa nam tam tvorit take sive ciarky tak som bola stastna ze sa to uz otocilo a pojde to len k lepsiemu....no uvidime.....
@piskootka aj vy ste mali sive ciarky vsak a aj tak sa to zväcsovalo vsak??? ☹ ☹

piskootka
21. okt 2011

@megy2 Ahoj, áno mali sme sivé čiarky, tie sú na hemangiómoch aj teraz. A dokonca ich má aj omnoho bledšie, než na začiatku. Mysleli sme si, že to prejde, ale behom troch dní sa jej okolo hemangiomu spravila modrá pupáková modrinka :( Boli sme v BA u cievneho chirurga Babalu a povedal, že takýto typ hemangiomu nikdy nezmizne, darmo je bledší. Bohužial, mi ho máme skoro už 1 cm pod kožou a to sa spravilo fakt len za 3 dni :( Nám ich odstránia, iná možnosť neni. Myslím, že naše sa už vybúrili, zväčšujú sa jedine rastom hlavičky.
Ale vám držím päste, aby sa vám to nezhoršovalo a aby to zmizlo samé. Pokiaľ ho máte len na povrchu kože, tak určite zmizne 🙂
A inak o žiadnej mastičke na hemangiomy mi nikto nič nikdy nevravel a to som pobehala dosť lekárov.

megy2
21. okt 2011

@piskootka ked ja neviem ci je len na povrchu alebo aj vnutri...to ako zistim?????.....aj dalsia kamoska pouziva tu masticku ale tiez jej ju dala ta ista dokina co aj nam.....a uz mate aj termin operacie???

piskootka
21. okt 2011

@megy2 No ja som to zistila tak, že okolo hemangiomu bola taká akoby slabunká modrinka. Tá modrinka sa potom premenila na taký pupák akoby a s ňou aj celý hemangiom. My máme pokožný iba jeden, ten v strede čela neni podkožný. Myslím, že keby ho máte pod kožou, tak by si to videla.
Áno máme už aj termín operácie. Bude 1.decembra. Bohužiaľ čo ma hnevá, sa mi nepodarilo už vybaviť nadštandard, tak neviem ako to tam zvládnem, keď bude dáke iné dieťa s mamičkou s nami na izbe :( Nuž, asi sa tam nevyspíme :(

megy2
21. okt 2011

@piskootka zatial tam ziadnu modrinku nevidim tak dufam ze sa ani neobjavi.....veeeelmi vam drzim palce nech vsetko dobre dopadne...a vyberu vam oba alebo len ten co je aj pod kozou???

piskootka
21. okt 2011

@megy2 Ďakujem pekne 🙂 Vyberú jej oba, už keď to budú robiť. Že vraj ten druhý by jej tiež nezmizol úplne celý...

kanhwa
27. okt 2011

@piskootka to je super, ze uz mate termin operacie 🙂 normalne vam zavidim 😉
my sme boli uz aj u neurologa , vsetko ok. zda sa, ze hemangiomy vo vnutri nie su nikde. dnes ideme zase k babalovi, lebo sa jej to zvacsuje. ja by som bola ovela radsej, keby jej to operoval ako by mala brat kortikoidy a betablokatory 😒 no, uvidime , co povie....ale predpokladam, ze kaze zas cakat....
do toho brna sme zatial nesli sa poradit, lebo dr. mi neodpoveda na mail a nepodarilo sa mi ani jej dovolat ☹

piskootka
27. okt 2011

@kanhwa Vieš čo? Úprimne ti poviem, že sa teším, že jej to odstránia, nakoľko to má fakt dosť vystúpené z pokožky a nevyzerá to až tak pekne :( Ale pravdupovediac ma chytá dosť panika z toho a premýšľam, či dať odstrániť alebo nie, či jej to nemá šancu prejsť, keď niekedy sa mi zdá, že to má lepšie.. Nuž ale najlepšie asi bude nečakať, keď to povedal odborník.
Podľa mňa keď to rastie, jednoznačne to treba odstrániť, aby to veľmi nenarástlo. Však uvidíš ako on vám povie. Ja inak ani neviem čo sú to tie kortikoidy a betablokatory, nikto mi to nikde nepovedal, neodporučil, jedine tu to stále čítam.. to je dáka liečba? Tak dúfam, že sa tam dovoláš.
A inak nepridáš dáku fotku, ako máte teraz vy hemangiom? Aby som mohla porovnať s našimi. Aj keď na fotke to nie je bohvieako vidieť.
Ach, nech je to už za nami :(

kanhwa
28. okt 2011

@piskootka tak sme boli vcera na kramaroch aj na sone, hemangiom narastol, ale len par mm, vraj v globale uz rast skoncil. babala privolil, ze bude operovat, ale vraj treba cakat este 3 mesiace - teraz ze je v takom stave, ze keby to aj vybral, tak by sa mohol tym vyprovokovat rast. vraj je moc naliaty krvou a za tie tri mesiace by mal nejako odpuchnut a potom to vyberie, ale ze asi to nepojde cele, lebo je moc velky v licku, tak tam bude musiet trochu nechat, aby nemala prilis splastnute licko s preliacinou potom...ta trocha by vraj potom mala nejako odumriet alebo co. takze dalsia kontrola v januari a ja sa len budem modlit, aby dovtedy vsetci lekari nepodavali vypovede...
inak na normalnych fotkach to neni a az tak vidno, tak ti tu jednu prikladam - na kozi je len asi pol cm, ale vo vnutri to ma 2,6 cm.
som rada, ze snad pojdeme na tu operaciu, ale tiez sa zacinam bat.
vam drzim palce a dufam, ze sa dozviem od teba vsetky podrobnosti, na co sa pripravit 🙂

taffy
28. okt 2011

@piskootka
Ahoj, je mi luto, ze sa ti nepodarilo vybavit nadstandard, ale este stale mozes skusat tam volat, prip sa dat zapisat do poradia, keby nieco - ved terminy operacii sa presuvaju najma u takych malych deti (ked su takmer kazdu chvilku chore, a staci aj minispolik...).

Matko bral betablokatory aj kortikoidy - kym sme boli na kortikoidoch, krasne mu to ustupovalo, len sme museli takmer zamykat chladnicku, kedze deticky su vtedy strasne hladne, a maly mi nabral pocas mesiaca 2 kg. Ale po cca mesiaci, ked sme kortikoidy zacali vysadzovat akoby mu ten ustup prestal a znova to troska narastlo. Na betablokatoroch sme boli pol roka. Kazdy mesiac malemu brali krv, chodili sme na kardio... Maly ma doteraz paniku z lekarov, ze mu budu znova brat krv. Pocas toho pol roka sa mu to velmi nezmenilo, boli sme u Babalu a ten povedal, ze tato liecba ma vyznam v case rastu hemangiomov, a kedze nas maly ho nemal len na ploche, ale ten hemangiom bol vystupeny nad uroven koze, vraj u tychot typov, by to ani velmi nezabralo. Tak sme sa rozhodli na odstranenie. Tiez som uvazovala ci ist alebo nie, ale jedna kamoska na odstranenie bola s 9rocnou dcerkou - ta ho mala vo vlaskoch, v ofine. Vraj uz bol bledy, ale ta koza nazvys tam bola stale. A taj malej sa v skole vysmievali. Neviem, nevidela som ho, len ona sa vdaka nam dostala do Blavy (mame jedneho obvodaka, ktory ziskava informacie o liecba hemangiomov odo mna, tak jej to odporucil). Teraz nelutujem, ze sme ho dali malemu prec. Je krajsi, nemusim sa bat, ze si nan moze ublizit, ma sice jazvu, trosku sirsiu, lebo hemangiom bol velky a som rada, ze sa to podarilo odstranit na prvykrat (lebo nas upozornovali na to, ze maly moze podstupit 2-3- operacie, lebo hmg bol dost velky). Ale v stredu sme boli na kontrole a vsetko je super. Plastiku zatial neodporucali - je to este vsetko velmi cerstve (4 mesiace po operacii), a dali nam kontrolu o 2 roky. Tu si nas koziari len pohadzovali a odporucali len sledovat. Takto sme zabili 2 roky. Mozno keby sme sa vcas dozvedeli o betablokatoroch, bolo by to jednoduchsie. Aj ked teraz sa priznam, uz by som ich malemu nedavala - len kvoli tym odberom krvi kazdy mesiac. Tie revy, co som si vypocula. Este terza mi je do placu.

piskootka
28. okt 2011

@taffy Ahooj 🙂 Jasné, to nevadí. Ja som im aj nechala môj kontakt a povedala, že nech ma pridelia na miesto, keby sa im uvoľnilo a prisľúbili 🙂 Deťúrence bývajú veru často choré, tak môže sa stať. Jóój, hlavne, nech moja potom neni choručká, nech to aj my máme už za sebou. Normálne sa už aj teším na operáciu, lebo pohľad na dcérku ma niekedy ubíja :( Hlavne tie pohľady ľudí na ňu a otázky :( A inak možno sa ti zdajú naše hemangiómy menšie, než ten váš bol, ale bohužiaľ pravda je iná. Síce ten v strede je menší, ale ten druhý je dosť veľký a aj vystúpený dosť nad kožu. On vlastne je aj pod kožou, na foto to až tak vidieť nie je ako je to v skutočnosti. Ten hemangiom má 2x2x1 cm., čiže aj my to najmenšie nemáme :( Jazvička bude asi dosť veľká :(
A inak keby ti nevadilo, bola by som rada, keby si ukázala dáku novú foto už teraz po zákroku a ako pokračuje hojenie jazvičky. Som na malého veľmi zvedavá, hlavne ako to má, verím však že omnoho lepšie a bude to čím ďalej ešte lepšie, kedže máte len krátko po operácii. Prajem mu veľa zdravia do života , nech všetko zlé je už za ním.
A toho sa aj ja bojím, aby sa mojej dcérke nik nikdy nevysmieval :( Však ona je inak taká zlatá, rozkošná a šikovná...
Nás si tiež pohadzovali kožiari a len sledovali, poviem ti, že za tých 6 mesiacov som si dosť užila a teším sa normálne, že budeme mať čochvíľa pokoj s tým. Netreba čakať. Aj keď hemangiomy máme o dosť bledšie, ale to pod kožou ten veľký pupák by nám vraj nikdy nezmizol :(
Verím, že aj my to tam zvládneme tak dobre ako aj Maťko 🙂 A keby ma inak niečo ešte napadlo, čo treba do nemocnice, určite sa ťa spýtam 🙂 Som rada, že mám niekoho, kto dokáže poradiť 🙂

piskootka
28. okt 2011

@kanhwa No tak veru máme podobný druh hemangiómu. Aj my to tak máme pod kožou. Som rada, že aj vám to možno odstránia, že sa aj vy toho zbavíte. Tak ten pupák by mal odpuchnúť? Moja malá to má také opuchnuté už asi 2 mesiace...
No ja len pevne verím, aby malá nebola chorá, aby nám to neodložili. Ale už sa začínam tešiť na to a každý deň si odpočítavam dni 🙂 Jasné, potom poviem ako to tam bolo a aj pridám fotky po zákroku 🙂 Verím, že jazvičky budú lepšie než hemangiómy.. avšak našťastie už sa dajú aj jazvičky odstrániť, ale to my budeme riešiť až potom všetko, aj podľa toho, ako to bude vyzerať 🙂 Ale verím, že lepšie,a prirodzenejšie, než hemangiómy 🙂

megy2
31. okt 2011

ahojte,tak my sme boli na utz bruska a mame dva male hemangiomy aj na peceni,tak neviem ci sa mam nejak znepokojovat alebo co....doktorka co nam to robila ze to ma skoro kazdy druhy clovek len o tom nevieme.....nas hemangiom sa pomalilinky zlepsuje po tej masticke a prelepovani,ma tam take sive miesta ale aj tak sa mi zda ze stale rastie.....uvidim ako to pojde dalej,v januari mame kontrolu v presove......po kozou asi nieje kedze zatial nepozorujem ziaden opuch okolo,dufam ze to tak aj ostane.....jooooooooooooj tie hemangiomy,nech idu vsetku do kelu ☹ ☹ ☹ ☹

deniska11
31. okt 2011

@nanku Ahoj nanku. my mame tiez podobny problem len rozdiel je v tom , ze my mame névy-rozsirene cievy. na zaciatku nam trvdili, ze su to hemangiomy ale potom odbornici sa zhodli ,ze su to nevy. chcela by som iba vediet, ze kde ste boli na laser.osetreni? tu v SR alebo v ČR? moj maly ma névy - cervene flaky na tele asi na ca 45%, takze by som potrebovala, cim ucinnejsiu metodu odstranenia aby nám nemuseli 10krát osetrit to iste miesto.

zhrkz
2. nov 2011

@anamor Jeziiis, ze kuchynsky noz ;)) snad lyzicu...

rebekaa
5. nov 2011

@zeleny_cajik ahoj aj moja mala ma h. ma 7 tyzdnov a chcem sa ta opytat aky ho mal na zaciatku? tiez mi povedali, aby sme cakali, ze to treba len pozorovat, ale som z toho zufala neviem co mam robit..

zeleny_cajik
5. nov 2011

@rebekaa ahoj, na začiatku to bola iba taká červená bodka, myslela som, že sa poškriabal, potom to začalo rásť, cca do 5-6 mesiacov, narástol na cca. 1, 5 cm v priemere, bol vypuklý, jasnočervený. Potom začal klesať na úroveň kože, teraz je taký bordový, pretkaný akoby bielymi nitkami... vraj to je proces vstrebávania. A nebuď zúfalá, sú teda oveľa horšie veci. Hemangióm, ako vidíš, je dosť častá záležitosť a pomerne dobre liečiteľný, pokiaľ sa teda musí liečiť, v našom prípade ho len pozorujú. Nerob nič, lekári by to povedali, keby bolo terba niečo riešiť, Teš sa z bábätka 🙂 Kiež by sme nemali väčšie trápenia s detičkami 😉

piskootka
23. nov 2011

Ahooojte! Už dlho ste tu nič nenapísali nové 🙂 Ako ste na tom s hemangiomami?
Nám idú už v pondelok ich odstrániť, som strašne v strese :( Mali nám to robiť až neskôr, ale kvôli výpovediam lekárov nám prehodili termín..

kanhwa
23. nov 2011

@piskootka ahoj, tak drzim moc palce. mali ste ist povodne 1. decembra vsak?
my mame ist na kontrolu v januari a dohodnut termin na operaciu, takze nerobim si velke nadeje ☹ ☹ ☹
hlavne aby vam to dobre dopadlo - tfuj, tfuj.