Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

dendy1
25. dec 2011

@piskootka tak gratulujem, o pár dní ani nebudete vedieť, že ste niečo mali 🙂 Jazvy časom úplne vyblednú a bude z nej ešte väčšia herečka, ako je teraz 😀
Ako som už spomínala, deti to zvládnu úžasne, najviac stresujeme my mamičky 😀

megy2
26. dec 2011

@piskootka supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tesim sa s vami......super ze to tak dobre dopadlo a neboli ziadne komplikacia,malinka si ani nebude pamätat ze nieco mala....dobre ze ste sa takto rozhodli...pekne sviatky prajem a potom hod foto bez "nalepiek" 😉 😉 😉 ....

bubina76
26. dec 2011

@piskootka Tiez blahozelam k uspesnemu vyoperovaniu. Ono je super dat to vybrat,este ked je dietatko take male,nic si z toho nepamata - viem z vlastnej skusenosti. Len my dospeli si to,pochopitelne, troska emocne viac berieme 🙂

Ja som volala k Babalovi,len sestricka ma zrusila,ze mam sa objednat az ked budeme mat po sone a aj ostatne vysledky ☹ Ale zavolam tam este raz,malej to rastie stale,tak nech ju dr. aspon kukne a povie mi svoj nazor. Ale pocitam,ze ten jeden bude tiez na vybratie. No a ostatne, uvidime.

kanhwa
26. dec 2011

Ahojte baby,
nam ten hemangiom nejako rastie. Babala ma presvedcil, ze rastie len s malou a nie ten hnusak sam o sebe, ale dnes to male cele take hrozne modre zilnate a normalne sa mi zdalo, akoby jej to z licka prerastalo az do krku ☹ dalsi termin k babalovi mame 12. januara, tak ja uz budem trvat na tom, ze nieco sa MUSI s tym robit, a nie zase vyckavat...uz ma to licko 2x take za poslednych par tyzdnov 😒

elienka
26. dec 2011

@kanhwa chúďatko, dúfam že sa niečo s tým udeje v tom januári.

Inak sledujem vašu tému dosť intenzívne, moja Sofi má v prepúšťacej správe že má hamangiom pri ušku, pozerala som dosť fotiek, mne to pripadlo skôr na oheň, bola som už u kožnej a tá povedala, že naozaj je to naevus flammeus ale že to je vlastne tiež forma hemangiomu, ale Sofi to vôbec nemá vystúpené a bledne to priamo úmerne tomu ako rastie, nezmizne to nikdy, len sa tá plocha viac rozptýli ako narastie hlava, tak to nebude také koncentrované. Už teraz to dosť bledé, kto ju nepozná si to ani nevšimne väčšinou, len keď sa rozčúli tak to má červené naozaj ako ten oheň.
Všetkým vám tu držím silne palce, nech sa tých hnusákov zbavíte. 😉

piskootka
29. dec 2011

@kanhwa Ach jaj, na čo čakať, keď sa to zhoršuje, nechápem :( Dúfam, že v januári už budeš mať pre nás len samé dobré správy, že vám to odstránia.
Nám dnes Babala už vybral stehy z jedného a z druhého až za 5 dní vyberie.. ale musím povedať, že už teraz, keď to ešte ani zahojené neni, to vyzerá omnoho krajšie, než hemangiómy.

fodorka
29. dec 2011

aj mi sme mali hemnagiom na zadnej strane lytka,ako sa maly narodil a pre dnedavnom nam to zmizlo...nas adokina nas posiela vsade tade ze ktovie co to je az sme sa bali☹

piskootka
31. dec 2011

@megy2 Už sme bez nálepiek, tak hádžem foto 🙂 Ešte to nevyzerá tak super ( na strednom má stále štichy), ale verím, že časom sa jej to zahojí 🙂

dendy1
1. jan 2012

@piskootka ani sa nenazdáte a nebude to ani vidieť, už teraz je to fešanda 😀

megy2
2. jan 2012

@piskootka jeeeej kraaasne to ma....za par tyzdnov to nebude ani vidiet.....musis byt stastna vsak???? 🙂 🙂

piskootka
2. jan 2012

@megy2 Joj, ani nehovor. Už nie sú žiadne udivené pohľady na ulici a otázky "preboha, čo to má?" 🙂 Jazvičky naživo nebijú vôbec do očí a sú tenučké, takže verím, že časom si nik nevšimne, že tam niečo niekedy mala 😉
A Samkovi to už mizne? 🙂

megy2
2. jan 2012

@piskootka aaale tak nezvecsuje sa mu to,asi tak by som to charakterizovala....mame iste teraz v januari na kontrolu s tym...ma to take bledsie a dostava to taku strukturu tak neviem.....

kanhwa
3. jan 2012

@piskootka to ma Timejka uplne super 🙂 🙂 🙂 krasavica to je 🙂
Baby
aj vy sa bojite, ze co ked date prec stromcek? my mame ako sibnuti v kazdej izbe a ja sa hrozne bojim, ze mala bude sklamana a bude ich hladat potom...

myounghee
3. jan 2012

@katuska01 ahoj
mozem ta poprosit do IP kontakt na tu lekarku v BA ... ohladne hemangiomu? nasa dcerka ma 3 mesiace a ma ho na ramene ☹ - dakujem

bubina76
5. jan 2012

Jeej, @piskootka mate to krasne. Viem si predstavit,aka si tesava,ze ste sa ich zbavili 🙂 Drzim palce,nech sa vsetko krasne zahoji.
Baby, nas v pondelok hospitalizovali na kramare, lebo Timinke ten hemangiom brutalne narastol za posledne 2 tyzdne ☹ Tak nam porobili vsetky mozne vysetrenia, na vikend sme doma a v pondelok nastupujeme znova a nasadzuju jej liecbu betablokatormi. Chirurgicky odstranit je to vraj dost riskantne,kedze to ma tesne pri usku. Bola som z toho spociatku na nervy,ale citala som aj tu vo fore, par stran dozadu,ze to niekto zabsolvoval a da sa to. Tak nam drzte palce,nech sa dobre zabehneme 🙂

bubinka22
5. jan 2012

ahoj prave som tu nasla vasu temu a tiez sa chcem pripojit aspon trochu,lebo moja mala ma tiez hemangiom na hrudniku,zijeme v uk a tu mi doktor vysvetlil ,ze su rozne druhy hemangimu take co sa vstrebu a zmiznu a tie co treba chirurgicky odstranit,ked mala dcera 4 roky tak jej zdiagnostikovali,ze nas hemangiom je taky ktory treba vyoperovat,iba ak chcem tak pred rokom sme podstupili prvu operaciu a teraz 30.1.2012 mame druhu operaciu aj to este neviem ci jej ho vyberu cely,lebo mi to tak vysvetlili,ze ho budu vyberat po castich aby tam nemala velku jazvu a z toho dovodu ,ze ho mala velky a keby ho chcu vybrat naraz museli by jej zobrat kozu zo zadocku a tak to v podstate "zaplatat",takze ma aj tesi ,ze si vybrali moznost radsej jej to vyberat po castiach,ale tiez to nebolo bohvie co ,ked som videla ako ju uspavaju,tak som si aj poplakala:(

piskootka
6. jan 2012

@kanhwa Ja som dnes dala dolu stromček. Timejka len pozerala, aké prázdne miesto po ňom ostalo.. ale v pohodičke. Ja sa konečne nemusím báť, že ho prekotí.. každý deň ked behala v chodítku, utekala k nemu a brala gule z neho :D

@bubina76 Držím Vám palce 🙂 Nebooj, určite to dobre dopadne 😉

zuzanamolnarova
7. jan 2012

Ahojte teraz som našla vašu tému, chceli by sme sa k vám pridať s dcérkou Dorkou. Aj my máme hemangióm v pravom podpazuší a na pravej nožičke. Na nožičke len veľmi malinký ale v podpazuší nám to rastie. 2 dni po pôrode sa nám ukázal, vtedy mal miery 0,5x0,5 cm a dnes má už 4,5x5 cm je aj vypuklí cca 1 cm. Hrozne rýchlo rastie. My chodíme k lekárovi do Győru, kde sme boli aj včera na kontrole. Pán dr. nám povedal že je hemangióm ešte v štádiu zväčšovania ale mal aj jednu dobrú sprápvičku. Na hemangiome sa začali vytvárať také biele malé krúžky a to znamená že sa blíži ku koncu zväčšovania a potom by postupne mal zmyznúť. Nemala som čas vás prečítať, ale chcem sa spýtať ako ste natom vy? či vám hemangiom naozaj zmizol bez zákroku alebo ho museli chirurgicky odstraňovať? Náš dr povedal, že tento hemangiom je taký ktorý bude rásť cca do 1 roka maličkej a potom postupne zmizne. Kým neohrozuje hlavné orgány či pohyb ručičky a kým nevirástie do abnormálnej veľkosti bude sa len pozorovať (každý mesiac 1x). Ak by rástol abnormálne vtedy by jej do hemangiomu dali steroidy aby sa aspoň to zväčšenie zastavilo, ale ževraj tie steroidy majjú hrozné vedľajšie účinky, takže ho podávajú len v krajných prípadoch. Operovať ho zatiaľ neodporúčil, nakoľko nám opisoval tento hemangiom ako pomiešaná hadica ktorej nevieme nájsť začiatok alebo koniec - je aj tento takýto, nedá sa mu nájsť začiatok ani koniec, mali také prípady keď jeden vybrali a vedla neho vyšiel druhý ☹ Uvidíme, len aby mal pravdu a do tých 6 rokov to naozaj zmyzlo.

piskootka
7. jan 2012

@zuzanamolnarova Ahoj. Dcérka mala 2 hemangiómy na čele, museli jej ich chirurgicky odstrániť. Bohužiaľ jej by hemangiomy nikdy nezmizli. Avšak poznám dosť ľudí, aj osobne, ktorý mali väčšie hemangiomy a krásne im zmizli. Ja by som na tvojom mieste, pokiaľ to nemáte na tváričke ešte čakala, len pozorovala, lebo aj taký veľký hemangiom môže krásne zmiznúť 🙂

zuzanamolnarova
8. jan 2012

@piskootka ďakujem ti za odpoveď 🙂

Priložím vám fotky o našom ☹ ☹ ☹ som z toho totálne nešťastná ☹

megy2
8. jan 2012

@zuzanamolnarova ahoj,aj my mame hemangiom na hlavicke ttoska vyssie ako je celo....rastlo mu to asi od 6tyzdna do teraz.....teraz sa nam zda ze sa to uz zastavilo,ma to velkosti cca1x1cm,chodime s tym do presova k jednej koznej primarke a ta nam to kazala mastit mastou belogent a prelepovat,zatial nevidim nejake extra zmeny ale zmenilo to farbu na taku matnu bordovu a tiez to ma take biele fliacky ako ten vas....to by uz malo znamenat zastavenie rastu a pomaleeeeeeeee vstrebavanie.....malinka to ma fakt dost velke ale tak snad je to uz na ustupe 😔 😔

irsina83
8. jan 2012

@zuzanamolnarova nebud nestastna, da sa to riesit 😉 aj moja mala na nosteku a tiez jej ho operovali na kramaroch.... liecite sa nejako ci pojdete tiez na operaciu??? my sme ho mali takyto...

dendy1
8. jan 2012

@zuzanamolnarova ahoj, zlatíčko malé ☹ skutočne to má veľké, a to som si myslela, že naša malá to mala veľké. Nás operoval Dr. Babala na Kramároch 28.11.,ďalšie foto je 7.12 vybrali polovicu stehov a 14.12. už vybraté všetky stehy. Skús sa informovať aj niekde inde, lebo nám povedali, že sa to zrejme nevstrebe a vy to máte o dosť väčšie, tak aby ste zbytočne nečakali a malú netrápili.

zuzanamolnarova
9. jan 2012

@megy2 @irsina83 @dendy1 ahojte kočky, veľmi ste zlaté že ste mi napísali o svojích. 🙂 🙂 🙂

@megy2 vám to neodporúčili operovať? alebo to nechceš ty?

@irsina83 zatiaľ nám to len pán dr pozoruje nič iné ☹

@dendy1 budeš taká dobrá a napíšeš mi tel číslo na toho vášho dr, išli by sme ju aj my ukázať. Koľko má tvoja malá? Operáciu ako zvládla? Koľko trvalo kým vás zobrali na operáciu od prvého vyšetrenia? Jaaaaj toľko otázok! Prepáč 😝 Krásne jej to spravil, Tá jazvička sa jej rýchlo zahojí ai nebude ani vidno že tam mala niečo 😉

Kočky som vám veľmi vďačná za info.
Pekný deň Vám prajem

yvetulka
9. jan 2012

my sme to mali na brusku, tam to do 3. roku zmizlo same a na chrbatiku mu to tiez mizne, pediatricka nam povedala, ze do 5. rokov to bud same zmizne alebo sa z toho spravi znamienko, mal to dlhe cca3 cm a ciroke 1,5 cm.

irsina83
9. jan 2012

@zuzanamolnarova a kam s nou chodis??? dam ti kontakt na primarku Sejnovu na Kramare na detsku onkologiu a ta ti bud navrhne liecbu alebo sa to pojde rovno zoperovat. lebo mate ho fakt velky a nechcem ta stasit ale netreba s tym cakat 😉 vas je tak velky ze nema sancu zmiznut 😉

zuzanamolnarova
9. jan 2012

@irsina83 chodíme do Győru k primárovi detskej chirurgie, ale neupokojil ma s tým že máme čakať, Preto aj hladám ďalšie alternatívy, nech sa nato pozrie aj iný dr a povie o tom svoje. Bolo by dobré keby si nám to číslo dala - iste by som jej už dnes zavolala. Diky 🙂

piskootka
9. jan 2012

@zuzanamolnarova Joj, to má ozaj dosť veľké. Radšej nečakaj. Tvoja malá to má na takom mieste, kde sa potí a tým jej to asi tak rýchlo rastie.
V BA je detský cievny chirurg MUDR. Jozef Babala, ten sa venuje výlučne hemangiomom. Bolo by dobré, keby si mu to ukázala a on by zhodnotil, čo ďalej.
Ak chceš, zavolaj si a objednaj sa, toto je číslo na jeho sestričku : 02 59371 777.

zuzanamolnarova
9. jan 2012

@piskootka diky, idem hneď aj zavolám 🙂

megy2
9. jan 2012

@zuzanamolnarova nam vraveli ze sa to neoperuje a do roka urcite nie,ale vidis piskootke to operovali,takze co doktor to iny nazor....zatial este budeme cakat,kedze to nejak markatne nerastie a ako som pisala sa mi zda ze to beleje.....