Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

ivuska6
9. feb 2012

moj maly tiez mal na chrbatiku pri krku bol vystupeny dali sme ho vyoperovat mal ho uz dost velky.

dendy1
9. feb 2012

@stankadca @vintinka @zuzanamolnarova tak nech vám to dobre dopadne, zvládnete to určite, celkom sa to tam dá, sestričky sú v pohode, keď som chcela niečo vedieť tak som sa na to pýtala - aj 2-3x, kľudne aj u rôznej sestričky. Treba mať na pamäti, že sú mladé, zrejme ešte bezdetné a asi nikdy neboli v našej situácii 🙂 , tak čomu som nerozumela som sa pýtala aj "po lopate" pre nich je to rutina a možno im ani nepríde, že ja som z toho "jeleň". A netreba sa striktne držať ich nariadení - ja som dávala malej len mnou donesené jedlo + kojenie.
Určite to bude OK, nebojte sa a potom napíšte ako ste dopadli 🙂

stankadca
9. feb 2012

@zuzanamolnarova Zizka, tak to tam budeme normalne ze "konikova" particka 🙂 len nech vsetko dobre dopadne a hlavne, nech su drobcekovia zdravi, aby sme sa tam dostali.

stankadca
9. feb 2012

@zuzanamolnarova Zuzka, tak to tam budeme normalne ze "konikova" particka 🙂 len nech vsetko dobre dopadne a hlavne, nech su drobcekovia zdravi, aby sme sa tam dostali.

vintinka
9. feb 2012

@zuzanamolnarova ahoj kedy tam máte prist ?? teraz neviem ,či som si dobre zapamatala ,že na 10.00???

ywula
10. feb 2012

ahojte dievčence...mám malú dcérku a tá ma hemangiom priamo v strede čela medzi obočím, je asi ako jednocentovka...je však našťastie len plošný...mastili sme to pol roka a teraz sa sleduje či sme to už vyhubili, alebo sa to znova začne rozširovať...zatiaľ je bledý...dúfam, že to tak bude aj naďalej...štve ma lebo je na nepeknom mieste....
....všetkým Vám čo mate pred sebou horšie zákorky držíme palčeky.... 😉

mirfa
10. feb 2012

ahojte kočky... no fuuha, tak pozerám že my toho máme asi najviac 😢 naposledy som mojmu malemu naratala tych hemangionov 11 a mam sprosty dojem, ze to nie je definitivne.... mne pediatricka tiez vravela ze do roka by to malo zmiznut, ale niektore tu spominaju ze im to nezmizlo vobec, pripadne zmizlo ovela neskor. tak dufam ze zmizne, lebo ked nie, nechcem mu to teraz davat odstranit. ostala by mu jazvicka a ta by rastla spolu s nim 😒

blueskyka
10. feb 2012

@ywula vy ste to niecim mastili? my sme boli hned tyzden po prichode z poronice u koznej lekarky, lebo mala ma vystupeny hemangion pod pazuskou a plosny na temene hlavky a kozna nam na to povedala, ze do pol roka by sa to malo zvacsovat a potom ze to pomaly ustupi a to tak, ze ten plosny vybledne a ten vystupeny sa ma zmensit a stat sa plosnym..nicim sme to nemazali, len sme mali davat pozor, by to nezakrvacalo..na hlavicke je to uz vyblednutejsie, ale ten vystupeny ostal taky, aky bol...

ywula
11. feb 2012

no natierali sme to Locoidom Lipocram 0,1%. Natierali sme to raz za týždeň, asi tak tri mesiace, potom každé dva týždňe asi tri mesiace a teraz pol roka pauza...Emka má aj v záhlaví a dosť veľký asi tak 3x3 cm ale tiež len plošný a zakrývajú ho vlasky,takže tento sme ani neriešili...dúfam, že nebude chcieť byť holohlavá, keď vyrastie..🙂).ale tan na medzi obočím ma trápil...bol silne červený...na foto čo som sem pridala je v kľude, ale keď sa mračila alebo plakala, či tlačila do plienočky, tak bol ako kontrolka...potom okolo pol roka sa začal rozširovať, ...teraz je už pomalý preč....asi sme ho vyhubili...dúfam, že zmizne

zuzanamolnarova
11. feb 2012

@vintinka ahoj, prepáč teraz som si len všimla že si mi psíala. medzi 9 a 10.00 je "nástup". Čo si beriete so sebou?
My:
malej: bodynká, leginky pyžamká, tepláčiky, ponožky, pár pančušiek, oblúbené hračky, flašu na kojenie, UM, Lucka voda, tanier, lyžička na papanie, nejaké výživy, plienočky, aj na grckanie, vlhčené utierky, krémik na zapareniny, mydlo na kúpanie, olejček po kúpaní, osušky 2x, malé froté uteráky, v tom prípade keď by sme sa náhodou nemohli kúpať (lebo mi to máme na rúčke), jednu prikrývku,
mne: tepláky, nejaké vrchy, pyžamo, ponožky, hygienické potreby, papuče, spodné prádlo, knihu, župan ?????, stravu aspoň na dva dni,

Keby ste si aj niečo iné brali so sebou napíšte mi prosím, lebo ja nad tým už dni rozmýšlam ale ma nenapadá nič aaaa potom nám to tam bude chýbať ☹

zuzanamolnarova
11. feb 2012

@ywula ahoj nechcem ťa strašiť, ale moja sestra to mala taký istý ako tvoja dcérka len pod noštekom a potom na polovice tváre - ako rástla, rástol s ňou aj hemangiom, takže to mala cca 13cmx10cm a samo jej to absolútne nezmizlo. Potom po 18. chodila na leaserové zákroky ktoré jej potom pomohli, hemangiom ako tak zmizol, teraz je už len viditelný keď jej je teplo či zima 😒

kanhwa
11. feb 2012

Ahojte kocky,
drzim prevelmi palce vsetkym trom, maminkam aj detickam, co mate absolvovat bud. tyzden nemocnicu 🙂 nech vsetko dobre dopadne a nech ste cim skor doma a samozrejme bez hemangiomov.

My mame za sebou magneticku rezonanciu, ofic. vysledok az v pondelok, ale vraj je to dobre - hemangiom v licku je sice velky, ale mal by sa dat dobre vybrat, lebo ho zasobuje len jedna velka cieva. takze je ako vajicko na spagatiku vraj...tak len nech co najskor dostaneme aj my termin.
no a este jedna zaujimavost - my sme boli na MR ako som uz spominala v sukr. nemocke a myslela som si, ze davaju nejaku inu anestezu, lebo sme tam boli dve hodiny a nie dva dni. a viete, co mi povedala anesteziologicka? ze vraj je to presne to iste co na kramaroch a dva dni tam maminy s detmi musia trcat preto, lebo vraj poistovna nepreplati vysetrenie v anesteze, pokial nie je min. 48 hodin hospitalizacia. dobre co???

dendy1
11. feb 2012

@zuzanamolnarova ahoj, župan nepotrebuješ, ja som bola väčšinu času v teplákoch a tričku, mamina čo bola s nami na izbe sa ani neprezliekla do pyžama, len dala dole tepláky 🙂 Malú som musela pri nástupe na oddelenie osprchovať - okúpať - daj si osušku na vrch tašky. Potom som ju už ten prvý večer nespršila. Od cca 02:00 už nesmela nič jesť, takže ani po operácii v ten deň ani nekakala a večer už po oper. som bola rada, že zaspala zhruba v tom čase ako doma, už sme žiadne kúpanie neriešili, aj tak sa jej to nesmelo 2 týždne namočiť ( na ramene) Olejček by som tiež nechala doma, knihu tiež - nebude kedy čítať. Oblečenie pre seba vezmi dvojmo, keby ťa malá náhodou po narkóze ovracala. Asi tak... 🙂

vintinka
12. feb 2012

@zuzanamolnarova ahoj...tak viem -resp.mi hovorili,že UM nebrat z domu -to tam daju...

dendy1
12. feb 2012

@vintinka ja som síce kojila, ale tá kočka, čo bola s nami nekojila a to si musíš ísť pýtať mlieko od sestričiek - už zarobené. Niekedy to dosť trvalo, aj pozabudli alebo nestíhali 😠 Ja by som si vzala na tvojom mieste svoje UM, vieš čo pije, zarobíš si podľa seba aj množstvo, aj kedy budeš potrebovať. Asi tak. Ak budeš brať UM od nich cumeľ na flašu si vezmi svoj.

zuzanamolnarova
12. feb 2012

@dendy1 ahoj, mohla by som sa ťa spítať či si na malú vedela dať po operácii bodynko či pyžamko. Aj vy ste hem. mali na rúčke, ramene - mám obavy že jej nebudem môcť obliecť žiadny vrch, či body a bude jej zima 😢

piskootka
12. feb 2012

@vintinka
@zuzanamolnarova
Baby, rozhodne si zoberte UM z domu. Sice to tam bolo zakazane davat. Ale ako pise dendy. Bola som pytat od sestriciek pre malu mlieko, ci polievku. A povedali, ze dobre, hned to bude.. no a kolko krat (skoro vzdy presla aj hodina) a mliecka nikde. Nebolo to s tym spojene urcite, ze nestihali, lebo my sme tam boli tesne pred vianocami a boli sme tam hospitalizovane len 3 mamicky s detmi. Im sa to jednoducho nechcelo, radsej boli na pc a chatovali. . Moja mala preto bola nervozna.. a inak oni to mliecko maju dopredu nachystane v chladnicke, potom zohrievaju, moja mala na to nebola zvyknuta, lubi len cerstvo spravene mliecko, tak som jej potajomky robila sama svoje na izbe, to ich som vylievala do umyvadla :D A hned na prijme sa pytaju, kolko mliecka deti papaju. Kolko poviete, tolko spravia. Avsak ked potom vam bude malo, viac nedaju. A tazko odhadnut kolko dieta spapa. Mne spapa vzdy inak. Mne sa tam raz stalo, ze mala uz zedla 3 flasky ako som nahlasila a potom uz nemala narok od nich, takze mi pomohlo, ze som mala so sebou svoje donesene 🙂

A inak mne tam osusky dali pre malu, vobec som nepotrebovala svoje.
A zupan brat je zbytocnost, nevyuzije sa tam vobec.

piskootka
12. feb 2012

@kanhwa Ahoj, tak sa teda tesim, coskoro sa aj vy zbavite hnusaka 🙂 Uz len cim skor zavolaj, nech mate po tom 😉 no a to uz co je, to je fakt parada s tym nasim zdravotnictvom.. 😠

zuzanamolnarova
12. feb 2012

@piskootka diky, si zlatá ako stále 🙂 chcem sa spýtať ako sú na oddelení návštevné hodiny? stále ma napáda niečo 🙂

zuzanamolnarova
12. feb 2012

@kanhwa ďakujeme krásne, iste bude všetko ok, len mi rodičia sme oveľa nervóznejší a prežívame to horšie ako naše slniečka 🙂
Dúfam že aj vy čoskoro dostanete termín a rýchlo to budete mať za sebou ☹
Ani nehovor, Slovenské zdravotníctvo sa nech radšej skirje, nemám naň slová 😝

piskootka
12. feb 2012

@zuzanamolnarova Fuuu, tak to ti vazne nepoviem od kedy. Ani som si to tam nevsimla napisane, ale myslim, ze od 14:00.. ale sestricky su inak v tom zlate a dovolia hocikedy. Jedna mamicka tam dokonca mala navstevu dakedy o deviatej vecer a v pohodeee 🙂
Len asi nepustia rano, ked su vizity 😉

piskootka
12. feb 2012

@zuzanamolnarova Nemusite byt nervozne z operacie. Tie deticky to fakt uzasne zvladaju. Vam poviem, mala mi je teraz chora, horuckuje, vracia, soplikuje a to je omnoho horsie, nez to co bolo v nemocnici 🙂

vintinka
12. feb 2012

dobre ,že ste to tu napísali ohladom UM ...nebola by som zobrala ...diky baby 🙂 🙂 🙂

vintinka
12. feb 2012

a vodu beriete tiež pre deti alebo ste dávali normálne z vodovodu...?? 🙂 🙂

zuzanamolnarova
12. feb 2012

@piskootka chúďa moje, skoré uzdravenie jej prajeme a posielame jej s Dorkou veľkú liečivú pusinku 😀
Ináč z operácie nie som nervózna len z toho 6 hodinového nepapania pred ním 😝 to ma lepšie znervózňuje. Babala vie čo robí, nie my sme prví a bohužiaľ ani poslední na jeho operačnom stole 🙂

vintinka
12. feb 2012

tak ma napadlo ohladom um z domu...nevšimnu si to?? nebol potom krik?? mám aj nejaku hotovu -kupovanu stravu keby jej nechutilo...to nemocničné?? dávali ste velky pozor pri krmení?? povedali mi ,že je to tam zakázané

piskootka
12. feb 2012

@vintinka Doma davam z vodovodu, ale tam som si doniesla a ked sa mi minula, tak som sla kupit dole do bufetu, ked mala spinkala 🙂
Ja som si so sebou vzala taku malicku konvicu, ktora ma 4 deci, tak som robila priamo na izbe malej mliecko :D ale inak v kuchynke tam maju konvicu 😉

piskootka
12. feb 2012

@vintinka Oni aj mne povedali, ze je to tam zakazane. A videli ma, ked som aj robila :D Mala mi to ich mlieko nechcela a dokonca jej ho niekedy doniesli aj studene :D z toho ich mi vypila asi tak 10 ml a ked som spravila svoje, tak 150 ml :D Vsak co som ju mala nechat o hlade?
A ich polievky sa ani nedotkla. Okrem ich detskej vyzivy som vsetko davala svoje donesene :D

dendy1
12. feb 2012

@zuzanamolnarova no já som sa pytala, co jej mám pred operaciou obliect a povedali, že je to jedno, aj tak ju vyzlečú. Tak som jej dala len tielkove body a taky sametový overal. V tom ju aj po oper. priviezli a mala to na sebe do podvečera, potom 1x vracela. Rana je len zalepena - v rovine s ostatnou kožou. Mohla som ju normalne obliect, ani pri zdvihani ruky nevyzeralo, že by ju to bolelo.

dendy1
12. feb 2012

@vintinka ty vies co tvoj malá potrebuje a chce a to MUSÍ byť prvoradé. Len na to ber ohlad a nevšimaj si nič iné.