Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

zeleny_cajik
6. júl 2012

@opica89 moj prvy syn ma hemangion, druha dcera nie 🙂

opica89
6. júl 2012

@zeleny_cajik dakujem za odpoved dufam, že nebude mat. ale najlepsie by bolo keby ani jedno dietatko takyto problem nemalo

matullienka
8. júl 2012

ahojte moja dcérka má hemangiom na ručičke a je vystúpený cca 1 cm nad úroveň pokožky. Je taký matný a popretkávaný bielymi miestami. Myslíte, že takto veľký môže zmiznúť? Máte niektorá skúsenosti s týmito vystupenými hemangiomami? Teraz sa chystám dcérku objednať k Dr. Babalovi zajtra sa tam chystám telefonovať. Prikladám pár fotiek ako to zhruba vyzerá fotky z blízka nemám. Dosť sa toho bojím lebo teraz si ho začala uvedomovať a začala sa do neho špárať prstami a čo je horšie snaží sa do neho zahryznúť tak sa bojím aby si to neporanila

dendy1
8. júl 2012

@matullienka ahoj, ja by som jej to dala vybrať, nám vyberali na pleci začiatkom decembra, jazvu má už krásne zahojenú, nikto si už ani nespomenie že sme niečo mali, len keď si bližšie tak vidíš jazvu, ale hemangiom svietil ako semafor 🙂) Nemyslím si, že by ten váš zmizol, je asi aj dosť pod kožou, a čakať do cca 10 rokov? asi by som nechcela - aj tak nikde nie je záruka či zmizne, či porastie. A okrem poranenia, ja by som brala do úvahy aj reakcie detí zo školy a škôlky, nech nemá komplex.

dendy1
8. júl 2012

Na str.27 som pridala naše fotky pred a po operácii hem. nad kožou bol cca 0,5 cm, a bol aj dosť pod kožou. Tiež bol taký vyblednutejší, asi aj viac ako ten váš, ale nezmizol by. Som veľmi rada, že som dala malú operovať. Operoval ju Mudr. Babala. Zlatý človek 🙂

matullienka
9. júl 2012

@dendy1 no v pondelok ideme k nemu na konzultáciu ale bola tam taka zvláštna sestrička ked som volala iba mi povedala ze mame prist kedykolvek medzi 8 - 13:00 a ani mi nevedela povedat ci tam bude. Nevies ako sa da objednat konkretne u neho? Rada by som sla priamo k nemu

piskootka
9. júl 2012

@matullienka My sme mali dva hemangiomy, jeden z nich bol tiež nad úrovňou kože 1 cm,. no a Mudr. Babala povedal, že taký vystúpený hemangióm by nám nikdy už nezmizol, jedine by vybledol. My sme to už dali odstrániť, teraz je tomu pol roka. Myslím, že ani ten váš nezmizne, ale lepšie ísť za odborníkom.
Pridávam aj dáke fotky, aby si videla, ako sme to mali a ako to máme teraz 🙂 Určite krajšie jazvičky, než hemangiom, hlavne to tak nebije do očí 😉

dendy1
9. júl 2012

@matullienka tuším vo štvrtok poobede tam bývá on, za poplatok sa dá objednať priamo k nemu na presny čas, my sme až na 17:15 tuším isli. Zrejme doobeda len operuje a je v nemocnici, ambulanciu až potom robí.

dendy1
9. júl 2012

@piskootka fakt pekné to už malá má. Ten v strede este vybledne a ten velký na fotke ani nevidno kde bol. Aj ja musím pridať foto, už to je 7 mesiacov čo je preč.

lianka2
9. júl 2012

ahojte baby. naša malá má hemangióm na hlavičke, úplne v strede, kde sú vlásky, taký väčší a potom dole na temene, tiež pod vláskami, tam ich má veľa malilinkých fliačikov. dr. povedala, že to sa vstrebe a ak aj nie, že jej to vlásky zakryjú. tie hemantiomy sú ploché, len neviem, či sa nezväčšujú, resp. nie je ich viac tých maličkých. to sa nedá ani odsledovať, keďže ich je tam toľko. neviete mi povedať, či sa to môže ďalej "vyhadzovať" v priebehu života alebo sa mi to len zdá? ono niekedy sú červenšie, niekedy bledšie. už som sa 2x dr. na to pýtala, či to nie je nebezpečné a či je to v poriadku, povedala, že áno. tak už nechcem vyzerať ako blbá, že furt stresujem... keby tam bol jeden, ten sa dá pozorovať, ale toľko, fakt neviem...

lianka2
9. júl 2012

a ešte sa chcem spýtať, či jej to nemôže dráždiť napr. pot alebo také niečo. lebo naša sa dosťspotí, keď papá po celej hlavičke kropaje potu, tak neviem, či ju to nemôže nejako bolieť alebo čo. predsa len pot je agresívny na nejaké rany, nie? ďakujem

mrka2
9. júl 2012

@lianka2 aj nas maly ma hemangiom na brusku a nasa dr. to kazala len sledovat,ci sa to nezvacsuje a keby ze sa zvacsovalo,tak nas posle na kozne. ale stale to ma rovnake,tak to sa zvacsovat uz nebude podla mna. aj starsia dcerka mala vzadu na krku a aj na ramienku a krasne to vybledlo. takze len to sleduj a nestresuj 😉 v priebehu zivota sa to ze vraj nema vyhadzovat, to len babatkam. ja som tiez takto stresovala pri prvej a na kazdy fliacik som sa doktorky pytala,ci to nie je hemangiom 😀 a ona na to,ze to uz by sa jej nemali nove tvorit.. tak hadam ma pravdu 😕 od vtedy nic 🙂 len treba chranit pred slnieckom a nech si tam hlavne nezaskrabne. pot by nemal drazdit,kedze to nie je rana.

lianka2
9. júl 2012

@mrka2 ahoj. ďakujem za odpoveď. no len to je ťažko sledovať, keď ich tam má tak veľa. akože fakt z estetického hľadiska to neriešim, tam jej to vidieť nebude, alebo len trošku. len sa bojím, aby sa z toho niečo nevykľulo. ale myslíš, že bábätkám sa to nemusí vyhodiť všetko naraz? lebo my s mm fakt nevieme, či tam všetky boli alebo sa sem tam nejaký objaví navyše. no a dúfam, že keď sa bude česať, že ju tiež hrebeň nebude dráždiť, keď to má ploché.. ach jaj 😒

mrka2
9. júl 2012

@lianka2 no neviem,kolko ma mala mesiacov,ale to sa tvori tak okolo toho mesiaca a ked sa to nezvacsuje,tak to by malo byt uz v pohode. ja si myslim,ze to by ste videli,keby sa to zvacsovalo. no aj s tym hrebenom opatrne,aby ste nezadreli do toho,lebo som kdesi citala,ze sa potom z tych hemangiomov vali poriadne krv,ale tak nastastie to nemam z vlastnej skusenosti,len som to citala.

matullienka
9. júl 2012

@piskootka prosím ťa budúci týždeň ideme na vyšetrenie k dr. Babalovi chcem sa spýtať vyberali jej to na tej jednodňovej chirurgii? Koľko trvala operácia? Aj ste za ňu niečo platili? Mám z nej strašný strach ako to malinká zvládne. Koľko ste čakali na operáciu?

piskootka
10. júl 2012

@matullienka Vyberali jej to v DFNsP, ležali sme tam na oddelení chirurgia-kojenci. Prvý deň sme prišli, druhý deň operovali a na tretí deň sme išli domov.
Operácia neviem presne koľko trvala, ale bez malej som bola 2,5 hodiny, kým mi ju doniesli na izbu.
Nič sme neplatili.
Na termín operácie sme čakali mesiac (my sme však mali smolu, lebo potom malá ochorela, takže termín sa nám presunul zas zhruba o ďalší mesiac... stačí malý soplík a dieťa neoperujú)
A netreba sa báť. Zvládne to skvele. To len my rodičia stresujeme. Moja malá si ani nevšimla, že by jej niečo robili 😉

piskootka
10. júl 2012

@dendy1 áno už to má krásne, som veľmi spokojná 😉 Len tá v strede jazvička pomalšie bledne, tá väčšia je už len bledá čiarka, chce to len svoj čas.
Strašne rýchlo to ubehlo. Keď budeš mať čas, pridaj dáke fotky 😉

vicky17
11. júl 2012

baby, my sme boli pred 2 tyzdnami, dneska jej akurat vyberali stichy, tak som zvedava ako sa jej to bude hojit. ale som strasne rada, ze to tam uz nema, lebo ho mala aj strasny, v strede sa jej robili uz chrasticky. a netreba sa nicoho bat. moja mala to zvladla lepsie ako ja 🙂 ja som tam 1. den len prerevala ... a ona sa stale len usmievala 🙂)

matullienka
11. júl 2012

@vicky17 no ja sa tiež toho strašne bojím inak ako je to s liekmi od bolesti? davali jej niečo či nie? ako dlho ste boli v nemocnici?

vicky17
11. júl 2012

@matullienka od bolesti jej dali hned na operacke nieco, ked mi ju doniesli, tak strasne plakala, to bolo este z tej anestezie, ale po hodine mi zaspala, a potom bolo uz dobre .. 🙂 neboj da sa to zvladnut, ja som sa tiez strasne bala ... a jeden den sme prisli, druhy jej to operovali a na treti sme isli domov. nam hovorili, ze budeme dlhsie, lebo to mala strasne velike a mala mat vyvod z toho, ale nastastie jej to vsetko vybrali, tak nemusela mat.

zuzanamolnarova
13. júl 2012

@matullienka ahoj 🙂 ja som sa pýtala na jednodňovú keď sme sa vracali na plastiku - to posúdi dr Babala či to "zoberie" ako jednodňovú alebo nie. Nám doporučil ostať na Kramároch. Ináč tam operujú deti len od 1 roka a keď sa dobre pamätám stojí to 150 eur.

zuzanamolnarova
13. júl 2012

@piskootka jéééj naozaj to máte veeľmi krásne, keby som nevedela kde mala ten väčší ani by som si nič nevšimla. Nám sa pred 3 týždňami začala rana "hnevať" - vyšiel z nej hnisavý krvný roztok - hneď som volala Babalovi či by sa nato nepozrel ale povedal že to je len oneskorená reakcia na steh a že to máme len dezinfikovať, nič iné - a vravel nám že sa môžme zastaviť ukázať na ambulancii ale on tam nebude nakoľko sa tú sobotu ženil 🙂 Ale nakoniec sme nešli, lebo sa jej to krásne ukludnilo 🙂

matullienka
14. júl 2012

@zuzanamolnarova prosím ťa nemáš na neho nejaký konkrétnejší kontakt lebo my sme zo Žiliny a vždy mi to zdvihne len tak jeho sestrička a nikdy mi nevie povedať či tam v ten dany deň bude.

piskootka
14. júl 2012

@zuzanamolnarova Zuzka, je to omnoho lepsie, nez to bolo 😉 Tu vacsiu uz takmer nie je vidiet, avsak nas trapi ta v strede ☹ Boli sme vo stvrtok za Babalom na polrocnu kontrolu. Mame prist zas o pol roka, pretoze ta stredna jazvicka je mierne vklesnuta, sirsia a stale ruzovkasta. Ak sa to nezlepsi, tak nam ju plasticky upravia.
To vazne sa zenil? Fiiiha 🙂 Mozno preto bol taky vysmiaty 😀
Som rada, ze sa to Dorke ukludnilo, ze tam nemusite ist 🙂 A co inak, ako sa s Dorkou mate?

zuzanamolnarova
14. júl 2012

@piskootka Fíha, že plastika? nech sa jej to krásne zahojí samo a nie zase trápiť Tímejku s operáciou 😝 držíme vám palčeky.Diky za otázku,máme sa dobre 🙂 , od pondelka som už zase pracujúca žena 😀 na Dorku mi dáva pozor mamina (je učiteľka tak má prázdniny) a od septembra sa ide do jaslí. V pondelok prvý deň sme obe plakali ona u babky ja v práci - ale zvyšné dni sme zvládli o 100% lepšie - už si zviká (aj ja) len mi.hrooozne cez deň chýba ☹ ale čo už, žijeme z peniazoch 😝

matullienka
19. júl 2012

ahojte tak hlásim 14.8. nastupujeme na Kramáre do nemocnice a teraz som dostala neuveriteľný strach ako to všetko zvládneme strašne sa o Katulku bojím

vicky17
20. júl 2012

@matullienka neboj sa .. vsetko dopadne dobre. ja som sa tiez strasne bala .. a uz ma mala potom ... nebojkaj 🙂

piskootka
21. júl 2012

@zuzanamolnarova Tiež by sme boli veľmi radi, keby sa jej to zahojilo.. len jazvička si robí v poslednom čase čo sa jej zachce a ide jej do šírky.. a zas nechceme aby sa trápila potom keď bude staršia.. teraz si to nevšíma a neuvedomuje, ale čo bude keď bude staršia.. my ju aj tak veľmi ľúbime 🙂 Tak to máš pravdu.. a nebojíš sa ako si Dorka zvykne v jasliach? Predsa tvoju maminu viac pozná.. Moja Timejka by si vôbec nezvykla, ona je stále so mnou, je veľmi na mňa naviazaná, že to až neni dobre.. Ale držím teda palce, nech si zvykne čo najskôr 😉 Treba aj pracovať, peniažky treba,, potom mamina niečo krásne Dorke kúpi 😉

kanhwa
25. júl 2012

@matullienka neboj sa, deticky to zvladaju ovela lepsie ako my. a v nasom pripade to dokonca bolo tak, ze aj ja som to perfetkne zvladla, aj ked som sa straaaasne bala, nakoniec sme to s malou mali ako dovolenku 😀 drzim palce nech to uz mate za sebou a hlavne nech vsetko dobre dopadne.

@zuzanamolnarova zuzi ako je v praci?

@piskootka aj nasa Karolina ide od oktobra do jasli. ja sa najviac bojim, ze ona tam nebude jest. ona je totiz strasne vyberava - ale to je moja chyba, lebo ja hrozne dobre varim 😎 a ona nezje co jej nechuti ani keby si ju cely den nechala o hlade...

kanhwa
25. júl 2012

@piskootka a co ma Timejka s tou jazvickou? ved mne sa zda ze to ma krasne.