Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

jil126
8. jan 2011

@ibi plasticka chirurgia na Mojmirovej ulici,mudr.Kožuchova,ale všetko si platime sami

ibi
8. jan 2011

Ďakujem! My sme z KE a kedysi sme boli kvôli tomuto laseru vo Zvolene... Nevedela som, že je aj v KE...

jil126
9. jan 2011

@ibi nebol až teraz ho dokupili vraj mali ale nejaky starši typ a vraj nebol moc dobry tento maju od septembra takže vlastne je to novinka a vraj je len ten jeden v celych KE Dufam že pomoze aj vam my sme ešte nevihrali ale vizera to dobre

sann
10. jan 2011

3ročná dcérka ho mala menší v okolí bruška a už jej takmer celý zmizol, ale starosť mi robí hemangióm teraz u 4mesačnej ktorá ho má na líčku (asi 0,5x0,5cm), je plochý. Potom na priehlavku na nožičke má a to bol zhluk viacerých fliačikov ktoré sa postupne spájajú do jedného, tvoria akúsi mapu. A je to vyduté. Detská dok. poradila že ten na líčku jej mám potierať 5x denne nejakým mastným krémom, dávam modrú indulónu, pričom mám naň pritláčať že jej to určite zmizne. No uvidím. Ten na nožičke mám nechať tak ako je. Žiadne sono sme neabsolvovali, nikde ma neposielala, ale spýtam sa na to. Predsa ma to trápi, keď sa jej to mierne zvačsuje.

ibi
10. jan 2011

@jil126 ahoj! My sa uz zrejme ani nechystame, nasa mala 3 hmg, jeden - vo vlaskoch zmizol úplne, mal cca 2x2cm, jeden ma taký svetlucky na spodnej mihalnIci, ten mal 8mm, teraz ma asi polovicu, len ma štve, že je stále vystupeny, ale je nenapadny, no a posledný mal 4x5 cm na zadocku, ten sme kedysi skúsili laserom,bolo to len po okrajoch a aj to 33 impulzov, uff.. Plakali sme všetci. Pravda však je, te tam, kde mala laser to ma uz úplne ok, aj splasnute. Ináč je ten hmg cely svetly,ale tiež stále vystupeny, hoci aj to mizne. Takze robím si len zadné dvierka. Teším sa, že jej to celkom rýchlo mizne, ma len dva roky a uz big rozdiel, sme optimisti. Vám držím palce***

janmar
14. jan 2011

@ikulkaaa Ahoj, chcela by som Ta poprosit o radu - moj 10 mesacny syn ma hemangiom na krku a poradili nam betablokatory. Bolo nutne lezat tyzden na onkologii pred nasadenim liekov na pozorovanie?To navrhuje primarka Sejnova, zatial som s nou hovorila telefonicky. Vo Viedni nam povedali ze dostaneme lieky a mamicka 3 dni pozoruje sama dieta. Predtym sa urobia standardne vysetrenia, ako sono srdca atd...Dakujem velmi pekne za odpoved.Jana

janmar
14. jan 2011

@kala12 Dakujem Kala za odpoved;)

janmar
14. jan 2011

@miri3 Ahoj Miri3, chcela by som sa Ta spytat u koho ste sa v BA liecili betablokatormi? Museli ste byt hospitalizovani na DOK na Kramaroch na zaciatku na pozorovanie? Ja sa toho velmi obavam, bola by som rada keby nam nasadili betablokatori bez hospitalizacie na pozorovanie...moj 10 mesacny syn ma hemangiom na krku, je 1 cm hlboky a 2 cm rozsiahly, zvacsuje sa.Dakujem!

taffy
15. jan 2011

Aj ja by som sa najradsej vyhla hospitalizacii, ale ked som volala s prim. Sejnovou, povedala, ze mam ratat s tym, ze tam tyzden budeme 😢 . Co uz. Hlavne nech to malemu pomoze. A najma, nechcela by som ho ohrozit. Som zdravotna sestra a viem, ze betablokatory vedia narobit sarapatu. Myslim, ze maleho by som dokazala odsledovat aj doma, ale ak by sa mu nieco stalo, neodpustila by som si to. Takze, ak bude doktorka trvat na hospitalizacii - ten tyzden to nejako vydrzime. Buduci tyzden jej idem volat, a ak bude v Blave 20.1. - ideme aj na konzultaciu. Ak nie, tak potom v nejaky pondelok, ked bude mat doktorka ambulanciu. Tak drzte palceky! 🙂

ivuska6
15. jan 2011

@miri3 ahoj mohla by som sa spytat ako sa liecite mojmu malemu sa to tiez spravilo ma to mensie ale raste nam to alebo vedel by mi niekto poradit neaku dobru masticku.

martinags
15. jan 2011

ahojte dievčatá,

my sa liečime s dcérkou na DOK v BA u p.Mudr. Sejnovej už tretí rok. Je to skvelá lekárka a veľmi ľudská žena. Tiež sme momentálne na liečbe betablokátormi. Tú hospitalizáciu je dobré absolvovať aj preto, že na oddeleni je monitor, ktorý má dieťatko počas noci na pršteku a sníma jeho pulzy, čím je vlastne dieťatko počas celých 24-hodín pod kontrolou. Naša dcérka mala na začiatku liečby problémy s poklesom pulzov, čo je skôr výnimočne...tak jej potom pán primár z kardiológie navrhol snímanie Holder-prístrojom, ktorý preukázal že nemá problémy so srdiečkom a môže liečbu absolvovať. Držím vám všetkým pršteky a skoré zbavenie tých "potvoriek".

miri3
17. jan 2011

Ahojte. Je to presne tak ako píše martinagas. My sme sice neležali na onkologii ale na očnom keďže to mal na viečku, ale absolvovali sme presne to isté. Tak isto sme tam museli pár dní po nasadení liekov pobudnúť na sledovanie a prve dni nam monitorovali pulz ale da sa to vydržať. Tak vám teda všetkým držíme palce 🙂

jil126
18. jan 2011

@ibi no nam to tiež bolo povedane že to do desiatich rokov vybledne samo a zmizne, ale u nas to neplatilo nam to rastlo vekom a viacej sa širilo,tak preto sme to začali riešiť.Tak vam držime palce nech to vybledne celkom same.

ibi
18. jan 2011

@jil126 tak to sa drzkajte! Aspon, ze su moznosti... Nie ako v minulosti 🙂) my budeme dufat ...

lukmaj
21. jan 2011

Ahojte mamicky,
nestiham citam cele forum, ale chcem sa spytat, ci tu nema nejaka mamicka skusenosti s operaciou hamengiomu z doktora Babalu v Bratislave na Kramaroch.
Moja 5,5m dcerka ma hemangiom, ktory zial bude muesit byt operacne odstraneny a to do 1 roka a tak prave zvazujeme, kedy je ten najlepsi cas. Ma ho pod pravou ruckou, cize nie prilis viditelne miesto, ale aj tak sa tej operacie dost bojim.
Dakujem za vase skusenosti 🙂

irsina83
21. jan 2011

@lukmaj my ideme na operaciu 2.2. tak potom dam vediet.. dufam, ze to dobre zvladneme...bojim sa ☹ idu ho malej odstranovat z nosteka.
@taffy neboj sa, ta hospitalizacia nieje zla. je tam prijemny personal a vsetko ti povysvetluju... skor zataz na psychiku je ked vidite onkologicky chore deticky ☹ ten tyzden sa tam da vydrzat. su tam skveli ludia a aj tie ostatne maminy 😉
@janmar je to na tvojom rozhodnuti kam pojdes ale ja by som sla radsej na hospitalizaciu aby si tam maleho dobre odsledovali...mne mala na druhy den ako jej nasadili liecbu tak bola apaticka a nechcela pit...neviem co to bolo ale pres;lo to aj vdaka rychlemu zasahy dr. ktory mal sluzbu...a keby sa ti to stalo doma alebo daco ine tak musis letiet a hladat lekarov a takto je to jednoduchsie ked budete pod dozorom. lebo asi zrejme pojdete na CT aby malinkemu skontrolovali ci nema hemangiom aj vnutroorganovy 😉

veronica1
21. jan 2011

@irsina83 - a to ked sa ide na operaciu lezi sa na onkologii? Aj my ideme 2.2. na hospitalizaciu lebo syncekovi musia robit CT ocka-ma to na dolnom viecku a nevedia kam presne to siaha. My budeme lezat na ocnom, teda aspon teraz, no co bude dalej sa uvidi az podla vysledkov. Vy ste sa liecili aj betablokatormi alebo to malej idu hned vyrezat?
A este sa chcem spytat vsetkych mamiciek co maju deticky s hemangiomami ci im nahodou pocas tehotenstva alebo tesne pred porodom nepichali fraxiparin alebo nieco ine na zrazanlivost krvi-ci to nahodou nema suvislost, pretoze pri prvej dcerke som nic take nedostala a ona nema ziadny hemangiom, no a pri syncekovi mi to pichli par hodin pred porodom, tak ci mu to nahodou neuskodilo. V tejto teme uz skor som nasla zmienku o tom, ze nejaka mamicka tiez brala ten fraxiparin,tak preto by ma to zaujimalo ze ci to bola len nahoda.

nikak23
21. jan 2011

@veronica1 ahoj, nas maly ma hemangiom na rucicke, sice sa to vstrebava, ale nie je to uplne ciste. Nic nam s tym nerobia, sme sledovani na koznom a aj u Dr. Babalu, ale ine som chcela. Filipkovi sa ten hemangiom vytvoril ked mal cca 7 tyzdnov, najskor to vyzeralo ako stipanec a rozrastalo sa to. No a ja to tiez davam do suvislosti s Fraxiparinom, mozno je to blbost, nie som lekarka. Mne sa pocas porodu prestala zrazat krv a po porode som si skoro pol roka pichala Fraxiparine, najskor 8 x denne a postupne sa znizovali davky. Vtedy som kojila maleho a podla hematologicky fraxiparine neskodi babetku. Maly tiez po narodeni dostal strasne mnozstvo liekov, o.i. aj fraxiparine. Takze aj u nas moze byt teroreticky suvislost medzi fraxiparinom a hemangiomom. pa.

irsina83
21. jan 2011

@veronica1 my ideme lezat na chirurgiu lebo ten nostek jej bude robit plasticky chirurg 🙂 uzivame stale Vasocardin ale ten pomohol iba na hemangiom ktorymala na boku ale na nosteku to nezabralo...a ma ho dost do vysky tak nech ide von a bude mat pokoj... aj nam robili CT 2x... mne tiez pichli fraxaparin pred porodom ale nemyslim si ze to ma suvis...lebo hemangiomy sa vyskytuju aj u bezproblemovych tehotenstvach a zdravych mamiciek,,, to vsetko su len dohady...podla mna je to touto dobou a stresom ktrory zazivame 😉

nina2008
21. jan 2011

@lukmaj Ahoj, mojej dcere operoval hemangiom Dr.Babala,mala vtedy 5 mesiacov, bol na ramienku,strasne rychlo rastol,mala zvladla operaciu lepsie nez ja. Este nicomu nerozumela, uplne kludne si nechala robit vysetrenia. Cim skor ,tym lepsie... Ma tam 3cm dlhu a 0,5cm siroku jazvu,ale nevadi. My sme lezali na chirurgii, no nic moc,ale prezijes to.Aky ma dcerka velky hem.?

lukmaj
24. jan 2011

@irsina83
Budeme vam velmi drzat palceky, aby ste to zvladli co najlepsie a mali co najmenej stresov 🙂 .

irsina83
24. jan 2011

@lukmaj dakujeme 🙂

taffy
31. jan 2011

Ahojte! Chcem napisat moju skusenost s prim. Sejnovou - naozaj strasne mila zena (ako ste tu uz niektore pisali), dokonca robila aj veci, ktore by "obycajny" doktor nespravil a nieto este primar... Doporucila nam konzultovat Dr. Babalu - mozte mi nieco o nom napisat (okrem toho, ze posobi strasne fajn - na zaklade Damskeho magazinu, kde mal rozhovor), o objednavani (prip. poslat kontakt), priebehu vysetrenia...Primarka nam zatial nenapisala ziadnu spravu - boli sme u nej mimo ordinacnych hodin, ale povedala, ze mi ju posle, tak sa to uz potom konecne pohne. Mam skusit oslovit nasich lekarov na pediatrii, aby sa aj oni zaoberali touto liecbou - uvidim ako uspejem. Len stale ma brzdi to, ze zatial nemam tu spravu... 😖 😒

- pisem ako "hotentot", velmi nerozmyslam, tak mi to prepacte 😀

irsina83
5. feb 2011

ahojte,

no my sme dopadli tak ze nas nakoniec neoperovali lebo malicka dostala teplotku 37,1 a tak nas po strasnej noci na chirurgii kde fucia vsetky okna poslali v den operacie domov a za to ja som si priniesla domov zapal priedusiek a horucku 39,5 😝 takze pokus cislo 3 dame tak o mesiac...uvidime 😝 inak pristupniektorych dr a sestriciek na chirurgii otras, akurat ze dr. Babala bol strasne mily...ale co z toho...uz sme to mohli mat za sebou,,, lebo na dalsi den nasa mala nemala po teplotke ani chyru ani slychu....

veronica1
5. feb 2011

@irsina83 - tak to je mi luto, ze ste nic nevybavili, aj my sme mali hospitalizaciu naplanovanu na 2.2., no tiez nas poslali domov, lebo vraj sa poistovna este nevyjadrila ci nam to preplatia.......nakoniec som si to ale vybavila a v pondelok ideme zase, no budu nam zatial robit len CT a az podla vysledkov sa rozhodne o liecbe.

irsina83
5. feb 2011

@veronica1 a kam idete na hospitalizaciu??? na onkologiu, nie?? ked idete na CT...ci??? lebo aj my sme boli najprv na onkologii kde sme boli na 2x na CT a potom nam dali liecbu a teraz sme mali ist na operaciu hemangiomu na nosteku...ale nevyslo to...

veronica1
6. feb 2011

@irsina83 my to mame na dolnom viecku, preto nam to budu robit na ocnom. A jeden ma aj na chrbatiku-je dost velky a hlavne vystupily, no ten nam vraj zmizne, tak ten zatial neriesia.

irsina83
6. feb 2011

@veronica1 a chodite aj na onkologiu primarke Sejnovej??? lebo ak hovoris ze mate este jeden vypukly tak je dost mozne ze mate aj vnutroorganovy..ako my, my mame aj na peceni...na onkologii nam nasadili liecbu a sleduju to. a ked vravis ze je vystuply tak by ai ozaj mala potrebovala vasocardin na stiahnutie...skus sa na to opytat...

veronica1
6. feb 2011

@irsina83 my zatial na onkologiu nechodime, v piatok nam robili sono vnutornych organov a nastastie to nikde inde nemame, jedine este na mozgu, no tam nam budu robit to CT dokopy aj s tym ockom, tak uvidim az po tomto vysetreni. A vy ste ten Vasocardin brali? A zabral aspon trocha? A ta operacia-to malej dcerke ten hemangiom vyrezat?

irsina83
6. feb 2011

@veronica1 hej stale ho berieme a zabral nam na hemangiom na boku co mala, uplne sa jej stratil a na nosteku sa jej zmensil ale kedze ho ma dost vysoky tak sa musi odstranit operacne lebo by jej neskor vadil pri pozerani a mohla by skulit...