Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

kaculiatko88
8. apr 2013

@mery333 nie my nič nepoužívame
@siskaca no uvidíme ako sa to bude vyvíjať ďalej. zase nechcem niečo riešiť za horúca.

siskaca
8. apr 2013

@kaculiatko88 no ved uvidis...mozno jej to naozaj mizne...ale ak to nema velke je zbytocne jej to odstranovat chirurgicky,hlavne ak to ma na viditelnom mieste,zbytocne jazvy by mala

kaculiatko88
8. apr 2013

@siskaca akurát nad pupkom na brušku a pre dievčatko naozaj dosť viditeľné miestečko. Uvidíme ako sa to bude vyvíjať ďalej. V peniazoch nevidím žiaden problém. Tiež to budeme asi tak riešiť ako ty pri zmene.

siskaca
8. apr 2013

@kaculiatko88 no hlavne aby si to nerozskriabala...my sme to tiez doteraz neriesili,ale zacala si to chytat...

kaculiatko88
8. apr 2013

@siskaca tak naša ešte o tom nevie tak uvidíme ale určite to nenechám len tak

tina983
9. apr 2013

Ahojte,chcela by som sa opýtať,kde kupujete liek Inderal?Tiež chceme podstúpiť liečbu betablokátormi,naša dr.v BB spomínala Propanolol, tak sme ho zohnali,lenže ide o kapsule,viac by vyhovovala tabletková forma....Ďakujem.

zilakovam
9. apr 2013

@mery333 ahoj,myslela som tym, ze sme zbytocne cakali a za mesiac to velmi narastlo, prelepovali sme to malemu az mal podrazdenu kozu od leukoplastu 😒 , furt to krvacalo ☹ , proste zbytocne stresy ☹ . Ked to velmi rychlo rastie uz sa to nevstrebe....a ked si to dieta poskrabe, tak to dost krvaca...

pieces
9. apr 2013

@siskaca My sme boli s dcerkou objednane na laser ked mala vyse 6 tyzdnov, potom som ale zvazila ze asi nebude velmi dobre ked bude mat jazvu na pere, aby jej to nevadilo ked sa bude ucit rozpravat, kvoli artikulacii. Zo zaciatku, ked to mala este malicke som jej to nejaku dobu natierala gelom z aloe vera, mala som pocit ze jej to zacina blednut, potom jej to vsak zacalo rast viac dovnutra. Tak sme v 5 mesiacoch zacali s liecbou. Mala som co robit aby som mm presvedcila, tiez chcel pockat kym to zmizne samo, ale ja neverim ze by jej to len tak zmizlo.

pieces
9. apr 2013

@tina983 My mame Propranolol v tabletkach, zalezi asi od toho aky recept vystavi lekar

adka12
10. apr 2013

Ahojte baby, aj moja dcérka má hemangion na rúčke. Objavil sa jej pár dní po pôrode. Chcem sa vás opýtať, čo sa s tým dá robiť, aké máte skúsenosti. Sú s tým spojené nejaké vyšetrenia, liečba? Vôbec nič o tom neviem, ani som nevedela, že niečo také existuje.... Je to nebezpečné pre dieťatko?
Dakujem za každú informáciu 😉

elienka
10. apr 2013

@adka12 doporučujem ti prečítať si celú túto diskusiu od začiatku tých 46 strán nie je zas tak veľa, dozvieš sa tu veľa užitočných rád. Ja som vďaka tejto téme napr. zistila, že my nemáme hemangióm o kt. sa tu diskutuje, ale máme oheň (aj to je forma hemangiomu). Dozvieš sa tu, že hemangiom treba sledovať či rastie a ako, že zvykne časom miznúť, ale nemusí zmiznúť, že často býva vypuklý do výšky a to začne vadiť, keď sa bábo začne pohybovať, že to môže pri poranení dosť krvácať. Dozvieš sa tu, ako to väčšina pediatrov a kožných lekárov len sleduje, ale väčšinou si to tu diskutujúce mamičky zájdu dať skontrolovať do nejakého súkromného centra alebo stále tu spomínajú MUDr. Babalu z Bratislavy - ten je na toto odborník a tiento hemangiomy odstraňuje, alebo to riešia laserom v súkromnom centre, spomína sa tu často Brno. kontakty sú tu v téme. aj liečba betablokátormi sa tu spomína.Takže treba si to celé prečítať, je tu aj veľa fotiek detičiek. Ja osobne som najviac zistila v tejto téme a v téme o ohni.

adka12
10. apr 2013

@elienka dakujem, skúsim prečítať, len keby bolo viac času 😖
a je to pre detičky nebezpečné?

elienka
10. apr 2013

@adka12 nie buď v klude, je to vlastne taký zhluk ciev, nebezbečné by to bolo, keby to začalo nejako rýchlo rásť. netreba podliehať panike, v nemocnici mi hovorili, že je to hlavne kozmetická vada. zvykne sa ešte robiť sono vnút. orgánov a hlavy, hlavne ak je ten hemangiom na hlavičke, lebo hemangiomy môžu byť aj na vnút. orgánoch. ale nechcem ťa strašiť, viem ako mne bolo keď mi do prepúšťacej správy napísali hemangiom - som si prečítala kdesi, že to je nezhubný cievny akoby nádor a viac mi nebolo treba. tak som rýchlo zháňala info. vidím, že dcérka je ešte veľmi maličká, v klude sa popýtaj na poradni potom u pediatričky, v klude si neskôr prečítaj diskusiu tu odzačiatku, uvidíš foto ostatných detičiek a pravdepododobne ťa to ukludní, tak ako mňa tieto rady tu ukludnili.

tina983
10. apr 2013

@pieces, ale veď propanolol nieje u nás registrovaný liek,takže sa nedá predpísať,teda tak nám to bolo povedané,my sme si ho museli sami zohnať a doniesli nám ho z Holandska

siskaca
11. apr 2013

@pieces je pravda,ze po laseri mozu ostat jazvy,ale zalezi aj od velkosti a ako je hemangiom hlboko...skuseny lekar by to mal vediet...vacsinou zostava po laseri vyblednute miesto,pretoze to akoby vypalilo aj pigment,ale detom sa rychlo regeneruje pokozka...A aku liecbu mas na mysli? Ja som malu nechcela pchat nejakymi liekmi a uz vobec nie hormonmy...ani si nechcem predstavit,co to musi spravit s organizmom.A doba liecenia je niekolko mesiacov,mozno aj rokov...no ja neviem,ten laser je pre mna najprijatelnejsi.Sama som zvedava,co nam lekar na to povie,ci tam je moznost,ze by zostala nejaka velka jazva.

pieces
11. apr 2013

@siskaca Moja dcerka ma hemangiom na spodnej pere, nejde mi o to ze by mala jazvu, ktoru bude vidiet, ale ze moze mat peru v tom mieste necitlivu, keby sa jej spravil hemangiom pod perou alebo na brade urcite by som jej to dala odstranit laserom. Momentalne sa lieci betablokatormi, konkretne Propranololom, hormony by som jej nedala, to by bola absolutne posledna moznost, 4 mesiace som zvazovala co s tym, tiez som ju nechcela pchat nejakymi liekmi.. Dcerka to ma na akom mieste?

siskaca
11. apr 2013

@pieces no skor ako si to odmietla si sa mohla poradit s lekarmi,ci by jej tam ta jazva ostala...mozno ani nie...my mame na chrbatiku a na hlavicke...ale zatial jej chcem dat na hlavicke,lebo na chrbate jej to nie je tak vidno...tam ma iba akoby modrinku.Len vies co nechapem?Ked sa laserom daju odstranovat jazvy,tak ako moze laser jazvu sposobit??? :D:D:D

pieces
12. apr 2013

Kontaktovali sme viacero plastickych chirurgii dokonca aj v Cechach, dostali sme odtial fotku dievcatka, ktore malo predtym hemangiom tiez na spodnej pere aj na brade a veruze tam mala jazvu, a kontaktovala som aj dr.Babalu a ten mi napisal, ze odstranenie hemangiomu laserom treba nezriedka chirurgicky korigovat. Takze sme sa radili s viacerymi lekarmi, kazdy asi preferuje svoje, napriklas nasa peditricka to nechala tak, nikde nas neposlala ani len nenaznacila ze vobec sa s tym da v sucasnej dobe nieco robit a nevolit vyckavaciu strategiu, v podstate tomu nevenovala takmer ziadnu pozornost.

celicka
12. apr 2013

Tak sa hlásim, dnes sme sa vrátili z nemocnice, začali sme brať Vasocardin aj Prednison, liečbu znášame dobre, Výsledky zatiaľ nevidno, ale veď to je ešte len 5 dní...

verooonikka
12. apr 2013

ahojte mamicky, ja mam tiez obavy nasej malej sa hemangion objavil asi 3tyzdne po narodeni, vraj to nevadi, lebo je malicky (na brusku) ako spendlikova hlavička... no postupne sa objavuju nove a nove, mame ich vsade na ručkach, nozickach, brusku,chrbatiku, uskach uz aj na licku,brade, ocnom viecku a aj na hlavicke - najprv su take malilinke čo ich ani nevidiet ale postupne sa objavii bodka -ak spendlikova hlavicka... mame ist na neurolog,hematologiu a sono tak som zvedava čo nam povedia... :( :(

siskaca
12. apr 2013

@pieces ved to,ze kazdy lekar hovori nieco ine...ja som malu nechcela napchavat liekmi...to radsej nech ma nejaku tu jazvicku...a ved laserom sa daju jazvy odstranovat...uvidim,co mi v Ostrave povedia,ked jej to uvidia,zariadim sa podla toho...mala som jej to dat odstranit,ked bola uplne babenko,ked mala iba maly fliacik:(mohlo to byt uplne bez jazvy

pieces
13. apr 2013

@siskaca tiez som jej to mohla dat odstranit hned ale jeden plasticky chirurg nas presvedcil,ze to zmizne, kym som si o tom nieco nastudovala, uz to dost narastlo...

pieces
13. apr 2013

citala som prispevky este v zaciatkoch tejto temy, brali ste tiez nejake lieky pocas tehotenstva? ja som brala konkretne Ascorutin /sice len 3 dni/, Duphaston /dost dlho - par mesiacov/ aj zelezo - nikdy predtym som nebola chudokrvna az v tehotenstve... ja len ci hemangiomy fakt nesuvisia s uzivanim liekov pocas tehotenstva...

anako
13. apr 2013

@pieces aj ja som brala duphaston a ascorutin a mala ma hemangiom.ale nemyslim ze to ma suvis

cawes
13. apr 2013

ja som brala duphaston a zelezo dvojitu davku, kyselinu listovu a este magnezium maly ma 2 hemangiomi jeden maly na hlavicke a jeden nad pravym uskom, tak isto mal na pravom usku velky kozny vyrastok, ktory sme mu dali podviazat a odpadol

siskaca
13. apr 2013

@pieces no ja som tiez brala duphaston,ale tiez si nemyslim,ze by to mohlo byt z toho....aaa tym,ze jej to zmizne do x rokov sa nedam odradit,lebo viem,ze nezmizne,hlavne tie vypukle nie...tie v kozi ano...lebo mi mame kombinovane a naozaj ten v kozi mizne a to ma len 7 mesiacov

anka2103
15. apr 2013

@pieces ako to v tej nemocnici v ke vyzera co ste boli na to pozorovanie -rezim....

simca06022011
15. apr 2013

ja som nebrala nic a mala ma zo zadu na celej hlavke a na jednej rucicke... tak iba tolko k suvislosti s liekmi ;)

pieces
15. apr 2013

@anka2103 Boli sme tam 3 dni a teda aj 3 noci, lieky brala 2x denne rano a vecer, postupne jej zvysovali davku a pred uzitim lieku a po nom merali tlak krvi a robili odber na glykemiu, ci jej neklesa cukor. Myslela som ze jej tlak budu kontrolovat castejsie... Strava sa da objednat, no je tam aj kuchynka s mikrovlnkou na ohriatie jedla, potraviny sa drzia v chladnicke s oznacenim mena, na izbe je mozne mat potraviny len na jeden den v skrinke. Moja dcerka bola v tej dobe len kojena, s prikrmami sme zacali az po navrate z nemocnice, tak so stravou pre nu som problem nemala. Dalo sa to vydrzat ale nemala som vlastne lozko len pristelok na noc, cez den som mohla sediet na stolicke, ked som prisla po 3 dnoch domov, od vycerpania som skoro odpadla. Prvy den som si pomyslela ze to 3 dni nevydrzim ale zvladli sme to...

pieces
15. apr 2013

@siskaca Nooo, ono ked nam bolo povedane ze to zmizne bol to taky plosny tmavocerveny flak na pere, plasticky chirurg nam tiez povedal ze keby to aj zacalo rast, da sa to vyoperovat. Este nejaku dobu to mala ako flak a potom jej to za par dni dost narastlo vovnutri... Citala som prispevok jednej pani zo zaciatku temy, ma to na hornej pere zvnutra, niekolkokrat podstupila operaciu ale uz jej to celkom nevedia spravit, zneprijemnuje jej to zivot, moze sa dokonca stat ze bude mat nefunkcnu peru...
Moja dcerka ma tiez flak vzadu na zatylku, ten neriesim, ked jej to aj nezmizne, nevadi, ale ten na pere je omnoho zavaznejsi, tak som rada ze sa to lieci...