Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

sisa29
8. apr 2009

ahojte mam 7 tyzdnove babo mame hemangiomi od narodenia hlavne vzadu na hlavicke a na zadocku a chrbatiku.dneska nas detska lekarka odoslala na neurologiu pretoze sa nam hemangiomi rozmnozuju.mam s toho strach lebo zevraj to moze byt nieco s cievami.

cicenko
9. apr 2009

pozdravujeme vsetkych majitelov hemangiomov. som kamoska Ibi a moj symcek ma hemangiomy v pozehnanom pocte. Ale starame sa o ne s laskou a verime, ze nas caskoro opustia. drzime vam vsetkym prsteky a budeme sledovat vase uspechy...ako vas hemangiomy opustaju. u nas to este nie je na radost, ale nesposobuju nam nastastie ziadne tazkosti. no z porodnice sme si doniesli zlateho stafylokoka a klebsielu, tak sa venujeme hnackam, bolestiam bruska a zvysenym teplotkam. pa, cicenko s mamiinkou

cicenko
9. apr 2009

ahoj opus, kolko ma prosim ta tvoja dcerka. ako je to mozne, ze ten hemangiom rastie s nou. ved kazdy nam vravi, ze cca v 8 mes. by nas mali nasi nepozvani hostia opustat.... ako uz Ibi pisala, moj cicenko ma 2 vacsie na vajickach, ale tie su pomerne kludne. narastol na vsak na hrudnicku, kde z nevinnych a nepatrnych bodociek mame velky a pomerne dost vysoky nalez... a tiez na kciku a chrbatiku mame. a najnovsie nam vyrastol na cielku... ach jaaaj

opus11
9. apr 2009

Ahoj cicenko momentalne ma moja mala 22 mesiacov a hemangiom uz aspon nerastie a je v klude objavuju sa sem tam svetlejsie miesta a cely je svetlejsi vies o tom raste kazdy lekar mi povedal nieco ine niekedy zmizne od roka od 18 mesiacov alebo od 2 rokov. Zatial cakame kolko toho zmizne( ak vobec nieco) a potom to budeme riesit, operacii sa asi aj tak nevyheme( uz mame za sebou tri) a zatial sme radi ze uz ta potvora nerastie. Tak musime byt trpezlivi co nam neustale opakuje Mudr Fáberová v Brne. 🙂
Cat- gratulujem uvidis vsetko to zmizne je to dobra sprava pa pa 🙂

tamka123
9. apr 2009

ahojte, pridavam sa k vam, aj nas maly ma dos velky hemangiom na hrudnicku nasd bradavkou, z maslej skvrnky narastol zo dna na den na obroovsky a vypukly , cca vecsi ako 5 korunacka , a este stale rastie, boli sme na plast.chir., len to odfotili, kontrola o 3 mesiace ,,,zatial ze to budu iba sledovat

ibi
13. apr 2009

ahojte kocky! CAT to je super! Verim, ze Vam uplne zmizne uz skoro a sam bez kryo! Drziiiiiim place! Kolko davok ste spolu dostali? Nas zatial ziaden dramat. rozdiel, je mierne svetlejsi a ma sem-tam svetle miestecka, ale ziaden zazrak. dalej sa strasne trapime zadockom a leziou v hemangiome tam, je to tazke a musim povedat, ze placem s malou skoro denne. Ak sa to skoro nezahoji, musime ist na operaciu a vybrat aspon tu leziu...je to tou lokalitou v plienke... . malicka strasne trpi a place pri prebalovani a kupkani, trha mi to srdce - ani neviete kolkych lekarov sme uz obehali...fnuk. Ak sa to zahoji, ideme hned na laser, lebo ako som uz pisala - vyskusali sme na jednej casti toho hemangiomu pred mesiacom laser a su tam zjavne biele flaky!!! Keby sme tusili aka lezia sa nam vytvori, uz davno mame vyrieseny hemangiom na rituske laserom - to je take zle miesto- babo si tam stale robi mokro... My mame len jedno zelanie: aby sa nam zahojila lezia v hemangiome!
Vsetkym drzim palce nech co najskor vsteky zmiznu!

jujuju
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cat
16. apr 2009

ibi, malá dostala len 2 injekcie, v novembri a januari kedze sa to má pichať s odstupom 2 mesiacov. V strede marca sa uz rozhodovalo o kryo. Teraz pojdeme za profesorom s tym, ze kryo nechceme ale mohol by jej pichnut este jednu injekciu ked sa to tak pekne nastartovalo..
Chcem sa ta opytat-aky typ lasera aplikovali na tvojej malej? Lebo som citala o roznych typoch, diodovy, sklerotizacny..
Tato stranka ma inak zaujala:
http://www.avelaser.cz/cs/pred-a-po
Neviem preco nam na Kramaroch tvrdia,ze lasery su nanic 😠

ibi
16. apr 2009

ahoj cat, ja som taka rada, ze vam to funguje...dava nam to nadej, kedze na ocko laser dat nemozeme...ale Vy by ste mohli, cca po 3 tyzdnoch sme uz videli efekt! keby som predtym nepocuvala KE lekarov, tak uz jej to dame v druhom mesiaci a necakala by som na hnusne rozmery a komplikacie s leziami co ma na rituske teraz a mame to davno poriesene! Nuz a co sa tyka laserov: aplikovali sme DYE LASER, tzv. pulzny farebny laser, lebo nezanechava jazvy. Zavisi od druhu lasera do akej hlbky vie ist, su take co idu od 55O nM az do 650 nM. Bezni chirurgovia ziju v tom, ze by len rezali a su este v starej ere laserov, kt. zanechavali jazvy....Zial na SK je takyto laser z roku 1996 vo Zvolene a mozno ho ma aj Dr Novotna v Blave (to prave planujeme zistit, lebo chceme novsi a nie rok ´96). Kedze my laserom riesime ritusku preto, aby sa jej uz netvorlili lezie, nie je pre nas az take podstatne ci tam bude mini jazvicka al. nie (aj tu vieme neskor prip. odstranit inym laserom - to sa uz raz rozhodne sama princeznicka 🙂
Nuz a Tvoj link: ANO, to je ten laser, dokonca lepsi! Je tam aj link na vyrobcu, aj to si kukni. A pozri si aj toto:http://www.laserskinsurgery.com/_Hemangiomas.aspx
Plus z tejto stranky je jedna big studia, urcite kukni:http://archderm.ama-assn.org/cgi/reprint/136/5/628.pdf
Ozaj, a Vy nepockate ci sa to nevstrebe samo po injeciach? Pojdete este na laser? Napis co a ako, predsa len ste s ockom pred nami, ze budem vediet predvidat.... papa

tamka123
16. apr 2009

ahojte, ibi..aj som z KE, my sme boli s malym na plast.chir. na rastislavke, len si to odfotilil a kontrola o 3 mesiace...malemu sa to stale zvacsuje ...ma ho nad bradadvkou na hrudniku....vy ste boli u akeho doktora?

cicenko
16. apr 2009

ahoj Ibi, zajtra ideme na hematku, tak som zvedava. neviem na kedy ste objednani a Hanickou, ale udajne doktorka zrusila sluzobnu cestu, tak potrebovali naplnit zajtrajsi den. pozdravujeme Hanicku a ocinka. pa

cat
17. apr 2009

Ibi dakujem velmi pekne za info! 😵 my teraz urcite pockame minimalne do jesene, to bude mat Siminka rok..a uvidime.. zatial pozistujem vsetko o laseroch keby sa to nevstrebalo..kludne pojdem aj mimo SR, ved uz len v tych Cechach o kolko su v tomto dopredu..
Drzim palce, vam aj ostatnym bojujucim.. 😉

ibi
19. apr 2009

Tamka my sme uz boli u viacerych Dr s hemang.: plastika (tiez Rastislavka), neurologia (usg mozgu na vylucenie vnut.hemnag.), kardiologia (usg), gastro (usg), kozne (fakultna) a pod., no a celkove sa radime s prednostom odd.popalenin v saci Dr. Babikom, je super a rozumie hemangiomom (mam pocit, ze ako jediny ich uz kopec videl...). Inac tu na fore maria11 ma tieez dcerku s hemang na mieste ako vy. Celkove vsak su vsetky navstevu Dr o nicom, lebo to kazdy len pozrie, zmeria a my sme ako cvicene opicky...takze uz nechodime a pomahame si sami. Mas vyhodu, ze mas chlapceka, lebo tak nemusis brat zrejme ohlad na prsnu zlazu a nevidno Vam to 🙂)
Cicenko este sme neboli na hematol. a neviem ci pojdeme...co Vam povedali? Mas pocit, ze to bolo uzitocne? My uz mame dost takychto navstev roznych Dr...
Cat, jesen je dobry cas, lebo to potom nemoze byt na slnku...ale to sa Vam dovtedy vstrebe 🙂)
Nam sa konecne hoji rituska (sami sme nasli riesenie), takze uz len cakame kedy bude po tejto starosti a bude paraaaada 🙂 vsetky sa statocne drzte!

kala12
20. apr 2009

ahojte baby,
my sa tiez pridavame . mamy hemangiom na celicku,uz skoro pri vlaskoch. Nieje velky, ani sa zatial nenalieva krvou, doktorka vravela, ze uz infarktuje.
Chcela som sa spytat, ci je to osetrenie laserom nejak obmedzene, alebo musia byt uz deticky v konkretnom veku? Lebo som sa nasaej pediatricky pytala, co by sme to mohli dat odstranit laserom, ale vraj to takym detickam nerobia, aj ked ona by to urcite oporucala, kedze je to este v rannom stadiu a predsa len je to na takom mieste, kde sa to moze poskiabat a zacat krvacat.

cat
20. apr 2009

ahoj kala, podla toho, co mam ja precitane, v kazdom laserovom centre je to inak, niekde deti vobec nerobia, niekde len od isteho veku, niekde aj uplne malinkym, ja by som ti doporucila vyhliadnut si zopar takychto centier a popytat sa, hlavne aj aky typ lasera pouzivaju...

ibi
20. apr 2009

Kala ja myslim, ze vas uz zoberu, nam vo Zvolene /Medicentrum/ povedali, ze uz aj mesacne babatka k nim chodia ab brali nas ako , normalnu vec /mali sme vvtedz 2,5 mesiaca/. Riesili sme ritusku, ale ako pise Cat - zisti si najsor vsetko co mozes o laseroch, aby si vybrala taky, kt. nerobi jazvy, kedze to mate na celicku. Vo Zvolene je ok, ale su aj lepsie - napr. v CR. Na hemangiomy sa pouziva farebny pulzny laser, najskor vam to scernie - asi 5 dni po zakroku a potom asi po mesiaci zbadate biele flaky. Niekedy treba aj dve opakovania. Boli to, ale je to rychlovka a babo ani nestihne poriadne zaplakat a je po tom.

ibi
20. apr 2009

Cat - este otazocka: davali ste malu ockovat po injekcii? My by sme mali ist teraz na prvu hexa, ale zatial sme nedali, tak neviem. Ako to je?

cicenko
20. apr 2009

Ahoj Ibi. Dr iba poznamenala, ze to nevyzera zle, ze hemangiomy mame kludne a ze treba cakat. zobrala mu krv na kde-co... zobrala??? pichla, ale netrafila sa... brali nam koagulacky, krvny obraz a zelezo a pytala sa okrem rodinnej anamnezy i na priebeh tehotenstva, takze nase Kanavity a Ascorutinky a ostatne lieciky sa na tom asi skutocne podpisali... tak v piatok idem po vysledky, potom uvidime dalej. ale co je horsie, mame stale teplotky do 37,3 a nechcu nas ockovat II. davkou. My tu hematku mame vlastne aj kvoli tomu, lebo hladame zapal, ktoremu nasvedcuju aj vysledky krvneho obrazu. Uz myslim na vselico, x diagnoz sa mi premieta hlavou... uz nech mame za tym. A este co sa tyka hemangiomov "v plienkach", ja som malemu hned zacala vajicka natierat hrubsou vrstvou Aviril H, pretoze som predpokladala, ze moc a stolica mozu sposobit neuveritelne podrazdenie a podobnu sarapatu, aku mate vy. P. S. ani som netusila, ze s Hanickou uz mate obehnuty tolky svet. Drzim prsty, pa

cat
21. apr 2009

ibi, na ockovanie sme normalne sli, to je taka minimalna davka tie kortikoidy a hlavne iba lokalka 😉

ibi
21. apr 2009

Kocky ahoj*
cat aj cicenko dakujem za odpovede, ockovat ideme a hematku teda rusime, lebo krv nam brali opakovane a vzdy vsjo ok 🙂 rituska sa krasne hoji, kupeme a susime a venujeme sa malej neskutocne, tak to zabera - koneeeecne! Na rituske nam leziu sposobil prudky rast hemang., ale konecne uz nic nerastie a konecne sa nam postupne ulavuje...tak snad to vydrzi. Cicenko, nemoze to byt alergia? Ale ja nie som odbornik, to skor Ty sa vyznas - sak si ma pekne opatrovala 😉 drzkajte sa!

cicenko
21. apr 2009

🙂 😉

maria11
21. apr 2009

Ahojky, tak s ockovaniami sme si uzili aj my. Prvu hexa sme dostali podla planu a s druhou sme meskali skoro 4 mesiace, koli liekom a zlym pecenovym testom. Uz ma nasa pediatricka aj stresovala, ze mozno bude treba ockonanie zacat odznova, ze sa musi poradit s nejakymi odbornikmi na zvlastne situacie, ale nakoniec nam dali druhu v pohode aj s meskanim. Ale nasa dr. ma stale nejaky problem s tym, ze sa liecime v Cechach a odignorovali sme skvele odporucanie odbornikov na Kramaroch - CAKAT...
Cicenko - odbery mi ani nespominaj... Nielenze bol takmer zakazdym s niecim problem - prepichnuta ruka aj hlava, alebo "sa to zrazilo", a na zaver sme z tolkych odberov zostali anemicky...
Takze drzim vsetkym palce.

cat
22. apr 2009

kocky, neviem aky mate vztah k homeopatii,ale ja som vcera bola s malou u bylinkara Jozefa Valovica- ak poznate kvapky Valosun co sa predavaju v lekarnach-tak to je jeho praca, jeho receptura,,no a dal mi pre Simi taky bylinny extrakt, ziadna chemia,len namiesane bylinky,prasok, 2x denne jej to mam dat na cumel, udajne aj to pomaha aby hemangiomy zmizli.
Takze kto chcete, kludne vam dam na neho cez IP kontakt.
Skusame vsetko mozne..

ibi
22. apr 2009

Cat tak Ty citas moje myslienky! lebo ja som nikdy neriesila homeopatiu a tak...ale ked je clovek v tazkej situacii uvazuje nad vsetkym! V posl. case prave v duchu preberam mysl. na homeopatiu. Hod mi ten kontakt prosim do IP. Vdaka! PS: Som zvedava co na to povie moj pragm.manzel 😉

cicenko
22. apr 2009

aj ja Ibi 😉

cat
23. apr 2009

ibi hodim,jasne 😉 inak Valovicove kvapky pomohli aj mojmu ocinovi, mal problemy s plucami, dychacimi cestami a odkedy to uziva,je mu zjavne lepsie, tiez ale ako doktor mal k tomu najprv..no vselijaky postoj 😀

ibi
23. apr 2009

dakujem 🙂

mirka20
23. apr 2009

ahojte 🙂
aj my mame hemangiom - na rucicke, ale zatial ho len pozorujeme. aj ked nam odporucali, ze mozme ist na laser do ZV, aj sme sa objednali, ale akurat sa im pokazil, tak sme to nechali tak (ze asi to tak ma byt). ale zaujala ma ta homeopatia. cat, mohla by si aj mne poslat kontakt na toho pana. mozno vyskusame to. dakujem

cicenko
23. apr 2009

cat, odkial je ten pan?

cat
24. apr 2009

z BA, Rače.