Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

piskootka
22. sep 2011

@dendy1 Ďakujem. Včera som si s ním akurát písala cez net.. veľa som o ňom čítala, určite zájdem k nemu 🙂 ďakujem za tel.kontakt 🙂

piskootka
22. sep 2011

@megy2 No ja som pobehala kožných lekárov u nás v Zlatých Moravciach, v Leviciach, v Nitre a dokonca v súkromníčky v BA a všade povedali aby som čakala do 3 rokov, že jej to prejde.. a aj som chcela čakať, ale naša detská lekárka to nechce nechať na pokoji a posiela ma s tým až do BA na dáku plastickú chirurgiu.. ale ja som počula o doktorovi Babalovi, ktorý je výlučne zameraný na hemangiomi, tak skúsim tam .. aj som si s ním písala a povedal, aby som došla, že on rozhodne, či mám čakať, alebo to dať odstrániť.
Tak som zvedavá ako tam dopadneme, už ma nebaví s tým behať :(
A malého máš krásneho tak či tak 🙂

megy2
22. sep 2011

@piskootka ale je dobre ze jej to beleje....drzim palce v ba,potom napis co povedal,mozno aj my tam zajdeme....

ivuska6
3. okt 2011

moj syn mal tiez rapidne nam to rastlo tak sme boli na plastickej operacii muselo to ist von ,ma tam taky maly flacik teraz cerveny ale radsej ten ako to co tam bolo. som rada ze to je vonku.

rybka08
4. okt 2011

Ahojte!
Aj mojmu syncekovi sa po narodeni zacal tvorit hemangiom, riesilo sa to operacne + homeopatika - nastavila ho kozna lekarka a velmi nam pomohli.
V tehotenstve som krvacala a pichali mi viackrat injekcie na zastavenie krvacania. Chcem sa opytat, ci aj vy ste mali pocas tehotenstva liecbu na zastavenie krvacania, pretoze s manzelom si myslime, ze to nemoze byt nahoda - zastavenie cievneho krvacania v tehotenstve a vytvorenie cievneho ochorenia u babatka.
Dakujem.
Maja

piskootka
4. okt 2011

@rybka08 Ahoj, ja som tiež počas tehotenstva krvácala a dávali mi infúzie a injekcie na zastavenie krvácania, tiež si nemyslím, že to bola náhoda :( No a nám idú odstrániť tiež hemangiómy, máme až dva :(

piskootka
4. okt 2011

@megy2 Ahoooj 🙂 Tak dnes sme boli v BA u doktora Babalu. Veľmi dobrý, sympaťák 🙂 Hneď ako hemangiómy zbadal, povedal, že to treba odstrániť a niet čakať, lebo narastú ešte viac, keď sa hlavička bude zväčšovať. My ich máme aj dosť pod kožou, takže by nám to celé nikdy nezmizlo. Taaak, čakáme už len na termín operácie, bojím sa veľmi a chceme aby to bolo už za nami :(

rybka08
5. okt 2011

@piskootka drzim palce

megy2
5. okt 2011

@piskootka no vidis ake dobre spravy,ale verim ti ze sa bojis aj ja by som sa...ale musime mysliet na to ze to malinkej pomoze....my sme tiez boli na koznom v presove u pani dr.martinaskovej a ta ked videla hemangiom tak vravela ze ta uz vidi novu kozicku,dala nam masticku na urychlenie tak som zvedava......o tri mesiace ideme na kontrolu......uvidim ako to bude postupovat a ked to nepomoze tak navstivime asi aj BA........a mame mu to lepit ze aj tlak na to pomaha.......

maria11
9. okt 2011

Ahojte, maminky. Ja som tu uz velmi dlho nebola (a viem, ze citat stare prispevky sa nikomu moc nechce...).
Posielam mail na Mudr. Renatu Faberovu do Brna: rfaberova@seznam.cz, Černopolní 9, Brno 62500.
Vsetky ostatne kontakty na nu sa daju najst na webe. My sme jej najskor napisali, poslali fotky s kopiami lekarskych sprav a potom si dohodli stretnutie.
Mala ma 3 roky a hemangiom na hrudniku ma uz bledy. Tym, ze ho mala hlboky aj pod kozou, necakali sme, ze to zmizne len tak. V novembri ideme do Brna na kontrolu.
Drzim palce vsetkym. Urcite sa daju najst aj na Slovensku lekari, ktori Vam pomozu. My sme na takych asi nemali stastie... Tak dufam, ze este vsetci nedali vypoved 😅

maca_p
9. okt 2011

@rybka08
@piskootka ja som nemala v teho problemy a maly ma tiez hemangiom. dost rapidne mu rastie, ale je umiestneny na bicepse, tak to zatial neriesim. este ma mimo tohto dva malicke, tak tie tiez neriesim. uvidime po rocnej kontrole u koznej.

piskootka
10. okt 2011

@maria11 Ahoj a môžem sa spýtať, čo vám tam s ním spravili, že zbledol? Ja som bola s malou v BA, má 2 hemangiomy na čele. Keďže jeden má hlbolko pod kožou a má tam väčšiu modrú hrču, odstránia jej to operačne. Že vraj tie podkožné hemangiómu nikdy nezmiznú. A inak nemôžem prosím pridať foto, aké to má teraz? Ja som stále zmätená či to dať odstrániť alebo nie :(

zbibo
10. okt 2011

Ahojte kocky
@piskootka nevsimla som si tvoj prispevok, prepac, myslela som ze nik nereagoval, takze idete s malou na operaciu?Do slaka.Ale ked to ma pomoct tak pomoze.
Tiez myslim ze viac bab sa zhodlo na tom ze daco tie lieky na zastavenie krvacania maju vplyv na to, neverim ze nie.
Dufam ze aj nam to casom zmizne, mame to take iste ako @angua27, ale neviem ci je aj hlboko pod kozou
Inak sono dopadlo dobre, ziadne vnutorne hemangiomy, jaj baby snad to bude s tymi detickami stale lepsie a lepsie

kanhwa
11. okt 2011

Ahojte maminy
nemala som cas dlhsie citat ani prispievat, tak budem reagovat postupne.

@veronica1 ako pokracujete s tymi betablokatormi? vidis uz nejaku zmenu?

@angua27 no to je skvele, ako vam ten hnusak hemangiom zmizol 🙂 🙂 🙂 ja sa obavam, ze u nas nie je taka sanca, lebo 90 % nasho hemangiomu je vo vnutri pod kozou ☹

angua27
11. okt 2011

@kanhwa, hlavu hore, nádej je tu stále. ja som tiež neverila tomu, že niečo tak veľké môže raz zmiznúť a stalo sa. 😉

kanhwa
11. okt 2011

@maria11 vdaka za kontakt - precitala som celu tuto diskusiu a uz si zial nepamatam, ze akym sposobom vam to liecila??? mozes mi prosim dat vediet? co si pamatam, vy ste aj na peceni mali, ci? je to super, ze vam to mizne 🙂

@piskootka tak ja mam zial s dr. babalom uplne opacnu skusenost.tiez sme tam sli, ako k velkemu odbornikovi a bolo nam povedane, ze mama cakat. a moja dcerka ma presne ten typ hemangiomu co tvoja, ibaze na licku. cast je na povrchu ala vacsina vo vnutri, tiez to ma cele taku modru hrcku pod tym. a nam zas povedal opacne, ze prave preto, ze je to vo vnutri, tak on to operovat nebude. tak teraz neviem, co si mam o tom mysliet. okrem toho som bola nahnevana, ze som si zaplatila za termin a pritom sme cakali takmer 3/4 hodinu ☹ napisal do papierov, ze treba ocne, neurologoiu a sono bruska urobit a dal papier na sono. na termin na sono sme cakali vyse mesiaca a ake bolo moje prekvapenie, ze nam spravili len sono licka, lebo len to bolo na ziadanke ☹ vysledkom bolo, ze ma mala hemangiom, co bolo myslim aj pred tym jasne. takze sme znova museli ist k nasej pediatricke pytat ziadanku na sono bruska, robia to takymto malym vraj len na kramaroch. tam mi zas nechceli dat termin, lebo robia len tym, co maju ziadanku priamo od ich lekara z kramarov, ze mam ist znova k babalovi a pytat dalsiu ziadanku. kedze som nechcela strati dalsi mesiac, isli sme za poplatok do sukromnej nemocnice, nastastie ok a ani u ocnej sa dalsie hemangiomy nepotvrdili, este nas caka neurolog.
zda sa mi vsak, ze jej to rastie - neviem posudit, nakolko len s nou alebo ten hamangiom samotny. obca sa mi zda, ze to ma bledsie a nie take horuce, ale dalsi den je to zas vacsie, uz ma nafuknute cele licko z toho ☹ takze ja by som bola asi rada, keby nas na tu operaciu bol ochotny zobrat a fakt neviem, ze ako to on posudzuje....v kazdom pripade vam drzim palce a ja vobec neviem, co mame robit, ci fakt vyckavat alebo.....snad to brno?

kanhwa
11. okt 2011

@fliacik0103 aj tebe vdaka za info, tak uz som pevne rozhodnuta, ze pojdeme to do brna skonzultovat. tak drzte palce.

piskootka
11. okt 2011

@kanhwa Jóój, tvoja zlá skúsenosť ma teda mrzí :( Mne povedal Babala, že keď je to takto pod kožou, že jej to nikdy nezmizne, že to treba odstrániť, kým sa to ešte viac nezväčší. No a že hemangióm nikdy nezmizne úplne, že tam ostane dáky fliačik. No náš jeden hemangiom určite nezmizne, lebo je hlboký asi 1 cm, väčšinou miznú len tie povrchové.
Nuž ja som najskôr myslela, že naše hemangiómy zmiznú, bo to červené začínalo sa pretĺkať bledšími čiarami, nuž ale behom jedného mesiaca sa jej spravil modrastý pupák ktorý ma znepokojil. Aj mne sa zdá, že raz to má lepšie a na druhý deň keď na to pozriem sa mi to zdá väčšie a je mi do plaču :(
Som rada, že jej ich konečne odstránia, aj keď najskôr som o tom ani nechcela počuť. Nuž sľúbili, že to spravia tak, aby ani nevedela, že tam niečo mala, tak som zvedavá, nech sa moje dievčatko pre to v živote netrápi :(

veronica1
11. okt 2011

@kanhwa - ano, lieky nam pomahaju, uz ich zaciname znizovat davku-teda aspon kortikoidy. Betablokatory budeme brat este dlho. Pridavam fotky: prva je pred liecbou a druha je fotena pred 1,5tyzdnom este nez sme zacali znizovat davku.

nanku
12. okt 2011

Hemangiom je NEZHUBNY cievny nador deti. Ludovo sa tomu hovori aj ohen. Mojmu malemu sa vytvoril 2-3 tyzdne po porodne na tvaricke - pere, brade, pod bradickou, pri usku. Je pravda, ze sa to moze samo vstrebat samo, lekari hovoria, ze do jedneho roka to rastie a do troch samo vymizne. Priklanam sa skor k nazoru, ze sa to vstrebe najskor vo veku okolo 5-7 rokov, ak sa to ma vobec samo vstrebat. Poznam vela dospelych ludi s hemangiomom. Je to asi otazka stastia. Niekomu sa to v detstve vstrebe a niekomu nie. Trosku " nerozumiem" chirurgickemu odstranovaniu hemangiomu. V dnesnej dobe ???? Ani drastickej liecbe kortikoidmi, resp. inym svinstvom, ako sa tu pisalo. My sme sa rozhodli pre odstranovanie laserom, a to len preto, lebo to mal na tvaricke. Keby to mal inde na tele, kde to zakryva oblecenie, resp. vlasky, urcite s tym nic nerobim. Laser urobil doslova zazraky. Boli sme iba dva krat, a je z neho celkom iny chlapcek. Hemangiom mu vobec nevidiet. A URCITE NEZOSTAVAJU ZIADNE JAZVY 🙂

sisa00
12. okt 2011

Ahojte možem sa spýať ako to myzne ? moja mala to ma na chrbte a dneska nam to trošku vystupilo spravil sa nam na tom malinky ostrovček ako by sa to odelovalo a cez cely sa nam spravila modra čiara. myslíte že to tak rýchlo myzne ? bola by som hrozne rada lebo sme v zahraničí a starostlivoť mizerna doktorka nam povedala že takých už videla že to nič neje až to som sa poriadne dozvedela čo to je 😠 a mam trošku strach . Ideme teraz na Sk dam jej to všetko vyšetriť a asi sa nedoplatim ako samopladca . juuuj ☹ Bojim sa aby to nemala aj v telíčku tietiež myznu same ? čítala som že to maju aj na pečeni no už som na nervy nech už idem domov lebo sa tu zblaznim .Ak by ste mala niketora foto ako to myzne možete sem pridať dakujem

piskootka
12. okt 2011

@nanku Ahoj, som rada, že vám laser pomohol 🙂 Nuž sú typy hemangiómu, ktoré sa laserom odstrániť nedajú, presne ten máme my. Je podkožný, nie len na povrchu kože. Má pod kožou asi 1 cm.. takže nám pomôže jedine chirurgické odstránenie 🙂 a potom robia na jazvy plastiku 🙂 Takže nebude to až tak strašné 🙂

piskootka
12. okt 2011

@sisa00 Ahoj, ja som pobehala veľa kožných a všade povedali, že sa po tom najskôr začnú robiť také bledšie čiarky, nebude to také jasnočervené, začne to skôr šednúť od stredu .. nuž a ťažko povedať, keď máte len dva mesiace. Mojej malej v troch mesiacoch to začalo krásne blednúť, aj sme mysleli, že jej to prejde a keď mala 5 mesiacov, behom 3-4 dní sa jej spravil obrovský pupák, ktorý už ťažko niekedy prejde :( My už nemáme šancu, jedine odstránenie, ale vám držím palce. A inak bud rada, že to má na takom mieste, kde sa to dá zakryť.

tehulka2011
12. okt 2011

@nanku ahoj mozes prosim Ta napisat kde ste boli na laseri a kolko to stalo? vdaka

sisa00
12. okt 2011

@piskootka Ahoj tak si ma aj potešila ale aj vylakala 😒 dufam že nam s to nezhorší mam s toho riadny strach ja som to nevblala vobec važne ja ju lubim taku aka je vobec som to neriešila ešte ked aj doktorka povedala že takýýých už videla a nič to nieje ale to je debilita tohto naroda (nebudem rozoberať ale sme v norsku a tu asi len umreť) starostlivoť mizerna . Hrozne sa bojim nech to nema v teličku . a ta čiara cez stred je dosť velka tak dufam že to ja dobre znamenia začnem to aj fotiť . a zajtra ak bude čas dam fotky . Budeme to sldovať spolu 😀 Tak sa k vam pridavam prajem všetkým nech su čo najskor preč z našich detičiek .

piskootka
12. okt 2011

@sisa00 Júúj, to som ťa vylakať nechcela. Verím, že váš prípad to nebude a bude sa to len zlepšovať 🙂 Ja to beriem tak, že to nič strašné neni, sú horšie choroby, toto je len maličkosť 😉 My zajtra ideme na sono bruška, či to nemá aj inde, tak dúfam, že nie. Jasné, pridaj fotky, budeme sledovať, verím, že len zlepšenia budem u vás vidieť 🙂

veronica1
12. okt 2011

@nanku - my sme na tej drastickej liecbe a to preto, lebo malemu hrozilo vysychanie ocnej rohovky-co by mu mohlo poskodit ocko, preto taka radikalna liecba. Inak by sme asi tiez cakali, laser u nas nebol mozny-lebo sa nachadza v blizkosti ocka, dokonca ani odstranenie neslo kvoli tenkej a prekrvenej casti.

kanhwa
13. okt 2011

ahojte 🙂
@sisa00 urcite chodte co najskor na tie vysetrenia, ak sa bude dat. ale mozem ta ukludnit, ze vo vacsine pripadov sa hemangiomy v telicku nepotvrdia, tak verim, ze to bude aj vas pripad.
@piskootka drzim moc palce na sono bruska, nech je vsetko ok. nas caka este neurolog bud. tyzden.
@veronica1 som rada, ze vam liecba zabera 🙂 ja sa tych betablokatorov ale strasne bojim...laser nie je pre nas, kedze je to hlboko pod kozou, tak mne sa zda, ze by bola najlepsia ta operacia. len nechapem, ze preco uplne ine tvrdi ten isty lekar piskootke a ine mne. podla mna mame rovnaky typ hemangiomu.....nuz ale sama nie som lekar, samozrejme....
mozes mi prosim napisat, co presne obnasa ta vasa liecba, vratane nabehu, kontroly, ci mate vedlajsie ucinky a pod.? a ako dlho sa predpoklada, ze budete v liecbe pokracovat ?

vsetkym hemangiomom drzim palce na co najrychlejsiu cestu do pekla 😉

sisa00
13. okt 2011

Ahojte ja som to malej večer pozerala a všimla som si že to ma cele vnutro šede ako by sa to cele stracalo skoro som odpadla od radosti 😎 take fliačiky ma po tom velka hruba čiara šeda cez cely ten fiak a po celom take podobne fliačiky . Len neviem prečo sa jej to tak zdurilo teda tročku navrelo ked to ma take pekne 😢 dokonca sa jej jeden ostrovček odeluje skoro uplne a medzi nimi je krasna pokožka . No uvidime čo nam povedia ked pridmee na sk . Len sa trošku bojim či mi malu poistia lebo vraj s toho robia vedu nikedy poistia nieked nie .
Dufam že som to nezariekla a nezačne sa nam to zhoršovať lebo sa mi to nezda žeby sa jej to tak rýcho hojilo ved ma ečte len dva a pol mesiaca 😕

veronica1
13. okt 2011

@kanhwa - najprv nam dali len betablokatory ktore nam po 2tyzdnoch vobec nezaberali, tak pridali aj kortikoidy. Takze betablokatory budeme brat dlhodobo, horsie su tie druhe lieky, mesiac sme brali plnu davku, dalsi mesiac polovicnu a myslim ze posledny mesiac sa dostaneme na nulu-po tychto liekoch sa pribera lebo sa zvysi chut do jedla, treba sa vyhybat slnku a hlavne infekciam lebo sa uplne znizi imunitny system dietatka a v pripade zeby bolo chore-hnacky, vracanie, teploty, hned musime ist k dr. na krv a na antibiotika. Je pravda ze maly po 1,5mesiaci je v tvari taky nafuknuty a pribral 1kg, no po skonceni liecby to zasa prejde. Tiez som sa toho strasne bala, no bola to jedina liecba ako mu zachranit ocko, tak som bola donutena. No vidim vysledky-mal hemangiom aj na chrbatiku, taky vystupily dost velky a aj ten mu poriadne splasol a uplne zbledol. Drzim palce nech aj vam vyberu najvhodnejsiu liecbu ktora zaberie a zbavi vas hemangiomov.