Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

kala12
28. máj 2009

ahojte baby.
tak my uz mame aj po prvom osetreni laserom. 😀 Nakoniec som sa rozhodla pre Olomouc, mudr. Remlovu. Kedze som zistovala vselicko mozne ohladom laserov, po kominikacii s touto lekarkou a po konzultacii s mojou pediatrickou sme sa rozhodli, ze nebudeme cakat a zacneme hned konat, pretoze by si to malicky mohol na cele lahko poskriabat a takisto aj ja napr. pri obliekani, kremovani.
Cele to prebiehalo velmi hladko, vsetko som sa Dr.popytala, ona malinkeho obhliadla, vysvetlila mi, co mi nebolo jasne, ako bude cele osetrenie prebiehat,vravela, ze ona je zastancom nazoru, cim skor tym lepsie. Vraj sme mohli kludne prist aj skor, ona berie deticky uz po sestinedeli. Pretoze malicke deti lepsie spolupracuju a maju uzasnu schopnost regeneracie. Vraj spolupracuje aj s Mudr. Brozmanom so Sk, vela pacientov zo slovenska k nej chodi. Sama povedala, ze nechape, preco u nas sa lekari stavaju k hemangiomom tak, ze tvrdia cakat.
Po osetreni, ktore trvalo asi 5 sec.to malinkemu v strede stmavlo, urobila sa mu trosku chrasticka, ale hemangiom je po okrajoch viditelne svetlejsi a stahuje sa.Teraz sa to bude mesiac hojit a potom ideme na kontrolu, mozno ho bude treba este jeden krat osetrit laserom. Ale hlavne, ze to bude prec. 😉

ibi
28. máj 2009

ahoj kala*tak to je skvele! Dobre ste urobili. Aj my planujeme Olomouc. Mali sme to urobit uz davno. Ako si sa dostala k tejto konkr.Dr? Len web? Ako maleho fixovali? Len drzali? Kolko impulzikov? Moze byt na slnku? Prepac,vela otazok...

kala12
29. máj 2009

ahoj ibi, o Olomouci som sa dozvedela z webu, konk. v jednej ceskej diskusii o hemangiomoch ho rozoberali a chvalili doktorku. Ja som pisala aj do paracelsusu v Ba, aj do estheticu, ale tam deticky nerobia.Potom som sa zkontaktovala s dr. remlovou, dohodli sme sa na konzultacii, tak sme isli. Tym, ze moj malicky to ma este v pociatocnom stadiu, hned po konzultacii nas osetrila, pretoze cim skor, tym lepsie. Maleho som drzala len ja, teda telicko a rucicky, hlavicku si drzala lekarka. Dostal 4 impiuzy, cele to trvalo asi 5 sekund, ozaj rychlovka, maly plakal trosku, ale to skor z toho, ze bol nervozny, ze ho drzime a on sa nemoze hybat.Potom mu to natreli panthenolom a dali na to studeny obklad. Platili sme 800 korun, 300 za registraciu a 500 stalo osetrenie.
To s tym slnkom som mala aj ja obavu,ale doktorka vravela, ze je to jedno, pretoze ak by sme cakali do zimy, az potom zacali liecbu, moze to dorast a zhorsit sa,nikdy sa neda odhadnut, ako dlho to bude trvat, moze sa to tahat aj do dalsieho leta. A nema vyznam potom prerusovat liecbu a zacinat az na jesen. Staci to chranit pred slnkom, natierat 50 faktorom, my sme este malicki, takze nosime stale ciapocku, ma to kryte.

cicenko
29. máj 2009

ahoj Ibi, boli sme na koznom...otvara sa nam na vajickach jeden Giom... a ja som sa uz zacala tesit, ze kedze sa s nim nieco deje, ze je to to, co ocakavame, ze nas opusta. kedy si bola vo FN na Terase ty? zapocula som zmienku o Tvojom mene... my sme boli vvo stvrtok. tiez sme absolvovali genetiku, tak som si pripadala ako na spovedi - vyrozpravala som sa... ale kedze toho nie je vela / mame 6 lozisk/ tak len pockame... bez odberu, iba konzultacia...

ibi
30. máj 2009

Kala vestko co pises dava zmysel a fakt ste dobre urobili, naco cakat? Keby sme my necakali, nemame leziu. Boli sme na laser vo Zvolene pred vyse dvoma mesiacmi, na ritusku, ale tam mame hemangiom 5x6cm (!), urobila len cast a to dostala malicka 33 impulzov, takze uz to takto nemienim opakovat...uf. Ak, tak jedine s narkozou a asi to aj uskutocnime, lebo uz sa nam raz ten hemangiom pod vplyvu rastu babatka otvril a uz take nieco nemienime zazit-bolo to hrozne... . Co Ti len potvrdzuje spravnost konania 🙂 Na SK su totalne zabrzdeni lekari co sa tyka hemangiomov a bud hovoria cakat, alebo rezat, jedno horsie ako druhe a najhorsie je, ze sa v tom nevyznaju a dovoli si generalizovat! nam hroooozne skomplikovali zivot. Pojdeme asi tiez do Olomouca, maju dobry laser, ale zistime, ci robia s anestezou. drzkajte sa 😉

ibi
30. máj 2009

Cicenko, tak to ma mrzi! napisem ti mail! papa

maria11
4. jún 2009

Ahojky, my sme po vysetreni v Brne dostali konecne dobru spravu. Hemangiomy na peceni su prec a ten na hrudniku nerastie. Stale tam je, vyzera ze pomaly ustupuje. Ale momentalne s tym nechceme nic robit. Nechce sa nam trapit drobca dalsimi navstevami lekarov. Uvidime, ako sa bude vyvijat sam a prinajhorsom mu definitivne pomozeme laserom, keby si to nechcel rozmysliet.
Ale teraz si budeme uzivat vymysly nasho dietata a tesit sa z kazdeho jej noveho pokroku.
Drzim Vam vsetkym palce a prajem vela sil a optimizmu.

tamka123
5. jún 2009

ahojcek...maria11...pozerala som si vas album...nas maly ma presne taky isty hemangiom ako vy...este trosku vacsi...a stale mu to rastie...bojim sa aby sa neotvoril....zatial nam povedali, ze mame cakat a cakat...
som inac rada, ze vam to ustupuje....som zvedava...kedy mi sa toho dockame

maria11
27. jún 2009

Ahojky, Tamka. Pisem trosku neskor, ale nedalo mi nespytat sa Ta, ci si sa pytala aj niekde inde. Myslim, okrem toho lekara, co Vam radi cakat. Ja viem, ze z Kosic je do Brna trochu daleko, ale mozno by som sa spytala aj na iny nazor. Ja si totiz pamatam, ako som sa citila, ked mi to kazdy den rastlo pred ocami a nasi lekari stale tvrdili, ze nic hrozne sa nedeje...
Kazdopadne drzim palce...

opus11
29. jún 2009

Ahojte kocky vsetkych vas zdravim no oslavili sme dva roky a hemangiom s nami. Stale je tam nerastie a je trocha bledsi ale inak sa nic nedeje. Uz ho mam plne zuby a najviac si zelame aby zmizol.Dufam ze sa toho dockame. Uz premyslame ze skusime aj liecitela neverime tomu ale uz nemame co stratit v septembri ideme do brna a som zvedava co povie dokina. Niektore ste tu spominali homeopatiu skusili ste ju a ake su vysledky??? Ja uz mam normalne hemangiomovu depku aj Kamilka uz si vsimla ze ma pod okom" bobo" Neviem co bude dalej stale cakame ale vecne cakat nemozme Pa pa Drzte sa

julinka25
29. jún 2009

Ahojte maminky, prosim vas o radu, moja dcerka ma na lavom stehienku od narodenia hemangiom, teraz je velky tak 3cm. Chcem sa vas oytat, ci ho treba nejakym spôsobom chranit pred slnkom.Zatial jej cele telicko natieram oplavacim kremom, ale rozmyslala som, ci by netrebalo ten hemangiom prelepit leukoplastom.

cicenko
9. júl 2009

ahoj julinka25 , neviem, ci je potrebne natirat to, alebo az prelepovat... my mame aj na krku a cielku - vo vlaskoch. na krku je tiez vystaveny slniecku, ked Mirec skloni hlavku... ale zaujima ma, ci sa vam hemangiom zmensil od tych 6-8 mesiacov, kedy sa uvadza, ze do toho veku rastu.

opus11 .... tak to je blbe, ze ste mali aj taqkeho nezelaneho hosta... aj nas sa drzia nasi ako klieste.... chodime na kontroly, okukuju nas a objednavaju dalej.

prajeme vam a vasim deturencom a hlavne Giomom krasne leto bez komplikacii. 😎

ibi
15. júl 2009

ahoj kocky! ako sa mate? zu sem chodim len za Vami 🙂 Opus, mate to bledsie, dobre som omrkla! Nepojdes do toho Olomouca na laser? same dobre referencie...nam vo zvolene robili cast ritky a vyzera to super, nic tam nevidno, uplne normalna koza, len je ten hemangiom velky /5x6/ a nechcela som ju tak trapit,nuz a teraz je uz oveeeela bledsi, takze uz nema vyznam, na hlavke uz skoro nemame a maly drzan pod ockom je sice bledsi a o 1mm mensi, ale ziaden zazrak. Ideme este na 3 davku Diprophosu za prof. Gerincom a ak potom do cca 4 mes. neustupi, skusim Olomouc, len neviem ci to pojde, kedze to mame na spodnej mihalnici. Ale dajako ma to uz netrapi, kedze je nastastie malicky a fakt svetlejsi. Opus, hrozne by som Ti priala zmenu!!! Si to najviac zasluzis!!! Posielam pozitivne signaly!

Julka, hemangiomy treba natierat silnym faktorom, my sme nasu na dovolenke celu natierali 50-kou 🙂) hemangiomy o to viac.

Cicenko uz nemate ziadne komplikacie??? napisem mail.

Maria, drzkajte sa, si si tiez uzila...sa tesim, ze ste ok !!!
Vsetkym PEKNE LETO!!!

julinka25
16. júl 2009

ahojte maminky,

cicenko, nam sa tan henangiom nezmensil, naopak od narodenia postupne ako rastla sa zväcsil a par milimetrov.

ibi, natieram ju 30tkou a na dovolenku uz mam kupenu 50tku faktor.

Dakujem vam za info.

cicenko
19. júl 2009

ahoj Ibi, uz som ti pisala mail... nastastie, nemame nic otvorene, ale stale su velmi prekrvene... cakame! pa... tie opalovacky, to je diskutabilne, pokial to nie je vystavovane priamemu sl. ziazeniu, tak myslim, ze netreba prehanat s natieranim... nie som si ista s priepustnustou do podkazia... moj nazor/ alebo obava??? uhm, neviem... a co sa velkosti tyka, tak som z toho sklamana - dockali sme sa 8 mesiaca a ocakavam, ze uz s nami neporastu...

papa, cicenko

anena
21. júl 2009

ahojte,som tu nová,celý večer hľadám nejaké info na nete ohľadom tohto ochorenia, lebo dnes mi to naservírovala detska lekárka. moj malý má len 7 mesiacov a v nemocnici mi to nepovedali, má to na lavej lopatke a ja som si myslela, že ide o reakciu po očkovaní, mam sa kontaktovať na lekárku v Martine, Dr.Mináriková. Poznáte ju niekto? Viete mi poskytnúť nejaké referencie o nej? Budem vám veľmi vďačná

anena
21. júl 2009

ahojte, to som opäť ja, urobila som preklep, malý má len 7 týždňov,v čechách to robia aj takýmto malým bábätkám laserom?

martul
22. júl 2009

Ahojte baby, môj syn má hemangiom na hrudníku hrúbka asi 5mm, šírka 1,5cm. Začalo sa mu to robiť keď sa narodil asi po 5 dňoch, teraz má 14 mes. Raz to má tmavšie, potom to zbledne ale zhrubne, teraz mu na tom začínajú také drobné chĺpky rásť. Čítala som veľa článkov, destská doktorka že len to budeme sledovať a hotovo. Tak som si teraz nasilo vyžiadala vyšetrenie u kožnej, nanešťastie tam bol len jej syn zastupoval ju a ten otvorene povedal že nevie, hádam by stačilo to sledovať vraj to môže zmiznúť až po 6 rokoch. To sa mám na to toľko pozerať? Vraj keď by sa to menilo máme prísť. Ale veď kôli tomu som tam bola že sa to mení. No hrôza. A keď niekam ideme tak hlavne teraz keď je malý vyzlečený každému vysvetľovať čo to tam má. A hlavne sa bojím aby si do toho neškrabol aby sa mu to nerozjedovalo. Vraj sa to nedá inak len chirurgicky odstrániť. Ale tu čítam o nejakých laseroch. Kde to robia prosím? Ako treba postupovať? Prosím poradíte mi?

cicenko
22. júl 2009

anena
Ahoj, upokoj sa, neries to zatial. 7 tyzdnove babatko potrebuje ine veci, ako laser... 😉 a pokial to mate na lopatke, tak je to "super" miesto. sleduj, ako sa hemangiom sprava, kludne, ked masirujes maleho, masiruj aj hemangiom, jemnym tlakom sa to tiez postupne strati... ale pozor davaj na prstene, nechty...kvoli zvysenemu krvacaniu tychto hemangiomov. Vela stasticka. pa

taffy
5. aug 2009

Anena, tak uz si bola u dr. Minarikovej? Co povedala? Moj maly ma velky hemangiom na cielku - uz sme mali aj uraz (a zas az tak hrozne ako nas strasili to nekrvacalo), a ma aj na ritke, ale ten je ovela mensi. Uz ma rok a zeby nastali nejake zmeny... hmmm, to sa ani neda velmi povedat. Boli sme u 3 koziarov (dr. Minarikovu vtedy zastupovala nejaka ina doktorka). A vsetci nezavisle od seba tvrdia: cakat. Do 5 rokov by mu to malo zminzut. Najviac ma mrzi ten na tom cele. Decka mu do toho na prechadzke sprtaju, stari ludia ho lutuju, ze ake to je chudatko... A pritom mu vobec nic nechyba. No aspon sa utesujem, ked nam v nemocnici povedali, ze sa to vola aj "bozk anjela" a vraj to naozaj zmizne. Konkretne moj pediater mal nejake dievcatko, co malo velky hemangiom v okoli ustociek, nemohlo ani poriadne pit z prsnika, ani z flase. A sa mu to stratilo. No uz ma 5 rokov. Tak uvidime. Zatial sledujeme. Do Martina k dr. Minarikovej ideme az v novembri. Tak som zvedava. Inak tiez som si povedala, ze pokial to ma v klude, nebudem mu do toho sprtat ani ja nejakym laserom a pod. Keby mu to opakovane krvacalo alebo nieco ine, budem trvat na tom, ze koncim so sledovanim a nech sa uz konecne aj doktori rozhybu.

maria11
8. aug 2009

Ahojte, anena a taffy. Asi zalezi od toho, na akom mieste hemangiom je a ako rychlo Vam rastie pred ocami. Ale mne odpoved "CAKAT" nestacila...
Momentalne som zvedava ci sa naozaj po roku definitivne zastavi rast nasich hemangiomov. Nasa prakticka lekarka sa vzdy ked sme na kontrole nezabudne spytat, ci jej to nenarastlo (nakolko hned od zaciatku jej strasne vadilo, ze sme to riesili v Brne a odignorovali genialnych slovenskych lekarov cakatelov). Mne vadi, ze to ma zase vyrastene nad kozu, ako tretie prso a navyse najvacsie... Uz to sice nema take krvave a mam pocit, ze to nerastie, ale uz neviem... Tak snad to uz bude dobre.
Drzte sa vsetci...

zitaje
8. aug 2009

Caute baby,
moja starsia dcera mala sice iba maly hemangiom a na zapasti, cize v pohode, ale tiez mi nebolo vsetko jedno, ked jej to rastlo. Tiez nam radili cakat aj dat prec, ja som pockala a dobre som urobila, teraz ked sa jej chcem pozriet, ake to ma, musim hladat, na ktorej rucke to vlastne mala. Skoro uplne sa jej to stratilo. Ma 7 rokov a v dvoch to vyzeralo, ze to bude mat na vecne veky. 😉 Ale chapem ze velky hemangiom napr. na tvari je asi ine kafe a cloveku to neda.

smily
12. aug 2009

ahojte my mame hemangiom rovno pri pravom ocku 😒 doktorka nam hovorila ze ak by sa poskrabala tak bude veeeeeelmi krvacat a ze existuje dajaka pena ktorou sa to docasne osetri kym nam to doktor nezasie... zabudla som nazov a dokina ma dovolenku a my tiez ideme prec... neviete niekto co to je?? ta pena.. kupila by som to pre istotu na tu dovolenku
dakujem

taffy
14. aug 2009

Smily, myslim, ze sa jedna o Gelaspon - je to taky penovy obvaz, ktory dobre saje. Inak aj mna doktori upozornovali na to, ze to moze veeeelmi krvacat (a jedno dr., ze maly moze aj vykrvacat, ak nepojdeme hned k dokymu 😒 ), ale nic take sa nestalo. Krvacalo to asi tak ako ked sa porezes. Prilozila som mu na to sterilny stvorcek z gazy, trosku pritlacila a o minutku bolo po krvacani. Maly samozrejme plakal - ale asi skor od strachu.

A inak, dievcata, uz asi 3 dni si vsimam, ze malemu to z toho cielka zacina miznut 😀 😀 😀 . A dost rychlo (oproti tomu, ako pomaly to rastlo). Tak drzte palce, nech to zmizne cim skor 😵 .

pismenko111
22. aug 2009

ahojte, aj nasa mala ma hemangiomy - na spodnej pere, krku, a hrudniku. mala aj malinky na ritke, ale ten jej po troch osetreniach laserom zmizol uplne. na hrudniku jej tiez vybledol, ma tam ale este take cervene bodky(tiez 3x robene laserom) a na pere jej roboli len jeden krat, lebo jej to nechcela dr. robit, lebo sa jej to strasne zle hojilo. hnisalo to a tak. predsa len slinky a jedlo robili svoje. ale oproti tomu ake to mala v 7-10 mesiacoch, to ma krasne. ma to bledsie, aj ked stale viditelne. boli sme u viacerych dr., aj v nemecku - ti nam odpucili este cakat, lebo pera je problemove miesto a jednou operaciou by sa to nevyriesilo. takze cakame a uvidime, ako to bude vyzerat o take dva roky.

inak - Gelaspon odporucam, my sme bez neho nespravili ani krok, kedze to ma na pere a deti si zvyknu pri padoch udriet aj pusu. ked zacala chodit - no to boli muky ☹ stale som sa bala, ze mi zacne krvacat. ale chvalabozku nic take sa nestalo. uz to nie je take prekrvene, takze nieco take uz nehrozi.

pismenko111
22. aug 2009

a tiez sme boli u dr. remlovej - je zlata - povodom slovenka 🙂

eva888
23. aug 2009

Ahojte baby kedze mam podobny problem ako vy tak by som sa vas chcela opytat par drobnosti. Mojej dcera sa urobil hemangion na ocnom viecku nie je velky a zatial nerastie ma asi 1 mm ale problem je v tom ze si ho dcerka vzdy natrhne kedze ma ruky furt v ociach a spavame na bruchu a v noci sa rije ako krtko.Potom jej s toho strasne tecie krv a tazko sa zastavuje a ona starsne place az ma boli na srdci. Precitala som si vase prispevky amate uz viac skusenosti nam tiez doktorka povedala ze cakat ze sa to v strebe ale ak mam kazdy den prezivat take muky a furt ju ohriakovat aby si nedavala ruky do oci tak to sa proste neda. Doktorke sa to povie snazit sa aby si to nechytala ale vysvetlite devatmesacnemu dietatu ze si nema pchat ruky do oci. Chcem sa len spytat na ten laser ci neviete ci to robia aj na ocnom viecku alebo existuju aj ine metody na odstranenie? Zatial vam dakujem za info a vsetkym detickam prajem aby sa tych hemangionoch zbavili cim najskor. Drzim vam vsetkym palce.

smily
24. aug 2009

taffy
dakujem veeeelmi pekne. pojdem si ten gelaspon kupit pre istotu lebo moja si furt ymoli oci a ma ho rovno pri pravom ocku ..

zabicka201
29. aug 2009

Ahojte,mám krátko po 30 a tiež od narodenia si žijem s hemangiomom, mám ho na spodnej pere - zvonku i zvnútra. Plastickí chirurgovia mi neodporúčali operáciu, bol by to vraj pomerne drastický zákrok. Napriek tomu som však jednu oper.absolvovala, trošku sa hem.zmenšil,ale nie úplne. Skúsila som aj sklerotizujúci laser, ale tiež nepomohol. No a tento rok som sa rozhodla vyskúšať homeopatiká, avšak výsledok uvidím až koncom roka, kedy mi moja homeopatička nasadí liek, ktorý bude priamo pôsobiť na ten môj hemangiom. Veľmi sa na to teším.

miri3
29. aug 2009

eva88 aj naš malý má hemangiom na viečku,po narodení to mal ako fliačik až po nejakom mesiaci sa mu to začalo zväčšovat a v štyroch mesiacoch nas s tým poslali na kramare, lenže jemu sa to stale zväčšovalo tak mu nasadili ličbu inderalom.to sú nové lieky síce sú ešte neni u nas schvalené ale už sa tu používajú. A nášmu malému sa to krasne začina strácať. ale pokial vam to nerastie tak je asi najlepšie čakať či sa to samo nevstrebe.