Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

sann
24. máj 2013

Ahojte mamicky, pisala som prispevok na 19strane ked som aj ja bola zufala z hemangiomu dcerky ktory ma na nozicke. Bala som sa ci to netreba vybrat, ale doktorka ma upokojovala ze to zmizne do 15roku. Objavil sa jej v druhom tyzdni zivota a rastol a rastol a vo februari bol uz ozaj velky, cerveny a navrety. Vtedy som jej doniesla vytlacene papiere z hemangiomu (fotila som si kazde 2 tyzdne) s obavami a povedala ze ona s tym nic nemoze robit a ze ak chcem nech zajdem ku koznemu. Nesla som a rozhodla som sa ze teda pockam do roka a uvidim ci sa rast zastavi alebo nie. Ostalo mi teda len cakat a v lete som jej davala ponozku na nozicku aby sa do toho nahodou nestuhchlo a nezacalo krvacat. Cas nam doprial a hoji sa to same. Uz ked to prestalo rast tak som dufala ze to bude miznut a som teraz spokojna s tym ako to vyzera. Niekde som citala ze hemangiom je este pozostatok z embryonalneho vyvoja cievok (tkaniva) ktory bol pozastaveny a cievny vyvoj pokracuje po narodeni dietata. Aj hemangionik co bol na licku bledne a nepotierala som ho indulonou ako mi radila doktroka, lebo mala mi pri tom plakala kedze som musela na to aj tlacit. Je mozne ze by to zmizlo lebo mi ukazovala fotku dievcatka ktore to malo v strede cela a rodicia boli znepokojeny lebo vyzeralo ako znamienko Indky a oni jej to potierali ozaj 3x denne (indulonou modrou a tlacili na to) a po roku jej to uplne zmizlo. Chcem Vas povzbudit, nemusi to byt tak zle ako to vyzera. Snad som niekomu dodala aspon trochu utechy.... drzim palce.

adka12
24. máj 2013

@zuzanamolnarova a ako ste zvládli operáciu v takom veku?

sann
24. máj 2013

ospravedlnujem sa za enormny rozmer fotiek,teraz to uz nejde spat..hm.. Velmi drzim palceky maminkam ktore maju hemangiomy tak velke, vela sil a trpezlivosti v liecbe. Nech su vam deticky statocne.

zuzikkaa
25. máj 2013

►► maminy ako je to s očkovaním keď má dieťa väčší hemangiom??? Je v poriadku očkovať,, nemôže to mať nejaké následky?? ►►

adka12
27. máj 2013

@zuzanamolnarova pošleš mi prosím ta kontakt na dr. babalu? chodíte k nemu na kramáre alebo má svoju ordináciu? ako dlho trvá, kým nás objednajú? dakujem

adka12
1. jún 2013

Baby myslíte, že ked sa začínajú na hemangione robiť biele škvrny, prestáva rásť? Pridávam foto. Neviem, či je to vidieť... Je veľký 3x3cm a už 3 týždne sa nezväčšil. Dcére sa po narodení urobil flak, dnes má 2 mesiace a vyzerá to takto 😖 😖 😖

bibio
1. jún 2013

@tina983 Inderal tbl. kupujeme v Rakúsku.

petronka
3. jún 2013

ahojte, mam 13 mesačnú dcérku, hemangiom ma na takom zvláštnom mieste, od narodenia - na pišulke, má ho na vonkajšej strane, no zasahuje jej až dovnútra do sliznice. Práve preto, že je na takom blbom mieste, sme ho museli nejak začať liečiť, keďže mi z toho aj pár krát krvácala...od jej 7. mesiaca berie lieky PROPRANOLOL. Hneď asi po týždni užívania som videla, že jej to ustupuje....teraz užíva tento liek uz pol roka, a na vonkajšej strane jej to skoro celkom zmizlo, a postupne to mizne dalej....ten liek vsak dostat len v Polsku alebo vo Francuzsku, nestoji vela, my ho máme z pPolska, stojí tam cca 4 zlote.

froschka
3. jún 2013

babenky kluuuuud, moja dcerka, jedna z dvojciat ma hemangiom od narodenia na cele pod ofinkou a nedavno sme dovrsili 6ty rok a uz z neho neostalo skoro nic!!! zmizol sam!!! tak nepchajte deti chemiou, a majte trpezlivost

podotykam ale ze my sme boli v jej cca 3 mesiacoch na specialnom laseri aby sa jej to nesirilo, lebo sa jej okolo hlavneho hemangiomu zacali robit skupinky dalsich....tie sa potlacili a zmyzli po dvoch laseroch. Ostal len ten hlavny ktory uz teraz skoro uplne zmizol

Operaciu uz vobec by som neriesila lebo jazva ostane a to je skoda!

vicky17
5. jún 2013

@adka12 ahoj .. moja mala mala presne takto isto, len na ramienku. zacali sa jej tvorit biele flacky, ale asi mesiac na to sa jej zacal rozpadat ... museli jej ho akutne vybrat. nehovorim ale, ze to je vas pripad. len to je nasa skusenost .. ☹

sendynka01
5. jún 2013

@adka12 Moj maly to mal presne na tom istom mieste a este trosku vacsi ako ma Tvoja dcerka. Urobilo sa mu to po narodeni. Teraz ma 3,5roka a vyzera takto 😉 nerobili sme s tym nic vraj to same zmizne do jeho 5 rokov. Akurat v lete sme to kremovali kremom aby sme chranili pred slnieckom a nosil bud dlhsie rukaviky alebo som mu cez to davali uviazanu gazu alebo potitko, koli bezohladnym ludom..

adka12
14. jún 2013

@zuzanamolnarova
@stankadca
baby čo treba doniesť do nemocnice? Dnes sme dostali termín na 24.6. a som už hotová z nervami. Malá bude mať 26.6. len 3 mesiace 😢
Strašne sa toho bojím 😢 😢 😢
Poradíte niečo, čo so sebou a tak? My sme až z BB, takže nebudem mať nikoho po ruke aby mi doniesol veci.
Je v nemocnici wifi?
Ďakujem

adka12
14. jún 2013

@zuzanamolnarova
@dendy1
ozaj baby, platí sa niečo za to vybratie a pobyt v nemocnici?

adka12
14. jún 2013

@piskootka ahoj, vám prosím kedy vyberali ten hemangion, ako to malá zvládla? Co zobrat určite som sebou?
Ďakujem

adka12
14. jún 2013

@piskootka
@dendy1
@zuzanamolnarova
baby ako dlho ste pobudli v nemocnici?

stankadca
14. jún 2013

@adka12 AHoj Adi, neboj , vsetko zvladnete...ale pamatam si, ze tiez som bola v hroznom strese a strachu, tak vam zelam, nech uz je to za vami.
v nemocke tusim wifi nebola....co sa tyka veciciek. aknekojis, tak mliecko si nahlasis ake malinka papa a oni ti budu davat, ja som este kojila, tak problem nebol.
vezmi si klasicke hygienicke potreby pre malicku, plienky, flasky na vodicku alebo cajik....ale myslim si, ze nic specialne nepotrebujes. stravu si mozes pre seba zaplatit. vyberes si, co ti najviac bude vyhovovat. ja som malinkemu brala aj nejake hracky, sebe knihu, ale ani som ju tam neotvorila.
neviem, pytaj sa, ak ta este nieco napadne, rada pomozem.

stankadca
14. jún 2013

@adka12 za vybratie sa neplati nic,. platis si len stravu a par eur za ubytko, tusim to bolo okolo 3 eur na den, ale fakt si nepamatam a nechcem ta zavadat.
v nemocke sme boli od pondelka do piatku. ale vacsinou na ten stvrty den pustaju domov.

adka12
14. jún 2013

@stankadca a vy ste boli 5 dní? Na koľký den operujú? My máme nástup 24.6. v pondelok a ani nepovedali o koľkej. My sme až z BB, takže asi pôjdeme skôr ráno kvôli zápcham. A nevieš, ako je to s parkovaním, ak si tam nechám auto tých 5dní? Na izbe asi telka nie je, že. A ako tam varia? Môžem sa ísť aj inde najesť ak chcem, postrážia bábätko? Je tam v nemocnici nejaká reštika alebo bufet? Na oddelní je chladnička?
Nebudem tam mať nikoho kedze sme z dalej, takže sa budem musieť vybaliť hned prvý den.
Ďakujem

stankadca
14. jún 2013

@adka12 ano my sme boli pat dni, lukasko mal problem s dychanim po operacii. tak nas nechali o den dlhsie. jedlo taka normalka ako v skole 🙂
v nemocke su obchody aj bufety, pecu tam minipizu a podobne, ale ja som to nevyuzivala. dietatko mi nepostrazil nikto, teda aj ked som sla na zachod, tak som ho musela nechat sameho v postielke a plakal, bo zachod bol na vedlajsej chodbe a ja som mala este aj poslednu izbu. ale zasa bola tam hned oproti kuchynka aj s chladnickou a rychlovarnou kanvicou. telku som nevidela nikde.

piskootka
14. jún 2013

Ahoj.. malej vyberali hemangiomy cca. ked mala 9 mesiacov, zvladla to super, ani nevedela, ze jej nieco robili 😉 Stravili sme tam dve noci.. prvy den sme prisli, druhy den operovali na treti den domov. No a so sebou oblecenie pre malu, pre teba, hygienicke potreby, pre teba jedlo (su tam inak aj bufety, dole pizzerka, ale problem je, ze malu ti tam nik nepostrazi a ona s tebou nemoze opustit oddelenie), sice jedlo pre deticky tam davaju (vratane umeleho mlieka)ale odporucam zobrat vlastne z domu (z vlastnej skusenosti.. malej tam davali taky "grc", ze sa mi toho ani nedotkla! Na oddeleni je spolocna kuchynka ( rychlovarna konvica, chladnicka, mikrovlnka, pribory, taniere).. veru telka nie je! Inak da sa i priplatit si nadstandart, co ja odporucam, si sama na izbe s dietatkom a mate klud, cena izby je 6,68 eura na den.. (my sme si ju priplatili druhy krat ked sme boli v nemocke a nemohla som si vynachvalit.. na izbe by si mala vlastny zachod,, sprchu, vanicku pre dietatko, chladnicku, rychlovarnu konvicu a TV).. no a Wifi na oddeleni nie je.. A inak pred nemocnicou co ja viem je parkovisko, ale plati sa tam dost vela.. my sme za 3 hodiny platili 6 eur tusim.. no a na dni neviem ako to funguje, ci je s parkovanim daka zlava...dufam, ze som pomohla .. A drzim palce 🙂
@adka12

dendy1
14. jún 2013

@adka12 tuším sa nič neplatilo, ba ano. Platila som sterilné oblečenie ked som si niiesla malú na sálu. Tuším do 10 ? Bože už si nepamätám.

adka12
14. jún 2013

@stankadca
@piskootka
@dendy1
baby a na tých normálnych izbách sa to dá? lebo platiť nadštandard na 5dní je dosť 😖
neviete mi poradiť ešte s tým parkovaním? potrebovala by som niekde nechať auto. Ale tak, aby som tam nenechala mailand a neukradli mi ho 😅

lucy22
28. jún 2013

Ahojte maminky najde sa tu este niekto s hemngiómom??robili Vám tiez magnetickú reznanciu??dcerka ma styri mesiace, a mame ho po ockom...aj ked este nemame na 100% stanovenu diagnozu, pretoze ho mame pod kozou.

celicka
29. jún 2013

@lucy22 Ahoj my sme boli len na sono. Máme hemangiom na koreni nosa a na boku 3 ks všetky sú len na koži.ten na nose bol mierne aj pod kožou.

nikol805
4. júl 2013

Ahojte..chcela by som Vas poprosit o radu..moj dvojmesacny syncek ma hemangiom na nose..na onko hematologii nam pani dr.chce nasadit liecbu betablokatormi,no bojim sa..nasla som na nete,ze sa to da odstranit aj laserom. Co by ste mi poradili?ake mate skusenosti?dakujem

celicka
7. júl 2013

@nikol805 Ahoj, aj my máme na koreni nosa. Momentálne sme 4. mesiac na betablokatoroch. Tiež som sa bála ale vsetko prebieha bez problémov. Hemangiom pomaly ustupuje. Zvažovala som aj laser alebo operáciu, ale lekári to zamietli s odôvodnením,, že je to na koreni nosa a v prípade komplikácií by mohlo ľahko dôjsť k zápalu mozgu.

nikol805
8. júl 2013

Celicka kolko ste boli v nemocnici?

celicka
8. júl 2013

@nikol805 v pondelok sme nastúpili a v piatok sme šli domov.

nikol805
9. júl 2013

@celicka a ako prebiehala liecba v nemocnici?tabletky mu davali?ci infuzie?a bol napojeny na niejake pristroje?A kolko mal maly ked ste zacali liecbu?