Maličká má problémy so železom. Ako jej pomôcť?

silvestrova
25. aug 2007

moja malicka ma 2kg a musi brat rano vecer 4 kvapky zeleza(maltofer), ma hrozne problemy so stolicou, neviem ako jej pomoct

gabika777
26. jan 2009

ahojte vseci citatelia,citatelky.Ja mam tiez chlapceka,ktory berie asi tyzden Maltofer kvapky a davam mu od zaciatku k tomu probiotika,volaju sa Nutrolin -B a nemame ziadne problemy s kakanim.Davam mu ich vzdy pri kvapkach a to rano,vecer.Dufam,ze som vam aspon ciastocne pomohla.gabika777

komisakpd
24. feb 2010

baby je tu este niekto kto ma anemicke dieta..a berie maltofer si pyridoxim a acidofolikum..

tinuskaha
25. feb 2010

ahoj komisakpd my to berieme anemicky uz nie sme ale preventivne 😉 clastne maltofer som mu vysadila a dala prirodne zelezo Nutrilite 😉

iinuska
25. feb 2010

komisa, my uzivame Maltofer a Cebion. Pyridoxin a acidum folicum sme uzivalai tiez, ale to nam uz vysadili davnejsie

komisakpd
25. feb 2010

no a ako sa vam polepsilo..za aky cas? a nemali deti z maltoferu zapchu, lebo moj asi ma uz 2 dni nekakal..a to predtym kakal kazdy den..sa toho bojim, bo zachy nas prenasledju..no ale podstatne je aby im to pomohlo..lebo my sme casto chory..tak verim, ze potm uz nebudeme..

hanka274
11. jún 2010

ahojte, aj my sme tu...
Predpisany mame Maltofer kvapky, starsia berie sirup, co je ok-vypije, no neviem ako ho mam dat mladsej, ked ine okrem mna a vody nepije.../v letaku je, ze bud do ovocnych alebo zeleninovych stiav/. Mozem do vody? Ci nie??
A v pondelok idem po recept na pyridoxin...to ako podavate tiez??
A plus Cebion ako ste tu spominali...
Aaaaaaaaaaaaa masko telacie, hovadzie, denne zeleninu, spenat, brokolicu, banany...co este???
My sme totizto len teraz zacali ako tak jedavat, doteraz existovala iba na mne 😖 , takze asi preto take zle vysledky krv. obrazu 😔 -straaaaasne vela bielych krviniek, anemicka... tak dufam, ze sa nam to napravi stravou, na hematologiu podla poctu bielych krviniek ale nemusime ist 😕 🙂
no a samozrejme, aj ja som asi bez zeleza, aj ja nasadzam 1.pomoc v strave a nasadim aj maltofer asi...
Dakujem.

valika_val
3. mar 2011

@komisakpd
akurat som ti isla odpisat, ze aj moj berie maltofer a acidum folicum a pyridoxin, ale potom som si vsimla, ze si sa to pytala pred rokom 😀 tak mame asi rovnako narodene deticky, ze? (moj 29.4.) teda s odstupom jedneho roka.
ako dlho bral maltofer tvoj syn?
moj zapchu urcite nema, skor by som povedala, ze kakanicu ma az riedku. strieda sa s kompaktnou, ale 60:40 je to pre tu riedku, divne sfarbenu. pamatam si aj ja na seba, ked som ku koncu tehu brala zelezo - tiez som zapchu nemala, skor naopak.
ako ste dopadli vy? ako dlho bral zelezo?
ten moj uz zacina vymyslat, ani neviem, ako mu to mam podavat... striekackou od nurofenu to nechce, na lyzicke to zbada a rozozna, dokonca aj chutovo to rozozna a potom bojkotuje prikrmy... podlednou zachranou je rozdrvit keksik a nechat maltofer v par kvapkach vody nasiaknut do keksika. ten zamiesam do ovocneho prikrmu a tak ho obabrem. som zvedava, dokedy 😀
napis, dik.

komisakpd
3. mar 2011

@valika_val my sme brali maltofer asi rok..s prestavkami..potom sa nam to vyrovnalo...ale brali sme asi od 6 mes...stoicu sme mali skor tvrdu a ciernu...a davali sme mu ho do normalnej striekacky malickej...normalne v lekarni sme kupili...

valika_val
3. mar 2011

@komisakpd
hm... a ako casto ste chodili na odber krvi?
ja som si vsimla rozdiel: maly berie zelezo takmer mesiac a obcas uz byva aj cerveny 😀 😀 😀 doteraz bol fakt bledy, bledozlty, neriesila som to, lebo manzel ma tiez snedu plet. ale teraz ked sa zadycha, sali sa, alebo je vo velkej aktivite, okamzite je cerveny v tvari 😉 😵 tesim sa z toho. 😵
len podavat mu zelezo je strasna komplikacia... v striekacke to donho nedostanem (treba nanho aspon 4 ruky) a v jedle to citi, potvora, alebo vidi... alebo spozornie, ked naberam z ineho poharika (tam, kde som rozmiesala maltofer s ovocim, napr.)... dokonca nechce ani keksik namoceny vo vodnom roztoku zeleza 😀 😀 😀

ale vazne: uz fakt neviem, ako mu to davat (2x denne 5kvapiek) 😒

komisakpd
3. mar 2011

no ja som to nejako neriesila...to mu zistili pri krvnych odberoch, lebo mal slabu imunitu...ja som tiez bledsia a tiez som mala malo zeleza..nas to nejako zniesol.mozno preto ze mal presne stanoveny cas kedy som mu davala a tak si zvykol...vsetko je zvyk..
naozaj som nerobila s ym komplikacie..na striekacku a islo to...

kocka1
16. apr 2013

"Žienky ako je to zo železom? malej som prestala dávať železo, lebo mala afty a odvtedy mi schudla cca 700 gramov, neviem ako ďalej, čo mám opäť dávať železo? alebo čo? Myslím že je dosť anemická a bez neho nepriberá :( :( tak to ma trápi, lebo ona má veľmi rada materské mliečko, len mne sa zdá, že jej skleslo železo opäť, lekárka povedala, že železo je v poriadku, no jasné keď sme užívali ho ešte. A teraz má horúčky zo zúbkov, som zvedavá či to prejde, snaď áno, ináč nám chce brať krv, že či niečo vnútorného pôvodu neni, ale viem, keď mi aj v minulosti chudla, tak to bolo kojením, je to normálne? Mne sa zdá že v tehu mi nechutilo moc jesť, tak som mala nízke železo ale keď som menila lekára a povedala, že je všetko OK, tak od cca 25 tt som prestala brať železo, a si myslím, že je to chyba.: A v tehu som mávala hnačky sústavné, keď som si dala mliečko PORADTE PROSIM, co dalej

zuju2
17. apr 2013

Moja malá, keď mala 5 mesiacov, tak bola chudokrvná. Doktorka mi povedala, že to preto, že ju iba kojím. Odvtedy neviem, viac to neriešili. Ja viem, že na železo sú dobré čučoriedky a cvikla. Tak ak máte zavárané, skús jej dať len šťavu z kompónu za lyžičku. To je taký babský recept, ale určite nepoškodí. Známa si takto zvýšila hladinu železa. Pozdravujem

andrea2722
9. apr 2014

Ahojte. Nam dnes kazala doktroka uzovat maltofer 2x5 kvapiek a pyridoxin 2X1/4 tabletky. Nesmie sa uzivat hned pred jedenim. Miecko zevraj sposobuje krce. Mam ho podavat tak hodku po jedle. Ale chcem sa opytat ci mozem dat naraz maltofer a hned aj pyrodoxin. My etse uzivame aj BIOGAJU a SAP symlex. Moja malicka ma 2 mesiace. Uz som si aj poplakala ze take malicke a uz tolko liecikov. Hadam to neublizi.

smesmesmejko
9. apr 2014

🙂

andrea2722
9. apr 2014

ano mliecko si odsavam a davam jej ho cez flasku. nemozem kojit.