Maličká má problémy so železom. Ako jej pomôcť?

silvestrova
25. aug 2007

moja malicka ma 2kg a musi brat rano vecer 4 kvapky zeleza(maltofer), ma hrozne problemy so stolicou, neviem ako jej pomoct

sylvie
25. aug 2007

silvestrova, kojis? ak ano, tak by si mohla pomoct tym, ze zjes nieco co podporuje stolicu..
este ma napada, trochu pocvicit z nozickami..

aktak
25. aug 2007

my berieme maltofer tyzden a pol, sme od vas starsi a tiez sme mali vcera a dnes velke problemy sa vykakat, mame krce, skus jeden dva dni vynechat alebo davat menej kvapiek, pripadne harmancekovy cajik (ja osm ho dala rano malemu a za pol hodinu sa vykakal), alebo zmen znacku, inak fakt neviem, sama som z toho nestasna ake to robi malemu problemy 😖

kili
25. aug 2007

silvestrova, skús ho na 1-2 dni vysadiť. Keď sa jej zas podarí kakať, tak jej ho znova dáš a už by sa problémi nemuseli vrátiť. Ja som to takto spravila s kortifikáciou mlieka a zabralo to.

a kedy sa vám malá narodila? v pase máš stále 37tt

kamajka
25. aug 2007

Moja dcérka berie Maltofer od 7 mesiacov, tiež sme mali zo začiatku všelijaké kakanie, ak kojíš skús papať jabĺčka, to je také prírodné preháňadlo, ak už nič nepomôže, tak skús tie cviky nožičkami, alebo trocha pomasírovať bruško. Nám to nikdy nepomohlo, ale skús. U nás fungoval teplomer, ale rektálna rúrka je oveľa šetrnejšia a bezpečnejšia, síce neviem porovnať, my sme ju nikdy nemali ani sme ju nepoužívali, ani neviem ako to vyzerá. Ale maminky s tým majú len pozitívne skúsenosti tak veľa šťastia. 🙂

aktak
25. aug 2007

kamajka nam ani rektalna vcera nezabrala, kedze mal maly velmi hustu stolicu, pomohla nam prve mesiace ked maval nafuknute brusko ale pri zacpe je to trosku ine

kamajka
25. aug 2007

aktak no to nie je bohviečo... ☹
aj my sme mávali zápchy a strašne tvrdé kaky, malý mi aj plakal pri kakaní, ale ten teplomer to vždycky pohol. Uf, som rada, že sme to tak zvládli. Vidím, že mnohé maminky sú na tom oveľa horšie niekedy... ☹

aktak
25. aug 2007

no uz aj my sme sa vykakali a teraz rozmyslam ci to budeme dalej brat, ale urcite znizim davku ak ano 🙄

kamajka
25. aug 2007

Neviem aktak, ja osobne by som lieky dieťaťu nevysadzovala.......
Ono to ten Maltofer sa podľa mojich informácií musí brať pravidelne, v nejakom intervale. Viem to aj podľa toho, že my sme malej na týždeň vysadili a rapídne jej klesol hemoglobín za ten čas. ☹

aktak
25. aug 2007

a ako dlho ste to brali? lebo nam povedala ze nam ho da pre istotu, ze ma vysledky na hranici a ze by sa to mohloo kratkym uzivanim upravit... a ze ked bude mat problemy tak staci 1 krat za den miesto dvoch

mimi
25. aug 2007

my sme brali zelezo od 5. mesiaca, tiez sme mali obrovske problemy so stolicou, tak sme vynechali jeden den,kym sa nevykakal. Tiez sme to mali brat 2x denne, ale povedala som dr. ze mu ho podavam 1x denne kvoli problemami so stolicou. Celu davku sme vybrali len pred nedavnom.

silvestrova, radsej sa porad s doktorkou. Moj maly bol starsi, ked zacal maltofer brat, tak som mu davala hruskovu a slivkovu presnidavku a to zabralo. Len vy ste este malinky, tak okrem cvicenia s nozkami neviem, co ine by vam pomohlo ☹

kamajka
25. aug 2007

aktak jaj tak to v pohode potom vysaďte na nejaké dva tri dni, my sme na tom boli horšie, malá mala hgb 75 - vraj keby bola chlapec, tak už ide na transfúziu. Teraz má takmer 4 roky, a ešte stále ho berieme. ☹

jejke
25. aug 2007

Silv, prosim Ta a nepredpisala Vam lekarka aj kyselinu listovu? Lebo my sme to brali tiez a OB den sme museli aj tu"acidum folicum"
Zelezo sa musi v tele viazat niekde citam ze na "C"cko niekde ze na Kyselinu listovu...
🙄 Dlho sme na Maltoferi neboli lebo sa mi maly vyhadzal...museli sme zmenit sirup.
Inac je mi to luto lebo viem co sme si my preskakali, tieto anemicke deticky byvaju casto chore, tak DRZIM PALCE.
Na zapchu nam pomohla stava zo surovej mrkvicky.UF ale sa mu ulavilo 😉

soyka
25. aug 2007

ahojki...precitaj si zapcha-ako mu pomoct...
tam ma mamca presne taky isty problem...

niekedy pomoze zmenit znacku - my sme mali Aktiferin,alebo Aktiferon,
neviem presne a z toho nas prehanalo...

ja konkretne nemam dobre skusenosti s jedlom na podporu kakania - ked som si dala slivky, tak maleho strasne zdulo, odvtedy si davam velky pozor, ale kazde babo je ine :o)

drzim palce - my sa asi mesiac prikrmujeme a tiez kakame raz za tri - styri dni... nic moc...

aaandrejka
25. aug 2007

silvestrova, moja dcerka ma teraz 7.5 tyzdna, berieme uz 4. tyzden maltofer a mam s tym tie najlepsie skusenosti... ja ju aj dokrmujem aj kojim, maltofer beriem aj ja (vo forme tabliet), mali sme hrozne malo hemoglobinu, ale maltofer zabral po cca 10 dnoch a uz nam to pekne sutpa... skus s malickou cvici nozkami - ked je rozbalena, krcit jej ich v kolenach a tlacit hore k pupku, potom aj po jednej nozke tlacit nakriz a potom masirovat brusko v smere hodinovych ruciciek.. my kakame uplne pravidelne, raz za 1.5 dna, malicka este nemala ziadne problemy s kolikou ani bolenim bruska, klop, klop, klop ;) drzim prsty!

silvestrova
autor
25. aug 2007

Zial nekojim, lebo nemam mlieko, snazim sa odsavat kazde tri hodiny , aj prikladat ju , ale zial. Bola v inkubatore, ja som brala prve dva tyzdne lieky, lebo som mala silnu preeklampsiu a mala musela ist skor na svet, mala som termin koncom septembra. Cajiky nemoze, ani mrkvicku, aku ste mi radili. Ja som masirovala brusko pupikom(taky kremik) a cvicila nozkami, len ona je taka drobunka, ze clovek sa boji. Je nedonosena, takze tam je trosku iny pristup. Narodila sa v 32tt

mvtina
25. aug 2007

silvestrova, ja mam 2 nedonosencov narodenych ale az v 36.tyzdni. Maltofer brali uz v nemocnici, mensieho mi pustili domov s 1,8 kg. Kazdy ma inu davku, ale obcas mavaju problemy s bruskom. Nemozem vsak tvrdit, ze to je Maltoferom. Ja im ciastocne odsavam, slivky su jednoznacne zle, ako som zistila aj slivkove knedle, ktore milujem... ☹ Okrem toho sa ale zacpali aj pri zmene mlieka, vacsieho som zacala dokrmovat Nutrilonom namiesto Alpremu, lebo z toho az tak bobtnal a nerada by som ho vykrmila umelinou. Skus este odsavat (Ty si v nemocnici neodsavala, aby Ti aspon nabehlo?) a potom by si to do nej mohla dostat cez seba - fenyklovym cajom, pripadne nejakymi kojacimi. A neboj sa, ze je drobunka, dieta je pripravene na podstatne horsie ako je Tvoja masaz - totiz na prechod cez porodne cesty. Aj ja som sa zo zaciatku pomaly bala malych dotknut, ale ak Ti ju uz dali domov, je urcite v poriadku ako kazde ine babo, len ma vsetko mensie 🙂 Mame vlastne stastie, lebo si takto uzijeme tie malilinke babetka dlsie 🙂 Moji maju teraz 3080 a 2340 a to maju uz viac ako 1 a pol mesiaca zivota za sebou 🙂

aaandrejka
26. aug 2007

silvestrova, mvtina ma pravdu, babatka su pripravene na horsie veci, ako su masaze, ona je sice malicka, ale nemusis s nou zaobchadzat ako s krehotinkou, neboj sa... vlastne jej tym aj pomozes byt priebojnejsou, ked s nou budes zaobchadzat normalne... tie cviky s nozickami, urcite rob, vobec jej tym neublizis, prave naopak

tinka, obcas sledujem temu dvojcata (tiez som povodne mala v brusku dve embryjka), co si tak skoro rodila? ale aj tak 36tt, to je uz fajn vykon na dvojicky 🙂

mvtina
26. aug 2007

andrejka, ja teda musim povedat, ze z mojho pohladu by som bola aj prenasala, ja som "bola porodena", kvoli zaostavaniu toho jednoho (mali 500g rozdiel), naviac sa mu velmi zhorsili prietoky, takze preto. Dva tyzdne som lezala na rizikovom, cpali ma magneziom, neviem preco, lebo na rozdiel od mojich spoluleziacich som sa neotvarala a ani nemala podrazdenu maternicu. Ale mam pocit, ze na rizikovom to patri k dobremu moresu a asi to dostavali vsetky az na tie, ktore tam boli, lebo prenasali 😉 Preto teda 36. tyzden. Normalne by som nechcela, ale ked som videla tie cisla na prietokoch, vedela som, ze je zle a kludne by som sa bola dala rozparat hned, lebo som sa o toho mensieho zacala bat. Tak som mu dohovarala, aby este jednu noc vydrzal 🙂

aaandrejka
30. aug 2007

mvtina, aj tak super! inac, mama kamaratku, ktora porodila presne v 37tt dvojcata (tiez chlapcov), bol medzi nimi rozdiel az 800g a teraz uz maju 7 mesiacov a stale ten rozdiel medzi nimi je, dokonca od 3. mesiaca je to az 1 kg 🙂 su uplne rozdielni, aj na pohlad, aj povahovo 🙂 ale su hrozne chutni! a ked som ich videla ostatne, mali na sebe tricka s napisom (v anglictine) "moj ocko je lepsi ako tvoj ocko" 🙂)

nikeske
30. aug 2007

ahojte mamci!
ako davate vit.C? ako dlho uz beriete maltofer?
dik.

aaandrejka
31. aug 2007

nikeske, my beriem maltofer uz mesiac, nemame s nm ziadne problemy.. okrem toho berieme pyridoxin (2x1./2tb) a acidum folicum (2x1/4tbl) - tie roztlacim na kavovej lyzicke (dvoma lyzickami), kvapnem kusok caju a tak to dcerke podam...samozrejm,e musim jej drzat licka prstami, aby to nevyplula, ale uz sme si zvykli a ide nam to super 🙂

yesno22
31. aug 2007

silvestrova a preco nemoze cajik? ani vodicku?...zvyseny prijem tekutin by to mohol upravit...a ak jej davas svoje odsate mliecko, mozes tiez pomoct...jablko,suseny ananas, slivkovy kompot...alebo ozaj popros lekarku, nech ti da inu znacku...drzim palce 🙂

bubble777
31. aug 2007

Aaandrejka, naša Emka berie presne to čo tvoja. Maltofer 4 kv, 2-krát denne a acidum folicum a piridoxin po pól tabl. tiež 2 - krát denne.Má tiež trocha tuhšiu stolicu a niekedy sa nevie vykakať,ale dá sa to zvládnuť...len nech to pomôže.
😉

fifa
6. sep 2007

dievčatá, nepočuli ste o tom," že vraj" 😖 užívanie Maltoferu može mat zlý vplyv na zúbky?

emjee
28. sep 2007

bobulka34 Dnes o 07:56
mala ma zle hodnoty hemoglobinu Hb 92 , berie 8 kv maltoferu denne co asi je pricinou bolesti a tvrdej stolice. Neviete ake maju byt hodnoty hemogl> resp. ake mate skusenosti s maltoferom

tretulka 1d Dnes o 08:57
maltofer berie aj nas maly, nastastie nezapekalo ho, ale jednu dobu maval krce v brusku a velmi ho naduvalo, mozno to bolo od maltoferu, ale nie som si ista. Dr. nam vravela, ze maltofer deti vacsinou dobre znasaju, tak neviem....Davali sme mu probiotika a upravilo sa to. Coskoro doberieme a pojdeme na kontrolu k dr., tak dufam, ze bude mat uz dobry krvny obraz. No zial, neviem Ti povedat ake maju byt hodnoty hemogl.

bubble777 1d Dnes o 09:04
bobulka34, ani je neviem aké majú byť tie hodnoty,ale aj naša Emka berie maltofer kv.,zatiaľ kaká celkom dobre (klop,klop)akurát tá stolica je oveľa hustejšia.

iissaa Dnes o 09:06
ahojte. tak neviem ako je to u deti, ale mne lekarka hovorila, ze spodna hranica hemoglobinu je 120.

roasha
29. sep 2007

spodna hranica hb je naozaj 120,ked klesne pod,je to uz anemia.moja mala 104,brala maltofer do 9mes,2x10kv,a pekne sa jej to upravilo,na 134.treba to uzivat dlhodobejsie,kym sa to upravi.na zubky to nema ziadny vplyv,mna tiez strasilo par mudrlantiek,o to viac som jej ich umyvala,uz ked sa jej prerezal prvy,a ma ich v pohode,pekne.takze je to skor o "udrzbe "zubkov,ako sa vyhovarat na maltofer. 😉

zuzka82
5. okt 2007

ahoj
berieme kvapky od dnesneho dna, maly ma mesiac..ale uz teraz mam obavy, s toho co tu citam, ze deti s toho maju problemy s bruskom... ☹

zade
6. okt 2007

Aj my berieme Maltofer 2x8kvapiek a Pyridoxin 2xpol tabl. denne dva tyzdne. Nakolko moja malicka mavala caste koliky aj pred jeho uzivanim, ja by som to Maltoferu ani nepripisovala.
Ale chcem sa Vas spytat - tie co ste ho babatkam davali dlhsiu dobu. Bola stolica zapachajuca? A ako babo znasalo pitie?
Ja jej ho davam s trochou mliecka, ale vela z toho vypluva, tak jej to zbieram po brade a cely kolotoc prebvieha dokola.

zuzka82
6. okt 2007

ahojky...zade, davas malej maltofer s mlieckom???lebo napriklad, presne na to som sa pytala v lekarni, a bolo mi povedane, ze ostatne kvapky sa daju s mlieckom, ale maltofer daj s cajikom, a ma byt podany medzi kojeniami...lebo potom sa viaze na mliecko ci tak nejako... 😅
ja PODAVAm s cajikom, a aj mne vypluva...tak tiez utieram..a na lyzicku davam menej..nech toho nanho nieje moc... 😅

lyziarka
6. okt 2007

moj syncek berie Maltofer od narodenia (32 tt), teraz ma 4 mesiace, kazdy den 2x 4 kvapky. Ma obrovske problemy s bruskom, strasne sa puci a stolicu 1x za tyzden alebo este menej a iba s pomocou ☹ Plne ho kojim. Neviem, ci to ma suvis s Maltoferom alebo nie.