Maličká má problémy so železom. Ako jej pomôcť?

silvestrova
25. aug 2007

moja malicka ma 2kg a musi brat rano vecer 4 kvapky zeleza(maltofer), ma hrozne problemy so stolicou, neviem ako jej pomoct

zade
7. okt 2007

zuzka82 - dakujem za tvoje infosky, skusim to takto. Mne spominala pediatricka, ze s cajikom nie. tak neviem, nakolko vsak malicku iba dojcim, tak som sa nad tym ani nezamyslala.

zuzka82
7. okt 2007

jujha zade, no vidis....kazdy lekar ma iny nazor..a potom ze nebudme s toho magor... 😠

pitik
7. okt 2007

Som prekvapena, ked tu citam o tych problemoch s kakanim, my berieme Maltofer cca mesiac a maly stale kaka aj 2-3 krat denne, akurat to viac zapacha, ale konzistenica je stale riedka, je stale len dojceny. Berieme 2 krat denne 8 vapiek, pediatricka mi hovorila, ze najmenej 3 mesiace, ale mame ist na kontrolny odber po mesiaci. Lekarka mi hovorila (aj na pribalobvom letaku som citala), davat to s Cebionom, takze davam na lyzicku MM (ine mi nepije), 4 kvapky Cebionu a 8 kvapiek Maltoferu, zatial je vsteko v pohode (klop klop)

bobulka34
8. okt 2007

lyziarka, moja malá je tiež tak narodená a presne berie 2 x 4 kvapky, lebo má nízky hemoglobin, spočiatku som myslela, ze je to od um. mlieka, kedze neni kojená, ale som presvedčená, že je to z maltoferu. Ja osobne ked som brala zelezo som mala strašne problemy. My sa bez rektalnej ani nepohneme. Kde si rodila?

lyziarka
8. okt 2007

bobulka, rodila som v zahranici, kde zijem, mojmu malemu pichali aj injekcie na podporu tvorby cervenych krviniek, je to nejaky hormon, volalo sa to Erypo, skratka Epo, co mi nahanalo strach, ale mal take hranicne hodnoty, ze alternativa by bola transfuzia krvi... nuz vyber si. O 2 tyzdne ideme zase na krv, tak dufam, ze uz ani Maltofer nebude potrebovat, totiz dobre pribera a rastie, takze si to vie uz vytvarat aj sam. Pisala som prispevok aj v teme "Nedonosenatka, ich vyvoj a trapeni"

denisocka
9. júl 2008

nám dnes daLI MALTOFER 2X8KV ,hb mal 101 a vraj hranica je 110-ale to ma asi len obabrala,aby som nestresovala

v letaku pišu počas ale tesne po jedle,tak som mu po MM dala 8kv na lyžičku

denisocka
10. júl 2008

halo,nik neberie teraz maltofer?
ináč,všetko je od tho špinave,snad to pustí 😖 & ,maly mi to nechce polknuť tak to tečie hlava nehlava

bambusko
10. júl 2008

deni, nasa alica brala maltofer od 2 mesiacov do 15 s malou prestavkou, davala som jej to pocas kojenia, lebo ked bola najedena, tiez to vypluvala. a flaky nevysli 😠 trapili sme sa, lebo z toho mala zapchy, vykakala sa az po feniklovom caji, raz za 2 tyzdne, bolievalo ju brusko a stale som ju nosila, vo zvislej polohe bola ok. vysledky boli aj tak vzdy zle, hematologicka mi neverila, ze jej to davam, kazala mi ako prikrm aj kuracie pecienky, nic nepomohlo, ani injekcie zeleza, nakoniec, po dlhom trapeni dostala pyridoxin a kyselinu listovu v tbl. a za mesiac bolo po anemii. tiez sme mali hodnoty 100-108, co sa hodnoti ako lahka anemia. ked uz davas prikrmy, skus zaviest cviklovu stavu a spenat, dobre sa znasa, pomaha a da sa vyprat z oblecenia. mate nizke aj serove zelezo alebo len hemoglobin?

denisocka
10. júl 2008

bamusko,ja neviem-ta moja obvodna vravela že len 101 - a viac mi nepovie,bo zbytočne -lebo vraj mam taku tu onu povahu 😠

ale kurnik,mohla dať tu kys.listovu aj pirid -na tom som ja bola počas cele tehu

ináč po pôrode ked som bola naop.abscesu som mala len 80 hb, a už mi chceli dávať transfuziu, 2x som ju odmoetla,a primar vravel že ak budem mať pod 80 zas ,tak už mi ju daju ale som sa z toho vylízala,pomaly ale iosto.ale mám doma ešte nejaky kys.listove aj piridoxin,si si nasadím s5 ,mne to neublíži a jemu to vojde hadam aj do mliečka

bambusko
10. júl 2008

deni, mozes aj gravimilk, pripadne nejake vyzivove doplnky. maly mal silnu zltacku?

denisocka
10. júl 2008

hej,malyý mal dosť silnu žltčku,ked už nepamätám ale tuším 280 alebo 350 sme mali,teraz neviem 😖 ......... no už som ujdela Bkomplex aj ostatne Bčka,mám aj B12 tak pojdem si dať niekomu picnuť

bambusko
10. júl 2008

tak to bude z toho, aj alica mala extremnu zltacku. ja by som teraz, ked uz som mudra, maltofer davala max. 2 mesiace a ak by sa to nezlepsilo, trvala by som na inej liecbe. ale daj si pre istotu aj ty skontrolaovat ko, ak si mala problemy. este ma napadlo, dost zeleza je aj vo varenom zltku, malemu ale len 1/2 raz do tyzdna

denisocka
10. júl 2008

ja som bola na hematke pred 2mes,všetko oki 😉 a žltok som už dala teraz v nedelu 1x celý -vraj sa má dávať 6x mäso 1x žltok,ale keže sme sa bohvie z čoho vysypali,dávam 2týž pauz a potom odznova príkrmy

denisocka
11. júl 2008

mali sme hnačku 😅

denisocka
11. júl 2008

už sme dnes 4x hnačkovali 😒

adrolka
16. júl 2008

a baby može sa ten maltofer dávať do um alebo nie? v letáku píšu dať do ovocných/zeleninový šiav alebo do fľaše na krrmenie - tak to je evidentne mlieko , nie? no ale v lekárni tvrdili, že do mlieka nie. potom niekto že to dáva do čaju. iný tvrdí, že do čaju nie, lebo odtiaľ sa nevstrebe. tak teraz už som totál zúfalá, neviem ako im to podávať. na lyžičku nehrozí, okamžite vypluje. teraz som im to dalal do hroznovo -jablčne jšťavy PO jedleprikvapkala som im do toho ten cebion. a piridoxin je b komplex, že? to je načo dobré? tiež pomáha vstrebávať to železo? ježžišš, prečo sa nevedia lekári na niečom zhodnúť, jeden to povie, druhý iné. som počula, že aj cviklová šťava je oki, ale cvikla sa podľa iného zdroja môže až od 1. roka????? aké máte skúsenosti ? poradíte, prosím ☹ 😖 🙄

denisocka
16. júl 2008

ja teda tiež neviem,ja dávam na ližičku trošku vody+8kv maltofer+1kv cebion a hned nato kojím

denisocka
17. júl 2008

halo -nik tu nieje kto povie ako sa ma správne davať????????????????????????????????????????????????????

elise
17. júl 2008

denisocka my užívame maltofer máme 2x denne po 8 kvapiek v čajíku alebo čajíkom zapiť. 😉 maltofer sa dobre znáša aj s inými liekmi aj vigantolom aj kanavitom. ja tiež po maltofere kojím 😉

denisocka
17. júl 2008

elis fakt, a nič mu neni,môže sa tak? čiže môžem nadalej pred kojením hned dať 8kv maltofer + 1kv Cebin + 2kv vigantol a hned kojiť? čajik ani viodu nepije,takže už jedine striekačkou medzi kojením,ale tam pišu po jedla alebo počas

bambulka026
17. júl 2008

adrolka, mne doktorka povedala ze pri uzivani Maltoferu mliecko nevadi.
My ho tiez uzivame 2x10kvapiek a davam mu ho bud do mlieka, caju, alebo kase...

denisocka
18. júl 2008

a aj vaše deti su biele?jak steny? 😀 a potom už chytia farbu ked železo zaberie?

zrzulka
18. júl 2008

adrol my smer tiez vyfasovali maltofer.tak ti napisem ako to robim ja🙂
tiez mi bolo povedane v lekarni ze mlieko nie🙂 takze my mame davat 2 krat 5 kvapiek. malej lieky podavam rano. Rozmiesam flavobion, pyridoxin a acidum folicum to jej dam ihned. Potom jej dam trosku ovocnej vyzivy. Medzi tym si rozrobim maltofer a cebion do lucky, sprcnem tam trosku vyzivy (aby chutilo) cele to natiahnem do striekacky a davam🙂 Potom pokracujeme vo vyzive🙂)) Ku koncu jej sprcnem do vyzivy za lyzicku probiotik a to je cele🙂 A dokojim po hodke.

Co sa tyka pyridoxinu tak ten je na krv. aj acidum folicum. My sme najprv brali len to ale teraz malej robili predoperacne vysetrenie a zistili miernu anemiu tak berieme tri mesiace aj maltofer:( potom sa uvidi.

Inak ja davam malej aj marhule🙂)) obsahuju vela zeleza tak sa snazim este davat aj potraviny s vysokym obsahom zeleza. Uvidime o tri mesiace ci pomohli🙂

zrzulka
18. júl 2008
zrzulka
18. júl 2008

este ma tak napadlo: vy nerozdelujete davky ale davate jednorazovo?

denisocka
18. júl 2008

ja davam 2x8kv

denisocka
18. júl 2008

zrzi,jak davaš kys.listovu a pirydoxin? teda kolko?

zrzulka
18. júl 2008

stvrtku obden🙂

denisocka
18. júl 2008

aj s pyridoxinu aj s ac.folicum? (tak začnem aj ja,ved v koneč.dôsledku som taku istu ličbu mala aj ja cele tehu)

denisocka
21. júl 2008

no tak neviem,my stále riedko kakame aj 4x denne ,už neviem či ten maltofer zle dávam,alebo mám zmeniť na iný liek