Malinká je studená a nechce papať. Môže mať angínu?

tynushqa
19. mar 2009

Ahojte,
potrebujem surne pomoc ☹
Moja malinka mala predvcerom horucky nad tych 38, papala malinko, vcera mala uz len nieco po 37 a dohanala to co den predtym zmeskala, a dnes vobec nechce jest, teplotu ma 36,4 po odratani, ale je cela studena, ma studenu hlavu a ruky - proste cele telicko ale poti sa, aj vzadu na krku je studena, nejde ju zohriat ani na mne na rukach ani ked ju poriadne poprikryvam. Nepapala uz 6 hodin ak neratam take male cucnutie /neviem ju nejako donutit, vobec nechce jest/, teraz spinka a chcem za chvilu ju zobrat a skusit dat papat.
Neviem preco nechce papat, moze mat anginu? lebo ja mam anginu. Alebo to moze mat z toho ze jej teraz davam homeopatika proti chripke lebo sme vsetci chori a aj ja ich beriem. Ja uz som zufala :((((((

tynushqa
autor
19. mar 2009

Prepacte ze pisem ako tatar ale uz naozaj nevladzem :(

annag
19. mar 2009

tynushqa, jasné, môže byť chorá, choď s ňou zajtra k lekárke, pozrie do pusinky. Sleduj počet plienočiek pocikaných - v takomto prípade minimálne 4-5 - cikala dnes dobre? Lebo na to treba dať veľký pozor - ak sa Ti nezdá, radšej skoč na pohotovosť - hlavne kvôli možnej dehydratácii. Musíš do nej tekutiny dostať.

a prsníky si priebežne odsávaj, aby si si udržala laktáciu

paola.o1
19. mar 2009

ked nechce mlieko, dala by som jej aspon prevarenu vodu alebo caj, aby nebola dehydratovana... moj maly ked dostal odomna chripku, tiez nechcel materske mlieko, ale caj vypil, alebo jej skus dat odsate mlieko. mozno len nevladze tahat z prsnika ked je chora...

paola.o1
19. mar 2009

ale ked ju boli nahodou hrdielko, tak pit nebude, to uvidis sama, ze nechce prehltat, alebo pri tom place...

tynushqa
autor
19. mar 2009

Dakujem annag za odpoved,
Teraz v spanku celkom dost konecne vypila.
Praveze vcera sme boli u doktorky a povedala ze jej hrdlo vyzera byt v poriadku. Tak ja neviem preco tak vymyslala dnes. Surovo si rvala prsty do ust aj normalne cucala pasticku, ale ked som ju isla prilozit tak koniec, strasny plac tak som prestala a chvilu pockala, menila polohy ale nic....pocikanych plienok mala asi 4 ale nie tak velmi ako zvycajne.
Ako spoznam ze je dehydrovana? Nepaci sa mi aka je ladova :(

tynushqa
autor
19. mar 2009

Paola, davala som jej prevarenu vodu lyzickou ale nechcela, len ju vypluvala a cajik mam taky detsky bilinkovy ale ten som neskusala...
Doktorky som sa pytala ze co robit ked mi nechce nic spapat ani vypit ona ze jej mam ovlazovat usta.. tak ja neviem

magimary
19. mar 2009

dehydratácia:
-suchý, povlečený jazyk
-preliačená veľká fontanelka dovnútra (vpadnutá)
-pri ťažšej dehydr. vpadnuté očká
-bledosť, môže byť aj chlad a studenosť...
-málo močí, málo pije
-kožný turgor (napätie kože, kožnje riasy) je znížený...
-hustejšia krv pri odbere
--) toto všetko sú však znaky už výraznej dehdyratácie, začínajúca a pozvoľnejšia dehydratácia sa nemusí až takto prejaviť

paola.o1
19. mar 2009

mne dr. hovoril, ze ked je dietatku zima, tak je studene na hrudi, medzi cicikami ze mam skusit, ze studene nozicky, rucicky, nostek a ja neviem co este neni ukazovatel ze babu je zima. ja sa podla toho riadim, ked je teplucka na hrudi, tak jej zima neni.... a este ked maly mal chorobu, dr. poradil radsej viac obliect na noc, ale staly prisun cerstveho vzduchu... takze som bud mala na centimeter otvorenu vetracku, alebo pravidelne vetranie...

annag
19. mar 2009

tynushqa, práve to treba dobre posúdiť

- čo by si mohla postrehnúť : rýchly pulz, suché sliznice, studené končatiny, po zatlačení nechta len pomaly opäť očervenie ,poklesnutá fontanela samozrejme aj apatia, ospalosť

- bábo stráca potením veľa tekutín - studený pot ochladzuje organizmus , ak málo pije, môže byť ozaj odvodnená

- daj si ju na noc do postele a v polospánku ju o dušu dojči, ale ak sa Ti nezdá, zavolaj na pohotovosť alebo tam choď, bábetká sa veľmi rýchlo odvodnia , ak málo tekutín prijala a ešte sa aj potila

tynushqa
autor
19. mar 2009

dakujem vsetkym,
mala spi, neviem ju ani zobudit, skusala som este aj odsat ale islo mi iba 5ml a to som musela aj tak odstriekat lebo odsavackou uz neviem odsat. Tych 5 ml som jej este dala striekackou, aspon nieco este ako poistku, lebo neviem kolko naozaj zjedla.
Priznaky ma iba ze je chladna a spava, ten nechtik sa jej hned vrati ta farba, pulz myslim ze ma normalny. Budem ju celu noc sledovat pre istotu.
Naozaj este raz dakujem

martina46
19. mar 2009

tynushqa,
ak ti je ochotna pit v spanku, vyuzi to co najviac, pchaj do nej mliecka, co sa da.... drzim palce.....

akejka
20. mar 2009

ahoj, ak má malá studené končatiny, to je príznak dehydratácie. My sme to zažili pri hnačkách, tiež mi to bolo divné, že má dcérka ľadové ručičky a nožičky, ale teplotu mala akurát. Dočítala som sa to v príbalovom letáku od rehydratačného roztoku Kulišek, že studené končatiny sú už 3. stupňom dehydratácie - tzn. hospitalizácia v nemocnici. Ak má také príznaky aj dnes, urýchlene choďte k dr.

akejka
20. mar 2009

U najmenších detí vidíte prvé príznaky dehydratácie veľmi rýchlo vo forme zvráskavenej kože a zníženého „turgoru kože“. Ide o sťažený návrat vytvorenej kožnej riasy najčastejšie na prednej strane bruška. Kožnú riasu si vytvoríme, keď stiahneme medzi prst a ukazovák kožu na brušku. Nezabudnime ani na suché sliznice, bielo alebo až dohneda povlečený jazyk, ktorý sa lepí na lyžičku.

paola.o1
20. mar 2009

akejka v tom pripade by bol moj maly nonstop dehydrovany, lebo ma stale ladove ruky a nohy...

akejka
20. mar 2009

paola, môže byť, že niektoré detičky majú studené končatiny nonstop...ak tvojho malého dr. vyšetrovala, že to je O.K...
ja som to myslela pri tynushqinom prípade - málo papá, málo pocikaných plienok a zrazu ľadové ručičky...Moja malá má teda končatiny teplé akurát, pri dehydratácii ich zrazu mala 2 dni ľadové...a keď má horúčku, zistím to tiež na ručičkách a nožičkách, má ich úplne horúce...

evita123
21. mar 2009

ahoj tynushqa. citam ake mas starosti... ako je malinkej dnes?. ma sa trosku lepsie? drzim vam obom palce, nech je co najskor zdrava a tebe vela sil, budes ich potrebovat kym bude uplne v poriadku.. ale snad to bude co najskor.. drzkajte sa

janinah
21. mar 2009

homeopatiká takej malej a vie o tom lekár? dúfam,že si s ňou šla na pohotovosť alebo aspoň telefonicky si kontaktovala lekára...ako je teraz?

tynushqa
autor
21. mar 2009

No ahojte,
tak v tu noc som si malu dala do postele, stale som ju sledovala, este som do nej v spanku dala trosku odstriekaneho mliecka, mala bola spokojna usmievala sa zo sna tak som sa troska ukludnila, snazila som ju prikladat vzdy ked sa len trosku suchla. Cez den sa jej papat vobec nechce, neviem cim to je :( ale spapat nieco spapa. Dnes uz je lepsie. Prave teraz si konecne sama vypytala jest 😀 😀 normalne skacem 3 metre do vysky. Dufam ze sa to papanie nejako upravi.

Janinah - homeopatika mi odporucila pediatricka, konkr. oscillococcinum 1 az 3 dni - rozpustit 5granuliek vo vode a 3 x denne ze som jej to mala dat. Davala som jej iba 2 dni dnes uz som jej nedala.

tynushqa
autor
21. mar 2009

evita dakujem za povzbudenie 🙂 dufam ze to uz bude len lepsie a lepsie 😅

evita123
22. mar 2009

ahoj tynushqa.. tesim sa ze citam pozitivne info.. super eed uz si samam pytala papat.. to je velky znak ze uz je to na dobrej ceste. 🙂 🙂 🙂

brontik
13. feb 2011

Ahojte, potrebujem poradit co robit. Posledne dva dni mala mala teploty od 37,7 po 38,5. Nizsia bola po zrazeni liekami. Teraz na noc mala 38,6 tak sme jej dali paralen a rychlu kupel - ale klasika ako ju normalne kupavame. Teraz 3,5 hodiny po podani lieku som jej namerala teplotu 36,0 na uchu na ktorom nelezi..... Co mam robit? Je podchladena? Nemoze jej to kolisanie takto vela uskodit?

brontik
13. feb 2011

Zabudla som napisat ze rucky ma teple.