Malo vaše dieťa ochorenie spôsobené pneumokokom?

tina_
28. jan 2009

Ahojte maminy,
chcela by som sa opytať vas, ktorych dieťa prekonalo ochorenie spôsobené pneumokokmi, resp. dieťa vašich známych...
Aké veľké bolo vaše dieťatko, ako sa choroba prejavila, či ste museli do nemocky a koľko ste tam boli, aká bola liečba, či komplikácie.

ingulka
28. jan 2009

ahoj tina, mojho bratranca syn mal pneumokoka, asi ked mal 1.5roka... skoncil v nemocnici v umelom spanku, ale nastastie sa z toho dostal.. dnes je z neho velky betar 🙂

sylvia30
29. jan 2009

Ahoj, moja dcéra prekonala toto ochorenie, keď mala 1,5 roka. Bola som so synom na liečení v Tatrách, v Šrobárovom ústave a ona bola s nami. Cca po týždni začala teplotovať, ale nález nemala žiadny. Po 2-dňocj jej teplota vybehla na 40,2 °C a držala sa asi 3 dni 😒 !!!! Neklesala ani po zábaloch, ani po čípkoch.Dcéra odmietala jesť aj piť, hrozili nám infúzie na Jis-ke. Toho som sa hrozila najviac, lebo to bolo v úple inej budove a syn by musel zostať sám na izbe 😒 . Takže som jej dávala piť nasilu so striekačkou a písali sme príjem tekutín. Asi po 2-dňoch a komplet vyšetreniach sa jej v hrdle objavili hnisavé čapy (angína) a ona dostala Augmentin sirup. Našťastie jej zabral dobre a teploty začali ustupovať. Keďže som už začala byť chorá aj ja a o deti by sa nemal kto starať (boli sme skoro 200 km od domova), tak nás našťastie po 5-dňoch od vypuknutia choroby a komplet negat. kontrolných odberoch pustili domov.
Že dcéra chytila pneumokoka, sme sa dozvedeli až po 2-týždňoch, keď nám poslali domov výsledok výteru. Po doliečení bola očkovaná Prevenarom a potom ešte jednou dávkou.
Ale spamätávala sa z toho cca pol roka. Behom tohoto obdobia bola mesiac čo mesiac na antibiotikách a zakaždým mal tie 40°C teploty. Celkom jej to rozhádzalo imunitu ☹

tina_
autor
29. jan 2009

Silvia, a vies aky typ pneumokoka to bol? Je ich asi 90 serotypov. Nemali ste to v sprave? Ono Prevenar je ucinny len na 7 typov 😒 , a po takom ochoreni, ako ste prekonali, jej to fakt mohlo vazne rozhadzat imunitu...Chudatko, ste si zazili...

sylvia30
30. jan 2009

Ak ma pamäť neklame, tak to bol streptococcus pneumonie, ale fakt si to už nepamätám.
Bolo to fakt hrozné. Boli sme strašne ďaleko od domova, sestričky sa chodili na nás len pozerať 😠 , nič viac. Len keď som už tretiu noc teplotovania padala dole hubou, tak mi prišla sestrička pomôcť dávať zábaly, lebo tú teplotu sme zrážali stále dookola a nič 😠 . Po 1-2 hodinách bola naspáť.
Najhoršia bola tá neistota, kým nevedeli, čo jej je 😠 . Strašne som sa o ňu bála 😠 .
Do toho robili ešte malému vyšetrenia, kde ho bolo treba doprevádzať , takže niekedy to bolo fakt neriešiteľné.
Dodnes mám hrôzu, keď malá začne teplotovať, tie 40-ky už dúfam nikdy nezažijeme........