Malý nechce rozprávať. Boli ste na neurologickom vyšetrení?

danulka2
31. okt 2008

nas drobec nechce rozpravat. Ma len svoj slovnik, ktoremu rozumiem najlepsie ja, vie par slov, ale rozumie vsetkemu. Viem, ze kazde dieta je ine a hlavne chlapcom trva dlhsie, kym zacnu rozpravat alebo sa oducia od plienok. Detsky doktor nas preventivne poslal na neurologicke vys./vraj to robi bezne v takychto pripadoch/.Boli ste niektora so svojim dietatom na takomto vysetreni koli tomu, ze nechcelo rozpravat? Ako prebieha take vysetrenie?Myslim, ze maly so svojou tvrdohlavostou da zabrat aj neurologičke 😉 😀

bubi7
11. nov 2008

bibula on sa snažil rozpravat a nešlo mu to pomhlo mu to dostal každy mesiac jednu

womenne
11. nov 2008

Ahojky cerebrolizin na reč?mojmu Sebastianovi to pichali ale na to aby sa rozhybal bol troška lenivejši super pomohlo,Niko mi tiež maločo povie večšinou tou svojou rečouale už vie nejake slovičkaje pravda že ma kratku uzdičku myslite že by om mala ist na kontrolu?

milhaus
11. nov 2008

ta moja tiež bohviečo nevyprava ale rozumie všetko, povie iba buvat, mama, tato, babka a kde je babo alebo kde je tato alebo kde je mama
viac nehovori

cat
11. nov 2008

danulka, ja mam tiez Tomaska a tiez do 2,5 roka nechcel takmer vobec rozpravat. Az teraz posledne 2 mesiace sa mu rozviazal jazyk, predtym som sa mohla roztrhnut, ani za svet nechcel opakovat slovicka. Teraz povie vsetko ale dost skaredo,prekruca pismena a stale pouziva aj hatlaninu ale lepsi sa to.
Proste ber to tak,ze niektore deti do 3 rokov fakt nepovedia nic, treba len cakat 😉

marorlinko
11. nov 2008

mne radili da ho do jasli aby bol medzi detmi tam sa nauci rychlo rozpravat, jednej znamej to pomohlo. moj toho vela nenarozprava, dakedy povie slova,ked sa ho nepytam,ked sa ho pytam povedz mi to tak kasle nato, hatlaninu ovlada super s macikmi sa rozprava,mam len usi napnute ci budem rozumieta povie aj pekne slovo ktorym rozumiet,ale somnou len ked sa mu zachce, vela tich slov neni zase casto vravi mama,papa,aqua(voda), pelota(lopta) este(toto) ucimeho spanielsky,kedze manzel je spaniel,este loca to je nas psik jeho hrdina. tak by som prijala keby viac rozpraval

bubi7
12. nov 2008

womenne ja by som išla to pozriet mal by to mat v poriadku aj kvoli tomu sa neda rozpravat

womenne
12. nov 2008

Bola som snim ma ist na plasticku operaciu lenže bola som snim aj na lokopedii a ta mi tvrdila že to rozcvičime v niečom mala pravdu,vymyslela som mu take slovičko a tym že ho opakoval si cvičil jazyček a trošku viac sa pustil rozpravat,teraz v piatok sa zastavim na krčnom a spytam sa nech mu to skontroluje a povie čo dalej.Ale poznam vela chlapcov v rovnakom vekuktory tohovela nenarozpravaju neviem prečo su halani iny vtomto 😕

bubi7
12. nov 2008

to je rozne moj prvy syn mal rok a pol a hovoril všetko aj R. dcerka tak isto a Martinko s nim bolo trapenie ale viem že ten jazyček by mal byt v poriadku

marin89
Autor odpoveď zmazal
Zobraz