Malý nechce rozprávať. Boli ste na neurologickom vyšetrení?

danulka2
31. okt 2008

nas drobec nechce rozpravat. Ma len svoj slovnik, ktoremu rozumiem najlepsie ja, vie par slov, ale rozumie vsetkemu. Viem, ze kazde dieta je ine a hlavne chlapcom trva dlhsie, kym zacnu rozpravat alebo sa oducia od plienok. Detsky doktor nas preventivne poslal na neurologicke vys./vraj to robi bezne v takychto pripadoch/.Boli ste niektora so svojim dietatom na takomto vysetreni koli tomu, ze nechcelo rozpravat? Ako prebieha take vysetrenie?Myslim, ze maly so svojou tvrdohlavostou da zabrat aj neurologičke 😉 😀

briluxina
31. okt 2008

ahoj, tak moj maly je tiez tvrdohlavy a nechce rozpravat, rozumie na stopercent, ale musim podotknut ze sa uz vieme aj pohadat 😀 ked ja poviem ze ano alebo hej tak on mi odporuje a krici krasne nieee...no a naopak, vie aj krasne heej a ine kratke slova...
No ale k veci ,nebola som kvoli tomu u neurologa ale ak pojdeme najblizsie k lekarke opytam sa ci je to v poriadku ze este nerozprava tak ako niektore ine deticky.

bibula
31. okt 2008

podla mna je to zbytocne ho vlacit po lekaroch,aj nas maly ma svoj jazyk, naco by sa snazil rozpravat normalne,ked mu rozumieme? ved to ma svoju logiku. 😉

anazuzik
31. okt 2008

Ahoj Danulka,
aj dcera mojej kolegyne nerozpravala do 3 rokov, pricom ocividne vsetkemu rozumela.Potom zrazu doslova zo dna na den zacala skladat cele vety a plynulo rozpravat.Asi to bude tym, ze dovtedy ju nic nenutilo nejako sa slovne vyjadrovat, lebo doma jej rozumeli a nebola nejako v kolektive.Potom nastupila do skolky a prakticky bola nutena zacat hovorit.Ale tiez to dovtedy nejako neriesili, lebo hovorili, ze to ma po otcovi, ten tiez ako maly nechcel dlho rozpravat.A inak je to nadpriemerne inteligentne dievca,uz je skolacka, uci sa niekolko jazykov a chodi do vyberovej triedy, ci ako sa to dnes vola 😉

gucz
31. okt 2008

dalnulka môj manžel ževraj tiež začal rozprávať neskoro, neviem či nemal až tri roky. Najprv nerozprával nič a potom sa mu pusa nezavrela, až bol otravný. Neboj, chlapcom to obvykle dlhšie trvá, ale určite rozprávať začne. Hlavné je že Ti rozumie a Ty rozumieš jemu, no nie?

caruzo19
31. okt 2008

ked pride do kolektivu,tak zacne,neboj
ak ta to velmi trapi,tak trvaj na tom,aby ti povedal co chce-trebars ked chce mlieko,musi povedat mlieko a bude sa urcite jedovat ze ved ty vies co chce,neboj,neumrie hladom a povie to.proste sa tvar ze mu nerozumies kym nezacne viac-menej pomenuvat veci ich menami
ale myslim ze sa to rozbehne same 😉

tutifruti
31. okt 2008

Ahoj, môj synovec nerozprával do 3 rokov 4 mesiacov nič... Len ham, pa pa, mama.... Moja mama bola už hotová... prvé vnúča... Sestre už hovorila, nech s ním ide k doktorke, či nebude nemý, alebo hluchý.... Potom raz išiel s mojou mamou do obchodu a povedal jej: "Starká, pozri sa, tam ide traktor... a krásne vyslovil aj to "r"... Moja mama skoro odpadla...
Mám však aj inú skúsenosť... kamarátka, ktorá so mnou rodila, máme takmer štvorročné deti, tak jej malá skoro nič nerozprávala... Hovorila to svojej lekárke, tá nič... Až ja som to "vykvákala" svojej kamarátke, ktorá je psychologička, tá jej dala kontakt na neurológa, kinikcú psych..... Malá má oneskorený vývoj vo všetkých oblastiach... jej vývin je nerovnomerný... Teraz chodí po všetkých možných vyšetreniach...

edita33
31. okt 2008

ahojky,tak ani moj maly nechce rozpravat,tiez rozumie vsetkemu,ma svoj slovnicek,par svoj vie,aj hadat sa vie po svojom,ale pride ten cas ked zacne kecat az ma bude hlava boliet 😀 verim tomu,maly velmi lipne na cumliku, ☹ a je schopny ho dudlat cely den,,a vtedy nema snahu,,ale ucime sa ho odlozit po spinkani pod vankusik,a ked nema didu,tak lapci svoje,spieva,blaboce ,a nutim ho rozpravat,opakujem mu stale,co je co,kto sa ako vola,,vraj treba detom vela citat,,mojho knizky nezaujimaju,,skor letaky,tak hovorime co vidime,sem tam zopakuje,,lenoch jeden,ale na logopediu ani inam sa nechystam urcite,aspon teraz nie,,

lencici
31. okt 2008

Chlapček našeho známeho nerozprával ani na 3 roky a teraz sa mu usta nezavrú ....takže nemyslím, že je v tom nejaký problém

bubba
1. nov 2008

danulka,to je zbytocne chodit po dr.netreba sa poddavat,urcite to pride samo.mozno by vam stacilo k nam prist par krat na navsetvu a ta moja klebetnica by ho dala do parady 😀 😀 tej sa zasa usta nezavru....keby si trosku pozicali,ze tvoj da mojej tichosti a moja tvojmu par slov 😀 😀 tak by to bolo tutti frutti 😀
moja suseda ma rovnako stare dievcatko a nepovie nic len mama a vobec to neriesila.havne ze rozumie,to je dolezite 😉

ankam
1. nov 2008

danulka 2 ja by som to tiez neriesila-este to pride a zbytocne budes chodit po lekaroch-a potom sa ich nezbavis 😀

Bubba mame rovnake klebetnice-mna nikdy nebolela hlava -ale mala odkedy keca-(14mesiacov)tak mam aj castejsie boolesti---------to ani na sekundu neprestane 😀

danulka2
autor
1. nov 2008

ja si z toho zatial nerobim nic. Aj synovec zacal rozpravat tesne pred 3.rokom a tak isto sa aj odnaucil od plienok 😉 .

bubba
1. nov 2008

danulka sak potom daj vediet ako ste dopadli 😉 ako to vlastne prebiehalo na tom neur.vys.

danulka2
autor
1. nov 2008

ok buba. Veru by sa malemu zisla spolocnost nejakej ukecanej baby 😉 mozno by sa rychlejsie pustil rozpravat 🙂

zade
2. nov 2008

Ja mam krsniatko, ktore tiez nerozpravalo az od troch rokov. No rec ma dodnes necistu. Hlasky hlta, vynechava alebo dopovie len poslednu slabiku zo slova. rozumiet sa jej da, no je to tazsie. Uz je tretiacka a v skole to nema jednoduche. Diktaty su pre nu nocnou morou.
Na logopediu zacali chodit, az ked mala styri - vraj neskoro.

bubba
2. nov 2008

no vidis danulka,treba rychlo zorganizovat stretko 😀 😀 aj srdcko ma rovnako stareho chalaniska(spolu sme lezali)tak tych deti by sa hned nazbieralo neurekom 😉

danulka2
autor
2. nov 2008

bubba suhlasim 😉 😀

srdcko
2. nov 2008

daco by sme mali spichnut, lebo ten nas tiez moc nechce kecat a to uz je skolkar...ale dneska mu hovorim, povedz vlak a on povedal, aj auto potom...tak ja neviem, asi je len lenivy...a ked som bola u doktorky, tak povedala, ze nemame stresovat, ze nas este aj hlava bude boliet...

danulka2
autor
2. nov 2008

sdrcko daj datum a cas a mozeme sa nejako dohodnut na stretku a uvidime co bude z tych nasich malych chlapov 😀

zuzanka07
2. nov 2008

Dani, aj moj synovec zacal rozpravat az v troch rokoch 😉 . A moj muz? Ani nehovorim. Svokra mi rozpravala, ako s nim zacala chodit po doktoroch. Oznacili ho za lenive dieta. Teraz mam problem ho zastavit 😀 U nich je to asi "v rodine" 😀

danulka2
autor
3. nov 2008

Zuzi ale sme dopadli 😀 😀 😀

lienka79
4. nov 2008

no zda sa mi to teda zbytocne....my sice mame opacny "problem"..tomu nasemu sa usta od roka neazvru ahovori suvisle,ale kamoskin syn uz mal 3 roky a nic....a nie je jediny,kt.ho poznam,co este neroprava.
V takom veku,ako mas syna,zacinaju rozpravat dievcata,kt.su povazovane za sikovnejsie...chlapci este neskor.\Ja by som to do 3 rokov asi neriesila..ak ropzrav v svojom jazyku..nech..hlavne.ze rozprava..ine ,keby nevydaval zvuky...to by som sa mozno obavala hluchoty..ale inak sa asi nestrachuj
Sestrin syn zacal rozpravat az ako 2,5 r..teda zrozumitelnejsie..dovtedy brm,brm a tak...po nastupe do skolky

bubba
4. nov 2008

lienka no moja teda keca o 106 ale niekedy a to velmi casto mam pocit,ze je hlucha 😀

zuzkafuny
5. nov 2008

Tak v tom nie som sama 😀 😀 😀
môj ešte nepovie ani mama... a keď na mňa volá, tak "maaaaaaaaa" a dosť... 😀
iné deti už básničky pomaly hovoria a mi nič... ale ja mu rozumiem takmer všetko. No... tak na čo by sa namáhal 😀
ale bez plienky sme už od 1r2m... aspoň niečo...

marorlinko
6. nov 2008

mojej kamosky maly zacal rozpravat ke dmal 3roky ked zacal chodit do skolky tam sa naucil hned. takze ja si nemyslim,ze je to velky problem, niektorym detom to trva pri inich detoch sa naucia hned. skus dat dieta do skolky pre mensich nez 3roky mozes tam byt aj s nim, a uvidis jak ti bude rozpravat, my chceme ist tam, bo maly si rozprava ked s ajemu chce aj mna to trapi dost

lucka.m
6. nov 2008

Moja mala ma rok a 6mesiacov, rozprava si iba take svoje (mama, gaga... ), a uz ma vsetci stvu 😠 lebo stale, ze preco este nerozprava, a ze jej mam vela citat, ako keby som sa o nu nestarala 😠 , pritom sme cely den spolu a stale si citame a rozpravame si, inak tiez rozumie takmer vsetkemu, sem-tam este nevie ked jej nieco kazem, ale myslim, ze ma este dost casu, aby ma to zacalo nejako velmi znepokojovat 🙂

danulka2
autor
6. nov 2008

ved ja si myslim, ze je len lenivy 😅 . Dcera mala necele 2roky, ked vedela naspamat basnicku Moj macik. Tak maly musi byt pravy opak 😉 😀

danulka2
autor
10. nov 2008

ahojte, tak sme dnes boli pozriet tetu doktorku.Pytala sa, ze co vie maly povedat, dala mu reflexne kladivko aby opravil kolieska na auticku. Maly jej zobral este dalsie dve 😀 , povyberal vsetky auticka z policky, ze si ich vezme domov 😀 a to bolo vsetko. Este sa spytala, ze ci v rodine niekto neskor rozpraval.Takze vysledok znie=pockat do 3rokov a potom sa uvidi 🙂 .A ani nas to nebolelo 😀

bubi7
10. nov 2008

ahojte ja som bola s mojim Martinom na vyšetreni nerozpraval do 3rokov iba tou svojou hatlatinou predpisali mu injekcie a krasne sa pustil do pol roka vedel všetko

bibula
11. nov 2008

bubi ake injekcie? to som este nepocila,na co to bolo dobre? malo to aj liecebny efekt,alebo len nastrasit,ze ak nepovies bude pichi? 😕 😅

bubi7
11. nov 2008

nie boli to liečebne injekcie bol to Celebrolisin alebo tak nejak to už si nepamatam už to bolo davno a on sa nebal doktorov je zvyknuty operovali mu srdiečko a od narodenia sme chodili po doktoroch