Mám 16, prvý a posledný menzes som mala v auguste 2015

nemammeno123
2. mar 2016

Baby prosim poradte! Menzes som mala prvy a zatial aj poslednykrat minule leto 2015 a odvtedy nic..myslite ze mozem aj tak otehotniet?

magic08
2. mar 2016

@nemammeno123 kolko mas rokov? otehotniet mozes, ked ovulujes. Ked nemenstruujes, pravdepodobne neovulujes, cize neotehotnies. No chcelo byto navstivit lekara?

nemammeno123
autor
2. mar 2016

@magic08 mam 16, u lekara som bola..bolo mi povedane ze je to v poriadku do 18 a potom sa uvidi ak nepride sama tak mi pichnu vyvolavacku

sissy27
2. mar 2016

@nemammeno123 no ak máš 16 a už si sexuálne aktívna, tak bez ohľadu na menštruáciu / ovuláciu a postavenie hviezd na oblohe používaj antikoncepciu... a hlavne sa nespoliehaj na nejaké reči typu "podľa mňa nie, asi áno, nemala by si..." - chráň sa, pred tehotenstvom aj pred sexuálne prenosnými chorobami... a dokonca ani lekári nemajú vždy pravdu a žiadna atk nie je 100% spoľahlivá...
inak vždy je šanca otehotnieť, ak máš aktívny sexuálny život...
každopádne v 16rokoch by si už menštruovať mala, možno by som to prebrala aj s ďalším lekárom... nemáš nadváhu alebo naopak, nie si až príliš štíhla? aktívna športovkyňa? problémy so štítnou žľazou?

kllamarka
2. mar 2016

No menstruacia je AZ PO ovulacii. Takze ak sa ti znova pusti menzes, urcite tomu bude predchadzat ovulacia. Takze otehotnes mozes ani nevies kedy...

nemammeno123
autor
2. mar 2016

@sissy27 ahoj, no ako sa to vezme, snazim sa to obmedzit, no nie vzdy sa to da a ani raz to nebolo do konca..HAK brat do uvahy moc nechcem..som chudunka, ale nie som zas kost a koza a problemy so stitnou mi nezistili

sissy27
2. mar 2016

@nemammeno123 ?? snažíš sa obmedziť čo?? sex?? a nie vždy sa to dá?? si znásilňovaná, alebo ako mám tomu rozumieť? dievča zlaté, mladý pán nech si nasadí kondóm, ak mu nezáleží na vlastnom zdraví, tak to je jeho problém, ale nevidím dôvod, prečo by si mala ísť do rizika aj ty... a ak nemá toľko slušnosti voči tebe, aby ti poskytol bezpečný sex, tak ver tomu, že taký ťa odkopne v prípade prvého problému...

anatalia77
2. mar 2016

@sissy27 tisíc lajkov!

sissy27
2. mar 2016

@anatalia77 cením si to, len žiaľ, slečna asi až tak veľmi súhlasiť nebude... ☹ veď ona ho tak miluje a on ju určite tiež, len keď mu nedá, tak ju nechá...

katuliena82
2. mar 2016

Mlady nech pouziva kondom!!! Vzdy sa da a treba mysliet na svoje zdravie. Mlady si uzije a ty mozes otehotniet aj ked nemas v poriadku cyklus.

moonshine1
2. mar 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

toto nemyslis vazne

jadelka
2. mar 2016

@kllamarka a co bezovulacne cykly?

kllamarka
2. mar 2016

@jadelka aj tie su mozne 🙂 individi

nemammeno123
autor
2. mar 2016

@sissy27 nie nemas tomu tak rozumieť..bolo to len raz a teraz uz nic..chcela som sa len spytat a nepoznáš vzťahy inych tak neviem preco pises ze by ma nechal.. Nevadí ja ofenzívna nechcem byt lebo ta tiez nepoznam

sissy27
2. mar 2016

@nemammeno123 pozri, nepotrebujem sa ti rýpať vo vzťahu, aj ja som mala 16 🙂 dávno ale mala 😀 netvrdím, že sex patrí až do manželstva, ale zdravie je na prvom mieste - takže kondóm má byť samozrejmosť... ušetrí ti to kopu starostí a rovnako tak overí aj tvojho partnera - veľa to o ňom napovie... ak je zodpovedný a váži si ťa, tak s tým nebude mať najmenší problém 🙂 a to je pre vzťah určite dôležitejšie ako krásne oči a sexy jamky v líčkach...

michala.s
2. mar 2016

Ak uz si raz mala ms tak samozrejme otehotniet mozes, nikdy nevies ci prave ten mesiac neprebehne ovulacia a ci by sa ti na dalsi mesiac nedostavila ms. Otehotniet mozes aj z kapocky lasky, poznam par takych deti. Urcite sa radsej s priatelom chrante.

nemammeno123
autor
2. mar 2016

chápem ďakujem 🙂 my sme obidvaja toho názoru, že to patrí do manželstva, ale tak uz sa to neda vrátiť späť

nemammeno123
autor
2. mar 2016

@michala.s vďaka za radu

misel0806
2. mar 2016

@nemammeno123 ty mas sestnast a uz si vydata?? Urcite pouzivajte ochranu clovek nikdy nevie. Urcite este chodis do skoly ci?? Do tvojho vztahu clovek nevidi tak sudit ta nemoze ale na nazor clovek pravo ma nech uz je aky chce. Staci si vypocitat plodne dni a vies kedy si mas davat pozor nehovorim ze musis otehotniet len cez ovulku ale vtedy je to ryziko najvysie ked sa ti uvolnuju vajickaa. Drz sa😀😀

katkarina
2. mar 2016

To ze si nedostala je ok, neboj sa raz to dostanes.. Aj mne to tak vynechalo.. Ale to ze uz si sexualne aktivna tak tam si davaj bacha a velmi.

piacere
2. mar 2016

@magic08 počkaj... ale menštruácii predchádza ovulácia.... je to u nej hop alebo trop... kľudne sa môže stať, že práve teraz ovuluje, za dva týždne by jej naskočila znovu menštruácia, ale ona sa dnes do ovulácie trafí, ostane tehotná a menštruácia nepríde... a potom budeme odpadávať, ako je možné, že otehotnela, keď neovulovala.... 😀
A vôbec... čo má čo 16-ročné dieťa 😉 rozmýšľať nad tým, či môže otehotnieť preboha.... Nemôžeš! Ty sa máš ešte rozplývať nad prvou riasenkou a nie prvým sexom sakra.... to je doba... 🙂

lubkavargova1
2. mar 2016

Ale no, ved doprajte mlademu sekundovy zazitok a potom jej 9 mesiacov strachu a potom rodicom pruser jak hovado 😀 😀 Chcete prist o dalsie komenty po case? 😀 😀

katka1981
2. mar 2016

@nemammeno123, to je velmi individualne, ja som mala MS od 13 rokov a uplne presne pravidelne. Ale je bezne ze ked pride prvy MS ze mozes mat dlhu pauzu potom. Stitnu zlazu mas v poriadku?

katka1981
2. mar 2016

@sissy27, ty vole, toto snad tromfne aj temu dnesneho dna o chlpatej hrudi. 😀 😀 😀 😀

katka1981
2. mar 2016

@nemammeno123, bacha aj na choroby, lebo staci ti prvy, chytis HPV, virus a moze to skoncit zle a su aj ine choroby, HPV je uplne bezny. A tiez nechcene tehotenstvo.

sissy27
2. mar 2016

@katka1981 čo ti ja viem téma o chlapských hrudiach bola náhodou vtipná a chlpy - nechlpy, to nikomu život naopak neobráti... Ale také tehotenstvo v 16 alebo pohlavná choroba už zas tak vtipné nie je...

nemammeno123
autor
2. mar 2016

@misel0806 nie som vydatá jejda..len mam na to taky nazor te to patrí k manzelstvu a ako som pisala bolo to len raz... Nic viac

janinah
2. mar 2016

Čakať do 18tky s poriadnym vyšetrením je blbosť,už to treba riešiť,choď za iným gynekologom.

misel0806
2. mar 2016

@nemammeno123 prepac tak som to zle pochopila sme ludia aj to sa stane. Este raz pardon

sy_13
2. mar 2016

baby, to ktorý kraj ma teraz prázdniny?????

anuskaaprazko
2. mar 2016

@sy_13 BB ZA a tak, proste stred