Mamička s rázštepom chrbtice a tehotenstvo

marcella6
9. mar 2019

Dobry den.
Chcem sa opytat, ci je tu medzi nami mamicka s razstepom chrbtice alebo ci poznate taku.
Nemyslim razstep u babatka, ale u mamicky priamo.
Ja som sa s tym narodila, operovali ma ked som mala 7 dni. Hrozilo vela veci ako napr. ostat na vozicku, na plienkach (neudrzat stolicu a moc) alebo ine postihnutie. No vsetko dobre dopadlo, som normalna, chodiaca, ani nic na mne nevidiet. Mam len nepeknu jazvu. Teraz som tehotna. Zatial vsetko ok. Chcela som len vediet, ci poznate niekoho ako ja a ako to dopadlo...

mariejenka
9. mar 2019

Ahoj, ja mam skrytý rastep, presnejšie spina bifida ocullta cize najľahšiu formu , S1 mam neuzavrety obluk,bez protruzie,ale ku koncu tehu som mala bolesti,bola som od 6mesiaca pn, rodila som po dohode s dr.prirodzene, vsetko zalezi od tvojho stavu,a ako sa budes cítiť s pribúdajúcimi mesiacmi🙂
Drzim palce🤗🤗

marica61
9. mar 2019

Tu ani nejde o to, ci ju bude alebo nebude boliet chrbtica, ale o to, ci sa babatko narodi v poriadku, ci nepodedi zle geny. Razstepy sa zaraduju medzi geneticke chyby.
Nezaskodilo by dat si urobit geneticke vysetrenia. Drzim palce, aby sa to nepotvrdilo.

silva107
29. apr 2021

@marcella6 ahoj, viem je to starý príspevok ale plánujeme s priateľom babetko a taktiež mám rovnaky problém narodila som sa s rastepom chcrbite ako pol ročná som bola operovaná, všetko je ôk chodím, akurát mam neurogénny močový mechúr. Ako prosím prebiehalo tehotenstvo nemala tažkosti?? Babetko bolo zdravé??. Ďakujem krásne za odpoveď

marcella6
autor
30. apr 2021

@silva107 ahoj 🙂 No tehotenstvo som mala ukážkové... Žiadne ťažkosti,žiadne nevolnosti-ani raz som nezvracala. Proste nič všetko super! Ešte 2 dní pred pôrodom som umývala poschodie 😁
Ja žijem v Nemecku a tu je to zdravotníctvo vážne lepšie. Na Slovensku mi lekári stále hovorili,že nemám riskovať s tehotenstvom-strasili má....
Tu som mala dohodnutý termín na cisarak v úplnej narkoze. Všetko dobre dopadlo,aj po pôrode som hneď normálne fungovala (akurát bolesti po cisársky,čo je normálne) Malý tiež zdraví, všetko ok 👌🤗😊

silva107
30. apr 2021

@marcella6 ďakujem krásne, práve to, že človeka len dostrašia. A ešte ak môžem spýtať aký typ raštepu si mala?

marcella6
autor
30. apr 2021

@silva107 nejaký defekt. Mamka vravela,že mi z tamať vytekala nejaká tekutina a že to bolo otvorené...
Áno, na Slovensku ma strašili,že ak by som aj ostala tehotná,tak by som celé tehotenstvo preležala a že hrozilo by,že by som ostala na vozíku 🤦🏻
Kľudne sa pýtajt... A určite mi daj vedieť keď budeš tehotná,držím prsty! 🍀😘

kandrea
27. okt 2022

@mariejenka dobrý deň dcére bolo to isté zistené čo máte vy. Teda spina bifida S1 ....prosím vás mali ste nejaké problémy v živote ? Nejako sa to časom horsilo? Bolesti únik moču a podobne? Lekárka len že sa s tým nedá nič robiť. Dcéra 8 rokov. Kľudne IP ďakujem.

mariejenka
27. okt 2022

@kandrea absolútne nic,ziadne obmedzenie ani na telesnej, ani v zivote. Oba moje pôrody prirodzene, v tehotenstve ma dokonca vobec nebolel chrbát, krížová kosť, len som mala tie tlaky na podvozku, čo má asi každá rodiaca žena. Pri prvom tehotenstve,som sa bala,mala obavy co ako,ale vsetko o.k Dcérku pozdravujem 🌺🍀

kandrea
27. okt 2022

@mariejenka ďakujem krásne 👌👍

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre