Mandľové mlieko

psicekakocicka
17. feb 2018

Prosim vas, ked ma maly ekzem a ja kojim, vysadila som mlieko, do kavy alebo cara som si davala kokosove, ale dnes mi muz kupil mandlove, mozem si dat aj to? Lebo kozna mi povedala, ze nemam jest orechy, lebo je to alergen, len neviem, ci aj mandle...

maminka1986
23. feb 2018

@psicekakocicka ani dávaj infant dophilus su NAJLEPSIE aj ha davam stále
Super ked sre zo ZA super ano volaj na gastro je fakt dobra....na alergologiu ta nevezmu az od 4 rokov robia detom testy inak rohia z krvi tiez my ideme 7.3 na testy z krvi ale poviem ti ako vsetko mliecne sme vysadili ma jemnuuuu kozu mal ju taku suchu a to som kremivala aj 3x za den
Ano kde je napisane MOZE OBSAHOVAŤ tak to mozes jest lebo je to vyrabane v takej fabrike ze tam moze trochu frknut ale to je nic to by si nemohla ani moj maly nic jest
Skus pit sojove susene oni hovoria ze je alergrn tiez ale je velmi chutne a velaaaa deti na nom vyrasta alebo ryzove ...moj jedaca sojove jogurty alpro a v bioobchide kupujem maslo Alsan bio aj sojovu smotanu....kysnute cesto robim s vodou a este lepsie je xixi a palacinky s rastlinnymi mliekami napr
Skus zavolat aj na alergologiu ale podla mna mate alergiu ak nie na bkm mozno aj na nieco ine aj my pre istotu ideme este na alergologiu

psicekakocicka
autor
23. feb 2018

@maminka1986 a z tej krvi robia kde testy? Ci to na tom gastre? A kde zozeniem cislo na tu doktorku?

psicekakocicka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
psicekakocicka
autor
23. feb 2018

@psicekakocicka maminka1986 prosim ta, ako to na tom gastre prebieha? Ako tam zistia tu alergiu alebo intoletanciu? Tam sa asi nosi aj stolica, ze?

zuz02
23. feb 2018

@maminka1986 prepáč, trosku odklonim tému, ale zaujalo ma, že kysnuté cesto robíš s vodou. Mojim deťom velmi chutia buchty plnené lekvárom, ale nemôžeme mlieko, tak som sa do kysnutého veľmi nepustala. Ak ti nerobí problém, vedela by si mi napísať recept, ako robíš kysnuté cesto s vodou?

maminka1986
23. feb 2018

@zuz02 ahoh uplneee klasika ako ked rohis s mliekom len das vodu nemam recept ja robim vsetko od oka a hustoty cesta 🙂 voda je lahsia ako mlieko budu este lepsie vazne 🙂)( ak nemozu maslo daj olej alebo kokosovy alebo alsan bio skus ja prave teraz peciem vianocku na raňajky a to mam hnisavu anginu

maminka1986
23. feb 2018

@psicekakocicka prides odmeraju odvazia kukne dr kozu telicko prehmata teba sa opyta ake ma problemy vsetko povedz potom vezmu krv z chrbta ruvky bude revat ale zvládnete moj muz ho drzal ja zabavala neboj
Na alergologiu tiez beru krv... tam len ideme
Kukni na nete Szepeova Martin lebo my sme iny kraj boli sme v ziari

zuz02
23. feb 2018

Super, veľmi pekne ďakujem. Ja som si vždy myslela, že do kysnutého musí ísť mlieko, preto som ho nerobila. Inak v pečení bežne používam rastlinné mlieka.

zuz02
23. feb 2018

@maminka1986 ten odkaz vyššie bol pre teba. Vďaka za tip.

maminka1986
23. feb 2018

@zuz02 aj ja som si to myslela🙂 MINULE som skvarkovniky robila a veru este lepsie boli vazne to nepoznat vyskusaj ;)

psicekakocicka
autor
23. feb 2018

@maminka1986 aj ja vyskusam potom takto piect len teraz si musim vysledovat ci mu nahodou nerobi zle muka....vysadila som oddnes vsetko take

maminka1986
23. feb 2018

@psicekakocicka ano pisala som ti ze to moze byt aj celiakia vtedy je krv
Ked nebudes kojit tak nebudes dieta ti prezije aj na inom mlieku a mas ho ltt to ta bavi sa trapit kvoli mlieku? Budes musiet drzat peisnu dietu aj ty alw urcite necakaj na dr ze pomôžu mne nepomohli sama som aa objednala na gastro...estw som zabudla dodať ze mu brali vzorku zo stolice ale o to poziadala gastrologicka a ja som to dala mojej obvod ata poslala jej a tam zistovali celiakiu

maminka1986
23. feb 2018

@psicekakocicka
@zuz02 baby este skuste piect z kvasku domaceho....ja som tsk piekla a iden zas robim si kvasok oddnes je to velmi zdrave a pre alergikov topka je to celkom lahke skuste

zuz02
24. feb 2018

@maminka1986 všade o tom čítam. Len musím pozrieť, ako sa ten kvások robí. Zatiaľ nemám ani tušenia.

psicekakocicka
autor
24. feb 2018

@maminka1986 to zo stolice sa ta zistit celiakia?

maminka1986
24. feb 2018

@psicekakocicka hmm asi len z krvi :/ stloca bola na zvysky z potravy ako sa vstrebavaju maval ju zltu uplne

maminka1986
24. feb 2018

@zuz02 je to pomerne lahke 🙂 kuk na youtube videa fakt lahke ;)

psicekakocicka
autor
25. feb 2018

@maminka1986 objednam sa isto na to gastro, chcem dat vysetrit krv aj stolicu...diky

maminka1986
25. feb 2018

@psicekakocicka potom daj vediet ako ste dopadli budem na vas myslet 🙂 drzim palce

maminka1986
2. mar 2018

@psicekakocicka ahoj ako dovolala si sa? Ak ano kedy idete a ako maly????