Mastička Pityol, máte s ňou skúsenosti?

katmi
24. nov 2008

Ahojte..
chcela by som sa spytat na tuto masticku.. mate s nou skusenosti??
je zevraj vyborna na zaparenu ritku, teda okrem ineho.. pozerala som na internetovej lekarni a je napisane, ze je na rozne formy zaparenin, a koznych poruch.. my sa trapime s "niecim skaredym" na rucicke, raz nam to prejde,potom sa zase objavi.. lekarka povedala,ze ekzem,ale na kozne nas poslat nechce..😠 predpisala nam Locoid - hormonalnu mast - co ja odmietam davat. Moja mala ma momentalne 6,5mesiaca. Kamaratkina mala na Pityole "vyrastla". Vsade vsak pisu,ze nepouzivat pri detickach mladsich ako 10 😨 rokov.. tak poradte.. pouzivali ste niektora pri svojich detickach tuto masticku?? a ked,tak od akeho veku?? Dakujem za vsetky odpovede..

marecek4
24. nov 2009

ahoj,holky když se naší mladé udělal jakýsi flek-už ne z plínek ani na zadečku,měla to na rameni a vypadalo to skoro jako lupénka,nepomohlo nic,až při návštěvě bylinkové lékárny nám poradili lnicovou mast-pomohla během tří dnů,pak už jsem ji používala na vše neidentifikovatelné,opary pod nosem,otahaný nos od rýmy,prostě cokoliv

kocicinka
24. nov 2009

Tak jsem ho taky koupila, ale v příbal. letáku píšou, že není vhodný pro děti do 10- ti let 😲
Přitom je tam uvedené, že se může dávat na opruzeniny. Podle mě si tím protiřečí 🙄 Nebo na opruzeniny u dospělých? 😲
Aponchie: Pytiol a Rybilka je něco jiného- Rybilka obsahuje zinc oxide a rybí olej a Pytiol ichtamol a je protizánětlivý. Jak píše Miriam, používá se i na léčbu akné. Já jsem používala ten ichtamol- černou mast, jednou jsem to s ním poněkud přehnala a úplně mi to spálilo kůži na obličeji...
Bepanten je v podstatě Calcium Pantotenicum, kalciová mastička, není- liž tak?

olivova
24. nov 2009

kocicinka - ja som volala k tomu do nemocnice (oni pridavaju pityol do rybacej masticky a miesaju to neviem v akom pomere) a tam mi povedali, ze pokial to nie je casto -t.z. kazdy den, nie je problem - ona ta zapareninka v priebehu 3-4 dni zmizne, potom treba davat pozor. My sme mali obdobie, ked som ho za 2 mesiace pouzila mozno 5x a potom mi nebol treba. Isli nam zubky ...

olivova
24. nov 2009

a k tomu co vsetko obsahuje - nam nepomohol ani imazol ani sudokrem ani nic....ani fialova vodicka...Bolo to horsie a horsie. Takze ja som to uvitala, ale po 3 dnoch bolo po vsetkom. Viem, ze niektorym detickam nezabera vobec nic a to chodia mamicky s nimi pod lampu do nemocnice...Aspon som dostala takto vysvetlene...

marecek4
25. nov 2009

Ichtiolku vůbec mimískůn na prcku,a pythiol je psaný od deseti let,dr mi řekla že od roku,ale když jsem jí řekla že nezabral ani imazol tak to schválila-mazat s rozumem v nej případě.

felixko
25. nov 2009

Sestra momentálne praxuje na detskom odd. v NR nemocnici a práve som sa jej pýtala na to, čo lekári dávajú deťom na zapareniny, povedala, že Pytiol bez rozdielu veku

tygrous
25. nov 2009

Ten Pityol je od 10-let proto, protoze obsahuje kyselinu boritou a ta je pro mimi a male deti nevhodna - drazdi a muze se vstrebat, protoze deticky maji mnohem tenci kuzi nez dospeli... Vim, ze my jsme kdysi byli mazani jen Pityolem a taky jsme prezili, ale tohle jsou proste nove poznatky😉

zuzik270
15. okt 2012

nepouživa sa to už vraj je karcinogénna

milota164
20. apr 2015

na zapareniny je dobry Bepanthen a je super aj ako prevencia kym ma dieta plienky.Dobre premastuje, neobsahuje zinok takze nevysusuje.

milota164
9. dec 2015

najlepsia je ochrana pokozky este nez sa nejaka zaparenina spravi.Pre najmensie deticky do jedneho roka je teraz od Bepanthenu Extra mast, ktora chrani ich nedozretu pokozku.Obsahuje olivovy olej na hydrataciu,vitamin B3 ,podporuje regeneraciu pokozky a vytvara vodeodolnu vrstvu takze je pokozka lepsie chranena.

autumn11
4. sep 2016

ja tiež používam bepanthen care na zapareniny. Malému idú teraz zúbky, tak často kaká a máva červenú riťulu. Osprchujem ho a poriadne natriem a na druhý deň je pokožka pekne zahojená.

lilu7
11. feb 2017

Vela mamiciek si ju chvali ale pouzivaju ju tusim uz ak je nejaky problem😣na predchadzanie zaparenin pouzivam bepanthen extra-obom detom som nim mazala ritky a problemy sme nemali ziadne

lubka3232
28. aug 2017

ja si pamätám, že naše maminy používali pityol ale myslím, že dneska sú na trhu lepšie krémiky na zadoček. u nás je no. 1 bepanthen, synovi natieram zadoček po každom kakaní a nemáme žiadny problém.

elanor
28. aug 2017

@tygrous stary pytiol uz nevyrabaju, je novy vola sa tusim neopytiol a prave tu problemovu kyselinu nahradili niecim prirodnym a ta uz je vhodna aj pre male deti.

zuzuliennka1
24. okt 2019

@lubka3232 dnes sa to uz vola neo phytiol, tie skodlive veci nahradili niecim lepsim... pisat o tom, co funguje a nefunguje na zapareniny u deti mladsich ako rok, mi nepride prilis relevantne, kedze take deti este nemaju kompletnu stravu a stolica je uplne ina, ako u deti napr. 1 a tristvrte rocnych, ktore uz jedia vsetko, syn odplienkovany este nie je, hold, je zimny a navyse proste este to nevidim na uspech... kazdopadne teraz sa mu strasne zaparil zadok, asi aj kvoli zubom, stale umyvam, mazem, ale stalo sa, az mu to mokvalo..... zabral Imazol - v podstate ihned..... mazem dalej na preliecenie este a potom budem pouzivat phytiol, som sa rozhodla.... pisu, ze ten je presne na prevenciu a na kozu "nachylnu na zapareniny" teda aby sa im predislo.... nema to ziadnu reklamu ako bepanthen, takze to mozno vela ludi nepozna, ale mam skusenost, ze prave taketo veci funguju prekvapivo najlepsie :D tak uvidime