Mastička Triamcinolon na predkožku. Máte skúsenosti?

lucdavdan
26. júl 2009

Dobry den mamky chlapcekov chcela by som sa opytat ci ste pouzivali masticku triamcinolon pre lahsie stahovani predkoky moj maly ma 11mesiacou nema chvala bohu problemi s pipikom ale bojim sa aby nas lekarka neposlala na urologiu ked som snim bola na preventivnej tak pozerala malemu predkozku a vravela ci nema problemi pri pisani a vravela ze ak sa mu predkoka sama neuvolni do 2rokov tak nas posle na urologiu mam stoho panicky strach docitala som sa e niektore mami pouzivaju masticku triamcinolon a ze tym natieraju trosicku tu prekozku a tak stahuju postupne a ze sa im to dari nemate nejake skusenosti stymto?vopred dakujem

miskachrumka
26. júl 2009

nam povedlal ze mame kratku predkozku a ze ju tiwz budeme musiet potom stahovat pocas kupkania ale ze je lpsie kartsia ako dlhsia lebo tam je to komplikovanejsie 😒

lucdavdan
autor
26. júl 2009

vo vode?ale len cistej bez peny do kupela bojim sa zeby sa mu tam nieco nedostalo sice moj maly ma tu dierku ako spendlicek a vobec nevidim zaludik a pritom sa snaim ne nasilu pokial ide stahovat uz asi od mesiaca a nikdy sa mi nepodarilo ani maaalinko pretiahnut velmi sa bojim toho urologa moj maly nema dlhu predkozku ma ju normalnu

nevesta
26. júl 2009

Triamcinolon http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detai... si si ista, ze to bolo ono? Ja si s tym liecim ekzemy... 😅

kent
26. júl 2009

Môjmu synovi táto mastička super pomohla, mal tam len malú dieročku stiahnuť to nešlo vôbec, a po použití tejto mastičky to ako zázrakom povolilo a ide už stiahnuť úplne.

sunea
26. júl 2009

Triamcinolon - to su kortikoidy, pozor na to, u malych deti obzvlast...

trixi
26. júl 2009

ahoj lucda, precitaj si temu o stahovani predkozky, su tam maminky, ktore tuto masticku uspesne pouzivali. Napis im do IP, urcite Ti poradia. Tu je ta tema:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

denisocka
11. jún 2010

no obnovujem tutuo temu,aspon nemusim zakladať novu

my sme ju mali pred rokom,trošku pomohla,ale chyba bola ta-že sme mali len jednu,ta vydržala sotva 2 týždne , a teraz čítam -že baby to mastia dlhšie . malemu sa kus povolila predkožka,ale potom nemazaním sa opäť stiahla . dnes ma 2,5 r a sotva nejaku dierku,tak som mu včera kupila zas Triamcinolon, kým netreba tak na urologiu neriskujem isť . len ma zaujíma ako dlho sa može mazať ? vzala som 3 tuby

evafac
18. jún 2010

@denisocka ahoj. Neviem či to je ešte aktualne lebo rok tam v dátume chýba🙂 Ale chcem Ti len povedať že ja som bola u urológa s mojim 6.roč. synom a dal nám tiež túto mastičku na pol roka musí nám vydržať a po pol roku máme ísť na kontrolu.Po kúpaní namastiť a použiť krem max. menšie ako šošovica! Takže s tým opatrne!Eva

denisocka
18. jún 2010

už som amste darovala kamaratke,my to mame pretiahnute a uvolnene sondou
@evafac

denisocka
18. jún 2010

@evafac a rok chýba,alebo som to písla toho roku 😉

jana201
2. aug 2012

@kent ahoj 🙂 ja som ju teraz kupila lebo syn ma podobne ako si pisala môzem sa ta spytat ako si mu to natierala ? kolko krat ?

kent
9. aug 2012

Úplne maličko mastičky, ráno a večer natriet na tú kožu len na konček tam kde to nejde stiahnuť. Postupne to bude povolovať a otvárať sa, pod tým bol taký zaschnutý biely maz to sme pri kúpaní sa snažili umývať lebo aj to drží prilepenú tú kožku. Teraz je úplne v pohode bez akéhokoľvek zásahu lekára, len pripomínam, že to nebol žiaden náš pokus ale nám to odporučil urolog.

lucula73
13. aug 2012

@kent ahojky,prosím ťa ako sa presne tá mastička volá?lebo je viac tých triamcinolonov,tuším,aspoň na nete som videla....

kent
13. aug 2012

TRIAMICINOLON LÉČIVA UNG (triamcinoloni acetonidum)

kent
13. aug 2012

@lucula73 Hore čítam, že im vydržala tá mastička dva týždne, to určite musí vydržať dlhšie naozaj treba dávať máličko určite sme nedávali veľa ako šošovica, ale asi odhadujem 1/3 zo šošovice, keď to povolí odporúčam natierať ešte raz denne aspoň dva týždne a potom to treba samozrejme stále sťahovať keď sa dá, pri kúpaní, alebo keď sedí pred TV tak nechať stahnutú aby to zostalo pružné, kamarátka synovi (6.r.) tiež mazala a po 3 týždňoch boli OK. A hlavne umývať lebo keď to tam ten maz zalepí tak to vyzerá, že to nejde stiahnuť ako keby bola úzka tá kožka, ale je to len prilepené.

lucula73
13. aug 2012

@kent no dúfam,že nám to pomože,lebo už nás posiela na chirurgiu doktorka,ale nejdem,malý má 2,5 roka a on to má podľa mňa prilepené,ide mu to taký 1cm stiahnuť a dosť 😝

kent
15. aug 2012

@lucula73 Aj my sme už boli na chirurgii na Kramároch a tam povedali, že jedine rezať, môjmu synovi to nešlo ani len o kúsok takže 1 cm je úspech okrem toho my sme to riešili až keď mal 10 rokov, dovtedy nás ani lekárka nikam neposielala, že vraj sa to niekedy uvolní až v puberte, nemal s tým ale žiadne problémy, žiadne zápaly, cikal normálne takže nebolo treba riešiť. Len mne už sa zdal dosť veľký na to, aby to bolo Ok, takže ja sama som vyhladala urologa, ktorý bol normálny.

lucula73
16. aug 2012

@kent čiže ak som dobre pochopila,tak ty si to začala natierať 10ročnému synčekovi a myslíš že to pomáha 🙂 ,moj má len 2,5,ale nechcem to nechať len tak....ale masť mi nechcela dať v lekárni,budem musieť po recept skočiť... 😉

susul
24. aug 2012

@lucula73 mozem sa opytat ako to ma, ked mu to stiahnete, lebo ja to malemu stiahnem tiez tak na 1cm, po ustie mocovej trubice a potom ta predkozka, ked ju natiahnem je akoby prirastena k zaludu. Neviem si predstavit ak je to prirastene, tak akym sposobom to ta masticka rozpoji.

lucula73
24. aug 2012

@susul ahoj,ono mu to ide iba fakt ten špic,nič viac,maximálne ten cm...čiže ja sa chystám natierať vlastne len ten koniec.....akože natiahnuť koľko ide a natrieť tam....ja neviem,tak mi tu na koníku poradili....ešte furt nemám masť,lebo sme neboli u doktorky a kvoli tomu sa musím trepať do mesta,ale určite to skúsime 😉

kent
25. aug 2012

@lucula73 no nie som si istá či ste to správne pochopili, masť sa natiera na kožu a nie na žalud zvnútra! Poznám veľa ľudí čo im to pomohlo, takže určite to stojí za pokus, môjmu synovi to nešlo stiahnuť ani len o kúsoček mal tam akurát dierku na cikanie a teraz je to úplne v poriadku.

lucula73
25. aug 2012

@kent no asi nepochopli,ale čo som tu čítala,tak každý písal,že stiaahnuť koľko ide a potom natrieť a ako sa to postupne uvoľní,tak ďalej natierať...........tak ja som to pochopila,že v mieste,kde to už nejde mám natrieť 😕 😕
a to kožu akože celú???celého pipíka?či?však to miniem veľa masti

kent
2. sep 2012

@lucula73 Nie celeho len špičku tej kožky ktorú sťahuješ. Mastičky stačí naozaj veľmi máličko.

susul
19. okt 2012

Je tu mamicka, ktorej táto masticka pomohla, i ked je predkozka prirastena po celom obvode, ja natieram synovi uz mesiac a bez zmeny. dakujem

cartridge
26. nov 2012

@susul Tak toto by zaujímalo aj mňa, máme taký istý problém, a zatiaľ nevidím výsledky ...

tomik5
11. apr 2013

ahojte chcem sa opýtať, tá mastička je na lekársky predpis, alebo voľne dostupná v lekárni??? tiež by sme ju potrebovali 😖

lubuska22
29. apr 2013

ahojte baby tiez sme boli dnes na urologii a lekar nam povedal ze obriezka mame odplienkovat a hned sa nahlasit na operaciu ale chcem sa tomu strasne vyhnut preto hladam na nete vsetky mozne sposoby ktore sa daju skusit
@tomik5 aj si zistila ci to pomohlo?

visage1974
30. apr 2013

@lubuska22 a kolko ma maly ze mu to chcu robit ja som bola na chirurgii apytala som sa lekara ci mam nieco robit z pipikom bude mat tri ze nie nech mu ho necham na pokoji problemy ani nema ja mu s nim nic nerobim

lubuska22
30. apr 2013

ma 2,5 roka ani my nemame zatial ziadne problemy tak uvidim skusim najskor masticky a tie rastliny a potom sa uvidi co bude dalej

nadena1506
23. máj 2013

Ahojte baby potrebujem radu tak masticka kupena a potrebovala by som podrobny popis ako na to aby som nieco nepobabrala dakujeeem 🙂 🙂 🙂