Máte aj vy hypotonické dieťa?

nikuliq_
12. okt 2007

je tu niekto s hypotonickým dieťatkom? rada by som si vymenila pár rád infošiek a tiež zdieľala trápenia a radosti z pokrokov

nwnw
25. jan 2022

@olivia1425 no ved to ze lekari strasia. Mna strasia plochonozim na rehabkach a skoliozou. Vojtu uz necvicime,Bobath oni necvicia.chodime plavat a snazim sa podporovat pohyb doma. Chodit sme zacali v 14m 💪💪💪💪.
Ja uz rozmyslam, ze si koli dietatu spravim kurz na rehabili,nech viem ako pracovat dalej 🤷.

vierkaaa85
25. jan 2022

@bajuss21 asi by som doverovala fyziomame a neriesila tu druhu...prave dnes som v jednej skupine na FB citala o fyziomame prispevok jednej maminy, ze vdaka nej syncek s krvacanim chodi, ze ho dala dokopy..

ada0207
25. jan 2022

@bajuss21 Môžem prosím vedieť čo sú to hypermobilne členky? Aj nejak to vidieť? Ďakujem 🙏

olivia1425
25. jan 2022

@nwnw ak sa nemylim tak to ci ma dieta plochu vedia povedat az okolo 5 roka, mne to tiez povedala 1 lekarka a fyzio sa len pobavila kedze ta klenba sa stale vytvara
Ja som tiez cvicila vojta a vlastne s cvicenim sme prestali ked sa zacala stavat a stvornozkovat 🤷‍♀️

bajuss21
25. jan 2022

@ada0207 keď stojí tak stojí na vnútorných stranách chodidiel aj na ne došľapuje....a keď jej chytím nôžku a ohýbam nôžku tak, že celé chodidlo ťahám k predkoleniu (neviem ako to opísať) tak ja keď to spravím so svojou nohou tak ohnem len kúsok a jej ten členok tak západne, že jej ju ohnem skoro až k tomu predkoleniu... vyzerá to dosť strašidelne 🙈

Inak ešte k tej fyziomame... tá nám odporučila barefoot so špeciálnou fixačnou vložkou na pätu aby ten členok fixovalo... naša fyzio že špeciálne ortopedické topánky....ja neviem k čomu sa nakloniť...

vierkaaa85
25. jan 2022

@bajuss21 no nas mal tiez take tie ortopedicke topanky no nevedel v nich chodit..ako robot tak sme skoncili len bose nohy 😑 ale nezhorsilo sa to, takze neviem poradit..najhorsie vela nazorov a clovek nevie co je lepsie 😟

marrria1
25. jan 2022

@bajuss21 my sme mali tiež dilemu s tými topankami, fyzioterapeutka bola za berefoot, neurologicka odporúčala iba ortopedické. Tak sme začali s tými, ale malej sa v nich vôbec dobre nechodilo, nevedela tie nožičky nejako uvoľniť (vtedy ešte nechodila celkom sama iba za ruku). Kúpila som barefooty (DD step) a neviem teda ci to bola náhoda ale v deň ked ich mala prvýkrát na nohách sa pustila sama chodit 😊.. Jej sa v nich veľmi dobre chodí, tak za mňa určite tie, ale možno nie každému sadnú.. No presne co doktor to iný nazor 😕

ada0207
26. jan 2022

@marrria1 Kde si prosím ta kúpila tie prve barefootky? Ďakujem 🙏😉

marrria1
27. jan 2022

@ada0207 kupila som ich u nas v meste v obchode 😊. Boli od značky DD step skus pozrieť aj na nete ale mali by ich mat bežne v obchodoch s detskou obuvou. Su aj iné značky ale nam táto vyhovuje 😊

nwnw
27. jan 2022

@marrria1 neviem odkial ste,ale ja ich kupujem v mojemimi.sk. pani je velmi mila a dava na FB jed naskladni do kamennej predajne a nema premrstene ceny.