Máte niekto dieťa operované na ploché nôžky?

addaa
11. jan 2010

Ahojte,

hoci je na nete popísané o plochých nohách množstvo informácii, predsa som len začala túto tému. Chcem sa spýtať, či má z Vás niekto dieťatko, ktoré bolo operované na ploché nôžky.

Náš 22 mesačný synček má ploché nôžky. Dnes mi už druhá rehabilitačná lekárka potvrdila, že operácia bude nutná a čím skôr tým lepšie (prvý ortopéd mi povedal, že v troch rokoch malého budú musieť operovať). Ešte chceme zájsť na ďalšiu ortopedickú pediatriu a počuť názor tretieho odborníka.

Chcem sa spýtať, operovali niekomu také malé dieťa na ploché nôžky? Viem, že zotavovanie je zdlhavé, no chcela by som vedieť čo všetko obnáša. prosím aj ip. ďakujem.

katecameron
22. sep 2021

@jazmi3 inak to je dobrá blbosť keď dr.toto povie .Mojej sa jedná nozka cvičením práveže napravila aj keď nie na 100percent ale je to lepšie a to dr.cumela ako puk že Ta noha je oveľa lepšia a to mala vtedy už 14

jazmi3
22. sep 2021

@katecameron vážne? Ja by som operáciu zvolila ako poslednú možnosť, ale, že niet už napravy u nás s cvičením. Ešte stále hľadám inú alternatívu, nevzdávame sa... A čo ste cvičili? Mate tiež valgozitu členkov, alebo iba ploche nohy?

tina1979
22. sep 2021

@katecameron mna by tiez zaujimali tie cviky a kde ste chodili na rehabku.
Mne bolo vysvetlene , ze ked su iba valgozne clenky , neoperuje sa. Ked su ploche nohy a valgozne , vtedy sa riesi operacia.

koniarova
22. sep 2021

@jazmi3 pripnem sa. Tiež ma zaujíma odpoveď
@katecameron.

katecameron
23. sep 2021

@jazmi3 moja bola aj na liečení ale po op.no vtedy som sa dozvedela ,že dieťa s diag.ploche nohy má nárok každý rok na liečenie cviky vám takto nepoviem teraz,ale zdá sa mi že som ich už opisovala v tejto skupine.Operovat nikdy!stále to tu napíšem preventívne .Moja má doživotné následky!

modernitas
23. sep 2021

@katecameron my sme boli na 2 konzultaciach, obaja lekari nam povedali, ze pokial ploche nohy, valgozne clenky nebolia, operovat nedoporucuju. Len cvicit. Ze operacia by bola velký zasah a stava sa im, že nebolestivé nohy po operacii začnu boliet.

jazmi3
23. sep 2021

@modernitas a kde ste boli vy?

jazmi3
23. sep 2021

@katecameron akou metódou operovali?

modernitas
23. sep 2021

@jazmi3 konzultacia Mudr.Charvát- Novy Bydzov a este Brno

koniarova
23. sep 2021

@modernitas napíš prosím viac. Čo konkrétne odporučili, keď nie operácia?

modernitas
23. sep 2021

@koniarova doporucili: akykolvek pohyb, cvicenie doma, ortop.vlozky max do skoly a zo skoly, inak bez, aby bola noha stimulovana, pretahovanie svalov lytka. Nestabilne plochy.

koniarova
23. sep 2021

@modernitas ďakujem. A operácia teda až pri dlhodobej bolesti?

modernitas
24. sep 2021

@koniarova ano, pokial ju nohy nebolia pri beznych aktivitach, sporte, cesty do skoly a spat, tak vravel, ze by to nedoporucoval. Ze kopec ludi ma velmi ploche nohy a nebolia ich, naopak niektori maju i pri miernom plochonoží problemy. A spomenul prave aj to, ze ak noha nebolí, po operacii moze zacat boliet. Takže my sme sa rozhodli, dat na jeho doporucenie.

katecameron
25. sep 2021

@jazmi3 skrutky prvý krát keď to dokazili

jazmi3
25. sep 2021

@katecameron och bozeeee:(... A teraz máte čo v nohách?

leeo
25. sep 2021

je zaujimave ako vam vedeli tesne po jednom roku diagnostikovat plochu nozku detom. Mojej malej ani po rokoch pediatricka nevedela, lebo vraj do 3 rokov sa to ani neda, kvoli tomu, ze tam deti maju este tuk a tu klembu nevidno tak ako treba. Tiez mam podozrenie ci nasa nema. Ale o jednom som sa presvedcila, ortopedicke preventivne topanky nie su od veci, teda hlavne na rovnych povrchoch.

katecameron
2. okt 2021

@jazmi3 nič vďaka Bohu ale okrem skrutky tam bola infekcia

katka33
8. okt 2021

@jazmi3 poznáte skupinu na fb, kde sú mamičky s deťmi, ktoré majú tieto problémy? Majú veľmi zlé skúsenosti s Popluharom..

jazmi3
8. okt 2021

@katka33 nspoznam:( to vážne? Mne sa zdal príjemný a odborník... Alebo sa to týka skôr operácie už konkrétne? Ako sa vola ta skupina?

jazmi3
8. okt 2021

@jazmi3 mam hrozný stres z toho... Poznáte niekoho kto vyskúšal už tuto metódu, že sa dava step z panvy matky so nohy dieťaťa? Termin sa nám pomaly blizi:(

simonkaa5
8. okt 2021

@jazmi3 mne povedal ze step od dieťaťa alebo matky... Kedy idete konkrétne? Držím palce

jazmi3
8. okt 2021

@simonkaa5 my sme na november objednaní, vy ako, už máte termín?

jazmi3
8. okt 2021

@simonkaa5 dakujem🙏

simonkaa5
8. okt 2021

@jazmi3 na kontrolu v novembri ale zrejme odmietnem operáciu kým nôžky nebolia

sunshine85
8. okt 2021

@modernitas ahoj,prosím ta nemáš foto dcérky, ze aké to má. Ďakujem

modernitas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nwnw
5. dec 2021

@katka33
@sunshine85
Ahojte, nasla som tuto temu. Moje detatko ma 18m a hrozne vbocene clenky, spicku nohy vytaca do vonka. No lekarka na fyzio a neurlog neriesia nic, ze netreba. Mame hypotoniu a hypermobilitu.
Citam vsade nieco ine.
Je nejaka skupina mamiciek,co riesia toto?
Mne totiz dieta obaja lekari vysetrovali oblecene a nechceli pozriet, ze vyzleciem dieta. Lekarska sprava je jak sloh druhaka. Co som nadiktovala ze dieta robi doma 🙄🤦🤷.
Chcem nejak riesit tento stav,no uzneviem kde.

sunshine85
5. dec 2021

@nwnw nájdi nejakú dobru fyzioterapeutku, len neviem ci v tomto veku bude dieťa spolupracovat...

maartinkaa
21. mar 2022

Ahojte, mate niekto dieta s bolestemi hlavy, krizov a krku? Mojmu brunovy sa skrutky v nohe rozpadli, sme na tom tak isto, ako pred operaciou, ak nie horsie. Uz som zufala.

sunshine85
22. mar 2022

@maartinkaa och boze, akoze rozpadli, to je snad zly sen...co s tym chce dr robit?