Máte niekto dieťa operované na ploché nôžky?

addaa
11. jan 2010

Ahojte,

hoci je na nete popísané o plochých nohách množstvo informácii, predsa som len začala túto tému. Chcem sa spýtať, či má z Vás niekto dieťatko, ktoré bolo operované na ploché nôžky.

Náš 22 mesačný synček má ploché nôžky. Dnes mi už druhá rehabilitačná lekárka potvrdila, že operácia bude nutná a čím skôr tým lepšie (prvý ortopéd mi povedal, že v troch rokoch malého budú musieť operovať). Ešte chceme zájsť na ďalšiu ortopedickú pediatriu a počuť názor tretieho odborníka.

Chcem sa spýtať, operovali niekomu také malé dieťa na ploché nôžky? Viem, že zotavovanie je zdlhavé, no chcela by som vedieť čo všetko obnáša. prosím aj ip. ďakujem.

sunshine85
22. mar 2022

@nwnw este je male na cvicenie, nebude spolupracovat, ale mozes zajst aspon na jednu hodinu k fyzio a ukazala by ti nejake cviky, ktore by si skusila na dany vek hravou formou doma robit

nwnw
22. mar 2022

@sunshine85 vies mi odporucit fyzio? Nas uz totiz vyradili z Vojtu a nic dalej nepovedali. Sukromne som chcela ist k jednej strasne uznavanej. 2 tyzdne sa vyhovarala, potom ma posunula ze koegyni a to bola daka studentka. (Iba online) no a ta nemala internet alebo co. Ale skor mi to prislo jak oblbovanie. Poposielala mi videa co ukazovala pre ine dieta a 25€ za nic. No a cviky asi take ako Baby cvicenie na fitlopte. Ortoped nas poslal prec ze nizky vek, ale stale nozicka do vnutra vbocena jedna moc a druha menej.

sunshine85
22. mar 2022

@nwnw ja som od Levic, tak neviem ci by ti stadeto pomohol kontakt. Odkiaľ si?

nwnw
23. mar 2022

@sunshine85 Malacky. 😁 Tak popozeram este niekoho v Ba

fc
22. júl 2022

@katka33 dobrý deň. Chcem sa opýtať, či už máte po operácii u doktora Radlera alebo to je iba v pláne. My mame tiež valgozitu piat a veľmi ploche nohy. Tiež sme boli konzultovať vo Viedni a navrhol túto operáciu, ale ešte nie. Ak to máte za sebou, ako to dopadlo a koľko rokov má dieťa?

fc
22. júl 2022

@katecameron dobry deň...chcela by som vedieť, ako prebieha operácia plochých nôh , kde sa dáva ta skrutka, o ktorej píšete? Do päty, či priamo do členka alebo kde presne ? Boli sme na konzultáciu iba vo Viedni a chcela by som to porovnať so spôsobom operácie na Slovensku...vopred ďakujem za ochotu odpovedať ...a inak, nakoniec ste neboli v tej Viedni ? Písali ste skôr, že zvažujete, že tiez pôjdete....

katecameron
23. júl 2022

@fc nie neboli sme vo Viedni

katecameron
23. júl 2022

@fc pohľad na nohu odzadu päta mrko

koniarova
1. nov 2023

Dievčatá,máte niečo nové?