Máte skúsenosti s detským ekzémom a alergiou?

elesa
23. aug 2006

Ma niketo skusenosti s detskym ekzemom a detskou alergiou?

danculik33
28. jan 2007

Opakujem sa, ale naozaj nemate niektorá skusenosti s tými probiotikami ?

Ten krem vyskušam a uvidíme. Každému asi niečo iné zaberie. 🙂

laurajana
28. jan 2007

podla rad maminiek je dobry Holtov krem - poznam kopu maminiek s miminkami, ktore maju cistulinku a jemnucku tvaricku - po jeho uzivani 🙂

http://www.vulm.sk/vyroba/docs/ch1.htm

danculik33
28. jan 2007

Dievčata, ešte ma napadlo, ako často kupete pri ekzemoch ? asi by sa nemalo moc často že ?

ramzesa
28. jan 2007

tak ja musim babulku kazdy den hoci len v cistej vodicke, lebo ona mi inak nezaspinka ☹ . Ona ma rada ak je vsetko tak ako ma byt 🙂 . Tak ju kupkam ako som pisala v tej cistej vodicke prip. kvapka olivoveho oleja.co najmenej pouzivam mydlo

liska
28. jan 2007

livia,ako si bola neopatrna s tym Holtovym kremom? 😨

livia76
28. jan 2007

liska,keďže to tak pekne zabralo tak som dala na druhý krát hrubšiu vrstvu a na celú tváričku.To bola chyba. Teda aspon u nás.Odvtedy len na miesto kde treba a jemnucku vrstvičku. ☹

liska
28. jan 2007

vyhadzala sa ti potom aj tam,kde nic nemala?pytam sa,lebo tiez mame problem s ekzemom a Holtov je jeden z kremov,ktore skusam 😒

livia76
28. jan 2007

veru tak. už som to niekde písala. Vypadala ako by sa popalila cela červena a na to nam pomohlo mat.mliecko natreté na tvaričku. 😵

liska
28. jan 2007

fajn,tak dnes idem skusit materske,na ocka mu pomohlo...este sa chcem spytat-ekzem aj svrbi?lebo u nas sa mi nezda

livia76
28. jan 2007

U nás asi nie mala sa neškrabala to je asi indiv.

ramzesa
28. jan 2007

ani moja sa neskrabala 😕

alenka.a
29. jan 2007

ahojte baby,
tak ten holtov krem zaujal aj mna. ale ako citam na tom linku, co pripla laurajana, sa tam pise, ze sa nema pouzivat na liecbu koze dojciat. ???
baby, ktore ste ho pouzili, vam ho odporucala pediatricka? resp. na koznom?

alenka.a
29. jan 2007

danculik s probiotikami skusenost nemam, tak ti nepomozem...

alenka.a
29. jan 2007

danculik, este k tvojej otazke ohladom kupania. ja kupem kazdy druhy den a do vody davam to oilatum, co som spominala. to je na premastovanie pokozky, lebo oliverovi sa ten ekzem na lickach vysusal.

sunnysan
29. jan 2007

alenka.a, tiez som zacala skusat ten Holtov krem, lebo ine nezabrali a tento sa zda, ze zatial pomohol a predpisala nam ho detska lekarka. Liska, tiez sa mi nezda, ze by maleho ten ekzem svrbel, len chudak ho ma skoro vsade a uz vazne neviem z coho 😒

danculik33
29. jan 2007

Liska, mne sa tiež nezdá že by ju to svrbelo.
Alenka.a, ja ju tiež kupem každy druhy den, ale sa mi zdá že sa jej to tak viac rozdráždí po kupani,tak neviem čo robiť. Navrchu ma tie flaky také suché a akoby podtým také zapálené, tak neviem či mastiť či vysušovať.
Nuž hádam zajtra v poradni sa dozviem niečo nové. 🙂

danculik33
30. jan 2007

Ahojte maminy.
Tak sme boli v poradni a odtial na kožnom a zaver atopicky ekzem. 😢
Predpisali nejaké miešané mastičky, a čistiť repikom, tak ideme skušať.
Prosím Vas ktorá ste používali tu kozmetiku A-DERMA, môžete napísat ktorý konkretny výrobok. Lebo je tu toho viac a speciálne na atopicky pokožku, tak neviem čo by bolo najlepšie vybrat (či mlieko,krem alebo olej do kupela) je to dosť drahé, tak by som vyskušala niečo čo máte overené.
Dakujem 🙂

liska
30. jan 2007

my sme tiez boli u pediatra,tiez atopicka dermatitida 😒 ale vraj je to uplne bezne (to vidim aj v tejto teme)a zhorsuje sa to v zime...moj maly to nema az take silne,ako niektore pisete,problem je v tom,ze kazda mast mu zaberie,ale o par dni sa to vrati 😠 dufam,ze nam v lete pomoze more...

riusik
31. jan 2007

ahojte maminky. chcem sa spytat, ci aj niekomu inemu ako nam, diagnostikovala akzem priamo pediatricka a hned nasadila dost silne kortikosteroidy.

danculik33
31. jan 2007

riusik, nam včera sice pediatrička povedala, že to vyzerá atopický ekzem, ale poslala nas na kožné a tam to potvrdili, ale ani tam nam nedali kortikosteroidy, len nejaké miešané mastičky - dechtové.

riusik
31. jan 2007

danculik, ved prave to ma troska prekvapilo. a kedze ma neposlala na kozne, iba napisala recept, ani mi nenapadlo, ze to bude hned hormonalna liecba. az v lekarni som zistila, ze su to kortikosteroidy 😒
ako citam, danculik, pytala si sa, o je dobre z tej A-DERMA kozmetiky. ja som kupila ten krem. dva dni mu tie postihnute miesta natieram a zda sa, ze pomaha. ten krem je aj na tvar. mlieko iba na telo. i ked si myslim, ze neuskodi tvaricke, ale krem je asi ucinnejsi. treba skusit. i ked je to drahe. co clovek neurobi pre tych nasich anjelikov 🙂

biela.pani
31. jan 2007

riusik, dávaj veľký pozor na tie kortikosteroidy! Nám to pediatrička predpísala tiež, ale dlho sa s tým nesmie natierať. A kožná s toho potom nadšená nebola.

riusik
31. jan 2007

a danculik, natrela som to tou hormonalnou mastickou iba raz a velmi malinko. zazracne to pomohlo.
a ideme na alternativnu liecbu.

riusik
31. jan 2007

biela.pani, prave som pisala, ze iba raz a velmi jemnucko. aby som to zastavila. konzultovala som to s jednou lekarkou. povedala, ze troska neuskodi. ale vdaka za upozornenie. a vy ste na tom teraz ako??

biela.pani
31. jan 2007

my sme si pár týždňov pochodili na kožné, ale teraz je to už dobré. A kožná ju povyšetrovala asi komplet, ešte aj stolicu sme museli brať na rozbor. Potom nám poradila na problematickú a suchú kožu myslo Oilatum a to jej robilo dobre na kožu, mala takú jemnučkú a vôbec nie suchú a drsnú ako po tých kadejakých mastiach.

riusik
31. jan 2007

biela.pani, som rada, ze ste OK, vacsinou clovek cita katastroficke scenare a tie veru velmi nepodporia...

biela.pani
31. jan 2007

neboj, aj vám to dobre dopadne 😉

danculik33
31. jan 2007

riusik, ved my máme ísť na kontrolu o 2 tyždne, tak uvdíme čo na to povie. Ale len od včera jej to natieram a vysušujem repíkom a normálne sa mi zdá že je to lepšie, alebo si to len namýšlam 😉
a v čom sa kukpate, sa som myslela že by som kupila z tej A-derma ten gel do kupela, ten si neskušala ?
Nuž z tejto diagnozy som dosť nešťastná, ale vidím že niesom sama, tak aspon nejaká potecha. Nuž musíme sa trápiť a veriť že to zmizne
A na aku alternatívnu liečbu ? ma to zaujíma

danculik33
31. jan 2007

riusik a spominala si že ekzem, a aky tiež atopicky ?

riusik
31. jan 2007

danculik, pediatricka povedala, ze atopicky. ale neviem, ci je az taka odbornicka. nechcem jej krivdit a doteraz som bola s nou velmi spokojna. ale toto ma predsa len sokovalo. fakt som neratala s tym, ze nam nasadi hormony bez kozneho lekara. ale mozno ma pravdu.
maleho kupem v obycajnej vode a pouzivam obycajne detske mydlo s lanolinom. mali sme uz aj sebamedove 2x, ale nevidela som rozdiel, teda okrem ceny. a 70 SKK za mydlo je naozaj viac ako dost. maval niekedy take suchsie miesta, najma na tvaricke a na nozickach. ale mizli. no a dlhsie mal dva cervene fliacky na krku - v zarezkoch. dr. stale vravela, ze to je z tepla. neverila som, neobliekam ho vela, stale ventilacka otvorena, nepoti sa ani v spanku. no a jedneho dna z malinkych fliackov zrazu boli obrovske flaky take so supinkami. som sa zlakla a utekala k lekarke.
mozno som iba nieco nevhodne zjedla... ale iste je, ze maly ma problem, ktory chcem najst a vyliecit a nie iba potlacit nejakymi mastami, ci uz hormonalnymi alebo inymi klasickymi miesanymi. chcem najst podstatu a tu odstranit, pripadne co najviac eliminovat. preto ta alternativna liecba. ziskala som kontakt na jednu mgr. (ma ambulanciu detoxikacnej terapie), ktora je vyborna v diagnostikovani roznych problemov a ich lieceni aj homeopatikmi. iba neviem, ci berie aj babatka. hned ako zistim co a ako u nej, dam ti vediet.