Máte skúsenosti s detským ekzémom a alergiou?

elesa
23. aug 2006

Ma niketo skusenosti s detskym ekzemom a detskou alergiou?

elesa
autor
24. aug 2006

to s tym naozaj nema nikto skusenost?? alebo detska dermatitida..

sunny6
24. aug 2006

elesa mi mame bohuzial skusenosti uz od prvych tyzdnoch a maly ma teraz 10,5 mesiaca a stale kde tu sa vyskitne 😒
Boli noci ked maly ani spat nemohol,strasne sa skrabal az do krvi,a nedalo sa nicim pomoct 😢 .
Vzdy mi doktori dali nove a nove kremy,ktore zabrali asi po 2,3 dnoch,potom ucinkovali asi 7 az 10 dni a potom sa ekzem zas vratil,akoby si zvykol na krem a bol spat 😠 .
Teraz maleho mastime 3 rozdielnymi kremami,asi nioc z toho neni na SK,ale vyzera ze sa to lepsi,lebo uz 3 tyzdne je skoro cisty az na drbne ekzemiky.Dufam,ze sa to coskoro vycisti uplne.Doktori mi povedali,ze z toho vyrastie 😖 -blba rada.
Inak co som sa dozvedela je dobre vanu umyt citronovou stavou,kupat v ovsenych vlockach,dat pozor v com peres,mi uz 2 tyzdne pouzivame velmi drahy praci prostriedok,mozno aj ten pomaha.Je presne urceny na zlu pokozku babetka.A casto vymienat plachty,a utierat prach-ze vraj,ja to robim len ked stiham 😉
Tvoja Paulinka to ma v akom stadiu?

elesa
autor
24. aug 2006

Objavilo sa jej to okolo 4 mesiaca. Mala doslova zhnisane licka, mala to na predlasknti a predkoleni. Po masticke sa jej to zlepsilo, dokonca na isty cas stratilo. Ale kde tu sa jej to objavi na lickach a na tom istom mieste, ako mala povodne. Mam dojem, ze je to reakcia na nejaku zlozku v potravinach, nie na konkretne jedlo. Nema to uz v takom prisernom stadiu, ale nezbavili sme sa toho. Aj mne bolo povedane, ze z toho vyrastie, ale mam dojem, ze je to nejaky druh alergie alebo co. Ked kosili, len kychala a slzila. V marci ked kvitnu brezy, dala som jej jablko a cela sa vysypala. Moze to byt aj krizena alergia. Uz ma to teda riadne hneva, pretoze sa jej bojim cokolvek dat papat, aby sa jej to nezhorsilo. Skusam a cakam.

sunny6
24. aug 2006

no nas maly to asi nema z jedla,lebo ten ekzem mal uz predtym ako som ho zacalo chovat,takze neviem.
Je to inak hrozne,ked nevies ako mas pomoct a masticky nezaberaju.

elesa
autor
25. aug 2006

masticka praveze zabrala, ale neriesim tym podstatu problemu, len ten problem potlacam. Alergologicke testy sa detom do jedneho roka nerobia, tak budem musiet pockat.

dolinka
26. aug 2006

ahoj elesa, aj nasmaly sa vyhadzal okolo 3 mes... mal zahnisanu tvaricku samy pupiak.. skusali sm emasicky od lekarky, od koznej,.. infadolan a pod. ale nazabralo.. nakoniec nam zabral obycajny *wind and wetter creme* od Nivea . pouzivali sme cca 3 tyzdne a aj napriek tomu ze je mastny a na hnisave by sa mastne asi namalo davat nam to zabralo!!!

elesa
autor
28. aug 2006

dolinka,
ten krem mam doma..a obavala som sa jej to davat, ze by som to skusila natriet na nejaku cast tvaricky a uvidime? hhmm..

ramzesa
20. dec 2006

Moja babulka sa vysipava, ked zjem nevhodnu potravinu. Urcite je nou cokolada, citrusy, oregano a pravdepodobne aj cesnak a ine korenene jedla. (ja iba kojena). Dr. nam predpisala Afloderm a pomohlo velmi rychlo. A poradila mi aj detsku kozmetiku A-Derma, je z ovsa.

jenis
30. dec 2006

Moja malá sa vysypala asi okolo druhého mesiaca. Mala úplne červené a suché líčka. (pozri foto kde sa smeje) Doktor mi dal na to balneum a olejčej do kúpela a postupne to prešlo. No z času na čas sa nejaká vyrážka objaví. Doktor povedal že to je detský ekzém a časom zmizne.

danculik33
23. jan 2007

ahojte, idem to tu znovu začať, mala ma 4,5 mes a asi od 2 mes. sa vyhadzala na ličkach, velké červené flaky také skôr mokvavé, doktorka hovorila že nemám piť mlieko (len kojím) tak som nepila a žiadne zlepšenie, predpisala nejaku vodičku a ta ako tak zabrala ale od 3 mesiaca ma na kolenách a predlaktiach a na plieckach také velké červené flaky (ine ako na ličkach) a nič nezaberá, neviete poradiť, nepijem ani nejem mliečne výrobky ani citrusy a som nešťastná lebo to vôbec nemizne ☹

janinah
23. jan 2007

ahoj, možno niekomu pomôže aj rada od liečiteľky, ktorá pomohla mojej krstnej dcére na veľmi nepekný ekzém- nečesať dieťa kefkami s umelými štetinkami,len hrebene drevené alebo kostené, a kúpať dieťa v odvare z pliev (plevy to sú tie šupky zo zrna), zohnali to v mlynárni.

ramzesa
24. jan 2007

danculik- skus nejest cokoladu, kakao a ani kapucino, zvykne obsahovat kakao al. cokoladu. Mojej vadi aj cesnak, ananas... skus vynechat vsetko podozrive. napr. aj niektore salamy a klobasy jej nerobia dobre. A mlieko pijem na litre a z toho to nema. Ale trva to par dni kym to zmyzne po vyluceni podozrivej potraviny.Moze jej prekazat aj praci prasok a nam nerobil dobre ani ten Balmandol olej do kupela. + ine podobne pripravky s parafinom. Ale to som tu uz asi spominala 😅
janinah- vraj A-derma kozmetika ma ovsenu zlozku z tych pliev.

danculik33
24. jan 2007

ramzesa, no vidiš a ja som dosť veru čokolady pojedla, to by som asi nemala žiadne sladkosti ani koláče však ?...dr mi predpisala emulziu excipial tak to tým natieram,ale nevidím moc zlepšenie, na kupanie používam iba mydlo.
o tej kozmetike som ani nepočula ani nevidela, kuknem na nete. dakujem 🙂

ramzesa
24. jan 2007

A-derma sa predava v lekarni, ja pouzivam od nich mydlo Klorane ale to je obycajne detske, som s nim zatial spokojna. A k tym sladkostiam, moze vadit nielen cokolada, kakao, kapucino, ale aj oriesky, soja a rozne emulgatory v cukrikoch a tak. A aj korenia, napr. pred oreganom ma detska Dr. varovala. Malicka mala soor, vraj oregano je na kvasinky super, ale aj silny alergen, takze sme si s nim velmi nepomohli. Tak isto moze mat alergiu na roztoce a plesne v ovzdusi, ale moze sa to zhorsit aj ked je prechladena. A aj na vlnu si daj pozor a umele materialy. Mozno ti to Dr. povedala, mozno nie. Ja osobne som sa od koziarky toho vela nedozvedela, skor od pediatricky a co som si precitala na nete. A nam predpisala ten Balmandol, z kt. sa vysipala za uskami a Afloderm (myslim, ze tak sa to vola) ale to je s kortikosteroidmi pokial som si dobre zistila na nete. Najviac ma nastvalo to, ze mi to koziarka nepovedala a nenavrhla aj inu ako hormonalnu masticku. 😠
Tak drzim palce, aby sa vam to zlepsilo. Myslim, ze pokial nenajdes potravinovy alergen a budes ho nadalej jest, tak ti maste nepomozu. ☹

alenka.a
25. jan 2007

ahojte, idem aj ja prispiet na tuto temu...

tato oblast je pre mna novinkou. ja ani nikto v nasej rodine nie je alergik, ale nas syn to zdedil po manzelovej linii ☹ tak potrebujem tiez poradit.
nas oliver sa vyhadzal na lickach asi ked mal 3-4 tyzdne. bolo to najprv zopar drobnych vyrazok, ktore postupne hustli a neskor sa uz zacali zlievat dokopy a vysusovat. objavili sa aj na uskach, za usami a na krku, ale to sa domnievam, ze bola reakcia na ciapku, ktora nebola bavlnena. pediatricka to vyhodnotila ako ekzem, predpisala kremovat excipial u lipolotion a do kupela davat oilatum (vyborne to premastuje pokozku celeho telicka dietatka). vsetko to uplne ustupilo, no asi tak po 2 tyzdnoch (pred dvoma troma dnami) sa mu opat objavili drobne vyrazticky na lickach, aj ked nadalej kremujeme a davame olej do kupela. nie som si ista, ci je to to iste alebo nieco ine...
v pondelok ideme do poradne, tak neviem, mam sa spoliehat na rady pediatricky, mozno predpise tentokrat nieco ine... alebo... mam trvat na nejakych dalsich vysetreniach na koznom alebo na alergologii????

danculik urcite vynechaj vsetky alergeny zo svojho jedalnicka: tie co spominala ramzesa + este aj napr. jahody, paradajky, papriky, med, broskyne, marhule, mandle, pistacie, mak....
danculik a tie cervene fliacky co ma teraz mala su take suche alebo ani nie?
to mydlo, co pouzivas pri kupani je ake? to co spominala ramzesa nepoznam, moze byt dobre. ale take bezne mydla tiez vysusaju pokozku, takze by si asi potom mala radsej kupat len v cistej vode alebo vyskusat oilatum do kupela. pripadne sa o tom porad s pediatrickou moze ti ho predpisat, lebo je dost drahy. ale to len v pripade, ze sa ta koza, kde su flaky vysusuje.

ramzesa, to som nevedela, ze oregano je silny alergen.. hmm.. teda ani som ho myslim nejedla posledne tyzdne ale dobre vediet. dakujem

danculik33
25. jan 2007

Ahojte,
alenka.a tak u nas to tiež začínalo na líčkach ale tam sa to ako keby objavilo iba niekedy. Ale teraz tie flaky ma take velmi červené a je to taka zhrubnuta sucha koža aspon to tak vyzera, a okolo tých flakov má také suché drobné bodočky a akurát dnes sa jej to rozšírilo aj na brušku aj pleciach. Tie výrazne flaky ma na predlaktí smerom k plecu a na kolenách a nad kôstkou.A teraz neviem či tie drobné červené bodočky su to isté ako tie flaky alebo čo, som z toho nešťastná. Používam detské mydlo s la...bože teraz mi to vypadlo 🙂 Pediatrička mi predpisala tiež excipial u lipolotion a predtým olejovu prisadu Balneum Hermal. Ale nič nezaberá a teraz sa to výrazne zhoršilo. Veru a jahody som jedla. joj už neviem čo mám jesť. Kamoška mi zase povedala aby som nič mliečne nejedla že to vyzera ako atopicky ekzem ako ma jej syn. Nuž uvidíme v utorok ideme do poradne. Opytam sa ešte na ten oilatum.

Prečitala som niečo o tej kozmetike A-derma a viaceré maminy písali že im pomohla pri ekzemoch. Je to kozmetika a obnovu kože. Tak asi to vyskušam.

Dakujem 🙂 každu radu ocenim

ramzesa
26. jan 2007

no mojej mlieko zrejme nevadi, ale vcera som si dala len kusocek klobasi a bola dost pikantna tak uz mame take drsnejsie licka. A neviem, uz som pisala?... aj pele vo vzduchu, zvysena koncentracia plesni alebo roztoce, mozu sposobit ekzem. Cize to moze byt len vo vzduchu a nie v strave 😖 . Mojwj sa na tvaricke robia vyrazky a na laktoch az po pliecka ma take suche drsne mapy, kt. scervenaju az do pluzgierikov, ked zjem cosi fuj. Ked malej nic nezaberalo, tak som ju kupkala v cistej vode, do kt. som pridala trosku obycajneho olivoveho oleja. A namydlila som len zadocek. Ale tazko som ju vyberala z vanicky, taka bola smyklava 😅 . A len som ju osusila a sup do pyzamka. Teraz pouzivam to mydlo, koziarka vravela, ze ho uz vraj nepredavaju 😕. No my sme ho kupili pred vianocami 😕 . Osusim ju a natriem telovym mliekom Bubchen-to nam neskodi. 🙂 Napr. batole a oli a balmondol olej nam robili zle (parafinum liquidum).
ked si davam pozor, co jem, resp. nejem, tak je to ok. Skor sa bojim, aby ked vyrastie, to nebolo horsie co sa tyka pelovych alergii a astmi. 😒

megg
26. jan 2007

Alenka, podla mna by ste sa mali pytat ku koznemu lekarovi. Cim skor sa to podchyti, tym vacsia sanca je zbavit sa toho, takze to radsej nepodcenuj. Ekzem vie narobit v zivote strasne vela neprijemnosti ☹

livia76
26. jan 2007

Dievčata vyskušajte drobcom natrieť tvaričku materským mliečkom ak kojíte.Znie to ako rada z praveku,aj ja som sa čudovala ,keď mi to poradili ale nam to pomohlo. 😕

liliandax
27. jan 2007

Ahojte maminky. Aj my sme mali podobny problem s malym skoro od narodenia s cervenymi flakmi na lickach, ktore boli suche. Vyskusali sme kadeco, ale bezvysledne. Tak sme sli v utorok za znamym koznym a ten nam dal ADVANTAN MASTNY KREM, ktory sa zmiesal s inym kremom (ten bol robeny priamo v lekarni, ja si myslim, ze to bola zinkova mast) a uz na druhy den bolo po fliackoch. Mame krasnu cistu a hladucku pokozku! 🙂

danona
27. jan 2007

som rada že je tu taka tema, aj moja je vyhádzaná - asi týžden - fliačik na líčku a pridala sa aj plocha na brušku - najskor len suché, neskôr to aj sčervenalo... kožná predpísala Balneu hermal-do kúpela, nejakú v lekárni miešanú vodičku na obklady-názov tam nie je a mastičku Pimafucort-máme používať len týžden. Kozmetiku som doteraz používala len Bubchen - podla Dr. by to nemal byť problém.. kedže kojím, tiež upozornovala na potraviny, o.i. čo ste písali, trreba vylúčiť aj rybu.. mastičky máme od piatku, tak som zvedavá.. určite kúpim tú A- DERMU...
liliandax-ten ADVANTAN krem je len na predpis?

liliandax
27. jan 2007

danona - myslim si, ze je na predpis. Samotny krem Advantan je velmi slaby kortikoid ☹ , my ho mame namiesany s tou zink. mastou v pomere 1/3 a natierame tenuckou vrstvou na tvaricku. Treba si dat pozor, aby sa nedostal do oci! A kozny nam tiez povedal, ze nie je dobre dlhe kupanie, ze len sup sup umyt a rychlo von z vody - ziadne clapkanie 😖

danculik33
27. jan 2007

🙂 chcem pisať a nedasami

danculik33
27. jan 2007

tak už to asi funguje 🙂

Ahojte maminky, tak mne sa zda že už asi nejdem nič jesť. Keby som aspon zistila že na čo je alergická. Tie testy že vraj robia až po prvom rôčiku. Dnes mi kamoška poradila probiotika "probio-fix" a pre malu biopron junior, jeto na zmiernenie alergických prejavo zvlášť potravinovej alergie.
Máte s tým niektorá skusenosti ?
Emka má tie flaky ako keby až zapálené. Teraz neviem či to mastiť či vysušovať.

A to materské mliečko je dobré, ja som skušala ked mala zahnisané očká, tak to pomohlo, vždy pri kojení som jej kvapla.

cukrikk
28. jan 2007

ahojte
raz som pisala o nasom problem s ekzemom. Moj 4 rocny syn sa z toho ako tak dostal jedine najtazsie partie je na ocnych vieckach kore uz tiez liecime. Mala ma 14nast mesiacov a pred par dnami sa jej objavil pod pazusim cerveny velky bolavy flak cize ekzem. Na inernetovej stranke som si vyhladala vsetko ohladom ekzemov a jedina pre nas ucinna rada bol HOLTOV krem. Z dna na den sme sa ekzemu zbavili bolo to az neuveritelne ale urcite ucinne. Mozno to tu uz niekto pisal neviem necitam vsetky prispevky len chcem poradit s kremom ktory nas vyliecil 😉

danculik33
28. jan 2007

cukrikk
ten HOLTOV krem sa da normálne v lekárni kupiť ? je to na predpis ?

livia76
28. jan 2007

Da sa kúpiť v lerárni. Z mojej skúsenosti radím - používať velmi opatrne.Aj nám spočiatku pomohol len to s ním netreba prehnať. Fakt len tam a vtedy keď treba. 😲

ramzesa
28. jan 2007

Tak tych potravinovych alergenov, kt. by sa mala kojaca mamina vyvarovat je vela, ja som spomenula len tie, ktore robia problem mojej Ami. Inak by som asi nic nemohla jest a mliecko by bolo fuc. ☹ Tak sa vyhybam hlavne tym co som napisala a nemokva to. Ma tam take suche mapky, ale tie len zvlhcim.
Inak to ze sa babo vysipe z MM ak mamina nieco zje neznamena, ze to babo na to bude v buducnosti alergicke. Syncek sa mi tiez vysipaval z cokolady a na dva roky sme mu ju dali prvykrat ochutnat a nema ziadny problem. Ami to ma ovela horsie, pri nom som vsetko ostatne jest mohla. 😒

cukrikk
28. jan 2007

livia76 ja som malu natierala aj 3xdenne jemnou vrstou ( tak ako bolo napisane - dovolene ) a po dvoch dnoch sa z toho dostala a zatial uz tyzden nemame ziadne naznaky ekzemu je mozne ze to na kazde dietatko bude inak vplyvat ale stoji to za to ho vyskusat.

livia76
28. jan 2007

Presne ako píšeš za vyskúšanie to stojí.Len ja som asi bola trošku neopatrná. 😨