Máte skúsenosti s detským ekzémom a alergiou?

elesa
23. aug 2006

Ma niketo skusenosti s detskym ekzemom a detskou alergiou?

danculik33
6. feb 2007

ahojte,
alenka.a, tak ja sa už pomaly zmierujem s tou diagnozou - atopicky ekzem, ved nakoniec nič iné mi neostáva. Nam tie mastičky, celkom pomohli, neviem síce do kedy, ale tiečervené flaky zmizli, no teda ostali tam ako keby také tmavšie miesta. Tak uvidíme ako to bude pokračovať...o týžden ideme na kontrolu na kožné. Ja som si kupila mydlo z kozmetiky A-derma a celkom sa mi pozdáva a vyskušam aj mlieko je to síce drahé,nuž ale za pokus to stojí.
Teraz idem postupne skušat mliečne výrobky či sa jej to bude zhoršovať.Kakao som uplne vypustila,tak uvidíme.
Nam n atie lupinky na hlavičke nič nedali, tak si pomahame ako môžeme.
Ozaj ak su tie masti miešané v lekárni tak by nemali byť hormonálne. Inač ja som si tiež neprečíla zloženie 😒

alysea
6. feb 2007

Ahojte, moj syncek ma tiez atopicky ekzem a prvy rok sme to zvladali dost zle ale tento druhy to je omnoho lepsie.My mame na supinky salicilovu mast a velmi rychlo zabera, ale to s tym excipialom ma prekvapilo, lebo mi sa nim musime kremovat kazdy vecer. Ale mi mame suchu formu , vy mate asi vlhku ked mate aj pudor na zasusovanie. A alenka, myslim, ze to bude bez hormonov, pri takych malych detickach sa vyhybaju hormonom co najviac.My sme dostali hormonalnu az vtedy, ked nam nic prirodne nezaberalo a rozsirilo sa nam to z tvaricky na cele telo.

alenka.a
7. feb 2007

alysea, dobre si to odhadla s tou formou ekzemu u nas. prvy krat, ked sa oliver vysypal, tak sa mu tie miesta vysusovali, preto nam pediatricka predpisala excipial, ale ked sa teraz vysypal druhy krat, tak to boli ine vyrazky, take zapalene a nevysusovali sa. tak asi preto prechod na masticku vo forme tekuteho pudra - maly je zmalovany ako indian, ked mu ponatieram tvaricku 😀
...asi by ma upozornila lekarka, ze su v tom hormony. dufam.

riusik
7. feb 2007

alenka, jasne ze by ta upozornila. pravdepodobne to mas ichtyolovy puder. smrdi, vsak? 😒
a alenka, prosim ta, ma to oliver aj na krku? tomas to ma iba na krku a neviem mu to liecit ☹ ten tekuty puder mu vyvolal presne opacnu reakciu...

alenka.a
7. feb 2007

riusik, praveze ten puder ani velmi nesmrdi 😒 este som sa pozrela, co napisala na ten papier k diagnoze, ako predpisanu liecbu, tak je tam, ze "2% Tanin tekuty puder".
oliver to ma hlavne na lickach, pomenej na brade (aj zo spodu brady), ale na krku to nema.
tomasko sa vysypal este viac??

riusik
7. feb 2007

tomasovi to na nejaky cas zmizlo, ale vcera sa mu to objavilo znova. nie tak velmi, ale objavilo 😒
ma to na velmi zlom mieste, pretoze sa mu tam stale opiera koza na kozu, a tym trocha poti a nevetra. cistim mu to repikom, pouzivam biolampu a natieram krem od a-derma kozmetiky, takze sa to nerozsiruje.
najhorsie je, ze sa neviem dovolat tej homeopatke, ale pracujem na tom.

tini
5. júl 2007

Mamicky, ktore ste tu pisali, ozvite sa a napiste, ako sa dari dietatkam. Aj my mame atopicky ekzem, 1 tyzden uzivame Advantan krem + Fenistil kvapky, krasne to ustupilo, ale co dalej do buducna? Oplati sa kupit vyrobky A-dermy? Holtov krem sa nam neosvedcil. Pomohlo vam vyrazne nieco v stravovani?

vavka33
5. júl 2007

Ahoj Tini,aj moja starsia dcera ma od malicka atopicky exem.Lekarka jej vzdy napisala jeden krem-nehormonalny-lebo to su riadne svinstva,a po par natretiach jej to preslo.Ked mala dva roky,tak som s nou isla k moru,tam jej to ta slana voda doslaova vyzrala az do krvi a potom ho uz nemala asi tri roky.Teraz sa jej sem tam objavi ako zacne nosit kratasky pod kolienkami a v zahyboch ruk,natrem jej to a zmizne to.Nikdy som si nevsimla,ze by reagovala na daku stravu,jedine na kyslu kapustu,ale tu jej nedavam a je to v pohode.Fenistil kvapky casto nedavaj,len keby sa ti mala skriabala,lebo si na to zvykne a potom jej to budes musiet davat stale.Ak ti mozem este poradit,okupkaj ju sem tam v hypermangane,je to super vec,uvidis ako jej to pekne pomoze a sem tam v zihlavovom cajiku. 😉

sisidl
5. júl 2007

Ahojte dievcata.Ja osobne nastastie nemam s detmi problemi co sa ekzemu tyka. (klop,klop),Ale krstna dcera s tym ma problem od narodenia teraz ma 9 rokou.Tiez ju svagrina masti vseli cim ,skusala jej vselico vynechavat s jedalnicka a chvilu to ma horsie chvilu lepsie..Ale najviac sa jej osvedcilo more v chorvatsku.Prve dva-tri dni to ma horsie a potom sa to uz len lepsi a z chorvatska odchadza vzdy cistucka,zahojena a spokojna.potom ma aj tristvrte roka pokoj..potom sem tam hlavne v lete nejaky kremik a zase chorvatsko.. 🙂 urcite radsej investuje na to more ako na hormonalne maste.. 🙂

tini
5. júl 2007

Vavka, ako sa volal ten vas krem? Ja som sama pristupila na Advantan, viem velmi dobre, co su kortikoidy, ale nic ine nam doteraz nepomahalo a Alex mal nepeknu mokvajucu cervenu kozu pod kolienkami a cervene flaky na lickach, miestami aj na ruckach, cele dni sa skrabal, bol mrzuty, plakal, nespal...Zajtra idem na kontrolu ku koznej, chcem postupne vysadit Advantan aj Fenistil. Obcas ho kupem v dubovej kore, ale bez extra efektu.

sisidl
5. júl 2007

tiny,mam sesterku koznu sestricku a ona mi poradila ked mala moja najmladsia dcera vzadu na krku take cervene mokvave,vyzeralo to ako ekzem obklady z cierneho caju.Pomohlo.. 😉

vavka33
5. júl 2007

Tini,neviem,je to robena masticka a Vanes je teraz v kubine,bola si ju dat napisat predvcerom.Budem tam az cez vikend,tak sa pozriem ako sa to vola.Ak chces,hod mi cislo na mobil do IP a ja ti napisem nazov.
Skus ten hypermangan,par zrniecok do vanicky a je aj mydlo,kupuje sa v lekarni,je take hnede,ale uz neviem ako sa vola.Trochu smrdi,ale pomaha.

nika2
17. sep 2008

ahojte, co ste pouzivali advantan mastny krem, ako dlho ste nim babo natierala? lebo ja nim malu natieram uz tyzden a tusim zatial ziaden vysledok.

junovka
17. sep 2008

no, pokial mavate atopaky, tak teraz nastalo take obdobie, kedy sa zacina znova objavovat.Teda, u nas to tak bolo.Vzdy ako nastala jesen, hnusne pocasie, tak nas to trapila az do aprila 😖 ☹
Nika, a chodite na kozne s tym?

katinka0000
3. nov 2008

ahojte!

chcela by som vam napisat o mojej skusenosti s atop. ekzemom.

mojmu syncekovi nicolaskovi sa asi pred mesiacom vyhodili na tvari pupaciky. isli sme s tym nasej pediatricke a dala mu nato taky sedy krem, ktory sa zarabal v lekarni. vobec som nevedela, co to je. ked som ho tym natrela, tak reakcia pokozky bola taka, ze mu ocervenela a este viac sa vyhodil. isla som k nej o dva dni znova. predpisala nam mast LOCOID. vtedy som netusila, ze je to hormonalna mast. tak som ho s tym natrela. do dvoch dni boli pupaciky prec. cela rodina sme sa neskutocne tesili. ale o par dni boli pupaciky naspat, tak sme navstivili s nicolaskom koznu doktorku. povedala mi to, coho som sa hrozne bala. vraj ma malinky ekzem. bola som z toho hotova. predpisala mu fenistil kvapky, jednu taku bledu mast a druhu hnedu mast. bledou mastou som ho mala natierat rano a vecer a hnedou len vecer na cervene miesta. zase som netusila, ake maste mi to doktorka predpisala. tak som sa rozhodla, ze sa nato budem informovat v lekarni. jedna z tych masti bola samozrejme hormonalna. vedela som, ako je to s hormonalnymi mastami, tak som ho tym vobec nenatrela.
doktorka mi povedala, ze sa mu to moze stratit o mesiac, alebo ked mu pojdu zubky, alebo to moze mat do konca zivota. tato posledna informacia ma dost zarazila. skoro som sa tam rozrevala.

povedala mi, ze nemozeme pouzivat ziadnu kozmetiku, len tie kremy, co nam predpisala ona.
a musim si davat samozrejme obrovsky pozor na stravu, lebo to je zaklad.

doma sme sa s nasimi do vecera o tom rozpravali. zberala som informacie na nete a vsade som sa docitala, ake svinstvo obsahuju tie hormonalne maste. tak sme sa rozhodli ist k jednemu doktorovi, co ma lekarsku ambulanciu, vola sa bio-harmonia. chodia k nemu ludia aj z kosic, z humenneho, no proste z celeho slovenska. on sa specializuje na alergie, ekzemy, ... ma aj ten pristroj, ktory napomoze, aby clovek prestal fajcit.
vsetko som mu vyrozpravala. aj to, ze ta kozna nam zase predpisala hormonalnu mast, ktora obsahuje kortikoidy. a ze mi to vobec nepovedala, dozvedela som sa to az od lekarnicky. takze som ho vobec tou mastickou nenatrela. pre nu je dolezite, ze na par dni pupaciky zmiznu a potom sa znova objavia.

no a potom sa ma pytal, co mu davame papat. povedala som, ze moje mliecko, ktore si odsavam a davam mu ho papkat z flasky. a druha otazka bola, ci ohrievame nieco v mikrovlnnej rure. a ja ze ano. skoro odpadol, ze nech sa necudujem, ze je vyhadzany. ze babatko caka vitaminy a dobru stravu od mamicky a ja mu davam jedy. ze to sa mu skodlivy ukladaju na slezine a potom sa organizmus takto cisti. ze bud moze mat babatko hnacky alebo takyto vysyp. potom nas napojil na taky pristroj.
to som mu drzala take zeliezko dva centimetre od pupka. no a este som sa ho pytala, ze ci to je ozaj ekzem, lebo doktorka mu len dudlik z ust vytiahla, ani na neho poriadne nepozrela a povedala, ze je to ekzem. a on mi povedal, ze to ekzem nie je, ze to je ... neviem, ako sa to uz presne vola. ze ak by som takto pokracovala dalej a este ho k tomu kremovala tymi mastami od koznej, tak za 2 - 3 mesiace by mal taky ekzem, ze normalne cervene flaky, supinate, suche. lebo on to vobec nema, on ma na tvaricke len normalny vysyp. v sobotu ideme na kontrolu. a ze ked my nechceme zle dopadnut, tak mame vyhodit mikrovlnku von oknom, ze vcera uz bolo neskoro.
no a este mi hovoril, ze pred niekolkymi rokmi bol na stazi vo svajciarsku a tam im jedna doktorka hovorila, ze sa robil vyskum na potkanoch. davali zrat 70 potkanom stravu ohrievanu v mikrovlnke. po roku malo 90 % potkanov rakovinu hrubeho creva. ze on by si v zivote mikrovlnku nekupil. ze to zabija vsetky ziviny. a ze jeho deti nikdy nebrali antibiotika, nemaju alergie,...

no a este mi povedal, ze mam mojej detskej doktorke povedat, ze jej on osobne odkazuje, nech vsetkym mamickam povinne hovori, aby nepouzivali mikrovlnku.
boli sme tam dvakrat (prvykrat minuly tyzden v stredu) a uz to ma skoro vyliecene.
dufam, ze som niekomu trochu otvorila oci. ta mikrovlnka moze narobit v tele cloveka neuveritelne veci.

blesura
30. mar 2009

ahojte babulky utrapene s ekzemikom deticiek, neda mi nenapisat, co sme skusili my. Ja som atopicka od detstva a zapasim s ekzemom vlastne az do dnes (31r), ale uz nejake tri rocky mam pokoj a ustalilo sa to (viacero liecitelov a pripravkov som pouzivala, tak ani neviem co presne zabralo, ale neboli to maste, ale vsetko na vnutorne uzivanie).
ale teraz ide o nase deticky, takze k veci: odporucam, kazdemu, hlavne vam, ktori nemate alergiu vyslovene na nejaku potravinu, ale deti maju suchu, atopicku a rozdrazdenu pokozku aby ste skusili podavat nejake PROBIOTIKA.
ci uz tablety alebo kvapky, vyberte si, je toho plno. A urcite mamicky, ktore dojcite zacnite uzivat probiotika vy a zaroven podavajte aj dojciatku. Je totiz mozne, ze ak mate v creve rozmnozenu candidu, urcite tato liecba zaberie a ekzem sa zmierni alebo strati. Skusili sme a pomohlo.

blesura
30. mar 2009

Konkretne ja som si kupila tablety probio-fix, a malemu davam biogaia kvapky - su velmi setrne pre organizmus a neda sa predavkovat, tiez mozu pomoct pri kolikach, hnackach, zapchach.
Takze naozaj skuste, zapal by sa mal stratit a ak bude kozicka len sucha, premastovanie je to najmenej..tam uz pomahaju vsetky kremy a maste tu spomenute.
Tak zelam uspesnu liecbu...a hlavne zdrave deticky bez hnusneho svrbiveho ekzemu

kristinka4m
5. aug 2010

Ahojte tak aj my sa pridavame ku vam ☹ Dnes nam bolo potvrdene koznou ze mame detsky exem. Dala nam dve robene masticky a excipial+fenistil upravit stravu, odstranit zvierata a mnoho dalsieho co urcite poznate. Tak zaciname bojovat a ja dufam ze coskoro sa to zlepsi a hlavne nevrati🙂 zatial som optimista a dufam ze mu to pomoze 😉

hanka333
20. nov 2010

moje deti maju atopicky ekzem a pouzivali sme hadam vsetko ale nic poriadne nezabralo.
nasla som www.mh-hygiena.sk a maju tam utierky,mydla a cisstic povrchov a velmi nam pomahaju posielaju zdarma pretoze su este nei v lekarnach a daju aj zlavu ak zavolas🙂🙂