Máte skúsenosti s epilepsiou u detí?

lenka007
30. nov 2007

Ahojte ma niekto s tym skusenost? takto sa to zacalo:7 ročna dcerka sa mi začala stazovat ze sa jej toci hlava tak nam nasa doktorka dala nejake vitaminy ale ked to neprechadzalo tak nam konecne zobrala krvičku a tam nam zistili ze mame zvysene leukocity -biele krvinky.ze ma v tele nejaky zapal.tak nas poslali na krce a usne ze ci tam nie co nema a zistili sme ze je to vsetko ok.od tial nas poslala pani doktorka do skalice ne neurologicku ambulanciu Ivankovi.ona nas poslal na nervove tam nam robili vysetrenie EEG.a zistili pozitivny nalez ze by mohlo ist o epilepsiu.ale este nam maju robit CTG mozgu.zatial nam dal tabletky a teraz mame cakat.ale u nasej dcerky ziadne ine zmeny okrem tocenie hlavy nebadame.absolutne nic.ak mate podobne skusenosti budem rada ak napisete.dakujem

semila001
29. nov 2019

@asfodelka ano je to normálne zacjvatyto more zhoršiť mne sa v 10 tich rokoch zhordila epi po ocko takže to bolo osledne ocko odvtedy vôbec mam 21 rokou a mavam zachvaty z grneralizaciou kompexne mam 2 malé deti doma 1 rocne a 3 rocne

mirisaj
12. máj 2021

ahojte, nemate nahodou niekto skusenost, zeby eeg zmeralo zle? akoze vsade citam, ze dieta ma byt v klude, alebo spať..u nas to vyzeralo tak, ze maly bol uplne vystresovany, mrnkal, stale rozpraval, chcel si dat tu ciapku dole, slzy na krajičku...sice sedel ale rozpraval a aj otacal hlavou a mrnčal, ze chce ist preč, veeelmi sa bal. trvalo to 10 minut. dnes som volala za vysledky a ze tam eeg zaznamenalo nieco na lavej strane mozgu, ale ze je to take nejasne, takze mame prist o 2 mesiace znovu na dalsie eeg a ak zasa nieco vyjde tak na CT mozgu. akoze malemu velmi nic nie je, nas na neuro poslala pediatricka, lebo mi 3 tyzdne zmurkal, boli sme aj u ocnej aj u alergologicky a aj na parazity robili testy. vysla mu alergia na brezu, a ocnej aa tiez zdalo, ze ma alergiu. ale potom po 3 tyzdnoch prestal zmurkat a aj na vysetreni u neuro to bolo vcase, ked uz 2 dni nezmurkal. ukazala som jej video ako to vyzeralo, vysetrila ho a vravela, ze to ani nevyzera na tiky a ze jej pride vporiadku. ma 2 roky a 5 mesiacov, je odplienkovany, vesely, spi celu noc a cez den 2,5 hodiny, mudry je, rozpravat zacal dost skoro, hovori suvisle vety ,pozna farby, basnicky... sice neskor zacal plazit aj neskor stvornozkovat, ale teraz je na urovni rovesnikov, beha na odrazadle, skace... , ja neviem, moze mat epi alebo sa to mohlo aj pomylit? alebo aj nieco ine sa meri na eeg? doktorka mi do telefonu nic nepovedala a ja som teraz uplne vyplasena 😢

asfodelka
12. máj 2021

@mirisaj u nas vyzadovali aby bol v klude, lebo to skresluje. Nic sa neboj, co tam nie je tam najst nemozu 😉

semela
13. máj 2021

@mirisaj eeg som absolvovala s oboma synmi (prvykrat vo veku 1 a 2 roky). Dieta by malo sediet bez pohnutia v klude. Ja som to vzdy robila tak, ze som si ich posadila na seba a pustila som im rozpravku na mobile. (Sama neurologicka to odporucila) Na druhej strane, neurologicka dokaze odcitat ci bolo dieta pocas vysetrenia aktivne. Podla mna ak by mal zle eeg, tak mu nasadia liecbu, takze sa vobec nestresuj😉

mirisaj
13. máj 2021

@semela ach a prave toho sa bojim. nechcem aby bral zbytocne lieky ked mu nic nie je, on v kludne nebol ani trosku, jednak bol vystresovany a druhak stale rozpraval a chytal si ciapku. akoze neviem, nema ziadne znaky ani priznaky nicoho neurologickeho a to, ze zmurkal bolo zrejme ineho pôvodu...ale uvidime teda. dakujem 🙏🙏

var001
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asfodelka
13. dec 2021

@var001 hotovo.

var001
13. dec 2021

@asfodelka Vďaka

suzanne1436
15. mar 2022

@andika32 ahoj. Trochu po dlhšej dobe, ale možno mi odpovieš. Syn ma 3, po 3x grand mal záchvat s bezvedomim do 5min. Mame keppru 2-0-2.
Ako ste vy dopadli po rokoch prosím?

llanusia
29. dec 2022

Ahojte, je tu niekto s dietatom s juvenile myoclonic epilepsy. Neviem ako to je po slovevsky. Potrebovala by som nejake informacie, tipy co a ako

ester24
26. apr 2023

Ahojte...je tu niekto kto mal epi zachvaty a aury vďaka nadoru na mozgu a je po operacii??? Ako sa u vás vyvíjala situácia po operácii? Všetko zmizlo a je fajn? Či to chcelo čas? Prosiiiim

galikova_mata
21. dec 2023

@denisocka ahoj, sice stara diskusia. Ale ajo ste dopadli? Ha mam 8 nesacne babatko a tobi to celu noc. Eeg mame take neurcite, ale na epi to xatial nevyzera. Bol aj na ct, ale nic nenasli

galikova_mata
27. jan 2024

@oukidouki dobry den. Je to stara tema. Alr rada by som sa spytala, ci sa infantilne spazmy ukazu na eeg. Maly ma cudne zasklby, uz 2x sme mali eeg v spanku, ktore nic neukazalo. Zasklby ale pretrvavaju. Vraj jebto svaliva drazdivost. Zaujima ma to eeg pri infsntilnych spazmoch