Máte skúsenosti s epilepsiou u detí?

lenka007
30. nov 2007

Ahojte ma niekto s tym skusenost? takto sa to zacalo:7 ročna dcerka sa mi začala stazovat ze sa jej toci hlava tak nam nasa doktorka dala nejake vitaminy ale ked to neprechadzalo tak nam konecne zobrala krvičku a tam nam zistili ze mame zvysene leukocity -biele krvinky.ze ma v tele nejaky zapal.tak nas poslali na krce a usne ze ci tam nie co nema a zistili sme ze je to vsetko ok.od tial nas poslala pani doktorka do skalice ne neurologicku ambulanciu Ivankovi.ona nas poslal na nervove tam nam robili vysetrenie EEG.a zistili pozitivny nalez ze by mohlo ist o epilepsiu.ale este nam maju robit CTG mozgu.zatial nam dal tabletky a teraz mame cakat.ale u nasej dcerky ziadne ine zmeny okrem tocenie hlavy nebadame.absolutne nic.ak mate podobne skusenosti budem rada ak napisete.dakujem

martina149
23. okt 2011

@cairka na metabolické nás posiela neurologička a ešte nás čaká genetické vyšetrenie tiež na doporučenie neurologičky,či nejde o genetickú záležitosť.U nás je to aj dosť možné,lebo aj manžel mal presne v takom veku záchvaty a pritom nie je epileptik,ale tiež bral lieky do 10 rokov a záchvaty mal len zahľadenia párkrát ale lieky musel brať.To bola ešte aj trošku iná doba.

sway18
1. nov 2011

@tita201 ahoj mi mame záchvaty ked sa prebuudza tiez nam dali pheneamaletten...Zachvaty mame od septembra a vobec neviem od coho sa nam to spustilo Zaruska do svojho 1roku nemala nic...a potom po roku sa to spustilo najprv 1 záchvat , 2,3...a potom 3 noci po sebe je to strasneee neviem sa s tym vysporiadat neviem spavat lebo vkuse uz len ked zamrnci som hore ze ci ju to zase nechyta ...este nam presne nepotvrdili ci to je to v stredu ideme do BB na hospitalizaciu a uvidime co nam tam povedia...

bambulkabambulkova
1. nov 2011

ahojte zajtra ide kamaoska s malou 15mesacnou dcerko do Bb maju podozrenie na epilepsiu ze ma malicka ah bojime sa co ju caka ostanu aj tam spat??napiste prosiim

cairka
1. nov 2011

@martina149 , už máte po tom vyšetrení, či ešte nie? to je najhoršie tie čakačky na všetko 😖
@sway18 , to mi je ľúto, uvidíte po hospitalizácii, aké budú závery 😖 to vysporiadanie sa s tým je náročné a trvá určitú dobu, pre vás je to ešte čerstvé...mne to trvalo cca. pol roka s tým, že samozrejme keď ju vidím v kŕči, tak mi nie je všetko jedno 😢 ale tak celkovo už sa na tú epilepsiu nepozerám tak tragicky, sú aj horšie veci. je pravda, že ku pochopeniu tohto mi pomohlo podozrenie na ďaleko horšiu diagnózu...
@bambulkabambulkova , ťažko povedať, ked nevieme kam a prečo idú...

bambulkabambulkova
1. nov 2011

@cairka idu do banskej bystrice budu tam aj spat?

bambulkabambulkova
1. nov 2011

@cairka lebo jej dcerka ma 15mesiacov bojime sa onu velmi co bude a ci moze tam s nou ostat

cairka
1. nov 2011

@bambulkabambulkova , ja naozaj neviem, to idú do nemocnice? Nepovedali im, keď ich objednávali? Možno jej len porobia vyšetrenia a pustia ich, možno ich prijmú... neviem, ako v BB, u nás ma prijali s malou, tiež mala zrovna 15 m... aké má maličká problémy?

bambulkabambulkova
1. nov 2011

@cairka malicka s nicoho nic grckala a ocka jej isly do zadu a pery mala modre a zblednuta bola ,,,tak chodili po doktoroch stolicu dali,krv sona atd atd a teraz ich poslali do Bb co jej tam budu robit joj bojim sa o nich

cairka
1. nov 2011

@bambulkabambulkova , no, mohol by to byť aj príznak epi, ale aj nemusel, Najlepšie bude, ked malú poriadne vyšetria 😉 nech sa zajtra preventívne zbalia tak, ako keby ich mali prijať do nemocnice a už uvidia na mieste čo a ako bude...Malá je ešte maličká, ak to bude aspoň trocha možné určite ju prijmú aj s maminou 😉

bambulkabambulkova
1. nov 2011

@cairka dufam ze s malinkou lebo mala bez nej nevydrzi ani 3hodiny dobre dakujem ti krasne drzkajte sa prajem vsetko dobre

cairka
1. nov 2011

@bambulkabambulkova , ďakujeme, aj ja držím palce malej, nech to nie je nič vážne 🙂

cairka
2. nov 2011

@bambulkabambulkova , už viete niečo nové? ostali v nemocnici, či iba porobili vyšetrenia a pustili ich domov?

martina149
2. nov 2011

@cairka vyšetrenie ešte nemáme až v piatok 4.11. ale ešte neviem či nakoniec pôjdeme a tak dlho čakáme lebo malá má angínu a vysoké horúčky uvidíme či to bude do piatku lepšie,lebo nám za tým vyšetrením treba cestovať 50 km

cairka
2. nov 2011

@martina149 , juj, to je smola. Hádam bude do piatku zdravá, aspoň tak, aby nemala horúčky 😒

katkazabor
2. nov 2011

ahojte maminy tak ja sa tiez snazim prezit to ze som sa dozvedela minuly týžden v pondelok ze nasa babula ma epi.ani vo sne by ma to nenapadlo.necitala som si vsetky prispevky ale vidim ze aj viacere deti vyvracaju ocka dozadu ako nasa.na EEG jej to potvrdili tak sme boli tyzden v nemocnici a cakali na magneticku rezonanciu.ta nastastie dopadla dobre.uziva lieky a zatial nevyvratila ocka od piatku tak dufam ze to dlsie vydrzi.v stredu ideme na neurologiu som zvedava co nam povie a ci jej biude zase robit EEG.drzte sa baby.ved ja este ani neviem vsetko co by som mala. 😢

bambulkabambulkova
2. nov 2011

@cairka aoj mojka no tak volali sme spolu cca okolo 11tej uz boli v Bb a musia tam byt tyzden robili jedno vysetrenie ze budu vysledky poobede,volala som jej nedviha mi asi spinkaju zajtra jej zavolam su spolu na izbe tak to ma ukludnilo tesim sa aspon s toho ale tyzden je ddaka dlha doba nie? 😒

bambulkabambulkova
2. nov 2011

@katkazabor ahoj ako citam moja mate rovnaky problem ako moja kamoska aj ona dnes isla do nemocnici na tyzden co vsetko tam robili atd?Dakujem za odpoved a drzim palceky aby ste boli zdravucky ah niektore matky co sa nestaraju o deti atd maju zdrave deti a matka co by aj zivot dala ma taketo problemy ☹

katkazabor
3. nov 2011

@bambulkabambulkova ahoj no robili jej vsetky vysetrnia krv,srdce,ocne pozadie,a ja ani neviem co vsetko.a hlavne sa cakalo no tu magneticku rezonanciu.drzim palceky aby oim vsetko dobre dopadlo.a dakujem za povzbudenie 🙂

cairka
3. nov 2011

@katkazabor , malej robí EEG na každej kontrole, chodíme každých cca 4-6 týždňov. a nikto nevie všetko 😉

bambulkabambulkova
3. nov 2011

@katkazabor dakujeme ti ale nebudu to dake bolestive vysetrenia dufam ??!jojj nech uz doma tak ich lubime bojime sa o nich nech maju dobre vysledky vcera mala mat vysledky ale stale nemala kedy uz budu veddiet nacom su??

katkazabor
3. nov 2011

@cairka no to som nevedela ci robi na kazdej kontrole ci nie.tak aspon tak ze clovek vie.ved jasne ze nevie chvilu bude trvat kym na vsetko pride.teraz ju len stale sledujem ci nahodou nevyvracia ocka.a dovolite sledovat takymto detom ttelevizor?

katkazabor
3. nov 2011

@bambulkabambulkova nasa pri brati krvi ani nerevala na EKG sa kukala a myslela si ze jej robia halo halo 🙂 niesu to bolestive vysetrenia tak sa neboj.radsej treba vsetko vysetrit..

bambulkabambulkova
3. nov 2011

@katkazabor nesmu deti kukat televizor preco???????

katkazabor
3. nov 2011

@bambulkabambulkova ja som to citala na nejakej stranke ze by moc nemali a hlavne z blizka ze to moze vyovlat zachvat preto sa pytam

cairka
3. nov 2011

@katkazabor , aj tou fázou sledovania som prešla...asi všetci...ved som to tu písala pár príspevkov vyššie... Televízor kuká, pretože mám aj staršiu, tak by to šlo dosť ťažko. Ale nerobí jej zle. Mojej najviac vadí únava, vybočenie z režimu, tam je potom vidno výrazné zhoršenie stavu. A ešte jej vadí, keď má naraz moc podnetov...nové ihrisko s veľa preliezkami, že nevie kde ísť skôr, alebo keď sa so staršou tak vybesnia, že už nevie čo zo sebou...tak vtedy sa zvykne vypnúť na chvíľku, reštart systému 😒
Teraz konečne má menej záchvatov po 8 mesiacoch hľadania vhodnej dávky liekov. tak hádam sa postupne to upraví na 0 záchvatov, to sa zatiaľ nepodarilo...

cairka
3. nov 2011

@katkazabor , ten televízor si odsleduj, vadí len pri niektorých typoch epilepsie, vtedy väčšinou vadí aj striedanie svetla a tmy, prípadne zasvietenie slnka do očí... ale tento typ epi majú väčšinou dospelí, u deti zvyknú byť tie prejavy iné.

teda to nie že by som bola taký vševed, všetko to sú informácie len čo som načítala kade tade na stránkach o epi

katkazabor
3. nov 2011

@cairka držím palčkeky aby tie zachvaty uplne prestali ...drzkajte sa

cairka
3. nov 2011

http://www.edusan.sk/clanky/index.php , v abecednom zozname si nájdite "Dieťa s epilepsiou" , celkom pekný článok to je 🙂

@katkazabor , ďakujeme, aj vy sa držte 😉

martina149
3. nov 2011

@cairka No tak my už máme vyšetrenie preložené dnes som tam volala,že malá je chorá a má horúčky tak nás hneď preobjednali na 27.11 tak dúfam,že to vyjde.A ináč chcem sa opýtať aj tvoja malá je taká nervózna?lebo ja už niekedy fakt strácam nervy.Hovorila som to na kontrole neurologičke tak nám dala Peritol sirup.Ja som jej ho začala dávať tak som bola prekvapená aká bola zlatá a dobre papala,ale začala mi nejako divne pozerať do strán a doteraz sme boli bez záchvatov tak som sa zľakla a vysadila som jej ho.No a zase sledujem samozrejme a už som bola kľudnejšia.

martina149
3. nov 2011

@katkazabor naša tiež pozerá televízor a teraz poslednú dobu sa už sama postaví pod TV a musím jej zapnúť Duck Tv lebo ináč je rev.Ale ja zas viem,že televízor zakazovali u epileptikov ešte v minulosti rovnako ako aj čokoládu.