Máte skúsenosti s epilepsiou u detí?

lenka007
30. nov 2007

Ahojte ma niekto s tym skusenost? takto sa to zacalo:7 ročna dcerka sa mi začala stazovat ze sa jej toci hlava tak nam nasa doktorka dala nejake vitaminy ale ked to neprechadzalo tak nam konecne zobrala krvičku a tam nam zistili ze mame zvysene leukocity -biele krvinky.ze ma v tele nejaky zapal.tak nas poslali na krce a usne ze ci tam nie co nema a zistili sme ze je to vsetko ok.od tial nas poslala pani doktorka do skalice ne neurologicku ambulanciu Ivankovi.ona nas poslal na nervove tam nam robili vysetrenie EEG.a zistili pozitivny nalez ze by mohlo ist o epilepsiu.ale este nam maju robit CTG mozgu.zatial nam dal tabletky a teraz mame cakat.ale u nasej dcerky ziadne ine zmeny okrem tocenie hlavy nebadame.absolutne nic.ak mate podobne skusenosti budem rada ak napisete.dakujem

ivanocka83
20. sep 2014

Babenkykazda jedna s vas,ste absolvovali MMR?.My mame lozisko spankovej v casti,ja som si vsimla ze moja v noci skripe zubkami,moze aj toho ukazovat zle EEG,Inac nic sa jej nerobi.A nas na MMR neposlala Mam sa pytat?.UZIVAME-Timonil retard 2*1a orfiril150 1nanoc

ivanocka83
24. okt 2014

Ahojte prosim o radu,nakoniec sme boli na neurologii a eeg spankove mame zle-vyboje.doktorka nam povedala ,ze zkripanie zubami moze byt zachvat nasa v noci zaskripe,dali nam timonil retard 150 a teraz k tomu na noc orifil long 150,nuz preslo 1 mesiac a mala este skripe maaalinko menej ako skripala,bojim sa ze jej tie lieky este viac uskodia co mam robit?som v koncoch inac na nej nic nevidno nema ine zachvaty,aspon som nic nezbadala.Dufam ze s toho vyrastieme.

cairka
24. okt 2014

@ivanocka83 , pokiaľ má výboje na EEG tak nie je iná možnosť. Oni tie lieky môžu uškodiť pri vývine dieťaťa...ale neliečené záchvaty ďaleko väčšie škody narobia...Chápem tvoj strach, my sa s diagnózou trápime už 4 roky a aj tak pri prejave záchvatu som rozklepaná jak želé...To škrípanie môže a nemusí byť prejavom záchvatu,, aj moja staršia škrípe zubami a nie je neurologický pacient...A ináč nastavenie na liečbu, ktorá zaberala, trvalo 14 mesiacov...kým sa našla správna kombinácia liekov + správne dávkovanie. Držím palce, aby sa to u vás ustálilo rýhlejšie.

ivanocka83
24. okt 2014

@cairka Dakujem ti velmi pekne,ten strach ma zzoziera,musime byt silny,chodi mi do prvej triedy a robi nam velku radost drzkajte sa pa

lovula
29. okt 2014

ahojte kočky, mohla by som sa tu trošku u Vás poinformovať?
Malému teraz zistili epilepsiu, má ložisko v pravej časti mozgu a zatiaľ predpokladajú, že záchvaty u neho vyvolávajú horúčky, nakoľko ich zakaždým dostal po teplote, ktorú predchádzal slabý kašel alebo soplík.
Záchvaty mal dva, jeden len slabý 10 min., druhý bol hrozný 40 min. a hodinu bol v bezvedomí, po odoznení záchvatu, celý deň nehábal ľavou stranou tela. No bolo to hrozné.
Nasadili mu Convulex, ale pochybujem že ešte zaberá, tak sa chcem spýtať, že čo ma čaká do budúcnosti?
Ak má takét silné záchvaty, je šanca, že sa z toho dostane, alebo to bude mať celoživotne. Nie som matka čo sa po zlej správe zrúti, skôr sa zatne a vydrží aj padajúce sekery, takže chcem byť radšej pripravená na horšie a tešiť sa s lepšieho, ako naopak.
Ďakujem za každú odpoved

bobulik22
8. nov 2014

@lovula Skús na fb stránku:,, deti s epilepsiou" tam chodí viac mamin sa poinformovať...

monulicka
8. nov 2014

@lovula tak na jednej strane je dobre, ze ma lozisko, neviem ci ma generalizovane alebo parcialne zachvaty , horise by bolo keby mal zachvaty p oboch hemisferach a bez loziska...to mame my a malej ani po 2 rokoch netrafili liecbu, nevedia pricinu, uz sme farmakorezistetny typ...u vas mozno neskor bude mozny epileptochirugjicky zakrok, kt.maleho zbavi zachvatov

laurika25
17. dec 2014

Baby ako prebieha MRI mozgu u babatka (5 mesiacov)? Lekar mi povedal,ze to bude len take 'uspatie' ,ze to neni taka silna narkoza.Mam strach z tej narkozy,niekedy rozmyslam,ci to nezrusim-:( kedze ju budu robit na moju ziadost.Budu jej ju robit v BA.Ako to vase deticky znasali aj ked viem,ze kazdy ma ine vedlajsie ucinky.
@bobulik22
@monulicka

monulicka
18. dec 2014

@laurika25 nasej robili MRI 1x ked mala 4 mesiace..bola po nej hodne spava, ale inak vdakabohu nic..

bobulik22
18. dec 2014

@laurika25 Môjmu Adamkovi robili MRI mozgu presne ked mal 5 mesacov. A bola to naozaj slabá narkóza, zniesol to v pohode. Nemali sme žiadne následky po nej. A takisto v BA .

laurika25
21. dec 2014

@bobulik22 dakujem,pisala som ti IP

ivanocka83
9. jan 2015

Babenky moje,strasne sa bojim,neviem co je je ,cez den uplne v pohodea v noci skripe zubami,teda vsimla som si ,ze troska zacne silnejsie dychat v tom sa otoci na bok a skripne zubami,uzivame timonil retard-1-0-1a orifiril 300 0-0-1,dakedy sa mi zda ze lepsie dakedy skripe viac krat,sama neviem ,ci tie lieky zaberaju mame istteraz na MRI VO FEBRUARI.,tak uvidim,stale iba placem a neviem sa stym zmierit,doktorka ma uistuje ze s toho vyde,ale ten strach mi pomaly neda spavat,baby neviem byt silna

ivanocka83
16. jan 2015

@cairka Ahoj ,mozem sa nieco spytat,prepac ze ta otravujem ale neviem kto by mi poradil,nasa ma to nocne skripanie zubami,nasadili nam orfiril long150,maalinko zabral ,boli smena kontrole a zvysila na na 300na noc,zdalo sa mi lepsie,moze sa stat ze dva dni spi celkom v pohode ajeden den zle,neviem ci lieky zaberaju alebo nie,neurologicka mi povedala ze mozu zaberat pomaly a dlhsie prosim ak mas cas odpiskontrolu namdava kazde 3 mesiace

cairka
16. jan 2015

@ivanocka83 , nuž toto ti neviem, teš sa z toho, že 2 noci sú fajn 😉 moje berie lieky už roky, ale stále sa objavujú záchvaty, nočné tiež aspoň 2-3 x do týždňa, ale naša neurologička tvrdí, že je to preto, že sa v noci budí. Keď tvoja máva len tie nočné, tak by vás neposlala na to celonočné EEG? možno by na niečo prišli 😕

pink_lady
12. mar 2015

@cairka tak nam definitivne zamietli kupele ...vraj kazdy zachvat je kontraindikaciou na 3 roky. Ma ide urvat, pritom neurolog im napisal spravu ze moze absolvovat kupele v tatracg...ma ide roztrhat

cairka
13. mar 2015

@pink_lady , tak to som v šoku 😨 Ale nechápem, čo im tam robilo taký problém, keď by išiel s tebou....Ešte by som trocha chápala, keď by mal ísť sám, ale takto....

denisocka
30. apr 2015

@cairka
@pink_lady ahojte kocky,tak sa stretavama - zas v neprijemnej teme ...

my mame problem s mladšim , uz par mesiacov ma v noci zasklby , dnes sme boli na eeg ci to nieje epi a padlo podozrenie na tu benignu epi , alebo len svalove myoklonie - ev.poliekova dystonia ,ale je nutne spankove eeg . problemy mame odkedy mal gastro problemy - reflux a nasadili mu Costi . Vtedy som si to nejak vsimla . Celu noc ním myká , ked spí,najviac asi polhodinu ,hodinu po zaspaní , myká prstami , nohami , cuká končatinami , obcas akoby stiahne brusko alebo hrudnik ... spankove eeg bude ale najskor o mesiac, dovtedy asi osiviem ..

pink_lady
30. apr 2015

@denisocka Moj mal také isté sklbanie svalov, eeg bolo viac menej ok,dr povedal ze u deti s adhd sú myoklonicke zasklby bezne. Aj celú noc. Po roku a pol dostal prvý vacsi epi zachvat
Nemas prečo sediviet, si zdravotnícka, nestresuj. Neovplyvnis to. Pokiaľ je to "len" epilepsia a nie z nádoru, nesediv. A z benignej zvyknú deti vyrásť a netreba niekedy ani tabletky brat

denisocka
30. apr 2015

@pink_lady diky,žiadna slava .. 😔 vy ste na tom teraz jak ?si zdrhla z fb , nolem si to tam odblokuj

cairka
1. máj 2015

@denisocka , ty si teda vieš vybrať témy 😉 Ako ti píše
@pink_lady , netráp sa zbytočne dopredu. Výsledok neovplyvníš. Ja som malú v noci nahrávala na telefón a tak púšťala doktorke, tiež to zhodnotila ako svalové myoklonie, my sme vtedy mali problém aj s nočným pocikávaním, tak zmenila lieky, pocikávanie prešlo doslova na druhý deň a tie zášklby pretrvávajú, noc čo noc, aj poobede pri spánku.
A momentálne sme na tom tak, že máme pár hodín po záchvate 🤐 Ale všeobecne sa drží celkom dobre, ale musí sa tá mrcha raz za 2-3 mesiace ohlásiť, aby sme na ňu náhodou nezabudli.

denisocka
1. máj 2015

diky kočky , ja sa potom ohlasim , ako sme dopadli .

@cairka kukam,že furt chodite do smokovca , uz chodiš s oboma ? moj mladši ma reflux - som myslela, či tie zašklby nemaju niečo spoločne , mna by epi ani nenapadla , len raz pri zvyšenej teplote kus inač s nim trhalo ,tak vtedy som sa prelakla a začala to riesiť ... staršieho lizli ine horšie dg.

cairka
1. máj 2015

@denisocka , fuha, ešte horšie? Boli sme aj všetky 3, už 2x, ale či sa ešte dostaneme neviem.

denisocka
1. máj 2015

@cairka vlastne ani neviem či horšie , asi epi by bola pre mna najhoršia z tých, čo mame .. ale zas ani to nieje výhra .

Do kolko rokov sa tam da ist s dieťaťom ako doprovod?

cairka
2. máj 2015

@denisocka , no keď sme boli naposledy, tak tam bola mamina s 11 ročnou na oddelení našom, tak asi to nie je obmedzené. Alebo teda pred 2 rokmi nebolo, ale pred 2 rokmi ani na epilepsiu ani nepípli a aha, čo si teraz vymysleli.... viď
@pink_lady

nufanek
29. jún 2015

Ahojte, zienky, trochu posuniem temu. Chcem sa spytat, ak viete poradit. K mudr Sykorovi do Ba sa da dostat na zaklade objednania?
Dva tyzdne dozadu dcerka o 5 nad ranom dostala nieco ako epilepticky zachvat. Zobudilo ma zo spanku ako ju trasie a chrci. Skoncili sme v nemocnici v Mi, ale katastrofa. Kedze bol vikend spravili len ct, to bolo v poriadku, eeg boli schopny urobit az v pondelok, co by znamenalo cely den cakania. Na naliehanie nas pustili a eeg som doriesila v pondelok sama u miestneho neurologa. Zaznamenal akurat, pomalsiu cinnost mozgu, co teda mohlo suvisiet so sobotnym zachvatom. Odporucil nam magneticku rezonanciu, on sam nam na nulistok nedal, takze zhaname dobreho neurologa. Na nete sme nasli podobny pripad chlapceka, pod clankom sa spominalo meno doktora Sykoru. Tak ci by ste mi nevedeli poradit. Vdaka

zuzi04
8. júl 2015

Ahojte, bola niektora z vas hospitalizovana s dietatkom na
Kramaroch pre podozrenie na epilepsiu? Neurologicke sa nepozdaval vysledok eeg, robili jej ho pocas spanku ambulantne asi 20 minut. Poslala nas pre istotu na
Kramare. Ako dlho tam asi pobudneme? Nevedela mi doktorka povedat. Predsa len je leto, prazdniny...aspon priblizne mi nevie niektora povedat co nas caka a kolko dni? Dakujem.

andriu11
19. nov 2015

Prosím Vás neviete či náhodou aj žehlenie vlasov nemá negatívny vplyv na epilepsiu?

youknow
11. dec 2015

Ahojte, syncek uziva Convulex a pridali nam Keppru. Pri Keppre je vedlajsi neziaduci ucinok zapal nosohltana. Mate s tymto ucinkom niekto skusenosti, a o co vlastne ide ?

viper3000
21. feb 2016

Ahojte vsetci. Na zaciatok Vam chcem popriat vsetko dobre a hlavne vela zdavicka pre vase deticky....

Chcem sa opytat co si myslite vy.....
Nasa malinka mava od decembra 2015 teploty (bez inych prici nnesopli,nekasle proste nic len ma teplotu a vzdy okolo 39.5 az 40) ....prvy krat sme dostali krce .....niekedy okolo 22.12.2015

viper3000
21. feb 2016

Zrusilo mi to takze este raz.....Ahojte vsetci. Na zaciatok Vam chcem popriat vsetko dobre a hlavne vela zdavicka pre vase deticky....

Chcem sa opytat co si myslite vy.....
Nasa malinka mava od decembra 2015 teploty (bez inych prici nnesopli,nekasle proste nic len ma teplotu a vzdy okolo 39.5 az 40) ....prvy krat sme dostali febrilne krce (nevedeli sme co robit) ale nastastie sa nam nic nestalo.....niekedy okolo 22.12.2015...isli sme do nemocnice pustili nas po 3 dnoch lebo teploty ustali p opodavani antibiotik...potom bolo niekolko dni v pohodicke a potom zase vysoke teploty ...isli sme na pohotovost tam nam dali antibiotika (zas) a malej ustali teploty po 3 dnoch potom sme boli u neurologicky na vsakovake vysetrenia imulogiu ...ale nic jjej nenasli....za nedlho asi 2 tyzdne malinka mala teplotu okolo 38 manzelka jej dala diazepam (pre istotu) ale len pol tabletky - mala vazi 12kg----neurologicka nam povedala ze celu tabletku na 8 hodin alebo ak ma uz vyssie teploty tak celu tabletku na 6 hodin .....(len na pootovsoti nam povedal ipol tabletky,nasa doktorka tiezz a neboli sme si isty ci ta cela nieje vela na nasu malu .......Problem bol v tom ze malinka po prejdeni 6 hodi na par minut - teplota okolo 39 dostala febrilne krce.... zas sme sli do nemocnice (nic nam nikde nezistili - nasli jedine moc v krvi - nastastie sono obliciek bolo v poriadku tak to uzavreli ako zapal moc ciest(popri tom jej uz ale podavali sirokospektralne antibiotika a mala za 3 dni uz nemala ziadnu tepltou)...ale ostali sme v nemocnici lebo nas uz rovno poslali aj na eeg a ostatne ine vysetrenia co sa este nerobili....prve eeg (v spanku) v poriadku po dalsich dnoch v nemocnici este jedno to vyslo zle - malinkej tam nasli nejake vyboje tak nas poslali na MR a tam zistili ze malinka ma malicku cistu co jej tlaci na epil.centrum.....tak nam rovno nasadili antiepileptika a poslali domov......A teraz je tu otazka co by ste doporucili alebo tak lebo moc sa nevieme stotoznit stym ze jej mame davat preventivne tabletky na epilepsiu pretoze ze malinka mala 2x febrilne pri vysokej teplote cez 39 - nikdy nemala ziadne priznaky co tu uvadzate alebo nieco aspon podobne ak oepil.zachvat .....tak sme si neni sme si isty c orobit dalej....sme objednany ku nasej neurologicke a uvidime ako sa to bude vyvijat...Za kazdu radu alebo nejaku informaciu vam dakujem...