Máte skúsenosti s tikmy u batoliat?

denisocka
17. apr 2009

neviem,ako nazvať temu ... aby to bolo všeobecné . tu je o tom nejake info http://www.detskestranky.cz/clanek/273-nase_dit...

a teraz k veci. Boli sme s 15.mes synom na liečení v Smokovci,bolo tam super,trochu samozrejme pre maleho traumatizujuce - nejake odbery a nasilne cvičenie na fitlopte s cudzou ženou .... ale toto hned vystriedali deti,s ktorými sa tam cítil super. Ako sme došli,všimla som si,že pri zaspávaní "myká plecom" .. odvtedy to pozorujem,je to cez 1.týžden stale ked je v klude,teda ked sedí na stoličke a ideme jesť,alebo pozerá rozprávky,počas hrania to nevidím. Inač je neskutočne živý,neobsedí ani sekundu,takže v klude sedí jedine pri rozpravke - a vtedy sem tam zamyká pravým plecom.LAvým to nerobí . Neviem či to je normálne,podla članku aj hej,ale chcela by som vedieť nejake skusenosti

ja viem,že sa tu najde XY mamičiek,čo ma polše na EEg alebo neurologiu,ale preto píšem tu,aby som vyzistila či to je nejaka somarina či choroba,nechcem zas zvbytočne maleho vystavovať nejakemu stresu,ktorý mu lekáry zjavne spôsobuju

janocka
17. apr 2009

tu je tema o tikoch, mozno pomoze....
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

denisocka
autor
17. apr 2009

hej,ale to su babatka,mna zaujímaju väčšie detičky

susik77
17. apr 2009

asi to bude nieco neurologicke...mne sa to stava aj teraz v dospelosti, ked som pod stresom-take svalove zasklby-na nohach, na rukach al. niek. na krku-to sa vzdy zlaknem, je to take trhnutie 😖

caira
17. apr 2009

denisocka:

ja uz od mala, kdyz jsem v klidu a treba koukam na televizi tak hybu nohou, taky jakoby tik, mama mi vzdycky rikala at to nedelam, ale ja si to zaprve neuvedomovala, ze to delam a za druhe me to jakoby vzdycky uklidnovalo, delam to obcas do ted, ze kdyz sedim na gauci s nohama nahoru tak mam jakoby "tik" 😀

Myslim, ze je to asi nervoveho puvodu - jeden cas jsem byla hodne ve stresu a zase jsem mela tik v oku, ze mi zacalo skubat oko 😖

denisocka
autor
17. apr 2009

ano,to oko som mala aj ja,asi 2 mesiace ale brutalne mi skakalo .... ale prešlo to ,chvalabohu,bo som sa cítila jak postih 😅

ankam
17. apr 2009

a nevzniklo tzo aj z toho stresu co pises ze mal ho tam obcas z lekarov z odberov atd...podla mna moze to byt aj tymto sposobene
predsa uz je starsi a zapameta si

denisocka
autor
17. apr 2009

hej,ved si to tiež myslím,predtým sme toto nepozorovali,a to ho pozorujem fakt velmi 😔

denisocka
autor
17. apr 2009

mna zaujíma či to je normálne ,teda kvazy normálne.....

katka1981
17. apr 2009

Jednou z pricin moze byt nedostatok vitaminu B. Cize ako prve by som vyskusala B komplex.

katka1981
17. apr 2009

susik77, neviem ako je to s babatkami ale co som pisala, to plati u dospelych a treba mat aj dostatok mineralov. Takze asi vitaminy a mineraly dat do rovnovahy. Stres odburava vitamin B, aj antikoncepcia, cize to moze byt pricina beznych tikov co postupne zmiznu.

denisocka
autor
17. apr 2009

ano,B-komplex+kys.listovu už papame od pondelka,nejak inštinktivne som mu začala davať po polke denne .... rozmýšlam ešte nejake minerály,ale neviem čo takemu malemu možem davať?

bibinka
17. apr 2009

denisocka- tikmi sme si prešli aj my u strašieho syna. Mal zhruba dva roky a tri mesiace a neskutočne rýchlo sa vyvíjala u neho rozumová zložka psychiky, všetko chcel vedieť ,všade byť, a narodil sa mu súrodenec-to bol asi najväčší dôvod. proste veľmi veľa vonkajších stimulov bolo vlastne aj na škodu a odrazilo sa to práve tikmi- mal to na tvári,vyzeralo to akoby chcel niečo veľmi tvrdé rozhryznuť-ale iba pravú polovicu tváričky. Navyše som bola aj ja veľmi nervózna, stále som akoby očakávala nejaké problémy, ako zvládne príchod bračeka a pod. No a to bol výsledok. Tak som s mu začala ešte intenzívnejšie venovať a ono to časom prešlo.Nedávali sme žiadne lieky

Tvoj malý má za sebou veľa tráum-podľa tvojich tém čo zakladáš aké má zdrav.problémy, sa mu ani nečudujem.Ten Smokovec a tvrdá pani s loptou mu dala asi "poslednú ranu". Malý to takto spracuváva a týmto spôsobom sa ukľudňuje. Niekde to ventilovať musí. Ja by som ti radila, už nechoď na žiadne zbytočné vyšetrenia, krv daj brať len v nutných prípadoch a pod- proste zníž na minimum jeho kontakty s lekármi( samozrejme neradím ti tam vôbec nechodiť a ignorovať ) a podstupuj s ním fakt len to nutné. Ono sa to ukľudní, venuj mu všetok čas, je teraz vo veku, kedy je zvýšene vnímavý a každý neprimeraný stimul ho môže len negatívne ovplyvniť. A ešte- ty sa tiež ukľudni, teš sa, že je živé striebro-viem,čo momentálne máte,ale ty musíš byť kľudná ,lebo malý všetko vycíti.

denisocka
autor
17. apr 2009

bibinka,vdaka - myslím,že si to podstatne a pravdive vystihla 😔 ešte raz vdaka,som rada,že mi tu nik neradí chodiť hned na neurologiu a tak

bibinka
18. apr 2009

deni- neurolka nič nevyrieši, len tam vystojíš radu,malý sa doktora aj tak naľaká, nič nové sa nedozvieš, akurát mu ešte pridá nejaké zbytočné lieky a ty budeš zase len "na prášky".Tak len čakaj v kľude, malému to prejde- ale nebude to hneď, chce to naozaj čas. 😉

denisocka
autor
5. máj 2009

No tak nam to rameno skace viac,zajtra idem za dokynu.citala som neziaduce ucinky lieku COSTI a ten berieme od asi 7.4. A pisu tam o nejakych extrapyramidovych neurolog.priznakoch.

denisocka
autor
6. máj 2009

tak my sme dnes boli u dokyny s tým,čo som tu už skor písala,že malemu myka plece,su to nežiaduce učinky lieku Costi na reflux a div sa svete,ako vyšite extrapyramidove príznaky máme. takže toto sme vysadili ododnes

denisocka
autor
6. máj 2009

http://www.radost.sk/kniznica.php?action=fullte... skusim kupiť nejake magnezium,a zinok, bečko doma máme

bibinka
7. máj 2009

denisocka- no tak to u vás s tými problémami nemá konca kraja 😔 😔 😔 😔 som nevedela, že malému to plicko až tak veľmi myká 😲 a aké lieky teraz užíva? len tie minerály?

denisocka
autor
8. máj 2009

nie,len isoprinosin a costi sme včera už nedali + b-komplex a kys.listovu po polovičke obden

denisocka
autor
2. júl 2009

no hlasim sa po dlhom čase,medzitým sme boli aj na EEG kde sa zostovala epi,ale na EEG chcvalabohu nič nebolo

mna ale zaujíma,par krat v noci ,ked sa malemu dačo sníva a prevracia sa zo sna a ja zasvietim ,tak malemu myká trebars ručjka,a ked ho pohladim,tak miká aj hlavičkou,ručkou,,,,,proste akoby dostal tým dotykom podnet a ma tie tiky,.....lieky neberieme žiadne,tak nechápme čo to može byť?

denisocka
autor
2. júl 2009

chcela by som to presnejšie nazvať, ZAŠKLBY

zumar.go
11. aug 2010

mile mamičky,nevie mi niekto poradiť??? pred časom som si všimla u malej(8m) tiky, robi to pri vzrušeni,papani,niekedy iba tak z ničoho nič...zatrasie ručkami a občas aj mikne tvaričkou...čim viac si to všimam tym mam pocit,že to robi častejšie...nestretol sa niekto s niečim podobnym??? mam sa obavať ,alebo to prejde...vopred dakujem..

denisocka
autor
21. apr 2011

@zumar.go moj druhy maly (teraz 8.m) to začal teraz občas robit,ako ten starši vtedy - mykne plecom,tak viac X po sebe. už sa nad tým nevzrušujem

katarina116
20. okt 2017

Dobry vecer mamičky chcem sa opytat mam doma 7tyzdnovu dceru .
A je strasne nervava a place a ma take tiky v rucickach az sa sama s nimi udre a potom sa rozplace ze sa udrela . Mava rukami jak keby krcovito . A nevieme si pomoct . Neviete mi poradit co to moze byt ?
Doktor mi povedal ze to je normalne ale nezda sa mi to ... :(
Ďakujem 🙂