Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

lienka55
20. jún 2008

Ahoj zinuska, som matkou 9mes.chlapca s hypospadiou a to je len jedna s vrodenych chyb s ktorou sa narodil.Ta druha sa tyka oblicky.Syncek trpi od narodenia zapalmi moc.ciest stale sme na antibiotikach boli sme uz aj operovani zvacsovali mu moc.ruru pretoze si mysleli ze tie zapaly su z toho.Ale nie je to preto lebo zapaly sa neustale opakuju.Co sa tyka hypospadie operuje sa okolo 1 az 2 rokov.Videla som niekolko chlapcov operovanych na hypospadiu,su 14dni uviazani o postel ani sa nemozu pohnut.Niektore operacie sa nepodaria na prvy krat takze sa musia opakovat.Chodime na Kramare dokt.Vavrovej.Kolko ma tvoj syn mes. a odkial pochadzate.Dufam ze odpises coskoro.

lienka55
21. jún 2008

Mamicky hlaste sa ktore mate doma chlapcov s takouto vrodenou vadou.Velmi malo sa o tom pise ja som bola velmi soknuta z toho co je mojmu synovi.

lienka55
2. júl 2008

Mamicky niktora z vas nema synceka s hypospadiou alebo nepoznate niekoho?Rada by som si vymenila skusenosti a rady co sa tyka tejto choroby.

zinuska
autor
9. júl 2008

lienka prepac,ze som sa neozvala,dako som si nevsimla,ze sem pribudli prispevky.. Mne sa sem dlho nikto neozval a tam som to uz nekontrolovala 😒

v akej forme to ma tvoj maly?? nas to ma tak,ze dierku na cikanie ma az v polke penisu a to odspodu.a este sikmo natocenu. ked je napriklad na zahrade, stoji a rozkroci sa,tak cika dobrych 40cm za seba 😒

Nam doktori povedali v Ruzinove,ze dokial bude mat plienky,tak ho neodoperuju,lebo to musi dychat. a moj maly jak na potvoru sa nechce od plienok odnaucit.cikat sa pyta,ale na kakanie si stale vyzaduje plienku. Teraz cakam dvojicky a do 3 tyzdnov by som mala porodit,tak teraz to neriesim,ale po porode chcem ist aj ja na Kramare a zacnem to riesit.takze ti vlastne teraz neviem poradit.radu by som potrebovala aj ja.
To je hrozne,co si napisala,ze deti su 2 tyzdne uviazane o postel.to moj maly nezvladne!! ☹ je velmi citlivy. boze co ja budem s nim v tej nemocke robit??Preco ich uvezuju?????? Inak vraj strasne zalezi od formy hypospadie.ak ma chlapec dierku na zaludi,tak je tak operacia mala a deti idu po 2-3 dnoch domov.ale nas caka zrejme velka operacia. Mne to vysvetlil doktor tak,ze mu rozrezu penis na polku /ako rozok/,z predkozky mu vytvoria mocovu ruru,aby mal dierku na spici zaluda a zasiju. 😖

tonicka
9. júl 2008

ahojcek, moj synovec ma tuto vadu a su po operacii...sestra to dala operovat v 6 rokoch 😉 cikal na krivo a dorabali mu mocovu tribicku z predkosky 🙂 pokial viem,je vsetko v poriadku...ak chcete blizsie info...popytam sa sestry...este to je cerstve, cca pol roka do zadu 🙂

lienka55
9. júl 2008

Ahojte holky som velmi rada ze ste sa konecne ozvali a ze nie sme sami s touto vadou.Najprv tonicka chcela by som teba poprosit urcite sa popytaj sestri na podrobnosti urcite nam to pomoze.Zinuska a teraz nieco pre teba. Den pred odchodom z porodnice sa mi zrútil svet. To cikanie som mala pozorovat uz skor v porodnici hned som vedela ze nie je nieco v poriadku zdala sa mi akasi mala a ina.Mala som pozorovat odkial cika.To bol prvy sok.A ten druhy ze malemu nasli iba jednu oblicku.Ako 2tyz.prekonal zapal oblicky bolo to na rozhrani zivota a smrti.Nastastie vsetko dopadlo ok.Po tomto zapale nasledovali dalsie ale uz len zapaly moc. ciest.Ako 5mes. nas operovali,zvacsovali mu moc. ruru lebo si mysleli ze tie zapaly su z toho. Bol to omyl pretoze zapaly mame doteraz a sme stale na antibiotikach.Vy ste ako na tom zo zapalmi?Moj maly ma dierku presne medzi koncom penisu a zaciatkom vajicka cize na tom spoji.Cikame lepsie mal to iba tenucky prud nakolko stale zbierame moce tak mam co robit aby som ho zachytila.Maju nam operovat estew nezostupene vajicko a potom hypospadiu.Chodime na Kramare.S postupom operacie si mala pravdu.Videla som niekolko chlapcov po operacii su priviazani preto aby si to nechytali a nevytrhli.Bol tam jeden chlapec co si tovytrhol.Je to hrozny pohlad ked sa ti dieta nemoze pohnut 2tyz.Chcem sa ta spytat ci aj tvoj maly ju ma taku mensiu?A este jedna otazka,premna je to velmi chulostiva zalezitost hovoris o tom niekomu ja nie.A na zaver jedna pozitivna vec ze mojmu malemu pri tej operacii nasli aj tu druhu oblicku a je zdrava a funguje tak ako ma.pa

zinuska
autor
9. júl 2008

Tonicka urcite sa spytaj prosim!!! a aj v ktorej nemocke mu to robili!

Lienka,no teda,musela si prezivat peklo,chuda moje ☹ uzasne,ze aspon jedna pozit.sprava o tej oblicke.
A maly ma ako predkozku?? tak ako ostatni chlapci? lebo moj ma vlastne zalud vonku,je ho vidiet od narodenia a predkozku ma len hore a je jej tak vela... ja s tym nemam problem o tom hovorit,je este maly. a nikto zato nemoze. Inak ano,cikulaka ma malinkeho,jeho rovesnici a vlastne aj mladsi chlapci ho maju väcsieho.aj natoto mi v Ruzinove povedali,ze kym mu trosku nenarastie,tak ho nemozu operovat. a jemu zda sa rastie,ale neskutocne pomaly.. Zapaly vobec nemava. Boze to priviazanie moj maly naozaj nezvladne!! a mozu tam byt dufam maminy s detmi na izbe hospitalizovane????

lienka55
9. júl 2008

Zinuska tak to mas pravdu ze som si prezila peklo a prezivam ho dodnes ,pretoze kazdy jeden zapol nam moze uskodit. Povedali nam ze tie zapaly ma pre tu hypospadiu pretoze to tam nema vzduch su tam bakterie je to zaparene takze dokial nam to neodstrania budeme na tom takto.Moj maly ma zalud tiez vonku myslim si ze to asi vsetci s hypospadiou nie?Oni ich maju preto malych pretoze ich maju schovanych vo vnutri. Kedze je ta trubica mala tak im to taha do vnutra.Maminy samozrejme mozu byt na izbach s detmi. Pocula som aj to ze tie operacie nevyjdu na prvy krat casto to musia opravovat.

zinuska
autor
9. júl 2008

Lienocka nestras!! dajBoh,aby nam tie operacie vysli na prvy krat!! 😒 ako to zvladneme,resp.ako to zvladnu nasi synovia?? Viem,ze su aj omnoho horsie choroby a casto aj nevyliecitelne a tak pri tomto nasom strachu nas moze tesit to,ze nasim synom sa pomoct da,ale aj tak sa toho moc moc bojim. a hlavne si to neviem predstavit,ako to zvladneme,lebo uz na jesen by som to chcela riesit a ist s malym na operaciu,ale doma budem mat malinke dvojicky a tie s nami do nemocky nebudu moct.. bude to tazke,ale dako sa to bude proste musiet zvladnut.. este neviem ako to spravit,aby sa mi maly vzdal plienok 😒 Tebe tiez povedali,ze nemoze mat plienky v case operacie? ze uz musi byt nauceny na nocnik ci zachod a to aj v noci?

tonicka
9. júl 2008

do 6 rokov mozu byt, sestra si zobrala nadstandart a mala vysielacku, malý to zvladol vyborne, myslim ze ho ani nemuseli napokon uviazat, on si to dal krasne vysvetlit...sestra ho na to skoro rok pripravovala tusim, lebo im stale presuvali terminy operacie...robili mu to na kramaroch. Jedine co mu vadilo, ze nema teraz predkozku. A jej to rozne vysvetlovali, aj hadicky ci bude musiet mat a tak...napokon on mal len tusim tri dni vývod.
Inak ja som asi tak rok a pol do zadu tiez zakladala kvoli nej tuto temu a vtedy sa nam nik neozval, ale je super ze teraz je tu viac mamiciek a viete si poradit. Jaj a jej tiez hovorili, ze pravdepodobne budu musiet mat tak 2 az 3 operacie...ale vyzera, ze netreba. A este jej hovorili,ze tak 4 hodiny to bude trvat...a zvladli to za hodinu a pol, neboli ziadne komplikacie chvala bohu. A este jednu vec co sestra vycitala na nete a velmi im pomohla, ze cez den behat po operacii na holo, ale ked niekam idete,alebo ho treba obliect, tak treba "pevne" slipy, nie volne trenky, aby sa mu to netrelo a nesuchalo, ale mal ho pevne ulozeneho, lebo je to citlive 😉

lienka55
9. júl 2008

Zinuska nam tiez povedali ze ho odoperuju az ked nebude nosit plienky a potom ze aj skor tak ani sama neviem kedy.Podrobnosti budem vediet az 8.9.Velmi ta obdivujem ze budes mat dvojicky ja mamdost jedno nie to este dve.Nebojis sa ze by to mohol mat aj tvoj druhy chlapec?Citala som ze sa to vyskytuje aj u dievcat len tam je to horsie takze chlapci su na tom lepsie.Bola by som rada keby sme ostali v stalom kontakte.Tonicka dakujeme za podrobnosti a povedz sestre nech sa pripoji aj ona sama do nasej diskusie.Este sa jej spytaj kto jej operoval maleho?Ja sa nemozem z toho stale spamatat,vobec clovek ani nevie ake choroby existuju.Vobec by ma nenapadlo ze moj syn taketo nieco bude mat.

zinuska
autor
9. júl 2008

cozeeee?? aj u dievcat?? a to sa ako prejavuje?? 😕

Ja sa strasne bojim,ze to bude mat aj maly Alex ☹ uz som mala aj sen,ze som porodila a prve,co bolo som sa pytala,ci ma hypospadiu 😒
Inak my sme planovali len jedno druhe babo a tak sa nam to podarilo,ze Maximko bude mat aj braceka aj sestricku. ale ja sa tesim. len aby boli zdravucke.ostatne sa da zvladnut.par neodspanych noci,to je ok. to zvladneme.aspon tu bude veselo 🙂

lienka55
10. júl 2008

Uz si to presne nepamatam ale tiez maju vyvod moc.rury inde.Unich je to komplikovanejsie.Nepatrala si u svojho gynekologa cim to mohlo byt sposobene?Co sa vlastne mohlo stat?Tvojmu malemu to zistili tiez v porodnici,a ako a co ti vlastne povedali lekari?Videla si hned ze nie je vsetko v poriadku?

tonicka
10. júl 2008

myslim, ze primar detskej urologie, zabudla som meno...sestra je teraz na dovolenke, potom jej poviem 😉

kili
11. júl 2008

zinus, a nemôže ísť na operáciu skôr, keby si používala látkové plienky?
ale keď, ako písala tonička, to tak neponáhla, tak asi sa s tým netreba tak stresovať, že sa ešte nepýta.

zuzitka
11. júl 2008

ahojte 😉

aj moj chlapcek ma hypospadiu 😖
ale asi to nema tak strasne ako pisete vy, ked stoji, cura si na lavu nozicku. chcu mu to operovat tiez az sa zbavime plienok. mame sa prist ukazat v septembri. tiez chodime Mudr.Vavrovej na Kramaroch

zinuska
autor
11. júl 2008

tonicka a mal maly velke bolesti??? A teraz ma nieco take ako obriezku,ze? kedze nema predkozku. nieje potom pipik daky citlivy?? nerobi mu to problem? alebo nieje nachylnejsi na infekcie?

Kili,vidim,ze sa operuju aj starsie deti,tak normalne rozmyslam,ze pockam este rok,aby si to maly dal vysvetlit a aby ho nemuseli na dva tyzdne privezovat.vtom vidim najväcsi problem. 😒 A skor ani nechcem ist,uz kazdu chvilu budem rodit a kym si ako tak zvykneme s dvojkami na spolocny zivot,tak to potrva nejaky ten tyzden.takze nechcem porodit a hned nechat dvojky doma.. ved komu aj? 🙂 uvidim aj podla toho,ako sa mi podari kojit. ak by boli na UM,tak budem uvazovat este tuto zimu nad operaciou. Nuz odrodim a pojdem sa popytat na tie Kramare..

Je to pravda,ze na Kramaroch su najlepsi detsky chirurgovia???

Tonicka,a musela sestra zato platit,ci je to hradene statom,kedze je to vrodena vada??

Zuzitka,daj prosim vediet,ako ste v septembri dopadli a co povedal doki,ok?? dik moc

Lienka,moj maly to ma zdedene- po ockovi,ale tera ten to nema ani zdaleka take zle... ja som do porodu maleho ani netusila,ze to ma aj moj muz,takze tak.

Kili,ked pojdeme na operaciu,potrebovala by som kus tvojej odvahy a sily... Ty si moj vzor silnej a statocnej maminy!! 😉

kili
11. júl 2008

no naši nemajú hypospadiu a keď, teda keby stáli, tak si čúrajú na hlavu 😀

tonicka
11. júl 2008

plienka nema byt preto podla mna, aby sa poprve nazaparilo pri hojeni a podruhe aby si vedela okontrolovat ci je vsetko ok...napriklad aby sa dieta nezacalo znovu poccikavat(problem so svieracmi a pod) a viem ze sestra musela kontrolovat kazde cikanie, ci ka prudom a nie prerusovane. Tak isto, vyvod ked daju prec tak sa musi ist vycikat a vtedy sa to kontroluje a keby mal plienku,tak sa to velmi neda 😉 Je to platene statom, ona platila len izbu ajedlo si tusim maminy platia 😉 Nemaju ziadny problem pokial viem...ani infekcie, ono prave ked je tam predkozka mozuu vznikat,lebo sa tam dostava moc 🙂 Bolesti nejake mal,ale zvladli to statocne...ked by som musela ist na takuto operaciu,idem so starsim dietatom,tak okolo 4 az 5 rokov,pripadne neskor...tomu sa to da vysvetlit 😉

zinuska
autor
11. júl 2008

toni,diky! aj ja si myslim,ze by bolo isto lepsie pre maleho ist tam tak za dva roky,to by isto lahsie zvladal,ale preco potom doktori hovoria,ze idelane je operovat to okolo 2ho roka zivota?? vraj sa to lepsie hoji tymto malym detom...

tonicka
11. júl 2008

vobec neviem, sestre tiez hovorili.. a popravde jej stale hovorili,ze sa mu budu v skolke smiat a podobne 😅 neviem, sestrin maly je velmi rozumny, aj mu to umyvali a sestra mu hovorila ze operacia bude rýchla a prebehne bez komplikacii a ze sa mu to rýchlo zahoji a nebude to moc boliet a to si opakovali stale a aj tomu uveril a aj to tak bolo 😵 😵

lienka55
11. júl 2008

Ahoj Zinuska vobec som to nepochopila pokom to ma tan tvoj maly?PO tvojom otcovi alebo manzelovi?Ked si tam pisala ze do porodu si ani netusila ze to ma aj tvoj muz to si mu ho ani nevidela? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 prepac tosku srandy.

tonicka
11. júl 2008

lienka, typujem, ze skor obzerala nieco ine, ako ze odkial cika 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zinuska
autor
12. júl 2008

no baby!! 😎 😎 dostavate ma do rozpakov! 😎 Lienka ma to moj muz. No a ja som zas v zivote vela tych chlapskych veciciek nevidela 😎 a vazne som nikdy neriesila,kade cikaju 😀 😀 Muz ma dierku kustilincek od spravneho miesta,kde by mala byt,takze operaciu nikdy nepotreboval,nijako ho to v zivote neobmedzovalo tak o tom ani nikdy nehovoril. a vidite,dokazal s tym splodit nadherneho syna a este aj dvojicky 😀 😵 ale maly to ma dost zle ☹ to operaciu rozhodne potrebuje,aj kvoli tomu,aby raz mohol mat deti.. ale hlavne kvoli psychike.

Toni ako dlho boli v nemocke??? baby neviete mi dat kontakt na tu pani doktorku Vavrovu?? dakujem,napiste mi to do IP prosim!!

lienka55
12. júl 2008

Zinuska som rada ze si to zobrala s humorom.Naozaj som to nepochopila.Ja sa bojim ake to v buducnosti bude mat moj maly po estetickej stranke aby nemal z toho komplexy.Ja co viem tak tie 2tyz.sa tam lezi.Posielam ti aj to cislo na Vavrovu.Ty si tam este nikdy nebola s malym?

tonicka
12. júl 2008

Ich tusim pustili o 4 dni skor,ked zacal sam cikat a bolo to v poriadku...takze tusim 10 dni...zistim od sestry 😉

lienka55
13. júl 2008

Dievcata chcela som sa vas este spytat ako dodrziavate hygienu u chlapcov,kupete ich kazdy den?Mna sa kazdy vypytuje preco ho kupem kazdy den,nemusim to nikomu snad vysvetlovat. 🤐 🤐 🤐

tonicka
13. júl 2008

nevysvetluj, kazdy kupe ako chce, ja mam sice dievcatko, ale kupem kazdy den,len obcas vynechame,ked napr je velmi unavena a sprchovala som ju na plavani 😉 vobec to neries, su rozny ludia, ja som malu kupala kazdy druhy den ked bola malicka,lebo sa jej to nepacilo, a nemala sa kde uspinit...a nikho do toho nic 😀

zuzka.25
15. júl 2008

ahojte...
aj náš Tomáško má hypospádiu.. tiež chodíme k dr. Vávrovej na Kramáre a tiež nám povedala, že operovať ho budú až keď bude mať okolo dvoch rokov a bude bez plienok.. mám tiež des a hrôzu z toho, ako ho dva týždne udržím bez pohybu na posteli :(. Náš Tomi má dierku hneď pod žaluďom, takže mne to neprišlo až také "zlé", ale keď som sa dr. pýtala, že či má tú ľahšiu alebo ťažšiu formu, tak povedala, že niečo medzi. Vraj hospitalizácia 10-14 dní a musí mať priviazané nohy a keď pôjdem na WC alebo sa najesť, tak aj ruky, aby si to nevytrhol, lebo je dôležité, ako sa to tam vnútri zahojí, aby mu tadiaľ nešiel moč dovtedy, kým nemá...

asi sa vyzbrojím notebookom a rozprávkami a čo ja viem čím, aby som ho tam udržala...

mám tiež dvojčatá, našťastie sú dvojvaječné, takže druhý to nemá, chvalabohu...

zinuška, dík za upozornenie na túto tému... takže malý to má zdedené.. hm, ja netuším, po kom to môže mať náš, asi sa niečo zblblo keď sa mu pipík ešte len vyvíjal??? neviem...

lienka55
16. júl 2008

Ahoj zuzka.25,som rada ze si pripojila k nasej teme.Aj ked radsej by som bola aby to nasi chlapci nemali.Myslim si ze ten tvoj Tomasko to nema az take zle,kedze ma dierku hned pod zaludom.Este stastie ze to nema aj ten druhy.A kedy sa ti presne narodili chlapci aj moj maly ma tak isto ako tvoji?Ani moj maly to nemal po kom zdedit tiez sa stala asi chyba pri vyvoji.Ako si na to prisla ze ma hypospadiu,vsimla si si to sama v porodnici ze to je nejake ine alebo ta upozornila detska lekarka?Poviem ti aj mam strach ako tam maleho udrzim,videla som chlapca na vlastne oci ako si to vytrhol skor ako bolo potrebne,kedze sme uz boli hospitalizovani na urologii.