Máte skúsenosti s vyplakaným pupkom u 2. mesačného?

jlevica
17. nov 2007

Ahojte mamky a ockovia, mate niekto skusenosti s vyplakanym pupcekom u 2.mesacneho babetka? Ma ho dost vyduty von.

saskarisko
21. jún 2009

Ahojte,
otvaram opat tuto temu.
prelepujeme pupcek 3 den, aj sa nam zda, ze vydureninka sa zmensila. len vecer po odlepeni je tamponik, ktory ma dcerka v pupceku vlozeny cely zlty. a po vybrati vytecie cira zlta tekutina.
ak mate s tym niekto skusenost, napiste prosim info, ci aj u Vas to bolo takto alebo ci mame opatovne navstivit lekara. dakujem.

martinka17
30. jún 2010

@saskarisko
je to síce staršie čo si písala, ale ak si nebola ešte u dokyho náááhodou, tak by si mala ísť. Ja som lepila len krátko, ale taký problém sme nemali. Môže to byť zápal a to je nebezpečné 😔

nikollette
30. jún 2010

Martinka ved to bolo už pred vyše rokom 😅
už to určite nie je aktuálne 😕

martinka17
30. jún 2010

@nikollette
soryyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, som si všimla len mesiac 😲 😀

nikollette
30. jún 2010

Myslela som si 😉 😅

saskarisko
30. jún 2010

Ahoj,
@martinka17 - dakujem. uz je to nastastie za nami. ano, bola som vtedy opatovne u doktorky, a prestali sme lepit pretoze to vsetko hnisalo. len sme cistili, repikovali, susili. po mesiaci zvysok pupocnej snury navrel a praskol, a lekar ho na druhy den vypalil lapisom (v konecnom dosledku to ani nebol pruh). od toho dna (po 2 mesiacoch) sa nam uplakane babatko zmenilo na vysmiate a spokojne babatko.

blueapple
30. jún 2010

ahoj holky, lepení je jeden způsob, ale je otázkou, zda pomůže. .. 😖
Můj maličký měl pupeční kýlu - také zhruba od 2. měsíce. Měl jí ošklivě vystouplou, že jsem měla strach, že mu ten pupík praskne. K tomu, když se stisknul, mu tam čvachtala voda...hrůůůůůza. 😝 😝 😝

Doktorka lepení odmítla, že nepomáhá 😢 a poslala nás na rehabilitaci.

Fyzioterapeutka říkala, že pupeční kýla je způsobená rozestoupením (slabostí) břišních svalů (vrozené, prdíky, pláč,...). Ty svaly se musí posílit, pak kýla "zaleze". Buď mimi cvičí samo, doporučují hodně dávat na bříško nebo spíš doporučují cvik Vojtovy metody - 4x denně - tiskne se bod pod prsíčkem a miminko reaguje tím, že zvedá nožičky a posiluje svalíky. Cvičila jsem s ním poctivě a po 2 měsících má pupík jako lusk, zalezl a je v pohodě. VŠEM DOPORUČUJU ! Zeptejte se na to pediatra.

Je pravda, že jsem slyšela názor, že zmizí, i když se nic nedělá, .. takže je na každém, pro jakou cestu se rozhodne. 🙂

martinka17
30. jún 2010

@saskarisko
ste si teda užili ☹ A prepáč, fakt som si nevšimla rok, len mesiac 😕

saskarisko
30. jún 2010

@martinka17 - v pohode, aspon dostal niekto info 😉
@blueapple - ja suhlasim, ze sa to cvicenim upravi. ale, ak je mozne zvysok cievky odstranit, tak by nemali lekari vahat, lebo aspon nasu malu hrozne ten zvysok ominal a asi aj svrbel (boliet ju to asi nebolelo, lebo aj ked jej to vypalovali, tak neplakala). a vdaka tomuto sa zacala velmi skoro pretacat z chrbatika na jednu a druhu stranu (to cca od 4,5 tyzdna), a tym si sama to brusko posilovala.