Máte skúsenosti so zapareninami u dvojmesačného dieťaťa?

adusaaz
8. apr 2020

Dobrý deň, doma mám 2 mesačnú dcéru a toto sa jej spravilo na zadočku bola som u doktorky minulý týždeň a tá mi povedala že sú to zapareniny a mám dávať vačšiu vrstvu sudocremu,skúšala som aj rybaciu masť aj repík a zbledlo to len troška. Preto by som Vás ostatné mamičky chcela poprosiť o radu ktoré s niečim podobným mali skúsenosti. Ďakujem za rady.

sinda11
8. apr 2020

@adusaaz jednoznačne si urob vývar z repika a obklady jej rob a tu pomôže len v lekárni kúpený imazol

adusaaz
autor
8. apr 2020

@sinda11 dobre určite si to kupím a naďalej budem robiť obklady ďakujem pekne za radu

nikpa
8. apr 2020

@adusaaz najviac u nas na zapareniny uľavil bepanthen. Tiež som na to patlala najprv sudokrem a všetko možné ale az po bepanthene som videla ze sa ukludnil. Ale repik je tiez fajn predtým ako to niečím natries.

hipuska
8. apr 2020

Chudatko. Treba riťku udržiavať suchú. A často prebalovat, nechávať holu, vetrať. Používať čistú vodu, nie vlhčené, zakaždým umyť a naozaj dokonale vysušiť. Nezabalovat vlhku. Treba skúsiť vysusat aj fénom. Ja napr.nepouzivam žiadne krémy a má nádhernú ritulku. Neprebalujem v noci, ale on nekaka do plienky ale do vedierka.

mirka2405
8. apr 2020

@adusaaz nam pomahala nechtikova Weleda....

mmoonna
8. apr 2020

Ahoj, môj syn to mal ešte horšie, až mu z toho išla krv. Nepomohol žiadny krém, ani repík. Nakoniec mi doktorka predpísala tú fialovú vodičku, nespomeniem si ako sa volá a tým som mu to natrela. Toto jediné mu pomohlo. Ale u nás to bol jeden z príznakov alergie na BKM.

lenka2710
8. apr 2020

@adusaaz nám veľmi pomohol imazol krém pasta spolu s bepanthenom a kamilkovy čaj na to prikladať a co najviac vetrať

5peta1
8. apr 2020

Nam na vsetko zabral phytiol. Ten sa uz nevyraba, ale jeho alternativou je neo phytiol. Ten mam v lekarnicke stale a pouzivame ho cela rodina. Ked sme mali taketo problemy, vecer som natrela a do rana bolo zazrakom zahojene. Ale je pravda, ze ja som po kakani umyvala v umyvadle a vysusila pokozku uterakom.

iwka1984
8. apr 2020

@adusaaz aké plienky používate? My sme mali z Pampers a keď sme zmenili bolo za pár dní fajn. Popritom sme natierali bepanthen masť.

nikuska44
8. apr 2020

@adusaaz my sme skusali rybaciu, sudocrem, aj bepanten, nepomohlo nic z toho. Nakoniec som vyskusala obycajnu lacnu zinkovu mast a za par dni bolo po probleme. Stoji v lekarni okolo 2,50€

mimibb
8. apr 2020

Moja druhorodena bola veľmi citlivá na chémiu v čomkoľvek, robili sa jej strašne zapareniny, vyskúšala som x kremikov a zabral jej až imazol krém-pasta a samozrejme žiadne vlhčené utierky, len čistá voda a eko plienky...

brezza
8. apr 2020

@adusaaz ja davam malemu weledu. Raz ked sa minula a dala som tusim babylove mal zapareniny, hned som kupila znova weledu a preslo to.
Inak ak ti smiem poradit daj tu fotku radsej prec.. nevies ci sem aj nejaky uchylaci nechodia

denisa098
8. apr 2020

@adusaaz repík ti pomôže ale tieto zapareniny už sú na miešanú masť od lekárky, kúpte si bephanten a zavolajte si o recept.

denisa098
8. apr 2020

@nikpa hej repík a bephanten pomáha ale toto je už moc, preto jej treba riadnu masť

mily7
8. apr 2020

@adusaaz vies co, nam pomohol olej. Olivový, kokosovy. Premastit tie zapareniny. Uz rano bolo lepsie. Doporucovala to kozna lekarka. Skus si poguglit ale vyslovene moja skúsenosť aj skutočnosť mojej sestry so zlymi zapareninami.

martina8888
8. apr 2020

@adusaaz vyskusaj uriage barierderm. Ten je naozaj super. To ti musi dcerka aj riadne plakat, ked to ma taketo zapalene. Skus par dni len latkove plienky alebo cez den uplne bez. Nech ju nic nedrazdi.

00ivi00
9. apr 2020

Predtým než jej napatleš riťku všetkou možnou chémiou, tak skús zmeniť plienky.. My sme mali z Pampers zapareniny ako šľak, ale našla som si zdravšiu alternatívu a ešte k tomu od jediného slovenského výrobcu plienok a bez chémie 👍🏻 jemné zapareniny máme aj tak ale pripisujem to synovej precitlivenosti.. Tiež treba veľa vetrať a ja ešte k tomu aj po skoro každom umytí vodou aj vyfénujem 👌🏻

adusaaz
autor
9. apr 2020

@iwka1984 používam lupilu plienky od začiatku, ale raz som skúsila ešte jedny čo som dostala od mojej mami a z tých sa vyhádzala tak som ich prestala používať a o týždeň na to sa jej tam spravila toto a používala som zo začiatku len sudocrem a doktorka mi povedala že to prejde len mám dávať veľa krému len už som nevedela čo by jej pomohlo preto som poprosila o radu

iwka1984
9. apr 2020

@adusaaz my používame od začiatku tiež lupilu a zaparene sme mali z Pampers a potom sme to vyliečili bepanthen a veľa umývať najlepšie čistou vodou a vetrať. Prajem rýchle uzdravenie 😉

adusaaz
autor
9. apr 2020

@iwka1984 ďakujem pekne ja som dnes kúpila imazol masť a tú fialovú vodičku tak dúfam že to zaberie

adusaaz
autor
9. apr 2020

@mmoonna tú fialovú vodičku som si kúpila v lekárni mi to dosť odporúčali tak dúfam že zaberie a Vy ste po koľkých dňoch videli že sa to lepší?

mmoonna
9. apr 2020

@adusaaz jemu sa to zlepšilo asi za dva dni. Ale keďže to mal až krvavé,tak úplne sa to stratilo za pár dní. Ale ono bolo od začiatku vidieť,ako sa mu to po okrajoch sťahuje. Nám veru nič iné nepomohlo a to som skúšala asi všetko. Držím prsty 🙂

adusaaz
autor
9. apr 2020

@mmoonna Ďakujem Vám veľmi pekne🙂