Máte tiež doma indigové dieťa?

melory
9. mar 2007

tiez mate doma indigove dieta?

jankamanikova
16. mar 2007

Zaujimava tema. Podla toho, co pisete mam v okoli vela "indigo" ludi 🙂 . Niekedy som "indigo" aj ja 😀 , ale to je len moja nalad. V kazodm pripade je to zaujimavy zivot. A Ti ludia (deti) to maju tazke v zivote. Urcite.

sofiela
27. mar 2007

waw, super clanok, boze nikdy som o tom nepocula doteraz...este raz si ho podorbnejsie prejdem, normalne sa mi zdaju zlate "indigove deti "

pramen23
11. apr 2007

No, musím Vám povedať milé mamičky, že Vás veľmi obdivujem, lebo zvládať indig.deti nie je vobec ľahké. Ja s mojou sestrou sme tiež indigové a naši to s nami nemali ľahké. Chcem len povedať, že také dieťa potrebuje veľmi veľkú dávku trpezlivosti, lásky a hlavne pochopenia. Takisto je doležitá komunikácia. Treba mu všetko vysvetliť, ono totiž nie je hlúpe.Tak isto úplne súhlasím s daním pravidiel a hraníc, ale nepreháňať to. Naša mamina nám tieto hranice moc nedala a ja mám doteraz problém sa tu trocha vyznať a robí mi to občas dosť veľké problémy, ale pracujem s tým. Ked s ním budete komunikovať ako so seberovným bude Vás omnoho viac počúvať. Držím Vám palce. 🙂

zvedavamt
6. máj 2007

tak ten test na mna uplne sedi 🙂 a moja mala je pravdepodobne ties indigova.uz viem ,ze je hyperaktivna a snazime sa tym riadit aj vo vychove.mam knizky z cierneho petra,co tu bol odkaz a planujem ich dat prestudovat aj do skolky aj skoly,bo je to nove a nevie sa o tom,ako pristupovat k takymto detom.aspon uz vieme,ze moje dieta nie je nevychovane,xi

margaretka5
11. máj 2007

ahojte. Mám pocit, že tie deti, ktoré sú „iné“ využívajú našu snahu im pomôcť . Vidím to okolo seba, vidím ako sa správa môj syn. Odkedy som začala používať na neho iný meter ako na dcéru je nezvládnuteľný 🙄 . Ťažko sa určujú hranice...

melory
autor
15. máj 2007

zistila som ze ked sa "tymto" nieco vysvetli ozaj to zabera. aj ked niekedy opakujem jednu vetu osem krat - stoji to za to.

certica
15. máj 2007

chce to len spravny argument 😉

melory
autor
15. máj 2007

ja deti neklamem, ani huga, cize argument je vzdy opraveny a pravdivy. ked ide k doktorke na injekciu tak mu to poviem a ked placem tak dookola hovorim ake je to dolezite.

milhaus
15. máj 2007

na všetky otazky okrem jednej som odpovedala ano, dcera ešte neviem aka bude

lilourich
15. máj 2007

Holky to je fakt zajímavý, nikdy jsem nic takovýho neslyšela......až tady

melory
autor
20. nov 2007

na nase ingigove dieta plati dohovarat, vysvetlovat...dookola sto krat - je to jedine co zabera.

karla6
20. nov 2007

Zkoušela jsem si ten test od Expertky a myslím, že podle něj by vycházelo, že indigové dítě je úplně každý člověk na světě. Podle toho se určitě indigové dítě nepozná.

melory
autor
20. nov 2007

karla tiez som si myslela....dakujeme ze si prisla

melory
autor
20. nov 2007

takze mne vyslo ze som nie indigove dieta ale ved toto ani nieje o nas ale o nasich detickach.

karla6
21. nov 2007

Čau Melory 🙂 , ale když indigové děti vyrostou, tak jsme z nich my dospělí, ne? Nebo pak se to nějak ztrácí? Tomu nevěřím. Věřím tomu, že jsou indigové děti, ale určitě nejdou poznat podle toho testu. 😎 Pokud posuzuju podle sebe a svých synů, tak podle toho testu by to bylo každé dítě.

melory
autor
21. nov 2007

karla, jasne aj tak sa to da vysvetlit, len mam pocit, ze keby som bola indigove dieta, tak som aj ingigovy dospelak, co niesom, test na mna nesedi. moj syn ma od narodenia problemy neurologickeho charakteru. mal afektivne zachvaty, bol dost "iny" spravanim ako ostatne deti, ktore sa v pohode zaradili do spolocnosti, alebo im nerobil problem v beznych spolocenskych veciach. moj ano, a tak som zacala patrat, preco je "iny" a prisla som na tento clanok. zacala som sa podla neho k nemu tak chovat, vysledok bol ocarujuci. zacal ma uznavat, verit mi, posluchat. cize slo o to, ze kto ma problem s detmi, ktory ostatny nemaju, tak tento clanok moze pozitivne ovplivnit vztah dietata a rodica a ich spolocne vychadzanie si.

karla6
21. nov 2007

Melory, na mě a na mé syny zase ten test vyšel, že všichni "indigoví" jsme, ale já si to nemyslím. Necítím, že bysme s těma dětma měli něco společného. Jsme normální pozemšťani. Přitom máme všichni tři věštecké sny, dokážeme svojí myslí ovlivňovat své okolí, všichni prožíváme deja-vu, speciálně u mladšího syna mi dalo hodně práce, aby přestal vidět duchy, když byl ještě malý, atd., atd... Ale tohle mi připadá úplně běžné, že se s tím setkává každý z nás "běžných lidí". Indigové děti mi přijdou jako něco zvláštního, něco mimo nás. Na to, aby byl člověk "indigový", tak by to měl asi nějak vycítit a poznat sám, ne? Co myslíš?

melory
autor
21. nov 2007

tak karla neviem ako moze 4.rocny chlapec vycitit ci je indigovi a ci sa chova inaaaac. mne indigove deti nesuvisia s duchovnymi vecmi

melory
autor
21. nov 2007

je to narusenie mozgu.

karla6
21. nov 2007

Melory, ale to už v našem světě máme narušený mozek asi všichni. 😀 A myslím, že 4-letý chlapec to cítí moc dobře, akorát nemá dostatek informací, aby to definoval. Myslím, že děti jsou hodně citlivé a vnímavé, jen se v tom nedokáží vyznat a nedokáží to v řeči dospělých pojmenovat.

melory
autor
21. nov 2007

prestne moz dobre citi, a preto k nemu nebudem pristupovat ako k ostatnym "zdravym" detom, potrebuje zvlast vychovu a zvlast porozumenie.
hugo sa narodil mrtvy - ozivovali ho, nastastie sa im to podarilo v case, ktory ho nepriputal na vozik a nieje postihnuty ocividne. ma diagnozu lahkej mozgovej disfunkcie. cize moze byt dislektik, ci disgrafik. to mi nevadi, ved aj einstein bol LMD. len slo o to, ze v rodine "vynikal" svojim spravanim.
pomohlo mi tento clanok, za tym si stojim, a zamozrejme ho "nezerem" a nieje to moja zivotna filozofia ani moja cesta. ale skusila som, som rada, ze pomohlo, a preto som sa chcela podelit aj s ostanymi, ktory o to stoja.

karla6
21. nov 2007

Melory, tak to sis taky musela vytrpět svoje.

melory
autor
21. nov 2007

aj si este vytrpim....v skole 😉

karla6
21. nov 2007

Melory, to bude v pohodě, uvidíš. Můj mladší syn je dislektik 3.stupně a navíc je to děsný salámista. 😎 Je to chytrý kluk, ale školu má úplně na háku. Dá mi to opravdu hodně práce, aby se tomu vůbec věnoval, ale jde to a má celkem slušný prospěch. 😉 Holt se musím smířit s tím, že jedničky z diktátů mi nosit nebude; a podepisovat poznámky z výtvarné výchovy. 😀 On je hrozně citlivý a vnímavý, ale nesnese ho žádná učitelka ve výtvarce. 😀 Teďka v 7.třídě donesl první poznámku dokonce z hudební výchovy a týkala se vyzdobení první strany v sešitě. 😀
Tak na tohle se fakt připrav. 🙂 Ale chce to brát s nadhledem. 😉

melory
autor
21. nov 2007

uz teraz v skolke mi ucitelky hovoria ze je nesustredeny, nic nevydrzi robit, ani hrat cvicit, ani kreslit, ani ziadne basnicky sa neuci, nic, len hrat, hrat a hrat. preto si uz teraz pozeram skolu montessory kde maju k tymto detom pochopenie. no neviem ci z financneho hladiska to vobec bude mozne, aby tuto skolu navstevoval. inak aj ucielka na mojho povedala, ze je velmi citlivy, lutostivy, aj ked na vonok posobi ako silny muz, neboji sa tmy ani prekazok, je dost statocny...ale....ostava ale.,

karla6
21. nov 2007

Melory, tvůj syn je úžasný a je to osobnost. Proč ho škatulkovat a snažit se z něj udělat průměrného člověka? Dá ti to opravdu hodně práce, ale zvládnete to spolu a za spoustu věcí, které si ostatní rodiče ani neuvědomují, ty budeš šťastná. Tvůj syn má štěstí, že se narodil tobě.

mory
21. nov 2007

je tuto temu vidim prvy krat a skoda aj ja mam doma takeho chlapca a tiez si vsetci myslia ze je rozmaznany a ze mu vsetko dovolim ale opak je pravdou su doma zakony maly je slusne vychovavany a inak velmi stastne dieta,ale su stavy ako melory pisla ze je to strasne on je zurivy a krici a kope a hadze so vsetkym a tiez si to niekedy neviem vysvetlit lebo ho dokaze rozhadzat malickost 😖
riesim to tak ze sa k nemu prih\ovaram kludnym tonom a snazim sa mu vysvetlit a dohovarat stale dookola ale niekedy aj moja trpezlivost ma hranice a vybuchnem a potom som na seba zla ze som na nho tak nakricala a niekedy aj po zadku vyfasuje 😠

melory
autor
21. nov 2007

karla od teba by som to necakala, dakujem.

mory silne nervy usmev na tvari a vysvetlovat a vysvetlovat.

alcatko.j
21. nov 2007

holky, velmi zajimava diskuze a povidani o inigovych detech je tady:

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

jsou to uzasne , inteligentni, vnimave deticky, jen se k nim musi pristupovat trosku jinak a pokud se to clovek nauci, je krasne mit tyto deti pobliz 😵 😵 😵
Znam jedno takove ditko a je to slunicko 😵 😵 😵 😵

mory
21. nov 2007

alcatko aj moj syn je velmi slusny a strasne mudry na svoj vek je talentovany skoro na vsetko je to moja najvecsia laska ale skade su tie nervy a to spravanie? ☹