Máte tiež doma indigové dieťa?

melory
9. mar 2007

tiez mate doma indigove dieta?

julia225
10. okt 2008

ale je to v podstate to iste len je to nova generacia indigovych deti... 😵
ako som si zacala brat k srdcu to ze je mala vynimocna a tak sa k nej aj spravam, tak mam s nou minimalne o polovicu menej problemov ako predtym... 😵

melory
autor
12. okt 2008

mne by sa pacilo premenovanie...som za!!! 😉 😉 😉
napriklad moj vobec nechape, preco by mal opakovat basnicku po niekom....pride mu logickejsie si vymysliet vlastnu a tu prezentovat 😉 😉 😉 samozrejme rata s tym, ze ta jeho je oooovela lepsia 😀

julia225
12. okt 2008

toto malej nerobi problem, ona si zapamata,a aj povie ale len ked sa chce jej...ale ked sama seba neregistruje a hra sa, tak si spieva vlastnu tvorbu 😀
a to s tym premenovanim...ved to niejedolezite...nechcem aby sa tu nieco menilo ale ak chcete...no sic sme tu asi len dve 😀 😝

melory
autor
13. okt 2008

ano, staci pochybnost a vela zien uz neveriii....ja verim.

julia225
13. okt 2008

aj ja...
odkedy som si precitala o indigovych detoch moj postoj k malej je uplne iny...beriem ju ako nieco nadpriemerne vynimocne, ona to citi a vracia mi to prilivom lasky... 😵

precsi
15. okt 2008

melory, mame tu podobne poznatky,ako ze vsetko berieme vazne(na bezne otazky odpoveda obsiahle od prveho kroku az po zaver, perfekcionizmus sa stratil v 3roku, ale ten bol len v zaujimavych cinnostiach, neschopnost v organizovani casu(aj pri ADHD,alebo skor neakceptovanie,robit nieco na cas, problem v zmenach je niekam sa dostat z bezneho ritualu(von), nemame zanietenie az tak vysoke v zaujmoch ani an poriadku teraz netrvame, moze sa to menit v jeho obdobiach?
a dnes som postrehla nedbanlivost prace v zosite, preto ten tlak v case a zadeleni nezvlada,
toto som si vsimla... v akom rozsahu, popise sa to u tvojho synka javi?ak sa mozem spytat...
Dakujem za postreh.

caira
24. okt 2008

i ja jsem "indigove dite" 😉

jako mala jsem mela hodne problemy..uz pry od skolky nasim porad nekdo chodil hlasit, ze neposedim, ze porad povidam,sze neposloucham, ze mam na vse vlastni nazor.. nebyla jsem zle dite, ale pry vsechno mi prislo moc fadni a proste jsem nevydrzela v klidu, na skole me dokonce poslali na psychologicke testy, jestli nejsem nejaka "divna",ze jsem tak hyperaktivni. Vzdy jsem mela na vse svuj nazor a po ruce vzdy odpoved jinou nez se odemne cekalo a pry jsem nase dohanela lehce k silenstvi.. I v dospelosti mam obcas pocit, ze jsem proste asi uplne jinde nez zbytek sveta..ale tak nejak to proste zvladam 🙂 Spis me zajima, jestli bude mit moje dcera stejne sklony..pro jeji vlastni dobro doufam,ze ne..ja za to byla hlavne ve skole dost trestana, tak nejak se snazili potlacit osobnost, kterou jsem byla.. a tak bych rada aby se to dceri vyhlo.. 🙂

melory
autor
1. nov 2008

precsi - nedbanlivy je hlavne, ked sa ma postavit medzi dav a robit to co oni...

precsi
3. nov 2008

melory,to my mame doma, a nechapeme,preco ma zdravit zakazdym, kto pozna jeho maminu a naopak, preco nie ludi, kt. nepozname.
Dav a on, dlho na tej istej urovni, dnes ma uz pokroky v okukani beznych konvencii 🙂
A ako si presadzuje, ked velmi nieco chce? 😅
Nas je o vybojovani svojich prav, (nie v duchu dietata,kt. to nezvlada s neosvojenim), to uz by sme mali mat za sebou, a nefunguje to, ako u ostatnych.

precsi
8. nov 2008

ahoj caira a ostatne zienky, ja co sa svojej skoly pamatam, tak som vsetky tie roky presla bez kolektivnych aktivit a pod.
Uz v prvom rocniku som sa nezaradila do triedy kde som bola zapisana, ale kedze som nasla kamaratku z okolia, tak ma jednoducho zapisali do inej triedy. Myslim, ze orientacne a v beznych normach som velmi neobstala, aj v opacnom pripade presadzovani sa, som skor nevytrcala, a kolkokrat som nebola tam, kde som v danych podmienkach mala byt. U mojho syna je to obdobne, vsetko riesi srdcom, bez beznych noriem.
Ako sa s tym vysporiadavamm? Tazko, uz som zabudla, aka som bola 😅

kelly767
16. jan 2009

Ahojte,neviem preco,ale mam pocit ze moj syncek je ,iny,.Narodil sa 2006,myslite ze moze byt,indigove dieta,? ja som sa to prave docitala v casaku Dieta,a co tam popisovali,ze tie deti su :premudrele,neznasaju autoritu,su velmi empaticke atd...veeelmi na mojho krpca sedia.robia sa niaka testy podla coho dostanu take deti ten nazov? ako ste nato prisli vy? len stej charakteristiky? A to ale nieje dufam ,choroba,? maju taky ludia niaky zdravotny problem? moc o tom totiz neviem a velmi ma to zaujima,dnes som si v EUGENIKE kupila knihu,ale zle mi zenska poradila,lebo vnej su len,rady a cvicenia,ziadny opis,charakteristika,nic take.. tak som sa nic nedozvedela.inak kniha sa vola:Indigove deti,prakticky radce.dakujem za rady 🙂

susik77
11. feb 2009

Ahojte, ja som mala asi pred polrokom podozrenie, ze mala sem patri a teraz nad tim znovu premyslam. ona je hrozne neposedna a ziva od narodenia, je strasne mila ale vobec sa napr. nechce maznat a nepozera sa nam skoro vobec do oci. Vcera som citala v jednom casaku o detoch s Aspergerovym syndromom . Mam na to dost podozrenie. Neviete, kedy sa to da diagnostikovat?Az ked pojde do skolky? Este som si vsimla, ze ked je medzi inymi dertmi, strasne rada sa predvadza, je strasne happy, ze ich vidi, ale sprava sa este dost neohrabane.

prima
13. mar 2009

Zaujimava tema. Tiez mam nezvladnutelneho 2-rocneho syna. Oliekanie, vyzliekanie, ako sa dostat von a potom spat. Ako odist z hojdaciek... no hroza. Ale manzel ho zvlada lepsia ako ja a o svokre ani nehovorim. Mam pocit, ze mna pozna najlepsie a vie, ze si to voci mne moze najviac dovolit. Tiez som mala od jeho narodenia pocit, ze je iny ako ostatne deti. Doma plakaval a ked sme prisli k doktorke prespal cely cas. Teraz je to zas naopak. Niekedy mam pocit, ze cokolvek mu vysvetlit je uplne nemozne.

evcka
29. mar 2009

Ja na ty testy urcite moc neverim a jsem presvecena o tom, ze at se jako indigove decko narodime nebo ne, vzdy s k teto fazi mentalniho vedomi muzeme dopracovat...me tedy bylo take zdeleno, ze jsem Indigo od jedne zname, ktera "obchazi" takoveto kurzy, je mi 16 let a rozhodne bych to nehrotila..Treba jsou to jen deti,lide, kterym je jasny, ze takhle to na tom svete asi dal nepujde, kdo vi, jak to vsechno je.🙂krasny den ,Evka K.

jeudi
1. apr 2009

a co to znamena?asi budu vypadat jak blbec ale jeste jsem to neslysela 😎

zuzu13
8. apr 2009

ahojte, tak sa pridávam ...syn je indigo...ako aj ja...a dcerka je krištaľové dieťa...je to úžasné mať také poklady doma 😉

jeudi
9. apr 2009

tak se to asi nedovim ☹

zuzu13
9. apr 2009

jeudi, daj si do googl-a indigove deti, alebo kristalove deti...a potom treba vnimat svoje dieta trosku viac...a zistis to... 😉

jeudi
10. apr 2009

tak jsem si to precetla a indigova jsem asi ja 🙂

martao
10. apr 2009

Ahojte!

Trošku som si prečítala diskusiu. Asi to bude hlúpa otázka. Aký je rozdiel v idigových deťoch a hyperaktívnych deťúrencoch. Veľmi pekne ďakujem.

alexandra912
6. máj 2009

..uz davno tu nik nebol ...tak dufam ,ze si to niekto precita....aj ja mam indigovu slecnu aj ked podla datumu bude asi kristalova to ze je ina mi je jasne uz 9 rokov a doma je vsetko ok my sme taka pojasena rodinka a respektujeme sa navzajom ...nemyslela som si,ze budem potebovat pomoc...a uz jeto tu....sofi ma veeelky problem s pani ucitelkou.... a ked sa s nou o tom chcem porozpravat tak s nej sotva vypacim slovicko a to je taka stebotka....musi byt pre nu narocne mat dve prostredia....jedno bezprostredne a aine v skole.....dnes by som mala ist za ucitelkou a ja neviem co jej povedat...mne je vsetko jasne ale ona je tymto veciam zatial nepristupna....ak sa s nou porozpravam otvorene o vesmirnych zakonoch tak neviem ci tzm sofi neuskodim...no som ako medzi mlynskymi kolami....a este neviete niekto o centre poradni ci nieco podobne kde by som mohla so sofi zajst...? dakujem alex

denisocka
14. máj 2009

tak došla som až na koniec aby som zistila,že nie sme indigovi .... ale predsa som sa vratila a vyhladala niečo o krištalovych,a teda - všetko na nas sedi 😕 .... teda aspon to,čo je tu : Po roku 2000 sa rodia deti s trochu odlišnými vlastnosťami a hovorí sa im krištáľové. Zatiaľ čo ich predvoj – indigové deti, z ktorých mnohé sú už dospelé – majú bojovného ducha, lebo ich úlohou je boriť staré systémy, krištáľové deti sú vyrovnané, milé a bezstarostné. Cestu im prekliesňujú indigoví predchodcovia. Mnohé z nich začínajú hovoriť neskoro – po dovŕšení tretieho-štvrtého roku, ale dokážu sa s rodičmi dorozumievať aj bez slov. Tieto deti sa často diagnostikujú ako autistické, hoci v skutočnosti nemajú typické znaky autistov. Neuzatvárajú sa do svojho sveta, ale sú komunikatívne, vyžarujú lásku a milotu a na rozdiel od autistov vedia prejavovať city a rozoznávajú hranice.

denisocka
14. máj 2009

http://www.lightworker.cz/Article.aspx?id=10017 tak už len naokraj,na nas všetko sedi,maly si ma naozaj vyberal a všetko,čo som zažila počas tehu bolo dar a dakujem ,že som to mohla zažiť

jinan
9. jún 2009

Najlepšie pri náš indigových je neškatuľkovať a nezaraďovať , sme taký aký sme a predsa sme vsedci odlišný ani jeden z nas nnei rovnaký , je to super vec byt na tej úrovni , ale v podstate každá duša sa sem ras dopracuje , dnes je mi už 18 a stále neviem kde vlastne som xixixixi 🙂Nie sme zase až tak úžasný ale nie sme ani rovnaký , poprajem vam len vela staastia rodicia hehe(O:

bertica.h
8. mar 2010

ahojte.
Prečítala som si pár článkov o Indigových detoch..možete mi prosím napísať,či aj moja dcéra može byť?

Už dlhšie som sa zymýšľala,či je rozmaznaná,alebo len precitlivelá.
Má 4,5roka.
Od mala bola iný,či to je v nej,vo výchove..ja neviem.
Už od úplného malinka bolo vidiet,že má strašne dobré srdce,nikdy nikomu neublížila,podávala detom aj hračky,ktoré milovala,chodila a hladkala deti,ked jej nieko robil zle,hádzal do nej piesok,nikdy nemala potrebu vrátiť to,nikdy sa nenahnevala..neutiekla..držala,alebo sa rozplakala.

Je veľmi šikovná,vie čítat ľahšie slová,pozná všetky písmená,číslice,počíta do 10 príklady na +/-.

A čo je u nás najvačš "problém"..je jej citlivosť,empatia.
Plače pri pesničke smutnej,bráni slabších,je taká...strašne spravodlivá.

Niekedy je s nou tažké výjsť..často potrebuje objatia,plače za maličkosti..vníma všetko oveľa viac ako iné deti.

Neviem čo to je..teraz bolo v Mamaaja na Slovensku písané o precitlivelých detoch..dosť mi to na nu sedelo.
nemá problém ústrediť sa,je cieľavedmá,ide si za svojim,ale nie hlava-nehlava.
Vždy s as nou dalo pefektne dohodnuť..už v 2rokoch som jej vyvseltila,že ju už nebudem dojčiť,preto a preto,ona to pochopila.Rovnako s dudlom.
U nej sa všetko snád dá zvldánuť tým,že ju chytím za ruku a poviem čo sa deje,čo s ami páči,nepáči.Všetko chápe.

Poprosím Vás,aby ste mi napísali,čo si mylsíte,vidím,že ste tu zbehnutí 😉

Ďakujem pekne.Katka.

janetina
8. mar 2010

denisocka vies mi poslat nejaky podrobnejsi clanok ci link na krystalove deti? My sme 1/2007 a teda co pises vsetko na nas sadlo ako ulitae...hovoria nam ze mam idealne dieta.... 😀

brumdinka
8. mar 2010

zajímavé téma, už sem pár článků o tom četla a na našeho malýho to sedí, od malička s nim debatuju jako s dospělym a bavíme se o všem možnym, kolikrát se nestačim divit, kde ty všechny rozumy bere 🙂

dle psycholog.poradny je ze v 11 ze 14 testů na úrovni 9 letého dítěte (je mu 6); v září jde do školy, tak sem na něj zvědavá 😀

- jj sedí to, teda až na ty bláboly okolo o mimozemských civilizacích, nové rase atpod. 😀 😀 😀

brumdinka
8. mar 2010

p.s. - od malička je hodně napřed, chodil už v 8 měsících, jak se to naučil, tak sme nepotřebovali kočár, prostě chtěl poznávat svět po svých 🙂

bertica.h
9. mar 2010

neviem či tu je tento článok..ale akoby písali o našej Viktorke..

http://www.poradna-pro-indigove.estranky.cz/str...

anlu
9. mar 2010

v casopise Dieta bol o indigovych detoch velmi dobry clanok, len neviem v ktorom cisle... ale podla toho co v nom bolo napisane tak aj my mame jedno indigo 🙂 ma teraz 7,5 r. a presne na nu najlepsie funguje to co uz tu bolo spominane, od malicka som jej musela dopredu povedat co sa bude robit cez den a tak nebol vacsi problem, najhorsie bolo ked som zrazu povedala ze ideme von (alebo domov) a bolo po radosti...