Máte tiež doma indigové dieťa?

melory
9. mar 2007

tiez mate doma indigove dieta?

pd900bo
1. okt 2008

Ahojte, Mel ta vcerajsia charakteristika sedi na nas ako vysita. Maly sa mi narodil v 1995, takze takyx deticiek bolo malo ale musim povedat ze uz sa urcite objavovali aj v nasom okoli. Samozrejme som vtedy nevedela o indigo nic 😒

Maly skoro a cisto rozpraval, nikdy sa nesuslal nemaznal-iba ak nasxval, skoro chodil a cital v 4 rokoch detske knizky, stale chcel byt vonku v prirode, ked sme isli domov z prexadzky vrieskal ze cely barak vedel kto ide..

Ale upozornil ma na to moj priatel ked sa spoznal s mojim synom. Erino mal vtedy 10 rokov.. niekde sa o tom docital a pytal sa kedy sa presne maly narodil..

Dnes je uz Erik uspesny pubertiak my mu hovorime HORMON 😀 ,myslim ze sme to detstvo zvladli aj ked urcite som aj ja narobila vela chyb.. teraz sa pokusame zvladat pubertu ale s viac info to ide lahsie.. Tak dufam ze to tu ,,indigove,, mamicky najdu skor ako ja..

julia225
2. okt 2008

ahoj ajymame doma indigove dieta, len som ju doteraz vedela zvladnut, ale ako chodi do skoky, neviem si rady, som totalne mimo obraz a zas nemozem chciet od ucitelky aby mi povedala co sa dialo sekundu po sekunde, ked tam ma 10dalsich deti...
mavali sme aj afektivne zachvaty a nocny des, zatial sme to zvladli bez psychologov, lebo ti ma doteraz vzdy len miatli a vyvchovavatelia povedali ze mam zlostne dieta...
ja to riesim len tak ako mi srdce kaze...malu mam precitanu sto krat, ale teraz ma furt prekvapuje...!!!deje to moje dievcatko, co som edela vzdy dako zvladnut!!!? 😢

melory
autor
2. okt 2008

julia moj prestal byt agresivny ako prestal spavat v skolke.
prave psychologicka {nie kazda je ako moja} ku ktorej som sa dostala cez obvodnu a neurologicku mi to poradila, ze ma s tym dobre skusenosti. a je to p r a v d a

julia225
2. okt 2008

melory, desi chodi do skolky len na 4hodiny, len sa naobeduje a pridem po nu...pripada mi to, ako keby sa na mna zato hnevala, ze musi byt v skolke... 😢 nevies si predstavit ako moc sa jej venujem, citam psych knihy o terrible twoes...o indigovych detoch, vzdelavam sa, pouzivame metodu pevneho objatia....som uz na nervy.... 😔 placem neviem si rady, a som na nu sama, zijem odelene jej otec je v uk a nikto mi s nou ani nechce pomoct lebo sa jej boja...

precsi
2. okt 2008

melory, aka je ta tvoja psychologicka, ako prekuknem nespravnu psychologicku, hladam typ na kontakt, sme z okolia BA, a je to v poradi tretia, i ked manzel ma uistil, ze mame skusit dotiahnut vysetrenie u poslednej...
len co ja viem, nema dane skusenosti s detmi s poruchami ADHD a pod.
Ani tento kontakt nepochadzal od obvodnej, pretoze jej moc neverim, ale od sussedky,ta mi to doporucila ako prvy krok ,a ona pracuje s autistickymi detmi taktiez.

precsi
2. okt 2008

a ak sa mam vratit do predoslych rokov, ze som vobec dovolila, aby nas Pepino navstevoval skolku, v ktorej sa mu ale vobec nevodilo dobre, lenze nemame tu nikoho, ani z rodiny, dokonca ani so susedmi sa moc nestykame, pretoze oni ho maju zaskatulkovaneho...aby sme travili akosi zaujimavo cas s ostatnymi rovesnikmi.
v podstate sme skoncili v tretej skolke a ze som konecne prisla na koren problemu, ze nie je problem v nom, ale v nasom pristupe, si mozem teraz len hlavu "obuchat",ze som sa sem skor nedostala...
vlastne s nasimi svojraznymi deckami sa v blizkom okoli len tak bezne nestykas
a existuje akasi asociacia, kde by sa mohli/sme stretavat???
ci mi neco uniklo... 😅

julia225
4. okt 2008

tak ako indigačikovia?
mne sa akurat podarilo presvedcit mladu damu aby si posedela na zachode, ani vykakat sa nema kedy... 😅 pri jej aktivitach... 😉 mali sme celkom v pohode dva dni...a ja som sa dnes rano dospala, lebo sme u nasich tak s otvorenymi dverami, jednym uchom som nacuvala a "spala" lebo inac des je hore do 21,00 a vstava o 6tej s kurami... 😀
pekny viked 😵

melory
autor
5. okt 2008

precsi specializovana na poruchy pozornosti.

mne mal dnes vela pozitivnej energi, bol ako na baterky. vsetko robil rychlo a ponahlal sa....pritom rychlo aj upratoval, vysaval...vsetko co sa dalo a mal z toho velikansku radost.. raz som aj vybuchla smiechom, ze skakal na sedacke a malovola stetcom a temperami na listy {potom sme ich odtlacali}
len treba ratat, ze pre indigove deti su temperky na jedno pouzite - jednorazove.... 😵

livka299
5. okt 2008

Ach panecka baby, ja som taka stastna ze su aj maminy s takym osudom ako ja 😀 😀 😀

Niekedy mam pocit, ze ho nezvladam. Hlavne ked sa mi vonku hadze na zem, alebo v obchode, radsej mu kupim co chce, akoby som sa mala hanbit 😠

Booze co by som ja dala, keby isiel vedla mna ako ostatne deti 😅

On je tiez velmi sikovny, krasne rozprava, hovori basnicky, a pouziva take slova ako su: dufam, myslim, uzasne, jeho oblubene "no urcite" momentalne ma viac nenapada ale mame z neho niekedy riadnu sou. 😀

Autoritu ma v jednom jedinom cloveku - mojom BRATOVI 😕

LALAA pozeram ze aj ty mas Sebastiana...... 😀
Inak vcera som bola s nim v skole, a jedna pani sa smiala ze aky je neposed, a ked pocula ze som na nho zavolala menom, povedala citujem: no jasne, Sebastian..Poznam vela chlapcov s tymto menom a vsetci su rovnaki nezbednici 😕 😕 😕 😕

CO VY NA TO???

melory
autor
5. okt 2008

alebo ty to nechapes???
pocuvaj ma, pocivaj, ja ti teraz chcem nico povedat!!!

melory
autor
5. okt 2008

to je uzasne stvorenie....

tieto ma napadli...ale slovna zasoba je zrejme samozrejmostou u ingigacoch....profesor ingigo - od peta nagyho??? hovori vam to nieco????

livka299
5. okt 2008

No jasne melory..jeho prvy album 😉

melory
autor
5. okt 2008

ked sa tak zamyslim uz vtedy sa meno indigo pripisovalo vedcom alebo tym co im to pali.

livka299
5. okt 2008

Je to dost mozne....a melory si pisala ze je to porucha mozgu? Vies nieco presnejsie??? Ja som s malym nebola u psychologa ani psychiatra...moj muz to zasadne odmieta....
Bola som potajme na neurologii, ale tam nic neukazalo, robili mu EEG normalne aj spankove 😖

melory
autor
5. okt 2008

EEG podstupil aj on. tiez nic.

podla mna indigo deti nemaju poruchu mozgu...ak to zvladas, tak nepotrebuje ziadne vysetrenia ani nic speciale.

livka299
5. okt 2008

Jo baby co sa tyka stravy detto, a moja otazka: nemaju vase deti EKZEM?

melory
autor
5. okt 2008

ekzem nie ale slergiu na mlieko...co spada do tej istej kategorie...hm

livka299
5. okt 2008

mel, zatial zvladam, ale chcem ho dat do skolky a mam velke obavy, co bude zo spankom, s jedenim atd.... 🙄

melory
autor
5. okt 2008

az v skolke uvidis ako sa zacleni....

livka299
5. okt 2008

Vlastne som zabudla napisat, ze berie PERITOL na chut k jedlu a zaroven aj na ukludnenie

melory
autor
5. okt 2008

lieky som nikdy nedavala, radsej som nasusila levandulu alebo tak, lebo to dost brzdi taky liek...ale som psssst....jednoducho lieky nemusim.

zebricka
5. okt 2008

Somariny.... deti su osobnosti... osobnosti ako kazda ina a ako individualna osobnost sa individualne prejavuju.... aj v ramci hranic, ktore im vymedzite... nic ine za tym netreba hladat... 😉

zebricka
5. okt 2008

Ked tak citam Vase prispevky, tak mate doma deti take, ako kazda ina mama...... 😉

A tych 10 atributov sadne presne na kazde dieta, pretoze kazde ma nejake nalady, nejake fazy, nejake pocity, nejake potreby.... rovnako aj tie ostatne charakteristiky....

pd900bo
6. okt 2008

zebricka musim na teba zareagovat.. takych deticiek je dnes uz urcite vela. Take nazory som uz pocula tisic krat ze to sadne na kazde dieta ale ja som si ista ze nie.

Mne a sestre sa narodili chlapci po pol roku, zo zaciatku je to samozrejme velky rozdiel ale postupne sa zmensuje vekom deti. Na sestrinho chlapca tych 10 atributov urcite nesadne ani keby som ho ako chcela do toho zapasovat. Je to proste kludny bezproblemovy zlaty chlapec.. aj moj je zlaty ale je iny..

melory
autor
6. okt 2008

je to jedno....ale ako teoria mi to sedi. najviac po malom pisnuti IP-cky. kazda mamina je individualna a nezaraduje sa tiez urcite lahko do spolocnosti, pretoze nejdu z davom. {co je priam trestne!!!} 🙂

julia225
6. okt 2008

ahojte... my mame za sebou krasny vikend...baby aj moja mala ma alergiu na mlieko, sme na soji... 😉
a co sa tyka mojho pocitu z mojho dietata... ked sa narodila pozrela som na nu a prve co mi napadlo..."ty zmenis svet" a dodnes mam z malej taky pocit, je ina, je specialna(ale nie specialna ako kazde dieta pre svoju maminu)ja som opatrovala a vozila deti inych mamin asi od svojich 10 rokov a nikdy som nemala pocit, ze by ludia to dieta milovali aj ked ho poznali... ked idem po ulici s desiree tak sa ludia na nas usmievaju...
inac baby...mne vysiel test na tetakaterina, zevraj som anjel... 😀 😵 a taky dost zlostny(pozn.moj 😵 😅 )
moja mami tvrdi ze aj ja som indigac... 😒 len ona to so mna "vytlkla"( nikdy ma neudrela 😀 😀 😀 )
vtedy sa take nieco nepripustalo...
pekny vecer...
ozaj mojej malej indigacke sa blizia narodky... poradte aky darcek...

melory
autor
6. okt 2008

kazdopadne po com jej srdce tuzi

julia225
8. okt 2008

diky 😵

alex3
8. okt 2008

ahoj. zaujimava tema .... musim to vsetko nastudovat, a zistit ako je to s tymi mojimi detusami ....
JULIA225 kde na tej stranke je ten test?

julia225
10. okt 2008

baby vcera som od velmi doveryhodnej baby zistila ze indigove deti sa rodili do roku 2000 a teraz sa rodia uz kristalove deti, tak by sme mali opravit nazov temy 🙂
http://www.tetakaterina.cz/180-zabavny-testik/5... pre alex3