Máte tiež doma indigové dieťa?

melory
9. mar 2007

tiez mate doma indigove dieta?

alcatko.j
21. nov 2007

Mory, precti si tu diskuzi, klikni i na odkazy, ktere tam mamicky daly a vse si dobre precti, jsou tam uzasne navody, jak se k temto detem chovat,a opravdu, pokud prijdes na to, jak se k synkovi chovat, bude uz jen dobre, opravdu 😵 😵 😵
tyto deti jsou zasne, nadane, inteligentni, vnimave, maji dospelacke mysleni, vyraz v ocich, ale jsou i svehlave, umanute, jmalo spi, hodne placi, jsou jine, no...ale jsou to opravdu zlaticka, pokud se k nim clovek umi chovat 😵 😵

melory
autor
21. nov 2007

alcatko dakujeme za link, idem teraz k lekarovi, ale ked pridem, hned si to precitam, zaujima ma to. tak moje indigove dieta sa sankovalo ako posledny krat, proste o dusu a teraz sa nevie dokaslat.

melory
autor
21. nov 2007

alcatko takze to nieje mytus, ale fakt

alcatko.j
23. nov 2007

Melory, tak tak, takove deti doopravdy existuji 😵 😵 😵 😵 😵

melory
autor
23. nov 2007

a rovno u mna v byte 🙂

alcatko.j
23. nov 2007

😵 😵 😵 😵

Ja jdu za svym neindigovym, ale taky uzasnym detatkem do postylky 😵
Pohlad Hugouska 😵

melory
autor
25. nov 2007
renabena
7. dec 2007

ja viem. uz je to dlho..
aj moj 11r syn je indigovy alebo aj aspik
aspergerov syndrom.
rovnake prejavy, rovnake problemy, rovnaka originalita

susik77
21. feb 2008

ahojte, mam podozrenie, ze moja mala sem tiez patri...je strasne aktivna, dost dopredu vo vyvoji...ako sa vam prejavovali deticky okolo polroka?

jjjanka
21. feb 2008

Dievčatá, ja neviem, či mám tomu veriť, že existuje kategória indigových detí... 😖 Myslím si, že v ktoromkoľvek čase sa nájdu deti, ktoré sú výnimočné, ktoré sú iné a ktorých prejavy sú podobné. Viem, o čom hovorím, mám už 2 dospelých synov, ale keby som ich zaradila medzi indigové deti( tiež by sa hodili do popisu!), tak by ma asi vysmiali 😉 .

Skôr mám taký dojem, že my ako mamy, máme tendenciu vidieť naše deti ako malých géniov a z lásky ich tak trocha rozmaznávať. Nechávame im viac voľnosti, ako nechávali naši rodičia nám. Ale je to tak v poriadku, vývoj predsa nezastavíš... 🙂

Ale to je naozaj môj názor a názor, že takéto deti sú, nikomu neberiem 😉

melory
autor
27. feb 2008

susik77 hlavne pohybovo bol v predu, uz 5 mesacny lozil, udrzal sa dlho v sede.....proste pohybove.....

ja radsej nechcem genia...a ziadne indigo...lebo si uz kupujem farbu na vlasy....jjjanka je to velka starost a trpezlivost!

melory
autor
5. máj 2008

sprevádzať ich životom s láskou a starostlivosťou.
Desať atribútov, ktoré najlepšie vystihujú tento nový druh dieťaťa:

* Prichádzajú na svet s vedomím kráľovskej dôstojnosti a často tak jednajú.
* Uvedomujú si, že "sú hodné toho, že môžu byť tu", a sú prekvapené, že druhí tento ich pocit nezdieľajú.
* Vedomie vlastnej hodnoty nie je pre nich veľkým problémom. Často hovoria rodičom, "kto a odkiaľ sú".
* Majú obtiaže s autoritou (bez možnosti výmeny názorov, diskusie či voľby).
* Niektoré veci jednoducho nerobia, napríklad čakanie v rade je pre nich neznesiteľné.
* Sú frustrované systémami, ktoré sú zamerané rituálne a nevyžadujú kreatívne myslenie.
* Často nachádzajú lepšie spôsoby, ako niečo doma či v škole urobiť, takže vyzerajú ako "likvidátori systému" (sú v opozícii).
* Na prvý pohľad sa chovajú asociálne, i keď sú medzi sebe rovnými. Ak okolo seba nemajú nikoho s podobným zmýšľaním, uzavierajú sa do seba s pocitom, že im nikto nerozumie. Zo spoločenského hľadiska je pre nich školská dochádzka neobyčajne obtiažnou záležitosťou.
* Nereagujú na prostriedky výchovy typu previnenie a trest ("Počkaj, keď príde otec domov a uvidí, čo si urobil").
* Neostýchajú sa dať najavo svoje potreby.

susik77
5. máj 2008

melory: aj moja mala je dost pohybovo nadana-otacala sa na brusko v 2.5 mesiaci, plazila v 5 mes. v 6.mes. liezla po 4, v 7 zacala vstavat.teraz v 8.5 urobi pri nabytku par krokov.
Dnes sme sa prave bavili s manzelom, ci je hyperaktivna a manzel hovoril, ze si mysli, ze nie...skor je velmi aktivna a zvedava. Ze keby bola hyperaktivna, nedokazala by sa dlhsie hrat s nej. hrackou a vsetkym by trieskala. Ona sa vydrzi hrat, strasne sa tesi z novych veci a zazitkov a vsetko nove uplne nasava 🙂
Ale obidvaja sme z nej dost grogy-nie je to ziadne kludne dieta 😎 stale ju treba strazit, aby nespadla, zabavat ju a vyslovene sa s nou blaznit-vyhadzovat, nechat ju hopsat, a pod.Ak sa s nou takto nebavime, tak place a je nervozna...
Inak, v kociku tiez nevydrzi-priputana nemoze byt vobec.Najradsej sa nosi-mame ergo, al. ked je v golfkach, je uplne nalepena na madlo aby jej nic nove neuniklo...

susik77
5. máj 2008

inak, citala som teraz tu diskusiu na baby cafe, ze tieto deticky nechcu spat-tak to mame aj my-mala kym zaspi, tak strasne place a brani sa tomu...niekedy trva aj polhodinu, kym sa mi ju podari uspat, aj ked je strasne unavena...
este je uplne zblaznena do gitary-manzel jej casto hra a spieva, ona sa postavi, oprie sa o gitaru a tancuje a chyta mu struny 😎

lucija
5. máj 2008

Jé, super téma, taky mám doma indigáčka. Teď už ale nemám sílu nic psát, ale je fajn, že vím že tutoto téma je a budu ho navštěvovat 😉

melory
autor
6. máj 2008

taktie som citala v tom clanku, ze v roku 2005 sa narodilo najviac indigovych deti...a ze to nieje ziadna vada, ale ze nam proste rastu a rodia sa ine deti.

bibinka
6. máj 2008

zase som sa utvrdila, že aj ja mám indigovčiatko(to z r.2005ň ako píše melory. Z tých 10 atribútov je 10 našich 😀 😀 😀

melory
autor
6. máj 2008

bibinka vychova je tazka ale dieta super.

bibinka
6. máj 2008

ešteže ten druhý nie je indigoooo 😉

melory
autor
6. máj 2008

ano aj moja druha dcera je uplne nie indigova...preto ma nik nepresvedci, ze to by sedelo na kazde dieta...nie je to tak.

lalaa
12. máj 2008

melory .. ta stranka je super, som ju celu preluskala, no a moj muz tiez, inak dnes ideme na to EEG, uvidime, ale ja som sa nikdy nepozerala na svojho niekedy nezvladnutelnehosyna ako na problem ako niektori ludia, ale vzdy som sa snazila k Sebastianovi spravat ako k seberovnemu a vobec nie ako k problemovemu dietatu, ale skor ako k dietatu, ktore nas nieco uci a som rada, ze som nadabila na tuto stranku o indigovych 🙂 samozrejme sme si urcili hranice a mame rezim, Sebastian je ako uragan a niekedy zase ako anielik 🙂 vychovne metody mame svoje, kedze tie bezne na nas velmi neplatia 😀

lalaa
12. máj 2008

😀 anjelik 😀

petruci6
30. jún 2008

super tema aj mna zaujima

wladka
1. júl 2008

baby, a podla coho viete ze su deti indigove?, podla farby aury?? alebo?

petruci6
3. júl 2008

wladka podla spravania 😉 su ine ako ostatne deti a vela mamiciek s nimi musi psychologovi,lebo nevie ako na ne a to je chyba

emfi
3. júl 2008

No tiež o tom počujem prvý krát, že sa to volá indigo deti, ale počula som o všelijakom vyčínaní.
Môj starší syn neznášal asi ako väčšina detí obliekanie, ale čo z duše nenávidel bolo oblečenie s gombíkmi. To bol proste horor dať mu niečo na gombičky, keď len malinke a dva, tri. Ziapal , trhal to zo seba, bolo to na nervy. Potom ma to naštvalo, nechala som ho tak, aby sa vyreval, zatvorila dvere a čakala kým sa ukľudní.
Časom to bolo lepšie, ale dodnes nepreferuje hlavne košele, ale aspon pri tom nevyvádza 😲

melory
autor
30. sep 2008

Indigové deti - všeobecná charakteristika
Vetšina indigových detí má v súčastnosti 13 a menej rokov. Sú iné a majú veľmi špecifické charakteristiky, ktoré ich odlišujú od predchádzajúcich detských generácii. Ich pomenovanie súvisí s prevažujúcou indigovou farbou v ich aure (ktorá tiež súvisí s čakrou tretieho oka, reprezentujúcou intuíciu a psychické schopnosti).
Tieto deti neuznávajú falošné autority a často proti nim vystupujú. Sú extrémne citlivé - emocionálne a niekedy aj fyzicky, vysoko nadané alebo talentované (často na metapsychiku), s vysokou intuíciou, buď veľmi empatické a súcitné alebo naopak zdanlivo chladné a bezcitné. Sú vedomé od útleho detstva.

Indigové deti musia po príchode na svet prekonať mnohé výzvy. Ich extrémnu citivosť dokážu ich rodičia len málokedy pochopiť a oceniť, pretože ju sami nemajú. Byť indigo nieje ľahké, ale je to poslanie. Indigové deti prichádzajú vyzdvihnúť vibrácie našej planéty, čo v praxi znamená pozdvihnúť ľudské vedomie (či seba-uvedomenie) na vyžšiu úroveň - od izolovanosti k celistvosti a prepojenosti so všetkým, s celým svetom.

* Ich pohľad pôsobí dospelo, až múdro, prezerajú si Vás vedome uprene.
* Veľmi skoro sú schopné abstraktného myslenia.
* Sú nadané a/alebo talentované, veľmi inteligentné.
* Vo svojom vnútri si uvedomujú životnú pravdu a veľmi citlivo reagujú na nepravdu.
* Majú vyhranený zmysel pre spravodlivosť.
* Sú čestné, úprimné a nezávislé.
* Majú výborný cit pre to, čo je správne. Nepotrebujú žiadnu disciplínu. Naopak, potrebujú jasné hranice, ktoré ale musia mať svoje opodstatnenie.
* Ak rodiačia alebo učitelia nedovolia týmto deťom jednať podľa ich presvečania, vyvolajú u nich hlboký odpor.
* Majú problémy s disciplínou a autoritami.
* Neakceptujú vedenie od ľudí, ktorí nemajú rovnaké eticné názory, ako oni sami, ani sociálny nátlak ich nedonúti k podriadenosti.
* Nemožno ich donútiť urobiť niečo, čomu sami neveria.
* Neakceptujú koncepciu viny a trestu, dajú sa len veľmi ťažko potrestať.
* Sú veľmi zvedavé, neprímu krátke a neúplné odpovede.
* Vyžadujú dobré zdôvodnenia, odpovede musia byť pravdivé.
* Majú silnú schpnosť empatie ale niekedy naopak žiadnu.
* Často sa starajú o spolužiakov, ktorím je ubližované.
* Veľmi ľahko komunikujú so zieratami, s prírodou a inými deťmi.
* Často sa možno stretnúť s tým, že sa rozprávajú s "neviditeľnými kamarátmi".
* Často sa fizicky necítia dobre, nakoľko majú veľmi citlivé zmysly, ktoré možno ľahko podráždiť.
* Sú precitlivelé na potravu, najvhodnejšia je pre nich ľahká a organická strava.
* Potrebujú veľmi málo spánku, práve toľko, aby sa ich telo zregenerovalo.
* Sú neobyčajne citlivé, ľahko náchylné k plaču.
* Vedia, že hmota a fyzický svet sú len ilúzou, že svet je niečo viac, než len vidíme. Vedia, že život spočíva na energii a živom vedomí.
* Vedia, že máme žiť v rovnováhe s nami samotnými i s naším okolím.
* Často v sebe spájajú "mužské" a "ženské" kvality (androgynia).
* Sú vätšinou nekonfortné a veľmi kreatívne.
* Svoje postoje dokážu ťažko vyjadriť slovami, reč je pre ne obmedzujúca.
* Sú frustrované v systémoch s malou kretivitou.
* Často vidia lepšie riešenie - v školských systémoch i doma.
* Len ťažko sa stotožňujú s bežnými témami, ktoré prebiehajú v školách. Nevidia medzi nimi žiadnu spojitosť so spirituálnym životom, ktorý je pre ne mierou všetkých vecí.
* Pretože cítia život vo všetkých veciach, je pre ne často ťažké sa s nimi rozlúčiť. Nepreceňujú materiálnu stránku veci, cenia si ich "duše".
* Majú tendenciu byť samotári, pretože ich okolie a iné deti málo kedy chápu a akceptujú.
* Majú silnú intuíciu.
* Sú netrpezlivé.
* Často sú objavené vďaka podozreniu na poruchy pozornosti bez alebo s hyperaktivitou, pričom ale pozornosť dokážu udržať, keď chcú.
* Ich pozornosť je výnimočná, môžu robyť viac vecí naraz.
* Oni sami nevidia žiadne hranice medzi hrou, výchvou, vzťahmi a prácou. Všetky tieto aspekty života sa pre ne spojujú v jednu celistvú skúsenosť.
* Potrebujú podporu, aby mohli objaviť sami seba. Musia sa naučiť žiť podľa najvyžčích princípov tak, ako im rozumejú oni. Pokiaľ to nezvládnu, môžu byť depresívne, bojácne a budú sami sebe ubližovať.
* Sú tu, aby zmenili svet a pomohli nám k harmónii a mieru.
* Indigové deti sa rodili najmä v 90. rokoch ale aj skôr (i keď v menšom množstve). Staršie ročníky sú ich "staršími súrodencami" a môžu pôsobiť aj ako ich ochrancovia.

Táto všeobecná charakteristika je pomôcka, nie Bože desatoro. Preto prosím berte do úvahy POCITY. Môžu na Vás sedieť všetky body, ale ak jednoducho necítite, že ste indigové dieťa, tak to tak aj zrejme bude. Naopak, ak aj na Vás úplne všetko nesdí, ale vetšinu spĺňate a CÍTITE, že medzi indigo ľudí patríte, načúvajte týmto pocitom, riadťe sa nimi!

melory
autor
30. sep 2008

mne psychologicka povedala, ze autistom sa hovori aj indigove deti