Materské mlieko s umelým. Poraďte

matulienka1
14. okt 2011

Ahojte mamičky. Mám doma 3 mesačnú dcérku, ktorá začala odmietať materské mliečko tak sme začali dávať umelé. Teraz si občas potiahne aj materské a máva zvláštnu stolicu. Zeleno - žlto s bielymi hrudkami, neviem či je to v poriadku kým si zvykne na umelé mlieko alebo jej nemám kombinovať stravu a dávať iba umelé mlieko? Máte niektorá skúsenosť? Prvá dcéra bola na umelom od začiatku tak neviem. Prosím poradte.

rikarika
14. okt 2011

ja tiež kojim aj dokrmujem, skus jej dat po umelom mlieku caj, stolica by mala byt potom hnedozlta, ale na druhej ak je dieta spokojné a pribera, farba stolice nie je až taká podstatná

strapco13
14. okt 2011

@matulienka1 skus sa vratit ku kojeniu..dojcenecky strajk je vacsinou prechodny http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/odmiet... kukni si aj ine clanky..snad pomozu..je to o dojceni, moznych problemoch...a ked chces kludne mi napis aj do IP

bubulka722
14. okt 2011

Nechápem celkom dobre zmysel tvojej otázky. Ak ti už malá prijíma materské mlieko prečo uvažuješ, že jej začneš dávať umelé? Žiadne UM nedokáže v plnej miere nahradiť MM. Pri výhradnom dojčení nie je dôležité zafarbenie stolice.

martuliena
14. okt 2011

@matulienka1 tiez si myslim, ze by si sa mala vratit ku kojeniu, je to najlepsie pre tvoje dietatko, potom by si stolicu nemusela riesit, mozno je to tazke ale da sa to, ja kojim malu uz 5 mesiac a neviem si to vynachvalit, nielen kvalita mliecka, ale nocne kojenie - nakojim a spim dalej, nemusim vstavat a robit mlieko, o financnej uspore nehovoriac... je vela laktacnych poradkyn, ktore ti urcite so strajkom vedia pomoct, drzim palce

lienkao
14. okt 2011

ahoj matulienka. My sme na tom nejak podobne. Náš štrajk bol o čomsi inom. Zápal prsníka, absces, rezanie na chirurgii. Kým bol prsník "iba" zapálený, v pohode pil. Po rozrezaní, koniec. Musel cítiť ten hnis alebo čo. Tak som si ho odsávala a zatiaľ kojila iba z jedného s ktorým nemal problém. Avšak, málo bolo. Ináč je to dobré, spokojné dieťa. Krásne priberal a priberá naďalej. Tieto peripetie začali na konci druhého mesiaca, teraz máme 3 a pol mesiaca. Tiež som ho začala dokrmovať, ale nie som s tým spokojná. Jasné, že si zvykol na fľašu. Tok mliečka je iný ako z prsníka. Trápime sa, bojujeme, pijem čaje na tvorbu mlieka, už to bolo akosi v poriadku ... A dnes. Opäť ďalší zápal. Som už z toho nešťastná. Už je to štvrtý v poradí (zápal). Dojčiť nechcem prestať, chodila som na predpôrodnú, viem všetky plusy dojčenia, ale priznám sa, som už z toho "bojovania" unavená. Kto to nezažil, ľahko sa mu hovorí. Niekedy si pripadám ako vadná, keď čítam príspevky laktačných poradkýň a niektorých mamičiek. Áno, materské mlieko je to najlepšie čo môže matka dieťaťu dať. Každý si musí vybrať cestu sám. Ja ju hľadám stále, dúfam, že to bude všetko OK a nakoniec budeme dojčiť 3 roky.

Matulienka, stolicu má aj môj malý takú riedku a zeleno-žltú, ale to len vtedy keď vypije viac umelého mlieka ako materského. Keď je to naopak, má stolicu prevažne žltkastú a normálnej konzistencie. Lebo pri tom mixovaní moje a umelé, je stolica tak riedka, že pravidelne končí na jeho chrbte a musím ho hneď okúpať. Prajem ti veľa zdaru, a skús prejsť naspäť na dojčenie. Nemal by to byť problém pokiaľ nemáš problém so zápalmi tak ako ja.

bobocka
14. okt 2011

@matulienka1 no ja by som ti poradila sa obratit na konkretnu laktacnu poradkynu a s nou to riesit.
z vlastnej skusenosti viem,ze umele mliecko je sice rychla naplast na problem,no ....ja som nemala ziadnu podporu z okolia ked bol moj maly taky stary ako tvoja.dojcit som velmi chcela,no vsetci mi vraveli-vsak daj umele,to je dobre.dieta si prespi noc.je to pohodlne a bla bla bla.dokonca aj pediatricka ma v tom podporila a ochotne mi napisala recept na nutrilon ha.no to je uz jedno.podstatne je,ze som dojcila a maly mal flasku umeleho denne do jeho 5 mesiacov.preco? netusim.neviem kde som vtedy mala hlavu. nejak som si vsugerovala,ze ta jedna flaska denne je pre neho prospesna a mne sa zatial stihne vytvorit dost mliecka na dalsie dojcenie.no cele zle.mala som jedine stastie,ze moj syn nemal problem si zobrat aj prso aj cumel aj flasku.po 5 mesiacoch som skusila dojcit cely den,bez umeleho a cuduj sa svete,dieta spokojne.dojcime sa dodnes a to ma vyse 2 rokov.na zaciatku som sa ale veru riadne vytrapila a vediet,ze existuje ozaj odborna pomoc ohladom laktacie,zena co mi by mi vedela poradit co a ako robit,aby bolo moje plne dojcene miminko spokojne,tak ju hned vyhladam.ja viem,ze ty mas iny,konkretny problem,no podla mna nic co by laktacna nevyriesila 😉 tu mas zoznam laktacnych poradkyn na svk.vyhladaj si tu,ktoru mas ty najblizsie a spoj sa s nou. http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... drzim palce a dufam,ze sa problem rychlo vyriesi 🙂

martuliena
15. okt 2011

@lienkao tvoja situacia nie je dobra, ale vydrz to! Veeelmi drzim palce, co som sa rozpravala s laktacnymi, ked uz nie je ine vychodisko a musis dokrmovat, tak je dobre nerobit to priamo z flase, ale cez cievku a s prstom v puse, poradia aj latacne, ale videla som to tusim aj v knihe o dojceni, ktoru na mamile ponukaju

lienkao
15. okt 2011

@martuliena ahoj, vydržím. Musím, ako ináč. A ako ste na tom vy? Začínaš dokrmovať cez cievku na prste?

martuliena
15. okt 2011

@lienkao ja s kojenim problem zatial nemam, klop, klop 🙂 , len som chcela poradit aj matuliene1