Mávajú deti bežne teploty 37,5?

janina77
21. nov 2007

Nas maly ma uz 5 dni teploty od 37,2 az do 37,5. Doteraz maval teploty vzdy pod 37 st. Popri tom ma sopliky. Vsade sa pise, ze takuto teplotu netreba znizovat, ze sa upravi sama, ale mne sa to nepaci. Doktorka mu dala na sopliky kvapky Pamicon a s tou teplotou nic. Ze ak by mal dlhsie tych 37,5 tak mozeme dat pol cipku paralen, ale len 1x denne.

Stretli ste sa s tym niekto? Mavaju vase deticky taketo teploty?
Dakujem za vase reakcie.

bubadlo27
21. nov 2007

Jani,
kde si Dominikovi merala teplotu?
Nam dokina povedala, ze pokial nema 38,5 tak sa nemam vobec vzrusovat, lebo oni mavaju teplotu do 38 a do tej si vedia sami vytvarat protilatky 🙂 🙂

sue
21. nov 2007

Janina, tých 37,3 má po odčítaní?

vesi
21. nov 2007

píšeš, že malý má soplíky, tak sa nestresuj, ked nejde teplota nad 38, tak naozaj môžeš byť pokojná, telo sa teplotou bráni proti chorobe 😉

dadulka19
21. nov 2007

janina,vraj do 37,5 je v pohode 🙂 ...no ale ked to trvá niekoľko dní,skús mu dať ten čípok.Potom uvidíš,či mu znova vybehne.A soplík má stále?

janina77
autor
21. nov 2007

bubadlo: merala som v zadocku digitalnym teplomerom, potom este aj ortutovym, ale nie rychlobezkou, zazrakom vydrzal kym som neodmerala, a teplota rovnaka 37,4 bez odcitania, tolko pisal teplomer.

bielanevesta
21. nov 2007

Jani keď je 37.4 bez odčítania tak má vlastne len 36.9 😉

vesi
21. nov 2007

tak to je úplne v pohode, po odčítaní má 37 a to je normálma teplota 😉

dadulka19
21. nov 2007

v zadočku treba odčítať 0,5 nie?

bubadlo27
21. nov 2007

presne, presne, nic sa nedeje je to OK.
pri merani teploty v konecniku je potrebne odpocitat 0,5 stupna dole

vesi
21. nov 2007

nám kázali 0,4, ale počula som aj , že 0,3 - 0,5 😕 😅

janina77
autor
21. nov 2007

Ano, ja tiez viem, ze v zadocku sa odcitava 0,5 stupna, ale mrzi ma to, ze doteraz taketo teploty nemaval, Vzdy bol do 37 bez odcitania.

Dnes som aj dala pol cipku, na najblizsie meranie mal pod 37, ale potom zas spat na 37,3. Meram pri kazdom prebalovani.

dadulka19
21. nov 2007

janina,tak už nemeraj 😅 ...ved je o.k.

janina77
autor
21. nov 2007

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vesi
21. nov 2007

a môžem sa opýtať akú odsávačku používaš? ja mám napr. skúsenosť, že ked som začala používať odsávačku na vysávač, tak po 3 dňoch bolo po soploch, dnes len ľutujem, že ked som mala prvé dieťa, tak som ju nemala. nikdy nezabudnem ako som ústami ťahala cez hadičku, mala som nádchu a nestačila som s dychom 😝 😝 😀 😉

sue
21. nov 2007

Janina, nebojkaj, bude OK... ak by to vystúpilo vyššie, skôr by som ho skúsila trošku zabaliť do vlažnej mokrej plienky (nie studenej!!) aby sa mu trošku teplotka zrazila... a nie hneď používať chémiu...

f.nina
21. nov 2007

Tak to nas malej mnel ted dva dny teplotku i s odectenim 38,7 a doktorka rikala ze jse mnemam vzrusovat ze prej deti musi prodelat svou prvni nemoc aniz by jse jim podavali antibiotika aby jsi mohli vytvorit protilatky tak nam dala jen neco na teplotlu,ale rikala ze mam podat jen je li to pres 39

bielanevesta
21. nov 2007

Jani neboj je to O.K. 🙂

dadulka19
21. nov 2007

zábali by som bábätku asi nedávala...mimi stačí povyzliekať,ochladí sa vzduchom 🙂

vesi
21. nov 2007

tiež by som bábätku nedávala zábaly, až ked by to bolo nevyhnutné pri vysokých teplotách 😉

sue
21. nov 2007

Môžem sa spýtať, prečo by ste nedávali zábaly? Nemyslím studené... to by som iste nespravila ani ja... len ja som doteraz mala šťastie a obe detičky boli "choré" až po roku, roku a pol.... a nás vraj naši "liečili" zábalmi... tak by som rada vedela, prečo by ste to vy nerobili...
Ďakujem 😵

bubadlo27
21. nov 2007

vesi,
ja mam tiez odsavacku na vysavac a nemozem si ju vynawvalit 🙂 🙂 🙂

vesi
21. nov 2007

sue, jasné, že zábaly sa nedávajú studené a napriek tomu mali moje deti z nich šok. je množstvo sirupov aj čapíky na zrazenie teploty a od bolesti, chémia, nechémia, je to vyrobené na tento účel a ked môžem dieťaťu pomôcť, tak to použijem. hádam ma za tento môj názor neukameňujete, 😝 😅 ale ved každá mama si spraví to, čo považuje za vhodné pre jej dieťa 🙂
bubadlo, ja tiež 😀 😀 😀

janina77
autor
21. nov 2007

vesi - ano, aj ja pouzivam vysavacovu odsavacku. Rano vzdy odsajem take vodnate svetle sopliky, nie vela, a potom este 1-2x za den, ked pocujem ze chrci.

vesi
21. nov 2007

tak držím palce, nech sa čo najskôr vylieči zo soplíkov, aspoň bude mať svoje prvé soplíkovanie za sebou 😎

kili
21. nov 2007

janina, ako prvé ti radím odložiť teplomer na naozaj nutné časy. Ja som teplotu nemerala ani v nemocnici a to sa ma doktori na každej vizite pýtali, či nemali teplotu 😀
Najspoľahlivejšia je pusa na čelo, tak určite ucítiš, ak má dieťatko teplotu a nemusíš ho ani budiť.
Naši mali teplotu len po očkovaní a aj to som zabudla, že sa to môže stať a sama som si všimla, že sú horúcejší aj bez toho, aby som si to uvedomovala. Keď som zmerala teplotu, tak mali cez 38, žiče cez 37,5. Dnes bol Samko tiež očkovaný, zas som na to zabudla a zas som to vicítila. Je to naozaj spoľahlivé, tak mu prosím nepchaj do zadočku teplomer pri každom prebalovaní 😉

dadulka19
21. nov 2007

sue,je zbytočne drastické dávať zábaly(jasne,že nie studené)na malé telíčko 😝 ,naozaj stačí len povyzliekať,prípadne predtým ešte vyvetrať,aby bol chladnejší vzduch.Zábali sa majú dať pri ozaj vysokých teplotách,ked lieky nezaberajú,prípadne ked po podaní lieku,opäť teplota vystúpi a další liek sa ešte nesmie dať...

kili
21. nov 2007

nám pri prvých teplotách radili vlažný kúpel, čo je tuším okolo 30st.

pessy1
22. nov 2007

mě mudra řekla, že pokud má mimi 37,5 PO ODEČTENÍ PŮL stupně, tak dát půlku čípku paralenu do zadečku.Je to sice jen zvýšená teplota, ale ano.

nnika
22. nov 2007

Náš malý bol predvčerom očkovaný, a včera večer mal teplotu po odčítaní 37,5 dala som nurofen čípok ,v noci sa aj spotil, a dnes ráno už má len 36,7.Ale súhlasím s Kili, teplomer odložiť , lebo už aj mne z toho šibalo a dobreže som nemerala každú polhodinu, úplne postačia pery na čielko, bolo to cítiť že je teplejší.

adicka
22. nov 2007

ahoj,moj maly mal teplotu 4 dnipo 38,5,hned som s nim bezala k doktorke,bol ako ziva mrtvola,tu teplotu som mu cipkami nemohla zbyt,ona klesla a o par hodin opat vysla,tak som spravila kombinaciu paralenu s ibuprofenom.podala som paralen a po dvoch hodkach ibuprofen,vtedy klesla a uz sa nevratila,ale maly bol hotovy a bala som sa,po klesnuti sa mu objavili vyrazky,ktore behom dvoch dni zmizli a do tyzdna mal dva zubky.prikladam tu teplotu zubkom,alebo siestej chorobe. 😉